"О Баянаульском районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 17 декабря 2025 года № 386/41.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с 1) подпунктом 1 пункта статьи 6 Закона "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Республики Казахстан, Баянаульский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить Баянаульский районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложении 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8980478,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2381566,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34688,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5407,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6558817,0 тысяч тенге;
2) затраты – 9361927,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 31720,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 100081,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 131801,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета– - 349729,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 349729,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 17.04.2026 № 433/47 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить сумму резерва местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 57 997 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Баянаульского района на 2026 год объем субвенций, передаваемой из областного бюджета 1 139 390 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджета на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и п.Майкаин, в общей сумме 988 085 тысяч тенге, в том числе:
Аксанский – 48555 тысяч тенге;
Баянаульский – 40837 тысяч тенге;
Бирликский – 54616 тысяч тенге;
Жанажольский- 62916 тысяч тенге;
Жанатлекский –49576 тысяч тенге;
Каратомарский – 51951 тысяч тенге;
Куркелинский – 52478 тысяч тенге;
Кундыкольский – 45691 тысяч тенге;
Кызылтауский – 44618 тысяч тенге;
Майкаинский – 380241 тысяч тенге;
Сатпаевский – 60787 тысяч тенге;
Торайгырский – 44814 тысяч тенге;
Узунбулакский- 51005 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджета на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и п.Майкаин, в общей сумме 861 821 тысяч тенге, в том числе:
Аксанский – 51812 тысяч тенге;
Баянаульский – 49938 тысяч тенге;
Бирликский – 58707 тысяч тенге;
Жанажольский- 53908 тысяч тенге;
Жанатлекский –53032 тысяч тенге;
Каратомарский – 54974 тысяч тенге;
Куркелинский – 56008 тысяч тенге;
Кундыкольский – 49595 тысяч тенге;
Кызылтауский – 48857 тысяч тенге;
Майкаинский – 217206 тысяч тенге;
Сатпаевский – 65229 тысяч тенге;
Торайгырский – 48066 тысяч тенге;
Узунбулакский- 54489 тысяч тенге.

"2026-2028 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті туралы"
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 386/41 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2027 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшасына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8980478,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2381566,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34688,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5407,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6558817,0 мың теңге;
2) шығындар – 9361927,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 31720,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 100081,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 131801,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 349729,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 349729,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодароблысы Баянауыл аудандық мәслихатының 17.04.2026 № 433/47 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы орган резервінің сомасы 57 997 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға арналған Баянауыл ауданының бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 139 390 мың теңге ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Майқайың кентінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі жалпы сомасы 988 085 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
Ақсан - 48555 мың теңге;
Баянауыл – 40837 мың теңге;
Бірлік - 54616 мың теңге;
Жаңажол - 62916 мың теңге;
Жаңатілек -49576 мың теңге;
Қаратомар – 51951 мың теңге;
Күркелі - 52478 мың теңге;
Құндыкөл - 45691 мың теңге;
Қызылтау – 44618 мың теңге;
Майқайың – 380241 мың теңге;
Сәтбаев - 60787 мың теңге;
Торайғыр- 44814 мың теңге;
Ұзынбұлақ-51005 мың теңге.
5. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Майқайың кентінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі жалпы сомасы 861 821 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
Ақсан-51812 мың теңге;
Баянауыл – 49938 мың теңге;
Бірлік-58707 мың теңге;
Жаңажол-53908 мың теңге;
Жаңатілек -53032 мың теңге;
Қаратомар – 54974 мың теңге;
Күркелі-56008 мың теңге;
Құндыкөл-49595 мың теңге;
Қызылтау – 48857 мың теңге;
Майқайың – 217206 мың теңге;
Сәтбаев-65229 мың теңге;
Торайғыр – 48066 мың теңге;
Ұзынбұлақ-54489 мың теңге.

8. Учесть в бюджете п.Майкаин и Жанажольского сельского округа на 2026 год целевые трансферты общего характера на сумму 289 442 тысячи тенге согласно приложению 5.
9. Учесть в расходах районного бюджета на 2026 год объемы нецелевых трансфертов общего характера на сумму 223 473 тысяч тенге согласно приложению 6.
10. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие на сумму 5 419 427 тысячи тенге согласно приложению 7.

8. 2026 жылға арналған Майқайың кенті мен Жаңажол ауылдық округінің бюджетінде 289 442 мың теңге жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер ескерілсін 5 - қосымшаға сәйкес.
9. 2026 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында 223 473 мың теңге жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің көлемі ескерілсін 6-қосымшаға сәйкес.
10. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері ескерілсін 5 419 427 мың теңге 7- қосымшаға сәйкес.

11. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально– экономического развития, планирования бюджета и социальной политики.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Баянаульского районного маслихата Р. Мукашев
Приложение 1
к решению Баянаульского
районного маслихата
от 17 декабря 2025 года
№ 386/41
Баянаульский районный бюджет на 2026 год (с изменениями)

11. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық даму мәселелері жоспар мен бюджет және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Баянауыл аудандық мәслихатының төрағасы Р. Мукашев
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
17 желтоқсандағы
№ 386/41 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Баянауыл аудандық бюджеті (өзгерістермен)