Тереңкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 1/26 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 1/36 шешімі
Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 1/26 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204990 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56 158 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 383 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 759 мың теңге;
2) шығындар – 56 452 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 294 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 294 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Береговое ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 438 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 890 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 529 мың теңге;
2) шығындар – 50 523 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 85 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңабет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 655 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 778 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 817 мың теңге;
2) шығындар – 48 659 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата района Тереңкөл от 27 декабря 2024 года № 1/26 "О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 26 ноября 2025 года № 1/36
Маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 1/26 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204990), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Байконысского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 56 158 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 383 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 759 тысяч тенге;
2) затраты – 56 452 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 294 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 294 тысячи тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Берегового сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 438 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 890 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 529 тысяч тенге;
2) затраты – 50 523 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 85 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Жаңабет на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 655 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 778 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 817 тысяч тенге;
2) затраты – 48 659 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 тысячи тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

"4. 2025-2027 жылдарға арналған Алтай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 961 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 291 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 640 мың теңге;
2) шығындар – 39 192 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 231 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 231 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025-2027 жылдарға арналған Әулиеағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 226 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 288 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 809 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 129 мың теңге;
2) шығындар – 50 366 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 140 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 140 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңақұрылыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 71 498 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 117 мың теңге;
трансферттер түсімі – 65 381 мың теңге;
2) шығындар – 71 702 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 204 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 204 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Ивановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 169 476 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 580 мың теңге;
трансферттер түсімі – 162 896 мың теңге;
2) шығындар – 169 552 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 76 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 76 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Утвердить бюджет сельского округа Алтай на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 961 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 291 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 640 тысяч тенге;
2) затраты – 39 192 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 231 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 231 тысяча тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет сельского округа Әулиеағаш на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 226 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 288 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 809 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 129 тысяч тенге;
2) затраты – 50 366 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 140 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 140 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Жанакурлысского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 71 498 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 117 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 65 381 тысяча тенге;
2) затраты – 71 702 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 204 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 204 тысячи тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Ивановского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 169 476 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 580 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 162 896 тысяч тенге;
2) затраты – 169 552 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 76 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 76 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:

"8. 2025-2027 жылдарға арналған Калиновка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 083 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 907 мың теңге;
трансферттер түсімі – 38 176 мың теңге;
2) шығындар – 47 191 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 108 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 108 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025-2027 жылдарға арналған Октябрь ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 294 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 844 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22 450 мың теңге;
2) шығындар – 42 306 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025-2027 жылдарға арналған Песчан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 417 529 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 878 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 183 мың теңге;
трансферттер түсімі – 392 468 мың теңге;
2) шығындар – 418 128 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 599 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 599 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025-2027 жылдарға арналған Тереңкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 342 291 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 131 713 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 049 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 428 мың теңге;
трансферттер түсімі – 203 101 мың теңге;
2) шығындар – 343 557 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 266 мың теңге;

"8. Утвердить бюджет Калиновского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 083 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 907 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 176 тысяч тенге;
2) затраты – 47 191 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 108 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 108 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 294 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 844 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 22 450 тысяч тенге;
2) затраты – 42 306 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 тысяч тенге.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Песчанского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 417 529 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 878 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 183 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 392 468 тысяч тенге;
2) затраты – 418 128 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 599 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 599 тысяч тенге.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Теренкольского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 342 291 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 131 713 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 049 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 428 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 203 101 тысяча тенге;
2) затраты – 343 557 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 266 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 266 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 12-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2025-2027 жылдарға арналған Томарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 161мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 992 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 169 мың теңге;
2) шығындар – 44 494 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 333 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 333 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 14-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
335 466 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
93 274 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
1 372 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
18 373 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
13 818 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
1 942 мың теңге – ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
160 664 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізуге;
17 800 мың теңге – жерлеу орындарын күтіп ұстауға және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;
11 315 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 266 тысяч тенге.";
пункт 12 указанного решения изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет сельского округа Томарлы на 2025-2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 161 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 992 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 36 169 тысяч тенге;
2) затраты – 44 494 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 333 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 333 тысячи тенге.";
пункт 14 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Учесть целевые текущие трансферты на 2025 год в бюджете сельских округов в следующих размерах:
335 466 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
93 274 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
1 372 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
18 373 тысячи тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
13 818 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
1 942 тысячи тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;
160 664 тысячи тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
17 800 тысяч тенге – на содержание мест захоронений и погребение безродных;
11 315 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.