О внесении изменений в решение маслихата района Тереңкөл от 27 декабря 2024 года № 1/26 "О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18 июля 2025 года № 1/33
Маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 1/26 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204990), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Байконысского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 435 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 383 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 036 тысяч тенге;
2) затраты – 53 729 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 294 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 294 тысячи тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Берегового сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 026 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 478 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 529 тысяч тенге;
2) затраты – 50 111 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 85 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Жаңабет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 900 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 441 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 399 тысяч тенге;
2) затраты – 49 904 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 тысячи тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

Тереңкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025 -2027 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 1/26 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 шілдедегі № 1/33 шешімі
Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 1/26 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204990 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 435 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 383 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43 036 мың теңге;
2) шығындар – 53 729 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 294 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 294 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 - 2027 жылдарға арналған Береговое ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 026 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 478 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 529 мың теңге;
2) шығындар – 50 111 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 85 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Жаңабет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 900 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 441 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 мың теңге;
трансферттер түсімі – 38 399 мың теңге;
2) шығындар – 49 904 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"4. Утвердить бюджет сельского округа Алтай на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 961 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 091 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 230 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 640 тысяч тенге;
2) затраты – 39 192 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 231 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 231 тысяча тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет сельского округа Әулиеағаш на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 032 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 030 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 316 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 664 тысячи тенге;
2) затраты – 49 172 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 140 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 140 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Жанакурлысского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 610 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 224 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 65 381 тысяча тенге;
2) затраты – 69 814 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 204 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 204 тысячи тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Ивановского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 169 476 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 314 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 139 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 160 023 тысячи тенге;
2) затраты – 169 552 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

"4. 2025 - 2027 жылдарға арналған Алтай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 961 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 091 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 230 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 640 мың теңге;
2) шығындар – 39 192 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 231 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 231 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 - 2027 жылдарға арналған Әулиеағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 032 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 030 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 316 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39 664 мың теңге;
2) шығындар – 49 172 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 140 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 140 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 - 2027 жылдарға арналған Жаңақұрылыс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 610 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 224 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 65 381 мың теңге;
2) шығындар – 69 814 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 204 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 204 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ивановка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 169 476 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 314 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 139 мың теңге;
трансферттер түсімі – 160 023 мың теңге;
2) шығындар – 169 552 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 76 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 76 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Калиновского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 044 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 670 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 88 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 99 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 187 тысяч тенге;
2) затраты – 45 152 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 108 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 108 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 292 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 842 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 22 450 тысяч тенге;
2) затраты – 42 304 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 тысяч тенге.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Песчанского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 416 629 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23 978 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 183 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 392 468 тысяч тенге;
2) затраты – 417 228 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 599 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 599 тысяч тенге.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Теренкольского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 335 275 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 121 082 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 4 049 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 76 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 76 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 - 2027 жылдарға арналған Калиновка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 044 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 670 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 88 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 99 мың теңге;
трансферттер түсімі – 38 187 мың теңге;
2) шығындар – 45 152 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 108 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 108 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025 - 2027 жылдарға арналған Октябрь ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 292 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 842 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22 450 мың теңге;
2) шығындар – 42 304 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025 - 2027 жылдарға арналған Песчан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 416 629 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 23 978 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 183мың теңге;
трансферттер түсімі – 392 468 мың теңге;
2) шығындар – 417 228 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 599 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 599 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 335 275 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 121 082 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 049 мың теңге;

поступления от продажи основного капитала – 2 358 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 207 786 тысяч тенге;
2) затраты – 336 541 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 266 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 266 тысяч тенге.";
пункт 12 указанного решения изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет сельского округа Томарлы на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 159 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 913 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 77 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 169 тысяч тенге;
2) затраты – 44 492 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 333 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 333 тысячи тенге.";
пункт 14 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Учесть целевые текущие трансферты на 2025 год в бюджете сельских округов в следующих размерах:
335 466 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
93 274 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
1 354 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
15 933 тысячи тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
10 445 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
1 942 тысячи тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;
162 027 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
17 800 тысяч тенге – на содержание мест захоронений и погребение безродных;

негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 358 мың теңге;
трансферттер түсімі – 207 786 мың теңге;
2) шығындар – 336 541 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 266 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 266 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 12-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2025 - 2027 жылдарға арналған Томарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 159 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 913 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 77 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 169 мың теңге;
2) шығындар – 44 492 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 333 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 333 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 14-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
335 466 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
93 274 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
1 354 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
15 933 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
10 445 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
1 942 мың теңге – ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
162 027 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізуге;
17 800 мың теңге – жерлеу орындарын күтіп ұстауға және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;