Об утверждении Инструкции использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области гражданской обороны для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты
Приказ и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 ноября 2025 года № 495
В соответствии с подпунктом 192-7) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области гражданской обороны для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты.
2. Комитету по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности министра
К. Турсынбаев
Утверждена
приказом исполняющего
обязанности Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 21 ноября 2025 года № 495
Инструкция использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области гражданской обороны для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области гражданской обороны для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 192-7) пункта 16 постановления Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" и определяет порядок использования государственными инспекторами по государственному контролю в области гражданской обороны (далее – государственный инспектор) технических средств для фиксации фактов совершения нарушений и действий государственных инспекторов (далее –видеорегистратор).

Азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде бұзушылықтардың жасалу фактілерін және азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің әрекеттерін тіркеу үшін техникалық құралдарды пайдалану нұсқаулығын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2025 жылғы 21 қарашадағы № 495 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 192-7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде бұзушылықтардың жасалу фактілерін және азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің әрекеттерін тіркеу үшін техникалық құралдарды пайдалану нұсқаулығы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
2) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңңама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Эталондық бақылау нормативтік-құқықтық актілер банкіне енгізу үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы К. Тұрсынбаев
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрі міндетін атқарушының
2025 жылғы 21 қарашадағы
№ 495 бұйрығымен
бекітілген
Азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде бұзушылықтардың жасалу фактілерін және азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің әрекеттерін тіркеу үшін техникалық құралдарды пайдалану нұсқаулығы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде бұзушылықтардың жасалу фактілерін және азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің іc-әрекеттерін тіркеу үшін техникалық құралдарды пайдалану нұсқаулығы (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысының 16-тармағының 192-7) тармақшасына сәйкес әзірленген және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың (бұдан әрі – мемлекеттік инспектор) бұзушылықтар мен іс-әрекеттер жасау фактілерін тіркеу үшін техникалық құралдарды (бұдан әрі- бейнетіркегіш) пайдалану тәртібін айқындайды.

2. Правовую основу применения видеорегистратора составляют статья 154 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, статья 37-1 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и нормативные правовые акты Республики Казахстан в сфере гражданской защиты.
3. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
1) карта памяти видеорегистратора (далее – карта памяти) – съемное компактное электронное запоминающее устройство, используемое для хранения информации;
2) сервер хранения данных – серверное устройство, предназначенное для выгрузки и хранения аудио-, фото- и видеозаписей (далее - запись);
3) портативный носимый видеорегистратор – это техническое устройство с функцией записи, предназначенное для фиксации обстановки, происходящей в период осуществления государственными инспекторами.
4. Видеорегистратор предназначен для фиксации фактов совершения нарушений и действий государственных инспекторов при осуществлении государственного контроля в области гражданской обороны.
Глава 2. Использование видеорегистраторов и хранения записей
5. Руководитель ведомства или территориального органа уполномоченного органа в сфере гражданской защиты (далее – уполномоченный орган) определяет сотрудника, ответственного за выдачу и приемку видеорегистратора (карты памяти), выгрузку и хранение записей, установление даты и времени на видеорегистраторе при выдаче его государственному инспектору, удаление записей с карт памяти после их выгрузки, замену видеорегистратора при его неработоспособности, а также просмотр и анализ произведенных записей (далее – ответственное лицо).
При этом на сервер хранения данных устанавливается специальный пароль, который знает только ответственное лицо и руководитель ведомства или территориального органа уполномоченного органа.
6. Каждому видеорегистратору и карте памяти присваивается инвентарный номер для учета в работе при выдаче, приемке устройства и выгрузке информационных данных.
7. Видеорегистраторы хранятся в ведомстве или территориальном органе уполномоченного органа у ответственного лица и выдаются государственному инспектору перед осуществлением государственного контроля в области гражданской обороны под роспись в журнале учета выдачи, сдачи видеорегистратора и карт памяти и выгрузки записей (далее – журнал), согласно приложению 1 к настоящей Инструкции.
8. Ответственное лицо после установки карт памяти в видеорегистратор, опечатывает печатью указанный разъем.
9. Журнал регистрируется в канцелярии ведомства или территориального органа уполномоченного органа, листы нумеруются, прошнуровываются и скрепляются печатью. На последней странице журнала ответственным лицом делается запись: "В настоящем журнале пронумеровано, прошнуровано и скреплено печатью ___ листов". Запись в журнале производится шариковой ручкой. Допущенные ошибки исправляются путем зачеркивания неправильной записи и внесения новой записи, о чем делается оговорка в графе примечаний за подписью ответственного лица.

2. Бейнетіркегішті қолданудың құқықтық негізін Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 154-бабының, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 37-1-бабының және азаматтық қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілері құрайды.
3. Бұл нұсқаулықта мынадай ұғымдар қолданылады:
1) бейнетіркегіштің жад картасы (бұдан әрі – жад картасы) – ақпаратты сақтау үшін пайдаланылатын алынбалы ықшам электрондық сақтау құрылғысы;
2) деректерді сақтау сервері аудио-, фото- және бейнежазбаларды (бұдан әрі - жазба) түсіруге және сақтауға арналған серверлік құрылғы;
3) портативті тасымалданатын бейнетіркегіш – бұл мемлекеттік инспекторлар жүзеге асыру кезеңінде болып жатқан жағдайды тіркеуге арналған жазба функциясы бар техникалық құрылғы.
4. Бейнетіркегіш азаматтық қорғаныс саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік инспекторлардың бұзушылықтар жасау фактілерін және іс-әрекеттерін тіркеуге арналған.
2-тарау. Бейнетіркегіштерді пайдалану және жазбаларды сақтау
5. Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органының (бұдан әрі – уәкілетті орган) ведомствосының немесе аумақтық бөлімшесінің басшысы бейнетіркегішті (жад картасын) беруге және қабылдауға, жазбаларды түсіруге және сақтауға, бейнетіркегішті мемлекеттік инспекторға берген кезде бейнетіркегіште күні мен уақытын белгілеуге, оларды түсіргеннен кейін жад карталарынан жазбаларды жоюға, бейнетіркегіш жұмыс істемей тұрған кезде оны ауыстыруға, сондай-ақ жүргізілген жазбаларды қарау мен талдауға жауапты қызметкерді (бұдан әрі - жауапты тұлға) айқындайды.
Бұл ретте деректерді сақтау серверіне азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның ведомствосының немесе аумақтық бөлімшесінің басшысы мен жауапты тұлғасы ғана білетін арнайы пароль орнатылады.
6. Әрбір бейнетіркегішке және жад картасына құрылғыны беру, қабылдау және ақпараттық деректерді түсіру кезінде жұмыста есепке алу үшін түгендеу нөмірі беріледі.
7. Бейнетіркегіштер уәкілетті органның ведомствосының немесе аумақтық органының жауапты тұлғасында сақталады және осы нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес бейнетіркегіш пен жад карталарын беруді, тапсыруды және жазбаларды түсіруді есепке алу журналына (бұдан әрі – журнал) қол қойғыза отырып, азаматтық қорғаныс саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру алдында мемлекеттік инспекторға беріледі.
8. Жауапты тұлға жад карталарын бейнетіркегішке орнатқаннан кейін көрсетілген ағытпаны мөрмен бекітеді.
9. Журнал уәкілетті органның ведомствосының немесе аумақтық органының кеңсесінде тіркеледі, парақтар нөмірленеді, тігіледі және мөрмен бекітіледі. Журналдың соңғы бетінде жауапты тұлға: "Осы журналда ___ парақ нөмірленген, тігілген және мөрмен бекітілген" деген жазба жасайды. Журналға жазба қаламсаппен жазылады. Жіберілген қателер қате жазбаны сызып тастау және жаңа жазбаны енгізу жолымен түзетіледі, бұл туралы ескертпелер бағанында жауапты тұлғаның қолы қойылған ескерту жасалады.

10. В период осуществления государственного контроля в области гражданской обороны государственные инспектора обеспечивают сохранность видеорегистратора и по окончании сдают ответственному лицу.
При выгрузке записи изымается только карта памяти или запись выгружается в автоматическом режиме с обязательным резервным копированием.
11. Выгрузка на сервер хранения данных производится в автоматическом режиме во время зарядки аккумулятора видеорегистратора.
12. Срок хранения записей по государственному контролю в области гражданской обороны и административным правонарушениям – 3 года. По итогам года создается комиссия по удалению записей (далее-Комиссия), которая состоит из ответственного лица, сотрудника ответственного за организацию работы по противодействию коррупции и заместителя руководителя ведомства или территориального органа, курирующих данное направление, а также других лиц по решению председателя комиссии. Комиссия проводит ревизию, имеющихся записей и удаляет записи со сроком истечения с обязательным составлением акта удаления записей в произвольной форме.
13. Допуск к информации на сервере хранения данных, который установлен в серверной комнате или дежурной части представляется только ответственному лицу и руководителю ведомства или территориального органа уполномоченного органа без права внесения изменений в данные на сервере хранения. Для учета и контроля допуска к информации производится запись в журнале регистрации действий с видеоматериалами, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции. Комиссия по итогам года проводит проверку доступа и целостности архива.
14. Записи с доказательной базой направляются с материалами результатов осуществления государственного контроля в области гражданской обороны в уполномоченный орган и/или суд на основании запроса, определения или постановления.
15. Видеорегистратор закрепляется в области груди ближе к плечевому суставу, не создавая помех действиям государственного инспектора при осуществлении государственного контроля в области гражданской обороны.
16. Перед применением видеорегистратора государственный инспектор проверяет его работоспособность, уровень заряда аккумулятора, правильность установки даты и времени, оптимальных настроек качества записи на видеорегистраторе, а также наличие его инвентарного номера.
17. На груди государственного инспектора прикрепляется бейдж, оповещающий о ведении записи, с надписью: "Внимание! Ведется запись.".
18. Включение видеорегистратора производится с момента начала исполнения служебных обязанностей государственного инспектора и ведется непрерывно до их завершения. При этом в процессе включения видеорегистратора государственный инспектор убеждается в точности установленного времени устройства.

10. Азаматтық қорғаныс саласында мемлекеттік бақылау жүргізу барысында мемлекеттік инспекторлар бейнетіркегіштің сақталуын қамтамасыз етеді және аяқталғаннан кейін жауапты тұлғаға тапсырады.
Жазбаны түсіру кезінде тек жад картасы алынады немесе жазба міндетті резервті көшірмемен автоматты режимде жүктеледі.
11. Деректерді сақтау серверіне түсіру аккумуляторды бейнетіркегішті зарядтау кезінде автоматты режимде жүргізіледі.
12. Азаматтық қорғаныс саласында мемлекеттік бақылау және әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша жазбаларды сақтау мерзімі – 3 жыл. Жыл қорытындысы бойынша жазбаларды жою жөнінде комиссия құрылады (бұдан әрі - Комиссия), оның құрамына жауапты тұлға, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұйымдастыруға жауапты қызметкер және осы бағытты бақылайтын ведомство басшысы немесе аумақтық органның орынбасары, сондай-ақ Комиссия төрағасының шешімімен басқа да тұлғалар кіреді. Комиссия жазбаларды тексеріп, мерзімі өткен жазбаларды жою актісін еркін формада жасау арқылы жояды.
13. Деректерді сақтау серверіне қол жеткізу, ол серверлік бөлмеде немесе кезекші бөлімде орнатылған, тек қана деректерді сақтау серверіндегі деректерге өзгерістер енгізу құқығынсыз жауапты тұлғаға және уәкілетті органның ведомствосы немесе аумақтық органының басшысына беріледі. Ақпаратқа қол жеткізуді есепке алу және бақылау үшін осы нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес бейнематериалдар бойынша іс-әрекеттерді тіркеу журналы жүргізіледі. Жыл қорытындысы бойынша комиссия қол жеткізу мен архивтің тұтастығына тексеру жүргізеді.
14. Дәлелдемелік базасы бар жазбалар азаматтық қорғаныс саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру нәтижелерінің материалдарымен бірге сұрау салу, ұйғарым немесе қаулы негізінде уәкілетті органға және/немесе сотқа жолданады.
15. Бейнетіркегіш азаматтық қорғаныс саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік инспектордың іс-әрекеттеріне кедергі келтірмей, кеуде аймағында иық буынына жақын бекітіледі.
16. Бейнетіркегішті қолданар алдында мемлекеттік инспектор оның жұмысқа қабілеттілігін, бейнетіркегіштің аккумулятор зарядының деңгейін, күні мен уақытының дұрыс орнатылуын, бейнетіркегіште жазба сапасының оңтайлы параметрлерін, сондай-ақ оның түгендеу нөмірінің болуын тексереді.
17. Мемлекеттік инспектордың кеудесіне жазба жүргізу туралы құлақтандыратын мынадай жазуы бар бейдж бекітіледі: "Назар аударыңыз! Жазба жүргізілуде.".
18. Бейнетіркегішті қосу мемлекеттік инспектордың қызметтік міндеттерін атқару басталған сәттен бастап жүргізіледі және олар аяқталғанға дейін үздіксіз жүргізіледі. Бұл ретте бейнетіркегішті қосу процесінде мемлекеттік инспектор құрылғының белгіленген уақытының дұрыстығына көз жеткізеді.

19. Самовольное удаление имеющейся записи с видеорегистратора и карты памяти, а также отключение его и воспрепятствование ведению записи не допускается.
20. В случае перерыва для приема пищи, посещения санитарного узла государственным инспектором, допускается приостановление ведения записи с информированием об этом ответственного лица и с последующим занесением соответствующей записи в графу "Примечание" журнала, озвучиванием государственным инспектором в видеорегистраторе точного времени приостановления и возобновления, ведения записи.
21. В случае выхода из строя видеорегистратора (карты памяти) в период осуществления государственного контроля в области гражданской обороны, государственный инспектор незамедлительно уведомляет об этом руководителя ведомства или территориального органа уполномоченного органа и ответственное лицо.
Ответственное лицо при не устранении причин неполадок осуществляет замену видеорегистратора.
При этом, ответственное лицо производит соответствующие записи в графе "Примечание" журнала с указанием причин выхода из строя видеорегистратора, даты и времени уведомления и замены видеорегистратора.
22. Использование видеорегистратора осуществляется государственными инспекторами исключительно в служебных целях, указанных в пункте 4 настоящей Инструкции, в соответствии с Инструкцией по защите государственных секретов Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2021 года № 776 дсп и с соблюдением требований пропускного и внутриобъектового режима.
23. В период исполнения служебных обязанностей государственные инспекторы обеспечивают сохранность видеорегистратора и карты памяти, после окончания рабочего дня сдают их ответственному лицу.
Государственный инспектор бережно относится к видеорегистратору, не допускает его утрату, порчу, не передает его третьим лицам.
Приложение 1 к Инструкции
использования технических
средств при осуществлении
государственного контроля и
надзора в области гражданской
обороны для фиксации фактов
совершения нарушений и
действий сотрудников
органов гражданской защиты
(форма)
Журнал учета выдачи, сдачи видеорегистратора и карт памяти и выгрузки записей _____________________________________________________
(наименование ведомства или территориального органа)
Начат "___" _______ 20 __ года
Окончен "___" _______ 20 __ года
№ п/п
Инвентарный номер видеорегистратора (карты памяти видеорегистратора)
Ф.И.О. (при его наличии) пользователя видеорегистратора
Дата и время, роспись о получении
Дата и время, роспись о сдачи
Дата и время выгрузки информации, подпись
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2 к Инструкции
использования технических
средств при осуществлении
государственного контроля и
надзора в области гражданской
обороны для фиксации фактов
совершения нарушений и
действий сотрудников
органов гражданской защиты
(форма)
Журнал регистрации действий с видеоматериалами _____________________________________________________
(наименование ведомства или территориального органа)
Начат "___" _______ 20 __ года
Окончен "___" _______ 20 __ года
№ п/п
Инвентарный номер видеорегистратора (карты памяти видеорегистратора)
Ф.И.О. пользователя видеорегистратора
Дата и время выгрузки/просмотра
ФИО, должность проверяющего
Дата и время проверки, подпись
Результаты проверки
1
2
3
4
5
6
7

19. Бейнетіркегіш пен жад картасынан қолда бар жазбаны өз бетінше алып тастағаны, сондай-ақ оны өшіргені және жазбаны жүргізуге кедергі жасауға жол берілмейді.
20. Мемлекеттік инспектор тамақ ішуге, санитариялық торапқа баруға үзіліс жасаған жағдайда, жауапты адамға хабар бере отырып және кейіннен журналдың "Ескертпе" бағанына тиісті жазбаны енгізе отырып, мемлекеттік инспектордың бейнетіркегіште жазба жүргізуді тоқтата тұруға және қайта бастауға, жазба жүргізудің нақты уақытын айтуымен жазба жүргізуді тоқтата тұруға жол беріледі.
21. Азаматтық қорғаныс саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезеңінде бейнетіркегіш (жад картасы) істен шыққан жағдайда, мемлекеттік инспектор бұл туралы уәкілетті органның ведомствосының немесе аумақтық органының басшысына және жауапты тұлғаға дереу хабар береді.
Жауапты тұлға ақаулықтардың себептерін жою мүмкін болмаған кезде бейнетіркегішті ауыстыруды жүзеге асырады.
Бұл ретте жауапты тұлға журналдың "Ескертпе" бағанында бейнетіркегіштің істен шығу себептерін, хабарламаның күні мен уақытын және бейнетіркегішті ауыстыруды көрсете отырып, тиісті жазбалар жүргізеді.
22. Бейнетіркегішті пайдалануды мемлекеттік инспекторлар осы Нұсқаулықтың 4-тармағында көрсетілген қызметтік мақсаттарда ғана, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 қазандағы № 776 қбп қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын қорғау жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес және рұқсаттамалық режим мен объектішілік режимнің талаптарын сақтай отырып жүзеге асырады.
23. Қызметтік міндеттерін атқару кезеңінде мемлекеттік инспекторлар бейнетіркегіш пен жад картасының сақталуын қамтамасыз етеді, жұмыс күні аяқталғаннан кейін оларды жауапты тұлғаға тапсырады.
Мемлекеттік инспектор бейнетіркегішке ұқыпты қарайды, оның жоғалуына, бүлінуіне жол бермейді, оны үшінші тұлғаларға бермейді.
Азаматтық қорғаныс
саласындағы мемлекеттік
бақылау мен қадағалауды жүзеге
асыру кезінде
бұзушылықтардың жасалу
фактілерін және азаматтық
қорғау органдары
қызметкерлерінің әрекеттерін
тіркеу үшін техникалық
құралдарды пайдалану
нұсқаулығына 1-қосымша
(нысан)
Бейнетіркегіш пен жад карталарын беруді, тапсыруды және жазбаларды түсіруді есепке алу журналы _________________________________________________________________
(уәкілетті органның ведомствосының немесе аумақтық органының атауы)
"___" _______ 20 __ жылы басталды
"___" _______ 20 __ жылы аяқталды
р/с №
Бейнетіркегішті түгендеу нөмірі (бейнетіркегіштің жад карталары)
Бейнетіркегіш пайдаланушының Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Күні мен уақыты, алғаны туралы қолы
Күні мен уақыты, тапсырғаны туралы қолы
Ақпаратты түсіру күні мен уақыты
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Азаматтық қорғаныс
саласындағы мемлекеттік
бақылау мен қадағалауды жүзеге
асыру кезінде
бұзушылықтардың жасалу
фактілерін және азаматтық
қорғау органдары
қызметкерлерінің әрекеттерін
тіркеу үшін техникалық
құралдарды пайдалану
нұсқаулығына 2-қосымша
(нысан)
Бейнематериалдар бойынша іс-әрекеттерді тіркеу журналы _________________________________________________________________
(уәкілетті органның ведомствосының немесе аумақтық органының атауы)
"___" _______ 20 __ жылы басталды
"___" _______ 20 __ жылы аяқталды
р/с №
Бейнетіркегішті түгендеу нөмірі (бейнетіркегіштің жад карталары)
Бейнетіркегіш пайдаланушының Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Кіргізу және қарау күні мен уақыты
Тексерушінің Т.А.Ә. және лауазымы
Тексеру күні мен уақыты, қолы
Тексеру нәтижелері
1
2
3
4
5
6
7