Об Иртышском районном бюджете на 2026 – 2028 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 17 декабря 2025 года № 150-45-8
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Иртышский районный бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 6617780 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1018992 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 25432 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6581 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 5566775 тысяч тенге;
2) затраты – 6850897 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46712 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86538 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39826 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -279829 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 279829 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.04.2026 № 164-51-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в Иртышском районном бюджете на 2026 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1536362 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сҰл и сельских округов Иртышского района в общей сумме 377016 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 27494 тысячи тенге;
Амангельдинский сельский округ – 31156 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 34060 тысяч тенге;
село Голубовка – 35861 тысяча тенге;
село Иртышск – 14954 тысячи тенге;
Каракудукский сельский округ – 38665 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 31832 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 31804 тысячи тенге;
село Майконыр – 34081 тысяча тенге;
Панфиловский сельский округ – 37456 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 25839 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 33814 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сҰл и сельских округов Иртышского района в общей сумме 409085 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 28217 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 32170 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 36839 тысяч тенге;
село Голубовка – 38386 тысяч тенге;
село Иртышск – 25726 тысяч тенге;
Каракудукский сельский округ – 40445 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 33558 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 34830 тысяч тенге;
село Майконыр – 35163 тысячи тенге;
Панфиловский сельский округ – 38827 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 28610 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 36314 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2028 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сҰл и сельских округов Иртышского района в общей сумме 405867 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 28685 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 32372 тысячи тенге;
Байзаковский сельский округ – 36883 тысячи тенге;
село Голубовка – 39336 тысяч тенге;
село Иртышск – 18296 тысяч тенге;
Каракудукский сельский округ – 41155 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 34053 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 34641 тысяча тенге;
село Майконыр – 35260 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 39447 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 28799 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 36940 тысяч тенге.

2026 – 2028 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 150-45-8 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6617780 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1018992 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25432 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6581 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5566775 мың теңге;
2) шығындар – 6850897 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46712 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 86538 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39826 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -279829 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 279829 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 164-51-8 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетінде 1536362 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі көзделсін.
3. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2026 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 377016 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі –27494 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 31156 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 34060 мың теңге;
Голубовка ауылы – 35861 мың теңге;
Ертіс ауылы –14954 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 38665 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 31832 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 31804 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 34081 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 37456 мың теңге;
Северный ауылдық округі –25839 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 33814 мың теңге.
4. 2027 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі жалпы сомасы 409085 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 28217 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 32170 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 36839 мың теңге;
Голубовка ауылы – 38386 мың теңге;
Ертіс ауылы – 25726 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 40445 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 33558 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 34830 мың теңге;
Майкоңыр ауылы – 35163 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 38827 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 28610 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 36314 мың теңге.
5.2028 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі жалпы сомасы 405867 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 28685 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 32372 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 36883 мың теңге;
Голубовка ауылы – 39336 мың теңге;
Ертіс ауылы – 18296 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 41155 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 34053 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 34641 мың теңге;
Майконыр ауылы – 35260 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 39447 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 28799 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 36940 мың теңге.

6. Утвердить на 2026 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 26338 тысяч тенге.
7. Учесть в расходах Иртышского районного бюджета объемы целевых трансфертов общего характера бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района согласно приложению 4.
8. Учесть в расходах Иртышского районного бюджета объемы нецелевых трансфертов общего характера бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района согласно приложению 5.
9. Учесть в Иртышском районном бюджете целевые текущие трансферты на 2026 год бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района в следующих объемах:
81100 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству сельских населенных пунктов;
12500 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения в сельских населенных пунктах;
290659 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в сельских населенных пунктах;
5095 тысяч тенге – на проведение мероприятий по санитарной очистке сельских населенных пунктов;
1201 тысяча тенге – на капитальные расходы государственных органов;
2790 тысяч тенге – на проведение мероприятий по содержанию мест захоронений сельских населенных пунктов.

6. 2026 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 26338 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Ертіс аудандық бюджет шығыстарында Ертіс ауданының ауылдары мен ауылдық округтерінің бюджеттеріне жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
8. Ертіс аудандық бюджетінің шығыстарында Ертіс ауданының ауылдары мен ауылдық округтерінің бюджеттеріне жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің көлемі 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. Ертіс аудандық бюджетте Ертіс ауданының ауылдар мен ауылдық округтер бюджеттеріне 2026 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай көлемдерде ескерілсін:
81100 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
12500 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
290659 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
5095 мың теңге – ауылдық елді мекендерді санитарлық тазарту жөніндегі іс-шараларды жүргізуге;
1201 мың теңге – мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;
2790 мың теңге – ауылдық елді мекендердің жерлеу орындарын күтіп-ұстау жөніндегі іс-шараларды жүргізуге.

Сноска. Пункт 9 в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 08.04.2026 № 164-51-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района определяется на основании постановления акимата района.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Иртышского районного маслихата Б. Шингисов
Приложение 1
к решению Иртышского
районного маслихата от 17
декабря 2025 года № 150-45-8
Иртышский районный бюджет на 2026 год

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 164-51-8 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Ертіс ауданының ауылдары мен ауылдық округтерінің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ертіс аудандық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ертіс аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
17 желтоқсандағы
№150-45-8 шешіміне
2-қосымша
2026 жылға арналған Ертіс аудандық бюджеті