О бюджете сҰл и сельских округов Иртышского района на 2026 – 2028 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 19 декабря 2025 года № 155-47-8
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Агашорынского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 54632 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21138 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33494 тысячи тенге;
2) затраты – 54632 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
2.Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52634 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13132 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 39502 тысячи тенге;
2) затраты – 52634 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.04.2026 № 165-51-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет Байзаковского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 71069 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10561 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 60508 тысяч тенге;
2) затраты – 72671 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1602 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1602 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.04.2026 № 165-51-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет села Голубовка на 2026–2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

2026 – 2028 жылдарға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 155-47-8 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Ағашорын ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54632 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 21138 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33494 мың теңге;
2) шығындар – 54632 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
2. 2026 – 2028 жылдарға арналған Аманкелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52634 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13132 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39502 мың теңге;
2) шығындар – 52634 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 165-51-8 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2026 – 2028 жылдарға арналған Байзақов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 71069 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10561 мың теңге;
трансферттер түсімі – 60508 мың теңге;
2) шығындар – 72671 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1602 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1602 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 165-51-8 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2026 – 2028 жылдарға арналған Голубовка ауылының бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 45345 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4484 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 40861 тысяча тенге;
2) затраты – 45345 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
5. Утвердить бюджет села Иртышск на 2026–2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 476694 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 165674 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 311020 тысяч тенге;
2) затраты – 496948 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20254 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20254 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.04.2026 № 165-51-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Утвердить бюджет Каракудукского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44728 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3063 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 41665 тысяч тенге;
2) затраты – 44728 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
7. Утвердить бюджет Коскольского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45742 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11236 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34506 тысяч тенге;
2) затраты – 49300 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3558 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3558 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.04.2026 № 165-51-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 50460 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8656 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41804 тысячи тенге;

1) кірістер – 45345 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4484 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40861 мың теңге;
2) шығындар – 45345 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
5. 2026 – 2028 жылдарға арналған Ертіс ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 476694 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 165674 мың теңге;
трансферттер түсімі – 311020 мың теңге;
2) шығындар – 496948 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20254 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20254 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 165-51-8 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2026 – 2028 жылдарға арналған Қарақұдық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44728 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3063 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41665 мың теңге;
2) шығындар – 44728 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
7. 2026 – 2028 жылдарға арналған Қоскөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45742 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11236 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34506 мың теңге;
2) шығындар – 49300 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3558 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3558 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 165-51-8 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2026 – 2028 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50460 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8656 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41804 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.04.2026 № 165-51-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
13. Учесть в бюджете сҰл и сельских округов Иртышского района на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в общей сумме 377016 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 27494 тысячи тенге;
Амангельдинский сельский округ – 31156 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 34060 тысяч тенге;
село Голубовка – 35861 тысяча тенге;
село Иртышск – 14954 тысячи тенге;
Каракудукский сельский округ – 38665 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 31832 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 31804 тысячи тенге;
село Майконыр – 34081 тысяча тенге;
Панфиловский сельский округ – 37456 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 25839 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 33814 тысяч тенге.
14. Учесть в бюджете сҰл и сельских округов Иртышского района на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в общей сумме 409085 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 28217 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 32170 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 36839 тысяч тенге;
село Голубовка – 38386 тысяч тенге;
село Иртышск – 25726 тысяч тенге;
Каракудукский сельский округ – 40445 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 33558 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 34830 тысяч тенге;
село Майконыр – 35163 тысячи тенге;
Панфиловский сельский округ – 38827 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 28610 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 36314 тысяч тенге.
15. Учесть в бюджете сҰл и сельских округов Иртышского района на 2028 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в общей сумме 405867 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 28685 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 32372 тысячи тенге;
Байзаковский сельский округ – 36883 тысячи тенге;
село Голубовка – 39336 тысяч тенге;
село Иртышск – 18296 тысяч тенге;
Каракудукский сельский округ – 41155 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 34053 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 34641 тысяча тенге;
село Майконыр – 35260 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 39447 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 28799 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 36940 тысяч тенге.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 165-51-8 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 2026 жылға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджетінде жалпы сомасы 377016 мың теңге ескерілсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі –27494 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 31156 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 34060 мың теңге;
Голубовка ауылы – 35861 мың теңге;
Ертіс ауылы –14954 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 38665 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 31832 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 31804 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 34081 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 37456 мың теңге;
Северный ауылдық округі –25839 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 33814 мың теңге.
14. Аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 2027 жылға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджетінде жалпы сомасы 409085 мың теңге ескерілсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 28217 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 32170 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 36839 мың теңге;
Голубовка ауылы – 38386 мың теңге;
Ертіс ауылы – 25726 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 40445 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 33558 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 34830 мың теңге;
Майкоңыр ауылы – 35163 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 38827 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 28610 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 36314 мың теңге.
15. Аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 2028 жылға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджетінде жалпы сомасы 405867 мың теңге ескерілсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 28685 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 32372 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 36883 мың теңге;
Голубовка ауылы – 39336 мың теңге;
Ертіс ауылы – 18296 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 41155 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 34053 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 34641 мың теңге;
Майконыр ауылы – 35260 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 39447 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 28799 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 36940 мың теңге.