О Павлодарском городском бюджете на 2026 - 2028 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 17 декабря 2025 года № 288/35
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 474 094 838 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 448 306 224 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 768 324 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 487 557 тысяч тенге;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 17 532 733 тысяч тенге;
2) затраты – 473 606 686 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 3 250 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – 3 250 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 496 641 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 496 641 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 005 239 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 4 005 239 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 005 239 тысяч тенге:
поступление займов – равно нулю;
погашение займов – 6 220 084 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 225 323 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30.03.2026 № 310/40 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2026 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 352 564 850 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2026 – 2028 годы объемы субвенций, передаваемых из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города, в том числе:
на 2026 год в общей сумме 1 762 357 тысяч тенге:
поселок Атамекен –
455 647 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ –
448 719 тысяч тенге;
село Павлодарское –
356 997 тысяч тенге;
село Жетекши –
250 081 тысяча тенге;
село Мойылды –
250 913 тысяч тенге;
на 2027 год в общей сумме 1 935 463 тысяч тенге:
поселок Атамекен –
478 092 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ –

2026 - 2028 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 288/35 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 -2028 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 474 094 838 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 448 306 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 768 324 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 487 557 мың теңге;
арнаулы түсімдер - нөлге тең;
трансферттер түсімі – 17 532 733 мың теңге;
2) шығындар – 473 606 686 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 3 250 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 250 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4 496 641 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4 496 641 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 005 239 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 4 005 239 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 005 239 мың теңге:
қарыздар түсімдері – нөлге тең;
қарыздарды өтеу – 6 220 084 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 225 323 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 310/40 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 352 564 850 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2026 - 2028 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде Павлодар қалалық бюджеттен кенттің, ауылдық округтің және қаланың кейбір ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
2026 жылға жалпы 1762 357 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті –
455 647 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі –
448 719 мың теңге;
Павлодар ауылы –
356 997 мың теңге;
Жетекші ауылы –
250 081 мың теңге;
Мойылды ауылы –
250 913 мың теңге;
2027 жылға жалпы 1 935 463 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті –
478 092 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі –

468 250 тысяч тенге;
село Павлодарское –
392 602 тысяч тенге;
село Жетекши –
337 926 тысяч тенге;
село Мойылды –
258 593 тысяч тенге;
на 2028 год в общей сумме 1 993 156 тысяч тенге:
поселок Атамекен –
493 498 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ –
480 038 тысяч тенге;
село Павлодарское
404 913 тысяч тенге;
село Жетекши –
350 270 тысяч тенге;
село Мойылды –
264 437 тысяч тенге.
4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
1 243 546 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог поселка Атамекен, Кенжекольского сельского округа и сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды;
330 278 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов сел Жетекши и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
183 514 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов сел Жетекши, Павлодарское, Кенжекольского сельского округа и поселка Атамекен;
79 225 тысяч тенге – на содержание организаций культуры в селе Жетекши и Кенжекольском сельском округе;
19 056 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов сел Жетекши и Мойылды, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
139 343 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Атамекен, Кенжекольского сельского округа и сел Павлодарское, Жетекши, Мойылды;
25 313 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций спорта в Кенжекольском сельском округе и селе Павлодарское;
27 693 тысяч тенге – на содержание организаций спорта в Кенжекольском сельском округе;
16 341 тысяча тенге – на содержание государственного органа в селах Павлодарское и Мойылды;
51 288 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов в поселке Атамекен, Кенжекольском сельском округе, селах Павлодарское и Мойылды.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30.03.2026 № 310/40 (вводится в действие с 01.01.2026).

468 250 мың теңге;
Павлодар ауылы –
392 602 мың теңге;
Жетекші ауылы –
337 926 мың теңге;
Мойылды ауылы –
258 593 мың теңге;
2028 жылға жалпы 1 993 156 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті –
493 498 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі –
480 038 мың теңге;
Павлодар ауылы –
404 913 мың теңге;
Жетекші ауылы –
350 270 мың теңге;
Мойылды ауылы –
264 437 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде кенттің, ауылдық округтің және қаланың кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай көлемде көзделгені ескерілсін:
Атамекен кентінің, Кенжекөл ауылдық округінің және Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдарының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 1 243 546 мың теңге;
Жетекші және Павлодар ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 330 278 мың теңге;
Жетекші, Павлодар ауылдары, Кенжекөл ауылдық округі және Атамекен кенті елді мекендерінің көшелерін жарықтандыруға – 183 514 мың теңге;
Жетекші ауылы және Кенжекөл ауылдық округінің мәдениет ұйымдарын ұстауға – 79 225 мың теңге;
Жетекші және Мойылды ауылдары, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына – 19 056 мың теңге;
Атамекен кентінің, Кенжекөл ауылдық округінің және Павлодар, Жетекші, Мойылды ауылдарының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 139 343 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі мен Павлодар ауылындағы ведомствоға бағынысты мекемелер мен спорт ұйымдарының күрделі шығыстарына – 25 313 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округіндегі спорт ұйымдарын ұстауға;– 27 693 мың теңге;
Павлодар және Мойылды ауылдарында мемлекеттік органды ұстауға – 16 341 мың теңге;
Атамекен кенті, Кенжекөл ауылдық округі, Павлодар ауылы және Мойылды ауылы, елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 51 288 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 310/40 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. Утвердить на 2026 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 2 500 095 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30.03.2026 № 310/40 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 2026 жылға 2 500 095 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 310/40 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

7. Предусмотреть стимулирующие надбавки к должностям окладам работников организаций, финансируемых из городского бюджета.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Павлодарского городского маслихата К. Кожин
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата
от 17 декабря 2025 года

7. Қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандырушы үстемеақылар көзделсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық мәслихатының төрағасы Қ.Кожин
Павлодар қалалық
мәслихатының 2025 жылғы
17 желтоқсандағы

8 510 081
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13 079
006
Оказание жилищной помощи
22 979
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 536 431
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
25 565
1
2
3
4
5
6
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
1 015 021
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 269 127
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
109 500
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 518 379
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
592 505
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
592 505
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 762 669
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 762 669
1
2
3
4
5
6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
241 738
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 956
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
137 796
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 205 289
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
172 500
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
390
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 136 719
1
Жилищное хозяйство
2 627 897
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 948
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 948
467
Отдел строительства района (города областного значения)

8 510 081
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13 079
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
22 979
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
2 536 431
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
25 565
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
1 015 021
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 269 127
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
109 500
1
2
3
4
5
6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
3 518 379
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
592 505
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
592 505
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 762 669
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 762 669
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
241 738
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 956
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
137 796
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 205 289
1
2
3
4
5
6
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
172 500
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
390
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 136 719
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 627 897
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 948
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 948
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі