О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 172/29 "О бюджете города Аксу на 2025 - 2027 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 28 ноября 2025 года № 239/42
В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 172/29 "О бюджете города Аксу на 2025 - 2027 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 20649491 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14866088 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 64007 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2088673 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3630723 тысяч тенге;
2) затраты – 17121504 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -158675 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 55804 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 214479 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 315292 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 315292 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 3371370 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 3371370 тысяч тенге".
2) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть, что в бюджете сельских округов на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в объеме 1061104 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" – 51175 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 480 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 80 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 80 тысяч тенге.

Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 172/29 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 қарашадағы № 239/42 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 96-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 172/29 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 20649491 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14866088 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 64007 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2088673 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3630723 мың теңге;
2) шығындар – 17121504 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -158675 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 55804 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 214479 мың тенге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 315292 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 315292 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 3371370 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 3371370 мың теңге.
2) көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден 1061104 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 51175 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 480 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 80 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 80 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 80 мың теңге;

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 50695 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 500 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 1739 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 31713 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 13986 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1757 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 1000 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 66406 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 240 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 120 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 120 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 66166 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 45884 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 20282 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 94522 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 94522 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 18237 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10708 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 26727 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 16500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 13255 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 9095 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 15890 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 15890 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 2890 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 2000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2000 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 31777 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 31777 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 13516 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5711 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 3450 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 5700 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1250 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2150 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 60389 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 60389 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 7500 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 12000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 14000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 9389 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 11500 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6000 тысяч тенге.

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 50695 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 500 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 1739 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 31713 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 13986 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1757 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 1000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 66406 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 240 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 120 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 120 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 66166 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 45884 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 20282 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 94522 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 94522 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 18237 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 10708 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 26727 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 16500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 13255 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 9095 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 15890 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 15890 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 2890 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 2000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 31777 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 31777 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 13516 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 5711 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 3450 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 5700 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1250 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2150 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 60389 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 60389 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 7500 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 12000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 14000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 9389 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 11500 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 6000 мың теңге.

По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 109386 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 109386 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 17100 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 12142 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 17972 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 25400 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 16780 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 19992 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 168047 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 168047 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 15597 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 25711 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 400 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 15341 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 84901 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 26097 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 88074 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 88074 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 2850 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 85224 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" – 375438 тысяч тенге:

Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 109386 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 109386 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 17100 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 12142 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 17972 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 25400 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 16780 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 19992 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 168047 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 168047 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 15597 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 25711 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 400 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 15341 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 84901 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 26097 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 88074 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 88074 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 2850 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 85224 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 375438 мың теңге:

42160
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
42160
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2189286
1
Социальное обеспечение
138662
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138662
005
Государственная адресная социальная помощь
138662
2
Социальная помощь
1773197
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1609560
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35857
006
Оказание жилищной помощи
7552
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
458389
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4617
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
38875
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
235349
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
105934
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
722987
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
163637
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
163637
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
277427
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
277427
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
119135
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1239
028
Услуги лицам из группы риска, попавшим в сложную ситуацию вследствии насилия или угрозы насилия
1266
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
55612
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

42160
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
42160
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2189286
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
138662
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138662
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
138662
2
Әлеуметтiк көмек
1773197
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1609560
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35857
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7552
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
458389
010
Үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4617
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
38875
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
235349
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
105934
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету сондай-ақ санаторлық-курорттық емделу, қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
722987
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
163637
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
163637
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
277427
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
277427
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
119135
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1239
028
Зорлық-зомбылық немесе зорлық-зомбылық көрсету қаупі нәтижесінде қиын жағдайға тап болған тәуекел тобындағы адамдарға арналған қызметтер
1266
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
55612
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары