О бюджетах села, сельских округов Федоровского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 29 декабря 2025 года № 225.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Банновского сельского округа Федоровского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 93476,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16743,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 54,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 76679,0 тысяч тенге;
2) затраты – 94430,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -954,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 954,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.05.2026 № 254 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Банновского сельского округа Федоровского района на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 22179,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Вишневого сельского округа Федоровского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 30608,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5898,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 61,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24649,0 тысяч тенге;
2) затраты – 30814,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -206,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 206,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.05.2026 № 254 (вводится в действие с 01.01.2026).

Федоров ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 225 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Федоров ауданы Баннов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 93476,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 16743,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 54,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 76679,0 мың теңге;
2) шығындар – 94430,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -954,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 954,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.05.2026 № 254 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Федоров ауданы Баннов ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 22179,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Федоров ауданы Вишневый ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30608,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5898,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 61,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24649,0 мың теңге;
2) шығындар – 30814,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -206,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 206,7 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.05.2026 № 254 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть, что в бюджете Вишневого сельского округа Федоровского района на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 23949,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Воронежского сельского округа Федоровского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 98355,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21633,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 420,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 76302,0 тысяч тенге;
2) затраты – 104721,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6366,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6366,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.05.2026 № 254 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть, что в бюджете Воронежского сельского округа Федоровского района на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 13802,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Камышинского сельского округа Федоровского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 93728,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14232,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 221,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 79275,0 тысяч тенге;
2) затраты – 94150,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -422,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 422,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.05.2026 № 254 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть, что в бюджете Камышинского сельского округа Федоровского района на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 24775,0 тысяч тенге.

4. Федоров ауданы Вишневый ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 23949,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Федоров ауданы Воронеж ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 98355,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 21633,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 420,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 76302,0 мың теңге;
2) шығындар – 104721,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6366,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6366,1 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.05.2026 № 254 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Федоров ауданы Воронеж ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 13802,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Федоров ауданы Камышин ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 93728,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14232,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 221,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 79275,0 мың теңге;
2) шығындар – 94150,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -422,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 422,5 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.05.2026 № 254 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Федоров ауданы Камышин ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 24775,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

9. Утвердить бюджет Коржинкольского сельского округа Федоровского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 61343,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14820,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3000,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 43523,0 тысяч тенге;
2) затраты – 70355,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9012,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9012,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.05.2026 № 254 (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Учесть, что в бюджете Коржинкольского сельского округа Федоровского района на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 13523,0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Косаральского сельского округа Федоровского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 58368,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10353,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 50,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 47965,0 тысяч тенге;
2) затраты – 60371,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2003,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2003,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 12.05.2026 № 254 (вводится в действие с 01.01.2026).
12. Учесть, что в бюджете Косаральского сельского округа Федоровского района на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 17965,0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Костряковского сельского округа Федоровского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

9. Федоров ауданы Қоржынкөл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61343,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14820,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3000,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 43523,0 мың теңге;
2) шығындар – 70355,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9012,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9012,7 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.05.2026 № 254 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Федоров ауданы Қоржынкөл ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 13523,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Федоров ауданы Қосарал ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58368,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10353,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 50,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 47965,0 мың теңге;
2) шығындар – 60371,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2003,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2003,1 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 12.05.2026 № 254 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Федоров ауданы Қосарал ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 17965,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. Федоров ауданы Костряков ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

поступлениям трансфертов – 20655,0 тысяч тенге;
2) затраты – 30770,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
25. Учесть, что в бюджете села Новошумное Федоровского района на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет села в сумме 20655,0 тысяч тенге.

трансферттер түсімі бойынша – 20655,0 мың теңге;
2) шығындар – 30770,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
25. Федоров ауданы Новошумное ауылының 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 20655,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

26. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджетах села, сельских округов Федоровского района, подлежащих секвестру не установлен.
27. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Федоровского районного маслихата Б. Исенгазин
Приложение 1
к решению маслихата
от 29 декабря 2025 года
№ 225
Бюджет Банновского сельского округа Федоровского района на 2026 год

26. Федоров ауданы ауылының, ауылдық округтерінің бюджеттерінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жататын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
27. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Федоров аудандық мәслихатының төрағасы Б. Исенгазин
Мәслихаттың
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 225 шешіміне
1-қосымша
Федоров ауданы Баннов ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті