Об утверждении Правил разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов и Правил проведения мониторинга системы региональных стандартов для населенных пунктов
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2025 года № 56
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 и пунктом 3 статьи 84 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила проведения мониторинга системы региональных стандартов для населенных пунктов согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту регионального развития Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения на Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 июня 2025 года № 56
Правила разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 70 и пунктом 3 статьи 84 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов.
2. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) сельские населенные пункты – населенные пункты независимо от их административной подчиненности, которые не относятся городским населенным пунктам, городам республиканского и областного значения;

Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу қағидаларын және Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесіне мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 23 маусымдағы № 56 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына және 84-бабының 3-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесіне мониторинг жүргізу қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Өңірлік даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Стратегиялық
жоспарлау және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2025 жылғы 23 маусымдағы
№ 56 Бұйрыққа
1-қосымша
Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына және 84-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы "Мемлекеттік статистика туралы" 16-бабының 3-тармағына 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда келесі терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) ауылдық елді мекендер – қалалық елді мекендерге, республикалық және облыстық маңызы бар қалаларға жатпайтын, олардың әкімшілік бағыныстылығына қарамастан елді мекендер;

2) региональные стандарты для населенных пунктов – совокупность критериев и требований (минимальных условий) по обеспеченности объектами и услугами (благами), характеризующими качество жизни населения, городских и сельских населенных пунктов Республики Казахстан;
3) инженерная инфраструктура – совокупность предприятий (организаций), объектов (зданий и сооружений), коммуникаций и сетей инженерного и коммунального обеспечения, создающая комфортные и безопасные условия необходимые для жизнедеятельности людей, а также устойчивого функционирования производства или обращения товаров и услуг;
4) городские населенные пункты – города республиканского, областного и районного значения, а также поселки, находящиеся на территории их административной подчиненности;
5) объекты транспортной инфраструктуры – технологический комплекс, включающий в себя железнодорожные, трамвайные, легкорельсовые, монорельсовые и внутренние водные пути, автомобильные дороги, тоннели, эстакады, мосты, вокзалы и станции, пункты обслуживания пассажиров, линии метрополитена, порты, портовые средства, судоходные гидротехнические сооружения (шлюзы), аэродромы, аэропорты, транспортно-логистические центры, объекты систем связи, навигации и управления движением транспортных средств, магистральный трубопровод, а также иные обеспечивающие функционирование транспортного комплекса здания, сооружения, устройства и оборудования.
6) центральный уполномоченный орган по региональной политике – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области формирования и реализации государственной политики в сфере регионального развития (далее – уполномоченный орган).
3. Расчет обеспеченности объектами и услугами (благами) в соответствии Системой региональных стандартов (далее – СРС) осуществляется местными исполнительными органами по каждому городскому и сельскому населенному пункту.
Глава 2. Порядок разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов
4. Порядок разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов включает три этапа:
1) на первом этапе посредством автоматизированной системы осуществляется поэтапный сбор данных местными исполнительными органами (от нижестоящего уровня к вышестоящему уровню) по обеспеченности объектами и услугами (благами) городских и сельских населенных пунктов страны, в том числе сел, центров сельских округов, районных центров, городов районного значения, городов областного и республиканского значения.
Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей направляют не позднее 20 января года, следующего за отчетным, в отраслевые центральные государственные органы данные по обеспеченности объектами и услугами (благами) городских и сельских населенных пунктов страны и по потребностям в строительстве, ремонту и укомплектованию объектов в разрезе направлений, согласно перечню направлений и показателей.

2) елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар – Қазақстан Республикасының қалалық және ауылдық елді мекендерінің, халқының өмір сүру сапасын сипаттайтын объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету жөніндегі өлшемшарттар мен талаптардың (ең төменгі шарттардың) жиынтығы;
3) инженерлік инфрақұрылым – адамдардың өміріне қажетті жайлы және қауіпсіз жағдайлар жасайтын, сондай-ақ тауарлар мен көрсетілетін қызметтер өндірісінің немесе айналымының тұрақты жұмыс істеуі үшін кәсіпорындардың (ұйымдардың), объектілердің (ғимараттар мен құрылыстардың), коммуникациялар мен инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету желілерінің жиынтығы;
4) қалалық елді мекендер – республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар қалалар, сондай-ақ олардың әкімшілік бағыныстылығының аумағындағы кенттер;
5) көлік инфрақұрылымының нысандары – теміржол, трамвай, жеңіл рельсті көлік, монорельс және ішкі су жолдары, автомобиль жолдары, тоннельдер, эстакадалар, көпірлер, вокзалдар мен станциялар, жолаушыларға қызмет көрсету пункттері, метрополитен желілері, порттар, порттық құралдар, кеме қатынасына арналған гидротехникалық құрылыстар (шлюздер), аэродромдар, әуежайлар, көлік-логистика орталықтары, байланыс, навигация және көлік қозғалысын басқару жүйелері объектілері, магистральдық құбыр желісі, сондай-ақ көлік кешенінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін өзге де ғимараттар, құрылыстар, құрылғылар мен жабдықтар кіретін технологиялық кешен;
6) өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті орган – өңірлік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Өңірлік стандарттар жүйесінің (бұдан әрі – ӨСЖ) объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз ету деңгейін есептеуді әрбір қалалық және ауылдық елді мекен бойынша жергілікті атқарушы органдар жүзеге асырады.
2 тарау. Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу тәртібі
4. Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу тәртібі қамтамасыз етуді есептеу тәртібі үш кезеңнен тұрады:
1) бірінші кезеңде автоматтандырылған жүйе арқылы жергілікті атқарушы органдар (төменгі деңгейден жоғарғы деңгейге дейін) елдің қалалық және ауылдық елді мекендерін, оның ішінде ауылдарды, ауылдық округтер орталықтарын, аудан орталықтарын, аудандық маңызы бар қалаларды, облыстық және республикалық маңызы бар қалаларды объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету бойынша деректерді кезең-кезеңмен жинауды жүзеге асырады.
Елорданың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей, салалық орталық мемлекеттік органдарға елдің қалалық және ауылдық елді мекендерін объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету жөніндегі және Бағыттар мен көрсеткіштер жіктемесіне сәйкес бағыттар бөлінісінде объектілерді салу, жөндеу және жинақтау қажеттіліктері жөніндегі деректерді жібереді.

Информация по обеспеченности объектами и услугами (благами) городских и сельских населенных пунктов страны и по потребностям в строительстве, ремонту и укомплектованию объектов формируется на основе форм, предназначенных для сбора информации по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов (далее – Формы) согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 к настоящим Правилам.
Перечень направлений и показателей, применяемых при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС, представлен в приложении 13 к настоящим Правилам (далее – Перечень направлений и показателей).
Отраслевые центральные государственные органы в течение 10 (десяти) рабочих дней осуществляют согласование и при необходимости направляют на доработку представленные данные.
Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей предоставляют данные, согласованные с отраслевыми центральными государственными органами, в уполномоченный орган не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным посредством автоматизированной системы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 к настоящим Правилам.
2) на втором этапе проводится обработка и анализ данных: Уполномоченный орган не позднее 1 марта рассматривает представленную информацию, консолидирует и формирует агрегированные формы по обеспеченности СРС объектами и услугами (благами) городских и сельских населенных пунктов страны, в том числе сел, центров сельских округов, районных центров, городов районного значения, городов областного и республиканского значения, а также по направлениям. При обработке и анализе данных необходимо сопоставление с данными информационных систем центральных государственных органов (Национальная образовательная база данных, государственного имущества и т.д.).
3) на третьем этапе Уполномоченный орган проводит сравнительный мониторинг обеспеченности населенных пунктов объектами и услугами (благами) в соответствии СРС в динамике по годам в зависимости от типа (город, село) и размера (численности населения) населенных пунктов.
Глава 3. Расчет обеспеченности объектами и услугами (благами) в соответствии Системой региональных стандартов
5. При расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) населенных пунктов, учитываются как количественные, так и качественные показатели каждого населенного пункта. В зависимости от типа показателя расчет производится по следующим формулам:

Елдің қалалық және ауылдық елді мекендерін объектілермен және қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету, сондай-ақ нысандар құрылысына, жөндеуге және жабдықтауға деген қажеттілік туралы ақпарат Аумақтық стандарттар жүйесінің объектілермен және қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат жинауға арналған нысандардың (бұдан әрі – Нысандар) негізінде қалыптастырылады және осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес жүзеге асырылады.
ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етуді есептеу кезінде қолданылатын Бағыттар мен көрсеткіштер тізбесі (бұдан әрі - Бағыттар мен көрсеткіштер тізбесі) осы Қағидаларға 13-қосымшада берілген.
Салалық орталық мемлекеттік органдар 10 (он) жұмыс күні ішінде келісуді жүзеге асырады және қажет болған жағдайда ұсынылған деректерді пысықтауға жібереді.
Астана, республикалық маңызы бар қалалар мен облыстардың жергілікті атқарушы органдары салалық орталық мемлекеттік органдармен келісілген деректерді уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей автоматтандырылған жүйе арқылы осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес ұсынады.
2) екінші кезеңде деректерді өңдеу және талдау жүргізіледі: уәкілетті орган 1 наурыздан кешіктірмей ұсынылған ақпаратты қарап, біріктіріп және елдің қалалық және ауылдық елді мекендерін, оның ішінде ауылдарды, ауылдық округтер орталықтарын, аудандық орталықтарды, аудандық маңызы бар қалаларды, облыстық және республикалық маңызы бар қалаларды, сондай-ақ бағыттар бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуіне қатысты агрегатталған нысандарды қалыптастырады. Деректерді өңдеу және талдау барысында орталық мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі деректермен (Ұлттық білім беру дерекқоры, мемлекеттік мүлік және т.б.) салыстыру жүргізілуі тиіс.
3) үшінші кезеңде уәкілетті орган елді мекендердің түріне (қаласына, ауылына) және мөлшеріне (халық санына) байланысты жылдар бойынша динамикада ӨСЖ-ге сәйкес елді мекендердің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуіне салыстырмалы мониторинг жүргізеді.
3-тарау. Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етуді есептеу
5. Елді мекендердің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде әрбір елді мекеннің сандық және сапалық көрсеткіштері ескеріледі. Көрсеткіштің түріне байланысты есептеу келесі формулалар бойынша жүргізіледі:

1) социальные объекты;
По социальным объектам (образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта), обеспеченность СРС рассчитывается по формуле 1:
Формула 1
SOсрс – обеспеченность СРС социальными объектами;
J – общее количество государственных объектов;
K – количество государственных объектов, требующих капитального ремонта;
M – количество государственных объектов в аварийном состоянии;
N – потребность в строительстве новых государственных объектов;
O – количество государственных объектов, требующих укомплектования материально-технической базы;
R – дефицит кадров.
по предоставлению бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой для детей, проживающих в отдаленных сельских населенных пунктах:
в случае, если предусмотрен бесплатный подвоз к общеобразовательным организациям и обратно домой для детей, проживающих в отдаленных сельских населенных пунктах, то обеспеченность услугой принимает значение 100%. В случае отсутствия, обеспеченность услугой принимает значение 0%.
Среднее значение по социальной инфраструктуре определяет обеспеченность населенных пунктов по данному направлению рассчитывается по формуле 2:
Формула 2
SOCсрс – обеспеченность объектами социальной инфраструктуры;
SOi – значение обеспеченности СРС i-го объекта;
KSi – количество социальных объектов i-го вида;
i – индекс показателя социальных объектов указан в приложении 13 к настоящим Правилам:
образование (коды 01.01-01.05);
здравоохранение (коды 02.01-02.03);
социальное обеспечение (код 03.01);
культура и спорт (коды 04.01-04.10).
Примечание: при расчете среднего значения обеспеченности по направлению учитываются также объекты и услуги (блага) определенного населенного пункта, по которым обеспеченность равна 0, но при этом имеется потребность в соответствующем объекте инфраструктуры, что позволяет учесть дефицит объектов в расчетах и отразить реальный уровень обеспеченности объектами и услугами (благами).
В направлении "Образование" для населенных пунктов, где отсутствуют объекты образования и потребность в их создании, и при этом имеется услуга "Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой для детей, проживающих в отдаленных сельских населенных пунктах", обеспеченность принимает значение "100%"
При расчете среднего значения обеспеченности по направлению "Образование" при наличии услуги "Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой для детей, проживающих в отдаленных сельских населенных пунктах", учитываются также объекты и услуги (блага) населенного пункта, по которым обеспеченность равна "0", но при этом имеется потребность в соответствующем объекте инфраструктуры.

1) әлеуметтік объектілер;
Әлеуметтік объектілер (білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт) бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі 1-формула бойынша есептеледі:
1-формула
SOөсж – ӨСЖ әлеуметтік объектілермен қамтамасыз етілуі;
J – мемлекеттік объектілердің жалпы саны;
K – күрделі жөндеуді талап ететін мемлекеттік объектілердің саны;
M – апатты жағдайдағы мемлекеттік объектілердің саны;
N – жаңа мемлекеттік объектілерді салу қажеттілігі;
O – материалдық-техникалық базаны жинақтауды талап ететін мемлекеттік объектілердің саны;
R – кадр тапшылығы.
қашық орналасқан ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беретін ұйымдарға тегін тасымалдау және үйлеріне кері жеткізу бойынша:
егер қашық орналасқан ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беретін ұйымдарға және үйлеріне тегін тасымалдау қарастырылған болса, онда бұл қызметпен қамтамасыз етілу көрсеткіші 100% деп қабылданады. Егер мұндай тасымалдау қызметі болмаса, қамтамасыз етілу көрсеткіші 0% деп қабылданады.
Әлеуметтік инфрақұрылым бойынша орташа мән осы бағыт бойынша елді мекендердің ӨСЖ қамтамасыз етілуін айқындайды, 2-формула бойынша есептеледі:
2-формула
SOCӨСЖ –әлеуметтік инфрақұрылым нысандарымен қамтамасыз етілуі;
SOi – әлеуметтік қызметтердың і нысаны бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілу мәні;
KSi – i-ші көрсетілетін қызмет түрінің әлеуметтік объекті саны;
i – әлеуметтік объектілер көрсеткішінің индексі осы Қағидаларға 13-қосымшада көрсетілген:
білім беру (кодтар 01.01-01.05);
денсаулық сақтау (кодтар 02.01-02.03);
әлеуметтік қамсыздандыру (кодтар 03.01);
мәдениет және спорт (кодтар 04.01-04.10).
Ескертпе: Орташа қамтамасыз етілу көрсеткішін есептеу кезінде, қамтамасыз етілу деңгейі 0-ге тең болатын, бірақ тиісті инфрақұрылым нысандарына қажеттілігі бар елді мекендердегі объектілер мен қызметтер (игіліктер) де ескеріледі. Бұл объектілер тапшылығын есепке алуға және объектілермен және қызметтермен (игіліктермен) нақты қамтамасыз етілу деңгейін көрсетуге мүмкіндік береді.
"Білім беру" бағыты бойынша, егер елді мекенде білім беру объектілері жоқ және оларды ашуға қажеттілік жоқ болса, бірақ "Қашық орналасқан ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беретін ұйымдарға және үйлеріне тегін тасымалдау" қызметі көрсетілсе, онда қамтамасыз етілу көрсеткіші "100%" деп қабылданады.
"Білім беру" бағыты бойынша орташа қамтамасыз етілу деңгейін есептеу кезінде "Қашық орналасқан ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беретін ұйымдарға және үйлеріне тегін тасымалдау" қызметі болған жағдайда, қамтамасыз етілу көрсеткіші "0" болғанымен, инфрақұрылым нысанына қажеттілігі бар елді мекендердегі объектілер мен қызметтер (игіліктер) де ескеріледі.

2) объекты досуга и отдыха;
По объектам досуга и отдыха обеспеченность СРС определяется по следующей формуле:
Зоологические парки и ботанические сады:
Расчет СРС зоологические парки и ботанические сады – Zсрс производится согласно формуле 3:
Формула 3
Zсрс – обеспеченность СРС зоологическими парками и ботаническими садами;
J – общее количество объектов;
K – количество, требующих реконструкции;
M – количество объектов в аварийном состоянии;
N – потребность в строительстве новых объектов;
O – количество объектов, требующих укомплектования материально-техническую базу;
R – дефицит кадров.
Парки развлечений и отдыха/ скверы/бульвары/сады для отдыха жителей:
По паркам развлечений и отдыха/ скверы/бульвары/сады для отдыха жителей (FZсрс) расчет СРС производится согласно формуле 4:
Формула 4
FZсрс – обеспеченность СРС парками развлечений и отдыха/ скверами/бульварами/садами для отдыха жителей;
J – общее количество объектов;
K – количество объектов, требующих капитального ремонта;
N – потребность в строительстве новых объектов.
Площадки для выгула и дрессировки домашних животных:
в случае, если в населенном пункте имеются площадки для выгула и дрессировки домашних животных (Ссрс), то обеспеченность СРС принимает значение 100%. В случае отсутствия, обеспеченность СРС принимает значение 0%.
Среднее значение по объектам досуга и отдыха рассчитывается по формуле 5:
Формула 5
Dсрс – обеспеченность СРС по объектам досуга и отдыха;
Zсрс – обеспеченность СРС по объектам зоологические парки и ботанические сады;
FZсрс – обеспеченность СРС по объектам парки развлечений и отдыха/ скверы/бульвары/сады для отдыха жителей;
Cсрс – обеспеченность СРС по объектам площадки для выгула и дрессировки домашних животных.
3) транспортная инфраструктура;
Общественный транспорт рассчитывается по формуле 6:
Формула 6
где:
Ттрс – обеспеченность СРС общественным транспортом (код 06.01.02 указан в приложении 13 к настоящим Правилам);
EA – общее количество автобусов;
EB – более 3 лет, но не более 7 лет;
EC – более 7 лет, но не более 10 лет;
ED – более 10 лет, но не более 20 лет;
EE – более 20 лет;
EF – потребность автобусов;
EQ – общее количество трамваев;
EG – более 3 лет, но не более 7 лет;
EH – более 7 лет, но не более 10 лет;
EI – более 10 лет, но не более 20 лет;
EJ – более 20 лет;
ER – потребность трамваев;
EK – общее количество троллейбусов;
EL – более 3 лет, но не более 7 лет;
EM – более 7 лет, но не более 10 лет;
EN – более 10 лет, но не более 20 лет;
EO – более 20 лет;
EP – потребность троллейбусов;
ES – количество маршрутов общественного транспорта;
ET– потребность в маршрутах общественного транспорта;
EU – количество остановочных павильонов общественного транспорта;
EV – потребность в остановочных павильонах общественного транспорта.
n – количество видов объектов, значения которых используются в расчетной формуле в целях определения обеспеченности.
Организация электронной системы оплаты проезда общественного транспорта:
в случае, если в населенном пункте имеется наличие электронных систем оплаты проезда в общественном транспорте (Teso), то обеспеченность СРС принимает значение 100%. В случае отсутствия наличие электронных систем оплаты проезда в общественном транспорте, обеспеченность СРС (Teso) принимает значение 0%.
Организация услуг инватакси для лиц с инвалидностью:
в случае, если:
предоставляются услуги инватакси для лиц с инвалидностью (Titax) и отсутствует потребность в автомобилях инватакси, то обеспеченность СРС (Titax) принимает значение 100%;
предоставляются услуги инватакси для лиц с инвалидностью (Titax), но существует потребность в автомобилях инватакси, то обеспеченность СРС (Titax) будет иметь значение 75%;
отсутствуют услуги инватакси для лиц с инвалидностью, то обеспеченность СРС (Titax) принимает значение 0%.
Станции транспортных сообщений (аэропорт, автовокзал, автостанция, железнодорожный вокзал, пункты обслуживания пассажиров):
в случае если:
имеется станция транспортных сообщений в соответствии государственным стандартам по мощности и техническому состоянию (FA) и отсутствует потребность капитального ремонта (FB), то обеспеченность станции транспортных сообщений системой СРС (Тстс) будет иметь значение 100%;
имеется станция транспортных сообщений в соответствии государственным стандартам по мощности и техническому состоянию (FA), но есть необходимость в капитальном ремонте (FB), то обеспеченность станции транспортных сообщений системой СРС (Тстс) будет иметь значение 75%;
отсутствует станция транспортных сообщений (FA), то обеспеченность станции транспортных сообщений системой СРС (Тстс) будет иметь значение 0%.
Обслуживающие объекты транспорта (парковочные пространства, автомобильная заправочная станция, газозаправочная станция, станция технического обслуживания и автомойки):
в случае, если в населенном пункте имеются обслуживающие объекты транспорта (парковочные пространства, автомобильная заправочная станция, электрозарядные станции для электромобилей, газозаправочная станция, станция технического обслуживания и автомойки) (FZ) то обеспеченность СРС обслуживающим объектом транспорта принимает значение 100%. В случае отсутствия, обеспеченность СРС обслуживающим объектом транспорта (Тоо) принимает значение 0%.
Обеспеченность транспортной инфраструктурой рассчитывается по формуле 7:
Формула 7
Тсрс – обеспеченность объектами транспортной инфраструктурой;
Ттрс – обеспеченность СРС транспортным средством;
Teso – обеспеченность электронной системы оплаты проезда общественного транспорта;
Titax – обеспеченность услугами инватакси для лиц с инвалидностью;
Тстс – обеспеченность станции транспортных сообщений (аэропорт, автовокзал, автостанция, железнодорожный вокзал и пункты обслуживания пассажиров);
Тоо – обеспеченность СРС обслуживающим объектом транспорта (парковочные пространства, автомобильная заправочная станция, электрозарядные станции для электромобилей, газозаправочная станция, станция технического обслуживания и автомойки).

2) бос уақыт және демалыс объектілері;
Бос уақыт және демалыс объектілері бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі келесі формула бойынша айқындалады:
Зоологиялық саябақтар мен ботаникалық бақтар:
Зоологиялық саябақтар және ботаникалық бақтар ӨСЖ есептеу – Zөсж 3-формула бойынша жүргізіледі:
3-формула
Zөсж – ӨСЖ зоологиялық парктермен және ботаникалық бақтармен қамтамасыз етілуі;
J – объектілердің жалпы саны;
K – реконструкцияны талап ететін саны;
M – апаттық жағдайдағы объектілер саны;
N – жаңа нысандарды салу қажеттілігі;
O – материалдық-техникалық базаны жинақтауды талап ететін объектілер саны;
R – кадр тапшылығы.
Ойын-сауық және демалыс саябақтары/ скверлер/бульварлар/тұрғындардың демалуына арналған бақтар:
Ойын-сауық және демалыс саябақтары/скверлер/бульварлар/ тұрғындардың демалуына арналған бақтар (FZ) бойынша ӨСЖ есептеу 4-формулаға сәйкес жүргізіледі:
4-формула
FZӨСЖ – тұрғындардың демалуына арналған ойын-сауық және демалыс саябақтарымен/скверлермен/бульварлармен/бақшалармен ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
J – объектілердің жалпы саны;
K – күрделі жөндеуді қажет ететін объектілер саны;
N – жаңа нысандарды салу қажеттілігі;
Үй жануарларын серуендетуге және үйретуге арналған орындар:
егер елді мекенде үй жануарларын серуендетуге және үйретуге арналған алаңдар (С) болса, онда ӨСЖ қамтамасыз етілуі 100% мәнге ие болады. Болмаған жағдайда, ӨСЖ қамтамасыз етілудің 0% мәні қабылданады;
Бос уақыт және демалыс объектілері бойынша орташа мәні 5-формула бойынша есептеледі:
5-формула
DӨСЖ – бос уақыт және демалыс объектілері бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
ZӨСЖ – зоологиялық саябақтар мен ботаникалық бақтар объектілері бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
FZ – тұрғындардың демалуына арналған ойын-сауық және демалыс саябақтары/скверлер/бульварлар/бақтар объектілері бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
C – үй жануарларын серуендетуге және үйретуге арналған алаң объектілері бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі.
3) көлік инфрақұрылымы
Қоғамдық көлік 6-формула бойынша есептеледі:
6-формула
Ткөл – ӨСЖ қоғамдық көлікпен қамтамасыз етілуі (06.01.02-коды осы Қағидаларға 13-қосымшада көрсетілген);
EA – автобустың жалпы саны;
EB1 – 3 жылға дейін;
EB – 3 жылдан астам, бірақ 7 жылдан артық емес;
EC – 7 жылдан астам, бірақ 10 жылдан артық емес;
ED – 10 жылдан астам, бірақ 20 жылдан артық емес;
EE – 20 жылдан астам;
EF – автобустарға қажеттілік;
EQ – трамвайдың жалпы саны;
EG – 3 жылдан астам, бірақ 7 жылдан артық емес;
EH – 7 жылдан астам, бірақ 10 жылдан артық емес;
EI – 10 жылдан астам, бірақ 20 жылдан артық емес;
EJ – 20 жылдан астам;
ER – трамвайларға қажеттілік;
EK – троллейбустың жалпы саны;
EL – 3 жылдан астам, бірақ 7 жылдан артық емес;
EM – 7 жылдан астам, бірақ 10 жылдан артық емес;
EN – 10 жылдан астам, бірақ 20 жылдан артық емес;
EO – 20 жылдан астам;
EP – троллейбустарға қажеттілік;
ES – қоғамдық көлік бағытының саны;
ET – қоғамдық көлік бағытына қажеттілік;
EU – қоғамдық көліктің аялдама павильонының саны;
EV – қоғамдық көліктің аялдама павильонына қажеттілік.
n – қамтамасыз етілу деңгейін айқындау мақсатында есептік формулада пайдаланылатын нысандар түрлерінің саны.
Қоғамдық көліктің жол ақысын төлеудің электрондық жүйесін ұйымдастыру:
егер елді мекенде қоғамдық көлікте (Teso) жол жүру ақысын төлеудің электрондық жүйелері болса, онда ӨСЖ қамтамасыз етілудің 100% мәні қабылданады. Қоғамдық көлікте жол ақысын төлеудің электрондық жүйелері болмаған жағдайда, ӨСЖ (Teso) қамтамасыз етілудің 0% мәні қабылданады.
Мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтерін ұйымдастыру:
егер мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтері (Titax) ұсынылса және инватакси автомобильдеріне қажеттілік болмаса, онда ӨСЖ (Titax) қамтамасыз етілуі 100% мәнін қабылдайды;
егер мүгедектерге арналған инватакси қызметтері (Titax) ұсынылса, бірақ инватакси көліктеріне қажеттілік болса, онда ӨСЖ (Titax) қамтамасыз етілуі 75%-ға тең болады;
мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтері жоқ болса, ӨСЖ (Titax) қамтамасыз етілуі 0% мәнін қабылдайды.
Көлік қатынасы станциялары (әуежай, автовокзал, автостанция, теміржол вокзалы, жолаушыларға қызмет көрсету пункттері):
егер:
қуат және техникалық жағдай (FA) бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкес көлік қатынастары станциясы болса және күрделі жөндеуге (FB) қажеттілік болмаса, онда көлік қатынастары станциясының ӨСЖ (Ткқс) жүйесімен қамтамасыз етілуі 100% мәнге ие болады;
қуаттылық және техникалық жағдай (FA) бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкес көлік қатынасы станциясы болса, бірақ күрделі жөндеу (FB) қажет болса, онда көлік қатынасы станциясының ӨСЖ (Ткқс) жүйесімен қамтамасыз етілуі 75% мәнге ие болады;
көлік қатынасы станциясы (FA) болмаса, онда көлік қатынасы станциясының ӨСЖ (Төсж) жүйесімен қамтамасыз етілуі 0% мәнге ие болады.
Көлік объектілеріне қызмет көрсету (тұрақ орындары, автомобильге жанармай құю станциясы, газ құю станциясы, техникалық қызмет көрсету станциясы және көлік жуу орындары):
егер елді мекенде көлікке қызмет көрсететін объектілер (тұрақ орындары, автомобильге жанармай құю станциясы, электромобильдерге арналған электр қуаттау станциялары, газ құю станциясы, техникалық қызмет көрсету станциясы және көлік жуу орындары) болған жағдайда ( онда көлікке қызмет көрсететін объектімен ӨСЖ қамтамасыз етілуі 100% мәнін қабылдайды. Болмаған жағдайда, қызмет көрсететін көлік объектісімен (Тқо) ӨСЖ қамтамасыз етілудің 0% мәні қабылданады;
Көлік инфрақұрылымымен қамтамасыз етілу 7-формула бойынша есептеледі:
7-формула
Төсж – көлік инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілу;
Ткөл – көлік құралымен ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
Teso – қоғамдық көліктің жол ақысын төлеудің электрондық жүйесін қамтамасыз ету;
Titax – мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтерімен қамтамасыз ету;
Тстс – көлік қатынастары станциясының қамтамасыз етілуі (әуежай, автовокзал, автостанция, теміржол вокзалы және жолаушыларға қызмет көрсету пункттері);
Тқо – көліктің қызмет көрсету объектісімен (тұрақ кеңістігі, автомобильге жанармай құю станциясы, электромобильдерге арналған электр қуаттау станциясы, газ құю станциясы, техникалық қызмет көрсету станциясы және көлік жуу орындары) ӨСЖ қамтамасыз етілуі.

4) дорожная инфраструктура;
Обеспеченность внутригородскими/внутрипоселковыми дорогами рассчитывается по формуле 8:
Формула 8
где:
Dсрс – обеспеченность внутригородскими/внутрипоселковыми дорогами;
GE – общая протяженность дорог;
GF – протяженность дорог с твердым покрытием;
GFB – протяженность дорог с твердым покрытием в неудовлетворительном состоянии;
GN – общая протяженность дорог в неудовлетворительном состоянии;
GG – потребность в строительстве дорог
Дорожное освещение:
обеспеченность дорожным освещением рассчитывается по формуле 9:
Формула 9
GHсрс – обеспеченность дорожным освещением, %
GL – фактическая протяженность улиц с уличным освещением, км
DLпотр – потребность в строительстве уличного освещения (т.е. протяженность улиц, где необходимо установить освещение), км
DO – доля улиц с освещением от общей протяженности улиц, %
Дорожная инфраструктура рассчитывается по формуле 10:
Формула 10
DIсрс – обеспеченность СРС дорожной инфраструктурой;
Dсрс – обеспеченность внутригородскими/внутрипоселковыми дорогами;
GHсрс – обеспеченность СРС дорожным освещением;
5) инженерная инфраструктура;
Электроснабжение:
Электроснабжение внутри населенного пункта рассчитывается по формуле 11:
Формула 11
JAcpc – обеспеченность СРС по электроснабжению;
OJA – обеспеченность электроснабжением (расчет по количеству подключенных жилых домов);
PJA – протяженность сетей электроснабжения;
SJA – степень износа сетей электроснабжения;
RJA – протяженность сетей электроснабжения, которые нуждаются в замене;
X JA - потребность в строительстве новых сетей электроснабжения.
Услуги водоснабжения рассчитывается по формуле 12:
в случае, если в населенном пункте есть централизованное и децентрализованное водоснабжение одновременно, то расчет производится по следующей формуле:
Формула 12
CV cpc – обеспеченность СРС услугами водоснабжения;
OCV – доля жилых домов, подключенных к централизованному водоснабжению;
PCV – общее количество жилых домов;
KCV – общая протяженность сетей централизованного водоснабжения;
SCV – степень износа сетей централизованного водоснабжения;
RCV – протяженность сетей централизованного водоснабжения, которые нуждаются в замене;
XCV – потребность в строительстве новых сетей водоснабжения.
В случае если в определенном населенном пункте имеется только централизованное водоснабжение, то из расчетной формулы исключается последний показатель, связанный с децентрализованным обеспечением (доля жилых домов, не подключенных к централизованному водоснабжению).
В случае, если в определенном населенном пункте имеется только децентрализованное водоснабжение, то из расчетной формулы исключаются показатели, связанные с централизованным обеспечением, и расчет производится по следующей упрощенной формуле: (100 – OCV) × 90%, где OCV = 0, если нет подключений к централизованному водоснабжению, тогда обеспеченность = 90% (отражает неудовлетворенную потребность).
Если в населенном пункте имеется только децентрализованное водоснабжение, но при этом существует потребность в централизованном, то для более объективной оценки уровня обеспеченности учитывается наличие двух потенциальных видов водоснабжения: централизованного и децентрализованного. В этом случае итоговое значение по услугам водоснабжения рассчитывается как среднее арифметическое двух составляющих - фактической обеспеченности децентрализованным водоснабжением и нулевой обеспеченности централизованным (при наличии потребности).
Система водоотведения рассчитывается по формуле 13:
Формула 13
где:
CVOсрс – обеспеченность СРС по системе водоотведения;
OCVO – обеспеченность централизованным водоотведением (расчет по количеству подключенных жилых домов);
OPVO – общая протяженность сетей водоотведения внутри населенного пункта;
SIVO – степень износа сетей водоотведения;
RVO – протяженность сетей водоотведения, которые нуждаются в замене;
XVO – потребность в строительстве новых сетей водоотведения;
KKOS – количество канализационно-очистных сооружений;
SIKOS – степень износа канализационно-очистных сооружений;
PKOS – потребность в строительстве канализационно-очистных сооружений.
Обеспеченность централизованным теплоснабжением (OCTсрс) рассчитывается по формуле 14:
Формула 14
OCTсрс – обеспеченность централизованным теплоснабжением;
OCG – обеспеченность централизованным теплоснабжением (расчет по количеству подключенных жилых домов). Данные предоставляются местными исполнительными органами;
OPG – общая протяженность сетей теплоснабжения внутри населенного пункта;
SIG – степень износа сетей теплоснабжения;
RG – протяженность сетей теплоснабжения, которые нуждаются в замене;
XPG – потребность в строительстве новых сетей теплоснабжения внутри населенного пункта.
В случае отсутствия обеспеченности централизованным теплоснабжением (расчет по количеству подключенных жилых домов) (OCG) обеспеченность СРС централизованного теплоснабжения принимает значение 0%.
Централизованное газоснабжение:
если в населенном пункте имеется сеть газоснабжения (OPG), то обеспеченность СРС централизованного газоснабжения (CGсрс) рассчитывается по формуле 15:
Формула 15
CGсрс – обеспеченность системой газоснабжения;
OCG – обеспеченность централизованным газоснабжением;
OPG – общая протяженность сетей газоснабжения внутри населенного пункта;
SIG – степень износа сетей газоснабжения;
RG – протяженность газопроводных сетей, которые нуждаются в замене;
XG – потребность в строительстве новых сетей газоснабжения.
В случае отсутствия газоснабжения обеспеченность СРС централизованного газоснабжения %.
Жилье рассчитывается по формуле 16:
Формула 16
Jии – СРС жилья;
HM – общая площадь жилого фонда (тыс. кв.м);
HR – потребность в строительстве новой жилой площади (тыс. кв.м);
HP – площадь аварийного и ветхого жилья (тыс. кв.м.);
JH – средняя обеспеченность жильем на 1 человека в пределах населенного пункта;
OJ – обеспеченность жильем на одного проживающего за анализируемый год по стране
СРС инженерной инфраструктуры рассчитывается по формуле 17:
Формула 17
IIсрс – средняя обеспеченность инженерной инфраструктурой;
JAсрс – обеспеченность СРС электроснабжением;
CVсрс – обеспеченность СРС по централизованному водоснабжению;
CVOсрс – обеспеченность СРС по системе водоотведения;
OCTсрс – обеспеченность СРС централизованным теплоснабжением;
CGсрс – обеспеченность СРС системой газоснабжения;
Jии – СРС жилья.

4) жол инфрақұрылымы;
Қалаішілік/кентішілік жолдармен қамтамасыз ету 8-формула бойынша есептеледі:
8-формула
мұнда:
Dөсж – қалаішілік/кентішілік жолдармен қамтамасыз ету;
GE – жолдардың жалпы ұзындығы;
GF – қатты жабынды жолдардың ұзындығы;
GFB - қанағаттанарлықсыз жағдайдағы қатты жабыны бар жолдардың ұзындығы;
GN – қанағаттанарлықсыз күйдегі жолдардың жалпы ұзындығы;
GG – жол құрылысына деген қажеттілік.
Жолды жарықтандыру:
жол жарығымен қамтамасыз ету 9-формула бойынша есептеледі:
9-формула
GHөсж – жол жарығымен қамтамасыз ету, %
GL – көше жарығы бар көшелердің нақты ұзындығы, км
DLқаж – көше жарығын салу қажеттілігі (яғни жарықтандыруды орнату қажет көшелердің ұзындығы), км
DO – көшелердің жалпы ұзындығынан жарықтандырылған көшелердің үлесі, %
Жол инфрақұрылымы 10-формула бойынша есептеледі:
10-формула
DIөсж – жол инфрақұрылымымен ӨСЖ қамтамасыз ету;
Dөсж – қала/ауылішілік жолдармен қамтамасыз ету;
GHөсж – жолды жарықтандырумен ӨСЖ қамтамасыз ету;
5) инженерлік инфрақұрылым;
Орталықтандырылған электрмен жабдықтау:
Елді мекен ішіндегі орталықтандырылған электрмен жабдықтау 11-формула бойынша есептеледі;
11-формула
JAөсж – электрмен жабдықтау бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
OJA – электрмен жабдықтау бойынша қамтамасыз етілу (қосылған тұрғын үйлердің саны бойынша есептеу);
P JA – электрмен жабдықтау желілерінің ұзындығы;
SJA – электрмен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі;
RJA – ауыстыруды қажет ететін электрмен жабдықтау желілерінің ұзындығы;
X JA - жаңа электрмен жабдықтау желілерін салу қажеттілігі.
Сумен жабдықтау қызметтері 12-формула бойынша есептеледі:
егер елді мекенде орталықтандырылған, бір мезгілде орталықтандырылған және орталықтандырылмаған сумен жабдықтау болса, онда есептеу мынандай формула бойынша жүргізіледі:
12-формула
мұнда:
CVөсж – ӨСЖ сумен жабдықтау қызметтерімен қамтамасыз етілуі;
OCV – орталықтандырылған сумен жабдықтауға қосылған тұрғын үйлердің үлесі;
PCV – тұрғын үйлердің жалпы саны;
KCV – орталықтандырылған сумен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы;
SCV – орталықтандырылған сумен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі;
RCV – ауыстыруды қажет ететін орталықтандырылған сумен жабдықтау желілерінің ұзындығы;
XCV - жаңа сумен жабдықтау желілерін салу қажеттілігі.
Егер белгілі бір елді мекенде тек орталықтандырылған сумен жабдықтау болса, онда есептік формуладан орталықтандырылмаған қамтамасыз етуге қатысты соңғы көрсеткіш (орталықтандырылған сумен жабдықтауға қосылмаған тұрғын үйлердің үлесі) алып тасталады.
Егер елді мекенде тек орталықтандырылмаған сумен жабдықтау болса, онда есептік формуладан орталықтандырылған қамтамасыз етуге қатысты көрсеткіштер алынып тасталады, және есеп келесі жеңілдетілген формула бойынша жүргізіледі: (100 – OCV) × 90%, мұндағы OCV = 0, егер орталықтандырылған сумен жабдықтауға қосылу мүлде болмаса, онда қамтамасыз етілу деңгейі = 90% (қанағаттандырылмаған қажеттілікті көрсетеді).
Егер елді мекенде тек орталықтандырылмаған сумен жабдықтау болса, бірақ орталықтандырылған сумен жабдықтауға қажеттілік болса, онда қамтамасыз етілу деңгейін неғұрлым объективті бағалау мақсатында екі әлеуетті сумен жабдықтау түрінің (орталықтандырылған және орталықтандырылмаған) болуы ескеріледі. Бұл жағдайда сумен жабдықтау қызметтері бойынша түпкілікті мән екі құрамдас бөліктің – орталықтандырылмаған сумен нақты қамтамасыз етілуі және орталықтандырылғанмен нөлдік қамтамасыз етілуі (қажеттілік болған жағдайда) – арифметикалық орташа мәні ретінде есептеледі.
Су бұру жүйесі 13-формула бойынша есептеледі:
13-формула
мұнда:
CVOөсж – су бұру жүйесі бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
OCVO – орталықтандырылған су бұрумен қамтамасыз ету (қосылған тұрғын үйлердің саны бойынша есеп);
OPVO – елді мекен ішіндегі су бұру желілерінің жалпы ұзындығы;
SIVO – су бұру желілерінің тозу дәрежесі;
RVO – ауыстыруды қажет ететін су бұру желілерінің ұзындығы;
XVO - жаңа су бұру желілерін салу қажеттілігі;
KKOS – кәріз-тазарту құрылыстарының саны;
SIKOS –- кәріз-тазарту құрылыстарының тозу дәрежесі;
PKOS – кәріз-тазарту құрылыстарын салу қажеттілігі.
Орталықтандырылған жылумен қамтамасыз ету (OЖҚөсж) 14-формула бойынша есептеледі:
14-формула
OCTөсж – орталықтандырылған жылумен қамтамасыз ету;
OCG – орталықтандырылған жылумен қамтамасыз ету (халық саны бойынша есеп). Деректерді жергілікті атқарушы органдар ұсынады;
OPG – елді мекен ішіндегі газбен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы;
SIG – жылумен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі;
RG – ауыстыруды қажет ететін жылу құбыры желілерінің ұзындығы;
XPG – елді мекен ішінде жылумен жабдықтаудың жаңа желілерін салу қажеттілігі.
Орталықтандырылған жылумен жабдықтау қамтамасыз етілмеген жағдайда (халық саны бойынша есеп) (OCG) орталықтандырылған жылумен жабдықтаудың (қосылған тұрғын үйлердің санын есептеу) ӨСЖ қамтамасыз етілуі 0% мәнін қабылдайды.
Орталықтандырылған газбен жабдықтау:
егер елді мекенде газбен жабдықтау желісі (OPG) болса, онда орталықтандырылған газбен жабдықтау ӨСЖ (CGөсж) қамтамасыз етілуі 15-формула бойынша есептеледі:
15-формула
CGөсж – газбен жабдықтау жүйесімен қамтамасыз ету;
OCG – орталықтандырылған газбен қамтамасыз ету;
OPG – елді мекен ішіндегі газбен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы;
SIG – газбен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі;
RG – ауыстыруды қажет ететін газ құбыры желілерінің ұзындығы;
XG – жаңа газбен жабдықтау желілерін салу қажеттілігі.
Газбен жабдықтау (HG) болмаған жағдайда, орталықтандырылған газбен жабдықтаудың ӨСЖ қамтамасыз етілуі CG = %.
Тұрғын үй 16-формула бойынша есептеледі:
16-формула
Jии – тұрғын үй ӨСЖ;
HM – тұрғын үй қорының жалпы ауданы (мың ш.м.);
HR – жаңа тұрғын үй алаңын салу қажеттілігі (мың ш.м.);
HP – апатты және тозығы жеткен тұрғын үй ауданы (мың ш.м.);
JH – елді мекен шегіндегі бір адамға шаққандағы тұрғын үймен орташа қамтамасыз етілуі;
OJ – ел бойынша талданып отырған жылға бір адамға шаққандағы тұрғын үймен қамтамасыз етілу.
Инженерлік инфрақұрылымның ӨСЖ 17-формула бойынша есептеледі:
17-формула
IIөсж – инженерлік инфрақұрылыммен орташа қамтамасыз етілу;
JAөсж –электрмен жабдықтау бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілу;
CVөсж – орталықтандырылған сумен жабдықтау бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілу;
CVOөсж – су бұру жүйесі бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілу;
OCTөсж – орталықтандырылған жылумен жабдықтаумен қамтамасыз етілу;
CGөсж – газбен жабдықтау жүйесімен қамтамасыз етілу;
Jии – тұрғын үй ӨСЖ;

6) обеспечение безопасности и защиты окружающей среды;
Участковый пункт полиции:
Расчет СРС пункта полиции – PLсрс производится согласно формуле 1 настоящих Правил.
в случае для остальных сельских населенных пунктов, входящих в состав сельского округа, где имеются объекты участкового пункта, обеспеченность услугами принимается значение 100%. В противном случае обеспеченность составляет 0%.
Обеспечение безопасности населения путем внедрения видеонаблюдения на социально значимых объектах:
в случае, если в населенном пункте имеется наличие камер видеонаблюдения на социально значимых объектах (PM) то обеспеченность СРС обслуживающим объектом транспорта принимает значение 100%. В случае отсутствия, обеспеченность СРС принимает значение 0%.
Обеспеченность подразделений противопожарной службы рассчитывается по формуле 18:
Формула 18
PSсрс – обеспеченность СРС противопожарными службами;
IG – общее количество подразделений противопожарной службы;
II – количество подразделений противопожарной службы, соответствующих государственным стандартам;
IH – потребность в строительстве подразделений противопожарной службы;
IJ – доля объектов, которые находятся в аварийном состоянии или требуют капитального ремонта.
Обеспеченность пожарными постами или добровольными пожарными формированиями (PPсрс) по формуле 19:
Формула 19
PPсрс – обеспеченность СРС пожарными постами или добровольными пожарными формированиями;
J – общее количество объектов;
K – количество объектов, требующих капитального ремонта;
N – потребность в строительстве новых объектов;
O – количество объектов, требующих укомплектования материально-технической базы
Объекты по сбору, переработке и утилизации твердых бытовых отходов
Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов рассчитывается по формуле 20:
Формула 20
TBOсрс – обеспеченность СРС по сбору, переработке и утилизации твердых бытовых отходов;
IS – общее количество полигонов для размещения твердых бытовых отходов;
IR – количество полигонов твердых бытовых отходов, соответствующих экологическим и санитарным требованиям и нормам;
IT – потребность в полигонах для размещения твердых бытовых отходов.
Переработка и сбор твердых бытовых отходов рассчитывается по формуле 21:
Формула 21
TBO_Pсрс – обеспеченность СРС по переработке и сбору твердых бытовых отходов;
IU – общее количество объектов;
IV – потребность в объектах переработки твердых бытовых отходов.
Скотомогильники (биотермические ямы) рассчитывается по формуле 22:
Формула 22
TSMсрс – обеспеченность СРС скотомогильниками (биотермическими ямами);
SM – общее количество объектов;
XSM – потребность в строительстве новых объектов.
Среднеарифметическое значение обеспеченности СРС по объектам по сбору, переработке, утилизации твердых бытовых отходов и участкового пункта, и противопожарной безопасности определяет обеспеченность безопасности и защиты окружающей среды рассчитывается по формуле 23:
Формула 23
SOSсрс – обеспеченность СРС услугами безопасности и защиты окружающей среды;
Bj – значение обеспеченности j-го вида услуг безопасности;
KBj – количество j-го вида услуг;
j – индекс показателя услуг (09.01-09.11 коды показателей, указаны в приложении 13 к настоящим Правилам).
Примечание: При расчете среднего значения обеспеченности учитываются также объекты и услуги (блага) определенного населенного пункта, по которым обеспеченность равна "0", но при этом имеется потребность в соответствующем объекте инфраструктуры, что позволяет учесть дефицит объектов в расчетах и отразить реальный уровень обеспеченности объектами и услугами (благами).

6) қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету;
Учаскелік полиция пункті:
Полиция пунктінің ӨСЖ – PLөсж есептеу осы Қағидалардың 1- формуласына сәйкес жүргізіледі.
учаскелік пункт объектілері бар ауылдық округтің құрамына кіретін қалған ауылдық елді мекендер үшін қызметтермен қамтамасыз ету 100% мәні қабылданады. Кері жағдайда, қауіпсіздік 0% құрайды.
Әлеуметтік маңызы бар объектілерде бейнебақылауды енгізу арқылы халықтың қауіпсіздігін қамтамасыз ету:
егер елді мекенде әлеуметтік маңызы бар объектілерде бейнебақылау камералары бар болған жағдайда (PM) онда қызмет көрсететін көлік объектісімен ӨСЖ қамтамасыз етілудің 100% мәні қабылданады. Болмаған жағдайда, ӨСЖ қамтамасыз етілудің 0% мәні қабылданады;
Өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің бар болуы 18-формула бойынша есептеледі:
18-формула
PSөсж – өртке қарсы қызметтің ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
IG – өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің жалпы саны;
II – мемлекеттік стандарттарға сәйкес келетін өртке қарсы қызмет бөлімшесінің саны;
IH – өртке қарсы қызмет бөлімшелерін салу қажеттілігі;
IJ – апаттық жағдайда тұрған немесе күрделі жөндеуді қажет ететін объектілердің үлесі.
Өрт сөндіру посттарымен немесе ерікті өрт сөндіру құрылымдарымен қамтамасыз етілу (PPсрс) 19-формула бойынша есептеледі:
19-формула
PPсрс – өрт сөндіру посттарымен немесе ерікті өрт сөндіру құрылымдарымен ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
J – нысандардың жалпы саны;
K – күрделі жөндеуді талап ететін нысандар саны;
N – жаңа нысандар құрылысына қажеттілік;
O – материалды-техникалық базаны жинақтауды талап ететін нысандар саны.
Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинау, қайта өңдеу және кәдеге жарату объектілері
Қатты тұрмыстық қалдықтарды көмуге арналған полигондар 20-формула бойынша есептеледі:
20-формула
TBOөсж – қатты тұрмыстық қалдықтарды жинау, қайта өңдеу және жою бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
IS – қатты тұрмыстық қалдықтарды орналастыруға арналған полигонның жалпы саны;
IR – экологиялық және санитариялық талаптар мен нормаларға сәйкес келетін қатты тұрмыстық қалдықтар полигонының саны;
IT – қатты тұрмыстық қалдықтарды орналастыру үшін полигондарға қажеттілік.
Қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу және жинау 21-формула бойынша есептеледі:
21-формула
TBO_PӨСЖ – қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу және жинау ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
IU – объектінің жалпы саны;
IV – қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу объектілеріне қажеттілік.
Мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар) 22-формула бойынша есептеледі:
22-формула
T SMөсж – мал қорымдары ӨСЖ қамтамасыз етілуі (биотермиялық шұңқырлар);
SM – объектілердің жалпы саны;
XSM – жаңа нысандарды салу қажеттілігі.
Қатты тұрмыстық қалдықтар мен учаскелік пункттерді жинау, қайта өңдеу, кәдеге жарату және өрт қауіпсіздігі объектілері бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуінің орташа арифметикалық мәні қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуының қамтамасыз етілуін айқындайды және 23-формула бойынша есептеледі:
23-формула
SOSөсж – ӨСЖ қауіпсіздік және қоршаған ортаны қорғау қызметтерімен қамтамасыз етілуі;
Bj – көрсетілетін қауіпсіздік қызметтерінің j-ші түрінің қамтамасыз етілу мәні;
KBj – көрсетілетін қызметтің j-ші түрінің саны;
j – көрсетілетін қызметтер көрсеткішінің индексі (09.01-09.10 көрсеткіштер коды, осы Қағидаларға 13-қосымшада көрсетілген).
Ескертпе: Қамтамасыз етудің орташа мәнін есептеу кезінде белгілі бір елді мекеннің қамтамасыз етілуі "0"-ге тең, бірақ, бұл ретте, тиісті инфрақұрылым объектісіне қажеттілік бар объектілер мен көрсетілетін қызметтер (игіліктер) де ескеріледі, бұл есептеулерде объектілердің тапшылығын ескеруге және объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етудің нақты деңгейін көрсетуге мүмкіндік береді.

7) инфокоммуникация;
Расчет обеспеченности СРС услугами отделений почтовой связи рассчитывается по формуле 24:
Формула 24
PCHсрс – обеспеченность СРС услугами почтовой связи;
JJ – количество отделений почтовой связи;
JK – потребность в отделениях почтовой связи;
JL – охват населения почтовыми услугами.
Наличие теле и инфокоммуникации:
в случае наличия объекта теле и инфокоммуникации, то обеспеченность СРС инфокоммуникации (фиксированные телефонные линии, сотовая связь (передача голоса), Wi-Fi зоны с открытым доступом) имеет значение IKсрс=100%. В случае отсутствия, обеспеченность СРС принимает значение 0%.
Обеспеченность широкополосным доступом к сети интернет имеет значение равное показателю охвата населения Интернет-сетью.
Среднеарифметическое значение определяет обеспеченность СРС объектами и услугами инфокоммуникации и рассчитывается по формуле 25:
Формула 25
INFсрс – обеспеченность СРС услугами инфокоммуникации;
TVk – значение обеспеченности k-го вида услуг инфокоммуникации;
PBk – количество k-го вида услуг;
k – индекс показателя услуг (коды показателей 10.01-10.05, указаны в приложении 13 к настоящим Правилам);
8) инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания;
Наличие объектов бытового обслуживания (прачечные, химчистка, общественные бани и общественные туалеты), объектов торговли (магазины, торговые павильоны), государственные ветеринарные организации или ветеринарные пункты, в зависимости от типа местности.
В случае, если имеется в наличии объекты бытового обслуживания (прачечные, химчистка, общественные бани и общественные туалеты) (JV), то обеспеченность объектами бытового обслуживания будет равно JVсрс 100%, иначе 0%.
В случае, если имеется в наличии объекты торговли (магазины, торговые павильоны) (JХ), то обеспеченность объектами бытового обслуживания JХсрс принимает значение равное 100%, иначе 0%.
Государственные ветеринарные организации или ветеринарные пункты:
Расчет СРС государственных ветеринарных организаций (GVOсрс), производится по формуле 26:
Формула 26
GVOсрс – обеспеченность СРС государственными ветеринарными объектами;
J – общее количество государственных объектов;
K – количество государственных объектов, требующих капитального ремонта;
M – количество государственных объектов в аварийном состоянии;
N – потребность в строительстве новых государственных объектов;
O – количество государственных объектов, требующих укомплектования материально-технической базой;
R – дефицит кадров.
Среднеарифметическое значение определяет обеспеченность инфраструктуры бытового и ветеринарного обслуживания и рассчитывается по формуле 27:
Формула 27
BOсрс - обеспеченность СРС инфраструктурой бытового обслуживания;
JVсрс - значение обеспеченности объектами бытового обслуживания;
JXсрс - значение обеспеченности объектами торговли;
GVOсрс – обеспеченность СРС государственными ветеринарными объектами;

7) ақпараттық коммуникация;
Пошта байланысы бөлімшелерінің қызметтерімен ӨСЖ қамтамасыз етілуін есептеу 24-формула бойынша есептеледі:
24-формула
PCHөсж – ӨСЖ пошта байланысымен қамтылу деңгейі;
JJ – пошта байланысы бөлімшесінің саны;
JK – пошта байланысы бөлімшелеріне қажеттілік;
JL – халықты пошта қызметтерімен қамту.
Теле және ақпараттық коммуникацияның бар болуы:
теле және ақпараттық коммуникация объектісі болған жағдайда, онда ақпараттық коммуникацияның (тіркелген телефон желілері, ұялы байланыс (дауыс беру), ашық қол жетімді Wi-Fi аймағының) ӨСЖ қамтамасыз етілу мәні IKөсж = 100% болады. Болмаған жағдайда, ӨСЖ қамтамасыз етілуі 0% мәнін қабылдайды.
Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділікпен қамтамасыз етудің тұрғындарды Интернет желісімен қамту көрсеткішіне тең мәні бар.
Орташа арифметикалық мән ақпараттық коммуникация объектілерімен және қызметтерімен ӨСЖ қамтамасыз етілуін айқындайды және 25-формула бойынша есептеледі:
25-формула
INFөсж – ӨСЖ көрсетілетін ақпараттық коммуникация қызметтерімен қамтамасыз етілуі;
TVk – көрсетілетін ақпараттық коммуникация қызметтерінің k-ші түрінің қамтамасыз етілу мәні;
PBk – көрсетілетін қызметтің k-ші түрінің саны;
k – көрсетілетін қызметтер көрсеткішінің индексі (10.01-10.05 көрсеткіштер коды, осы Қағидаларға 13-қосымшада көрсетілген).
8) тұрмыстық және ветеринарлық қызмет көрсету ақпараттық құрылымы:
Тұрмыстық қызмет көрсету объектілерінің (кір жуу, химиялық тазалау, қоғамдық моншалар мен қоғамдық дәретханалар), сауда объектілерінің (дүкендер, сауда павильондары), жергілікті жердің түріне қарай мемлекеттік ветеринариялық ұйымдардың немесе ветеринариялық пункттердің болуы:
егер тұрмыстық қызмет көрсету объектілері (кір жуу, химиялық тазалау, қоғамдық моншалар және қоғамдық дәретханалар) (JV) болған жағдайда, онда тұрмыстық қызмет көрсету объектілерімен қамтамасыз ету JVөсж 100%-ға тең болады, кері жағдайда 0%.
егер сауда объектілері (дүкендер, сауда павильондары) (JХ) бар болса, онда JХөсж тұрмыстық қызмет көрсету объектілерімен қамтамасыз етілуі 100%, кері жағдайда 0%-ға тең мәнге ие болады.
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар немесе ветеринариялық пункттер:
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдардың (GVOөсж), ветеринариялық пункттердің (VPөсж) ӨСЖ есептеу 26-формула бойынша жүргізіледі:
26-формула
GVOөсж – мемлекеттік ветеринариялық объектілермен ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
J – мемлекеттік объектілердің жалпы саны;
K – күрделі жөндеуді талап ететін мемлекеттік объектілердің саны;
M – апатты жағдайдағы мемлекеттік объектілердің саны;
N – жаңа мемлекеттік объектілерді салу қажеттілігі;
O – материалдық-техникалық базамен жинақтауды талап ететін мемлекеттік объектілердің саны;
R – кадр тапшылығы.
Орташа арифметикалық мән тұрмыстық және ветеринарлық қызмет көрсету инфрақұрылымының қамтамасыз етілуін анықтайды және 27-формула бойынша есептеледі:
27-формула
BOөсж - ӨСЖ тұрмыстық қызмет көрсету инфрақұрылымымен қамтамасыз етілу;
JVөсж - тұрмыстық қызмет көрсету объектілерімен қамтамасыз етудің мәні;
JXөсж - сауда объектілерімен қамтамасыз етудің мәні;
GVOөсж – ӨСЖ мемлекеттік ветеринариялық объектілермен қамтамасыз етілу;

9) инфраструктура услуг;
в случае, если имеется в наличии (или посещение специалистов) филиалов НАО "Государственная корпорация" Правительство для граждан", Центров обслуживания предпринимателей, юридических консультаций и нотариуса, то обеспеченность объектом принимает значение равное 100%, иначе 0%.
банковские отделения и банкоматы:
в случае наличия банковского отделения и банкомата, то обеспеченность объектом/услугами принимает значение равное 100%, иначе 0%.
в случае наличия только одного из объектов, либо банковского отделения, либо банкомата, то обеспеченность объектом/услугами принимает значение равное 50%.
Среднеарифметическое значение определяет обеспеченность инфраструктуры услуг и рассчитывается по формуле 28:
Формула 28
USLсрс – обеспеченность СРС инфраструктуры услуг;
Sl – значение обеспеченности l-го вида услуг инфраструктуры;
Pl – количество l-го вида услуг;
l – индекс показателя услуг (коды показателей 12.01-12.04 указаны в приложении 13 к настоящим Правилам).
Общий уровень обеспеченности объектами и услугами (благами) определенного населенного пункта рассчитывается как среднее значение уровней обеспеченности по всем 12 направлениям и рассчитывается по формуле 29:
Формула 29
SRSсрс – обеспеченность СРС населенного пункта;
RSm – значение обеспеченности m-го направления;
KRSm – количество m-го направления;
m – индекс показателя направления (индекс меняется от 1 до 12, согласно приложению 13 к настоящим Правилам).
6. При расчете среднего значения обеспеченности населенного пункта учитываются также объекты и услуги (блага) данного населенного пункта, по которым обеспеченность равна "0", но при этом имеется потребность в строительстве объекта инфраструктуры, что позволяет учесть дефицит объектов в расчетах и отразить уровень обеспеченности объектами и услугами (благами). Объекты и услуги (блага) данного населенного пункта, по которым обеспеченность равна "0" и отсутствует потребность в строительстве, в расчете не учитываются.
7. При расчете уровня обеспеченности объектами и услугами (благами) по определенному направлению, согласно перечню направлений и показателей, в разрезе области, района или сельского округа используется расчет среднего значения обеспеченности. Среднее значение обеспеченности по конкретному направлению определяется как сумма показателей обеспеченности по всем населенным пунктам, входящим в рассматриваемую территорию (область, район, сельский округ), деленная на количество этих населенных пунктов. При этом в расчет обязательно включаются населенные пункты, в которых уровень обеспеченности равен "0", но при этом имеется подтвержденная потребность в соответствующих объектах или услугах. Населенные пункты, в которых уровень обеспеченности по определенному направлению также равен "0", но потребность отсутствует, в расчете не учитываются.

9) көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы:
егер "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалдары, Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтары, заң консультациялары және нотариус бар болса (немесе мамандарға барса), онда объектімен қамтамасыз ету 100%-ға, кері жағдайда 0%-ға тең мәнге ие болады.
банк бөлімшелері мен банкоматтар:
банк бөлімшесі мен банкомат болған жағдайда, объектімен/қызметтермен қамтамасыз ету 100%-ға тең мән алады, кері жағдайда 0%.
объектілердің біреуі ғана немесе банк бөлімшесі немесе банкомат болған жағдайда, объектімен/қызметтермен қамтамасыз ету 50%-ға тең мәнді қабылдайды.
Орташа арифметикалық мән көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымының қамтамасыз етілуін анықтайды және 28-формула бойынша есептеледі:
28-формула
USLөсж – ӨСЖ көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымының қамтамасыз етілуі;
Sl – инфрақұрылым қызметтерінің l-ші түрінің қамтамасыз етілу мәні;
Pl – көрсетілетін қызметтің l-ші түрінің саны;
l – көрсетілетін қызметтер көрсеткішінің индексі (12.01-12.04 көрсеткіштер кодтары осы Қағидаларға 13-қосымшада көрсетілген).
Белгілі бір елді мекеннің объектілерімен және көрсетілетін қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етудің жалпы деңгейі барлық 12 бағыт бойынша қамтамасыз етілу деңгейлерінің орташа мәні ретінде есептеледі және 29-формула бойынша есептеледі:
29-формула
SRSөсж – елді мекеннің ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
RSm – m-ші бағыттың қамтамасыз етілуінің мәні;
KRSm – m-ші бағыттың саны;
m – бағыт көрсеткішінің индексі (осы Қағидалардың 13-қосымшасына сәйкес, индекс мәні 1-ден 12-ге дейін өзгереді).
6. Елді мекеннің орташа қамтамасыз етілу көрсеткішін есептеу кезінде осы елді мекендегі қамтамасыз етілу көрсеткіші "0" болып табылатын, бірақ инфрақұрылым нысанын салуға қажеттілік бар объектілер мен қызметтер (игіліктер) де ескеріледі. Бұл объектілер тапшылығын есепке алуға және объектілермен және қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілу деңгейін көрсетуге мүмкіндік береді. Ал қамтамасыз етілу көрсеткіші "0" болып, бірақ нысан салуға қажеттілік жоқ объектілер мен қызметтер (игіліктер) есепке алынбайды.
7. Белгілі бір бағыт бойынша объектілермен және қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілу деңгейін есептеу кезінде, бағыттар мен көрсеткіштер тізбесіне сәйкес, облыс, аудан немесе ауылдық округ бөлінісінде қамтамасыз етілу деңгейінің орташа мәні пайдаланылады. Белгілі бір бағыт бойынша орташа қамтамасыз етілу мәні – қарастырылып отырған аумаққа (облыс, аудан, ауылдық округ) кіретін барлық елді мекендердің қамтамасыз етілу көрсеткіштерінің қосындысын сол елді мекендердің санына бөлу арқылы анықталады.
Бұл ретте, қамтамасыз етілу деңгейі "0" болғанымен, тиісті объектілерге немесе қызметтерге расталған қажеттілік бар елді мекендер есепке міндетті түрде қосылады. Ал белгілі бір бағыт бойынша қамтамасыз етілу деңгейі "0" болып, қажеттілік жоқ елді мекендер есепке алынбайды.

Глава 4. Расчет прогноза обеспеченности Системы региональных стандартов
8. Расчет прогноза обеспеченности объектами и услугами, согласно СРС, осуществляет местный исполнительный орган на основе рассчитанной потребности в объектах соответствующей сферы.
Потребность в объектах соответствующей сферы рассчитывается с обязательным применением минимальных нормативов сети.
9. Прогнозный уровень обеспеченности рассчитывается по формулам каждого направления путем изменения значений в зависимости от запланированных согласно бюджету работ по покрытию потребности (ввод новых объектов, ремонтных работ, укрепления материально-технической базы и т.д.).
В зависимости от типа показателя расчет прогноза обеспеченности СРС производится по следующим формулам:
1) социальные объекты;
Прогноз обеспеченности по социальным объектам (образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта), рассчитывается по формуле 30:
Формула 30
SOпр срс – прогноз обеспеченности СРС социальными объектами;
J - количество действующих государственных объектов на текущий период;
Jпл - количество новых государственных объектов, планируемых к строительству и вводу в прогнозируемом периоде;
Kпр - количество объектов, которые будут нуждаться в капитальном ремонте в прогнозируемом периоде;
Mпр - прогнозное количество объектов в аварийном состоянии;
Nост - потребность в строительстве объектов в прогнозируемом периоде;
Oпр - количество объектов, требующих укомплектования МТБ в прогнозируемом периоде;
Rпр - дефицит кадров в прогнозируемом периоде;
Среднее значение прогноза по социальной инфраструктуре определяет прогноз обеспеченность населенных пунктов СРС по данному направлению и рассчитывается по формуле 31:
Формула 31
SOCпр срс – прогноз обеспеченности СРС по социальной инфраструктуре;
SOпр i – прогнозное значение обеспеченности СРС i-го объекта социальных услуг;
KSi – количество социальных объектов i-го вида услуг;
i – индекс показателя социальных объектов указан в приложении 13 к настоящим Правилам:
образование (коды 01.01-01.05);
здравоохранение (коды 02.01-02.03);
социальное обеспечение (код 03.01);
культура и спорт (коды 04.01-04.10).
2) объекты досуга и отдыха;
Зоологические парки и ботанические сады:
Расчет прогноза СРС зоологические парки и ботанические сады – Zпр срс производится согласно формуле 32:
Формула 32
Zпр срс - прогноз обеспеченности СРС зоологическими парками и ботаническими садами;
J - общее количество объектов на текущий период;
Jпл - количество новых объектов, планируемых к строительству и вводу в прогнозируемом периоде;
Kпр - количество объектов, которые будут нуждаться в реконструкции в прогнозируемом периоде;
Mпр - прогнозное количество объектов в аварийном состоянии в прогнозируемом периоде;
Nост - потребность в строительстве объектов в прогнозируемом периоде;
Oпр - прогнозное количество объектов, требующих укомплектования МТБ;
Rпр - прогнозный дефицит кадров.
Парки развлечений и отдыха / скверы / бульвары / сады для отдыха жителей:
Расчет прогноза СРС по паркам развлечений и отдыха / скверам / бульварам / садам для отдыха жителей расчет СРС производится согласно формуле 33:
Формула 33
FZпр срс – прогноз обеспеченности СРС парками развлечений и отдыха/ скверами/бульварами/садами для отдыха жителей;
J - общее количество объектов на текущий период;
Jпл - количество новых объектов, планируемых к строительству и вводу в прогнозируемом периоде;
Kпр - количество объектов, которые будут нуждаться в капитальном ремонте в прогнозируемом периоде;
Nост - потребность в строительстве объектов в прогнозируемом периоде;
Среднее значение прогноза по объектам досуга и отдыха рассчитывается по формуле 34:
Формула 34
Dпр срс – прогноз обеспеченности СРС по объектам досуга и отдыха;
Zпр срс – прогнозная обеспеченность СРС по объектам зоологические парки и ботанические сады;
FZпр срс – прогнозная обеспеченность СРС по объектам парки развлечений и отдыха/ скверы/бульвары/сады для отдыха жителей;
Cпр – прогнозная обеспеченность СРС по объектам площадки для выгула и дрессировки домашних животных;

4-тарау. Өңірлік стандарттар жүйесінің қамтамасыз етілу болжамын есептеу
8. ӨСЖ бойынша нысандармен және қызметтермен қамтамасыз етілу болжамын есептеуді жергілікті атқарушы орган тиісті сала бойынша есептелген қажеттілік негізінде жүзеге асырады.
Тиісті сала бойынша нысандарға қажеттілік минималды нормативтерді қолдана отырып есептеледі.
9. Қамтамасыз етудің болжамды деңгейі қажеттілікті жабу бойынша бюджетке сәйкес жоспарланған жұмыстарға (жаңа объектілерді іске қосу, жөндеу жұмыстары, материалдық-техникалық базаны нығайту және т.б.) байланысты мәндерді өзгерту жолымен әрбір бағыттың формулалары бойынша есептеледі.
Көрсеткіштің түріне байланысты өңірлік стандарттар жүйесінің қамтамасыз етілу болжамын есептеу мынадай формулалар бойынша жүргізіледі.
1) әлеуметтік объектілер;
Әлеуметтік объектілер (білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт) бойынша қамтамасыз ету болжамы 30-формула бойынша есептеледі:
30-формула
ЅОбол өсж - ӨСЖ әлеуметтік объектілермен қамтамасыз етілуінің болжамы;
J - ағымдағы кезеңге жұмыс істеп тұрған мемлекеттік мектептердің саны;
Jжос - болжамды кезеңде салуға және іске қосуға жоспарланған жаңа мемлекеттік объектілердің саны;
Kбол - болжамды кезеңде күрделі жөндеуді қажет ететін объектілер саны;
Mбол​ - авариялық жағдайдағы объектілердің болжамды саны;
Nқал​ - болжалды жылға объектілер салудың өтелмеген қажеттілігі;
Oбол​ - болжамды кезеңде МТБ-ны жинақтауды талап ететін объектілердің саны;
Rбол​ - болжамды кезеңдегі кадр тапшылығы.
Әлеуметтік инфрақұрылым бойынша болжамның орташа мәні осы бағыт бойынша ӨСЖ елді мекендерінің болжамын қамтамасыз етілуін айқындайды және 31-формула бойынша есептеледі:
31-формула
SOCбол өсж – әлеуметтік инфрақұрылым бойынша ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
SOбол i – і-ші әлеуметтік қызметтер объектісінің ӨСЖ қамтамасыз етілуінің болжамды мәні;
KSi – i-ші қызмет түріндегі әлеуметтік объектілер саны;
i – әлеуметтік объектілер көрсеткішінің индексі осы Қағидаларға 13-қосымшада көрсетілген:
білім беру (01.01-01.05 кодтар);
денсаулық сақтау (02.01-02.03 кодтар);
әлеуметтік қамсыздандыру (03.01 код);
мәдениет және спорт (04.01-04.10 кодтар).
2) демалыс және бос уақыт өткізу объектілері;
Зоологиялық саябақтар мен ботаникалық бақтар:
ӨСЖ болжамын есептеу зоологиялық парктер және ботаникалық бақтар – Zбол өсж 32-формула бойынша шығарылады:
32-формула
Zбол өсж – ӨСЖ зоологиялық парктер мен ботаникалық бақтармен қамтамасыз етілуін болжау;
J – ағымдағы кезеңге арналған объектілердің жалпы саны;
Jжос — болжамды кезеңде құрылысқа және іске қосуға жоспарланған жаңа объектілердің саны;
Kбол – болжамды кезеңде қайта құруды қажет ететін объектілер саны;
Mбол – болжамды кезеңде авариялық жағдайдағы объектілердің болжамды саны;
Nқал​ — болжамды кезеңде объектілерді салу қажеттілігі;
Oбол​ — МТБ жинақтауды талап ететін объектілердің болжамды саны;
Rбол​ — кадрлардың болжамды тапшылығы.
Ойын-сауық және демалыс саябақтары/ скверлер/бульварлар/тұрғындардың демалуына арналған бақтар:
Тұрғындардың демалуына арналған ойын-сауық және демалыс саябақтары/скверлер/бульварлар/бақтар бойынша ӨСЖ болжамын есептеу ӨСЖ есептеу 33-формулаға сәйкес жүргізіледі:
33-формула
FZөсж – тұрғындардың демалуына арналған ойын-сауық және демалыс саябақтарымен/ скверлермен/бульварлармен/бақшалармен ӨСЖ қамтамасыз етілуі;
J – ағымдағы кезеңге арналған объектілердің жалпы саны;
Jжос – болжамды кезеңде құрылысқа және іске қосуға жоспарланған жаңа объектілердің саны;
Kбол – болжамды кезеңде күрделі жөндеуді қажет ететін объектілер саны;
Nқал – болжалды жылға мектеп салудың өтелмеген қажеттілігі.
Демалыс және бос уақыт өткізу объектілері бойынша болжамның орташа мәні 34-формула бойынша есептеледі:
34-формула
Dбол өсж – бос уақыт және демалыс объектілері бойынша ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
Zбол өсж – зоологиялық парктер мен ботаникалық бақтар объектілері бойынша ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
FZбол өсж – ойын-сауық және демалыс саябақтары/ скверлер/бульварлар/тұрғындардың демалуына арналған бақтар объектілері бойынша ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
Cбол – үй жануарларын серуендетуге және үйретуге арналған алаң объектілері бойынша ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;

3) транспортная инфраструктура;
Прогноз обеспеченности СРС общественным транспортом рассчитывается по формуле 35:
Формула 35
где:
Тпр трс – прогноз обеспеченности СРС общественным транспортом (код 06.01.02 указан в приложении 13 к настоящим Правилам);
EA - общее количество автобусов на текущий период;
ЕАпл - количество новых автобусов, планируемых к приобретению в прогнозируемом периоде;
EBпр - количество автобусов в возрастной категории "более 3 лет, но не более 7 лет" в прогнозируемом периоде;
ECпр - количество автобусов в возрастной категории "более 7 лет, но не более 10 лет" в прогнозируемом периоде;
EDпр - количество автобусов в возрастной категории "более 10 лет, но не более 20 лет" в прогнозируемом периоде;
EEпр - количество автобусов в возрастной категории "более 20 лет" в прогнозируемом периоде;
EFост - потребность в автобусах в прогнозируемом периоде;
EQ - общее количество трамваев на текущий период;
EQпл - количество новых трамваев, планируемых к приобретению в прогнозируемом периоде;
EGпр - количество трамваев в возрастной категории "более 3 лет, но не более 7 лет" в прогнозируемом периоде;
EHпр - количество трамваев в возрастной категории "более 7 лет, но не более 10 лет" в прогнозируемом периоде;
EIпр - количество трамваев в возрастной категории "более 10 лет, но не более 20 лет" в прогнозируемом периоде;
EJпр - количество трамваев в возрастной категории "более 20 лет" в прогнозируемом периоде;
ERост - потребность в трамваях в прогнозируемом периоде;
EK - общее количество троллейбусов на текущий период;
EKпл - количество новых троллейбусов, планируемых к приобретению в прогнозируемом периоде;
ELпр - количество троллейбусов в возрастной категории "более 3 лет, но не более 7 лет" в прогнозируемом периоде;
EMпр - количество троллейбусов в возрастной категории "более 7 лет, но не более 10 лет" в прогнозируемом периоде;
ENпр - количество троллейбусов в возрастной категории "более 10 лет, но не более 20 лет" в прогнозируемом периоде;
EOпр - количество троллейбусов в возрастной категории "более 20 лет" в прогнозируемом периоде;
EPост - потребность троллейбусов в прогнозируемом периоде;
ES - количество маршрутов общественного транспорта на текущий период;
ESпл - планируемое количество новых маршрутов, которое должно быть введено в эксплуатацию;
ETост - потребность в маршрутах общественного транспорта;
EU - количество остановочных павильонов общественного транспорта транспорта на текущий период;
EUпл - планируемое количество новых остановочных павильонов общественного транспорта;
EVпл - потребность в остановочных павильонах общественного транспорта;
n - количество видов объектов, значения которых используются в расчетной формуле в целях определения обеспеченности.
Организация электронной системы оплаты проезда общественного транспорта:
в случае, если в прогнозируемом периоде в населенном пункте имеется наличие электронных систем оплаты проезда в общественном транспорте (Tпр eso), то прогноз обеспеченности СРС принимает значение 100%. В случае отсутствия наличие электронных систем оплаты проезда в общественном транспорте, прогноз обеспеченности СРС (Tпр eso) принимает значение 0%.
Организация услуг инватакси для лиц с инвалидностью:
в случае, если:
предоставляются услуги инватакси для лиц с инвалидностью (Titax) и отсутствует потребность в автомобилях инватакси, то обеспеченность СРС (Tпр itax) принимает значение 100%;
предоставляются услуги инватакси для лиц с инвалидностью (Titax), но существует потребность в автомобилях инватакси, то обеспеченность СРС (Tпр itax) будет иметь значение 75%;
отсутствуют услуги инватакси для лиц с инвалидностью, то обеспеченность СРС (Tпр itax) принимает значение 0%.
Станции транспортных сообщений (аэропорт, автовокзал, автостанция, железнодорожный вокзал, пункты обслуживания пассажиров):
в случае если:
имеется станция транспортных сообщений в соответствии государственным стандартам по мощности и техническому состоянию (FA) и отсутствует потребность капитального ремонта (FB), то прогноз обеспеченности станции транспортных сообщений системой СРС (Тпр стс) будет иметь значение 100%;
имеется станция транспортных сообщений в соответствии государственным стандартам по мощности и техническому состоянию (FA), но есть необходимость в капитальном ремонте (FB), то прогноз обеспеченности станции транспортных сообщений системой СРС (Тпр стс) будет иметь значение 75%;
отсутствует станция транспортных сообщений (FA), то прогноз обеспеченности станции транспортных сообщений системой СРС (Тпр стс) будет иметь значение 0%.
Обслуживающие объекты транспорта (парковочные пространства, автомобильная заправочная станция, газозаправочная станция, станция технического обслуживания и автомойки):
в случае, если в населенном пункте имеются обслуживающие объекты транспорта (парковочные пространства, автомобильная заправочная станция, электрозарядные станции для электромобилей, газозаправочная станция, станция технического обслуживания и автомойки) (FZ) то прогноз обеспеченности СРС обслуживающим объектом транспорта принимает значение 100%. В случае отсутствия, прогноз обеспеченности СРС обслуживающим объектом транспорта (Тпр оо) принимает значение 0%.
Прогноз обеспеченности транспортной инфраструктурой рассчитывается по формуле 36:
Формула 36
Тпр срс – прогноз обеспеченности объектами транспортной инфраструктурой;
Тпр трс – обеспеченность СРС общественным транспортом в прогнозируемом периоде;
Tпр eso – обеспеченности электронной системы оплаты проезда общественного транспорта прогнозируемом периоде;
Tпр itax – обеспеченность услугами инватакси для лиц с инвалидностью прогнозируемом периоде;
Тпр стс – обеспеченность станции транспортных сообщений (аэропорт, автовокзал, автостанция, железнодорожный вокзал и пункты обслуживания пассажиров) прогнозируемом периоде;
Тпр оо – обеспеченность СРС обслуживающим объектом транспорта (парковочные пространства, автомобильная заправочная станция, электрозарядные станции для электромобилей, газозаправочная станция, станция технического обслуживания и автомойки) прогнозируемом периоде;

3) көлік инфрақұрылымы;
ӨСЖ қоғамдық көлікпен қамтамасыз ету болжамы 35-формула бойынша есептеледі:
35-формула
100%, мұнда:
Тбол өсж – ӨСЖ қоғамдық көлікпен қамтамасыз етілуі (06.01.02 коды осы Қағидалардың 13-қосымшасында көрсетілген);
EA – ағымдағы кезеңге арналған автобустардың жалпы саны;
ЕАжос - болжамды кезеңде сатып алуға жоспарланған жаңа автобустардың саны;
EBбол – болжамды кезеңде "3 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын" жас санатындағы автобустардың саны;
ECбол – болжамды кезеңде "7 жылдан астам, бірақ 10 жылдан аспайтын" жас санатындағы автобустардың саны;
EDбол – болжамды кезеңде "10 жылдан астам, бірақ 20 жылдан аспайтын" жас санатындағы автобустардың саны;
EEбол – болжамды кезеңде "20 жылдан астам" жас санатындағы автобустардың саны;
EFост – автобустарға деген қажеттілік;
EQ – ағымдағы кезеңге арналған трамвайлардың жалпы саны;
EQжос – болжамды кезеңде сатып алуға жоспарланған жаңа трамвайлардың саны;
EGбол – болжамды кезеңде "3 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын" жас санатындағы трамвайлардың саны;
EHбол – болжамды кезеңде "7 жылдан астам, бірақ 10 жылдан аспайтын" жас санатындағы трамвайлардың саны;
EIбол – болжамды кезеңде "10 жылдан астам, бірақ 20 жылдан аспайтын" жас санатындағы трамвайлардың саны;
EJбол – "20 жылдан астам" жас санатындағы трамвайлардың болжамды саны;
ERост – трамвайларға деген қажеттілік;
EK – ағымдағы кезеңге арналған троллейбустардың жалпы саны;
EKжос – болжамды кезеңде сатып алуға жоспарланған жаңа троллейбустардың саны;
ELбол – болжамды кезеңде "3 жылдан астам, бірақ 7 жылдан аспайтын" жас санатындағы троллейбустардың саны;
EMбол – болжамды кезеңде "7 жылдан астам, бірақ 10 жылдан аспайтын" жас санатындағы троллейбустардың саны;
ENбол – болжамды кезеңде "10 жылдан астам, бірақ 20 жылдан аспайтын" жас санатындағы троллейбустардың саны;
EOбол – болжамды кезеңде "20 жылдан астам" жас санатындағы троллейбустардың саны;
EPост – болжамды кезеңде троллейбустер қажеттілігі;
ES – ағымдағы кезеңге арналған қоғамдық көлік бағыттарының саны;
ESжос - пайдалануға берілуі тиіс жаңа маршруттардың жоспарланған саны;
ETост – қоғамдық көлік маршруттарына өтелмеген қажеттілік;
EU – ағымдағы кезеңге арналған қоғамдық көлік көлік аялдама павильондарының саны;
EUжос – қоғамдық көліктің жаңа аялдама павильондарының жоспарланған саны;
EVжос – болжамды кезеңде қоғамдық көлік аялдамаларының қажеттілігі;
n – қамтамасыз етілу деңгейін айқындау мақсатында есептік формулада пайдаланылатын нысан түрлерінің саны.
Қоғамдық көліктің жол ақысын төлеудің электрондық жүйесін ұйымдастыру:
егер елді мекенде қоғамдық көлікте жол ақысын төлеудің электрондық жүйелері болса (Tбол eso), онда ӨСЖ қамтамасыз етілуі 100% мәнін алады.
Қоғамдық көлікте жол ақысын төлеудің электрондық жүйелерінің болуы, ӨСЖ қамтамасыз етілуі болмаған жағдайда (Tбол eso), 0% мәнін қабылдайды.
Мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтерін ұйымдастыру:
егер:
мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтері (Titax) ұсынылса және инватакси автомобильдеріне қажеттілік болмаса, онда ӨСЖ (Tбол itax) қамтамасыз етілуі 100% мәнін қабылдайды;
мүгедектігі бар адамдарға арналған инватакси қызметтері (Titax) ұсынылады, бірақ инватакси автомобильдеріне қажеттілік бар, содан кейін ӨСЖ (Tбол itax) қамтамасыз етілуі 75%-ға тең болады;
мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтері жоқ, содан кейін ӨСЖ (Titax) қамтамасыз етілуі 0% мәнін қабылдайды.
Көлік қатынасы станциялары (әуежай, автовокзал, автостанция, теміржол вокзалы, жолаушыларға қызмет көрсету пункттері):
егер:
егер қуат және техникалық жай-күй (FA) бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкес көліктік қатынастар станциясы болса және күрделі жөндеуге (FB) қажеттілік болмаса, онда көліктік қатынастар станциясының ӨСЖ жүйесімен (Тбол стс) қамтамасыз етілу болжамы 100% мәнге ие болады;
қуат және техникалық жай-күй (FA) бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкес көлік қатынастары станциясы болса, бірақ күрделі жөндеуге (FB) қажеттілік болса, онда көлік қатынастары станциясының ӨСЖ (Тбол стс) жүйесімен қамтамасыз етілу болжамы 75% мәнге ие болады;
көліктік қатынастар станциясы (FA) болмаған жағдайда, онда көліктік қатынастар станциясының ӨСЖ жүйесімен қамтамасыз етілу болжамы 0% мәніне ие болады.
Көлік объектілеріне қызмет көрсету (тұрақ орындары, автомобильге жанармай құю станциясы, газ құю станциясы, техникалық қызмет көрсету және көлік жуу станциясы):
егер елді мекенде көлікке қызмет көрсететін объектілер (тұрақ орындары, автомобильге жанармай құю станциясы, электромобильдерге арналған электр зарядтау станциялары, газ құю станциясы, техникалық қызмет көрсету және автокөлік жуу станциясы) (FZ) болған жағдайда, онда көлікке қызмет көрсететін объектімен ӨСЖ қамтамасыз ету болжамы 100% мәнін қабылдайды. Болмаған жағдайда, көліктің қызмет көрсететін объектілеріне ӨСЖ қамтамасыз етілу болжамы (Тбол оо) 0% мәнін қабылдайды.
Көлік инфрақұрылымымен қамтамасыз ету болжамы 36-формула бойынша есептеледі:
36-формула
Тбол ӨСЖ – объектілермен көлік инфрақұрылымымен қамтамасыз ету болжамы;
Тбол көл – болжамды кезеңде ӨСЖ қоғамдық көлікпен қамтамасыз етілуі;
Tбол eso – қоғамдық көліктің жол ақысын төлеудің электрондық жүйесін болжамды кезеңмен қамтамасыз ету;
Tбол itax – болжамды кезеңде мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтерімен қамтамасыз ету;
Тбол стс – болжамды кезеңде көлік қатынастары станциясының (әуежай, автовокзал, автостанция, теміржол вокзалы және жолаушыларға қызмет көрсету пункттері) қамтамасыз етілуі;
Тбол оо – ӨСЖ көлікке қызмет көрсету объектісімен (тұрақ кеңістігі, автомобильге жанармай құю станциясы, электромобильдерге арналған электр зарядтау станциялары, газ құю станциясы, техникалық қызмет көрсету және көлік жуу станциясы) болжамды кезеңмен қамтамасыз етілуі.

4) дорожная инфраструктура;
Прогноз обеспеченности СРС внутригородскими / внутрипоселковыми дорогами рассчитывается по формуле 37:
Формула 37
где:
Dпр срс – прогноз обеспеченности внутригородскими/внутрипоселковыми дорогами;
GEпр – прогнозная общая протяженность дорог;
GFпр – прогноз протяженности дорог с твердым покрытием;
GFBпр - протяженность дорог с твердым покрытием в неудовлетворительном состоянии;
GNпр - общая протяженность дорог в неудовлетворительном состоянии;
GGпр – потребность в строительстве дорог
Прогноз обеспеченности дорожным освещением рассчитывается по формуле 38:
Формула 38
GHсрс – прогноз обеспеченности дорожным освещением, %
GLпр – прогнозная протяженность улиц с уличным освещением, км
DLпр потр – прогноз потребности в строительстве уличного освещения (т.е. протяженность улиц, где необходимо установить освещение), км
DOпр – прогноз доли улиц с освещением от общей протяженности улиц, %
Прогноз обеспеченности дорожной инфраструктурой рассчитывается по формуле 39:
Формула 39
DIпр срс – прогноз обеспеченности СРС дорожной инфраструктурой;
Dпр срс – прогноз обеспеченности СРС внутригородскими/внутрипоселковыми дорогами;
GH пр срс – прогноз обеспеченности СРС дорожным освещением.
5) инженерная инфраструктура;
Электроснабжение:
Прогноз обеспеченности электроснабжением внутри населенного пункта рассчитывается по формуле 40:
Формула 40
где:
JA пр срс – прогноз обеспеченности СРС по электроснабжению;
OJAпр – обеспеченность электроснабжением (расчет по количеству подключенных жилых домов);
PJAпр – прогноз протяженности сетей электроснабжения в текущем периоде;
RJA пр – протяженность сетей электроснабжения, которые нуждаются в замене в прогнозируемом периоде;
SJAпр – степень износа сетей электроснабжения в прогнозируемом периоде;
XJAпр - потребность в строительстве новых сетей электроснабжения в прогнозируемом периоде.
Прогноз обеспеченности услугами водоснабжения рассчитывается по формуле 41:
Формула 41
в случае, если в населенном пункте есть централизованное, централизованное и децентрализованное водоснабжение одновременно, то расчет производится по следующей формуле:
CVпр срс – прогноз обеспеченности СРС услугами водоснабжения;
PCVпр – общее количество жилых домов в населенном пункте в прогнозируемом периоде;
OCVпр – доля жилых домов, подключенных к централизованному водоснабжению в прогнозируемом периоде;
KCVпр – общая протяженность сетей централизованного водоснабжения в прогнозируемом периоде;
SCVпр – степень износа сетей централизованного водоснабжения в прогнозируемом периоде;
RCVпр – протяженность сетей централизованного водоснабжения, которые нуждаются в замене, в прогнозируемом периоде;
XCVпр – потребность в строительстве новых сетей водоснабжения в прогнозируемом периоде.
Прогноз обеспеченности СРС по водоотведению рассчитывается по следующей формуле 42:
Формула 42
CVOпр срс – прогноз обеспеченности СРС по системе водоотведения;
OCVOпр – прогнозируемый уровень подключения жилых домов к централизованному водоотведению (расчет по количеству подключенных жилых домов);
OHVOпр – общая протяженность сетей водоотведения в прогнозируемом периоде;
RVOпр – протяженность сетей водоотведения, которые будут нуждаться в замене в прогнозируемом периоде;
XVOпр – потребность в строительстве новых сетей водоотведения в прогнозируемом периоде;
CIVOпр – степень износа сетей водоотведения в прогнозируемом периоде;
KKOSпр – количество канализационно-очистных сооружений в прогнозируемом периоде;
PKOSпр – потребность в строительстве новых канализационно-очистных сооружений в прогнозируемом периоде;
SIKOSпр – степень износа канализационно-очистных сооружений в прогнозируемом периоде;
Прогнозный уровень обеспеченности централизованным теплоснабжением рассчитывается по формуле 43:
Формула 43
OCTпр cрc – прогноз обеспеченности централизованным теплоснабжением;
OCGпр – обеспеченность централизованным теплоснабжением с учетом подключения дополнительных жилых домов в прогнозируемом периоде;
OPGпр – протяженность сетей теплоснабжения внутри населенного пункта в прогнозируемом периоде;
RGпр – протяженность сетей теплоснабжения, которые будут нуждаться в замене в прогнозируемом периоде;
XPGпр – потребность в строительстве новых сетей теплоснабжения внутри населенного пункта в прогнозируемом периоде;
SIGпр – степень износа сетей теплоснабжения в прогнозируемом периоде;
Прогноз обеспеченности централизованным газоснабжением рассчитывается по формуле 44:
Формула 44
CGпр срс – прогноз обеспеченности централизованным газоснабжением;
OCGпр – прогнозируемая обеспеченность централизованным газоснабжением;
OPGпр – общая протяженность сетей газоснабжения внутри населенного пункта в прогнозном периоде;
RGпр – протяженность газопроводных сетей, которые будут нуждаться в замене в прогнозном периоде;
XGпр – потребность в строительстве новых сетей газоснабжения в прогнозном периоде;
SIG – степень износа сетей газоснабжения в прогнозируемом периоде.
Прогноз обеспеченности СРС по жилью рассчитывается по следующей формуле 45:
Формула 45
Jпр ии – прогноз обеспеченности СРС жилья;
HMпр – прогнозируемая общая площадь жилого фонда (с учетом ввода нового жилья и сноса аварийного);
HRпр – прогнозная потребность в строительстве новой жилой площади (тыс. кв.м);
HPпр – прогнозируемая площадь аварийного и ветхого жилья (тыс. кв.м.);
JHпр – прогноз средней обеспеченности жильем на 1 человека в пределах населенного пункта;
OJпр – прогноз обеспеченности жильем на одного проживающего за анализируемый год по стране
Среднее значение прогноза по инженерной инфраструктуре определяет прогноз обеспеченности населенных пунктов СРС по данному направлению и рассчитывается по формуле 46:
Формула 46
IIпр срс – прогноз обеспеченности инженерной инфраструктурой;
JAпр – прогнозная обеспеченность СРС электроснабжением;
CVпр – прогнозная обеспеченность СРС по централизованному водоснабжению;
CVOпр – прогнозная обеспеченность СРС по системе водоотведения;
OCTпр – прогнозная обеспеченность СРС централизованным теплоснабжением;
CGпр – прогнозная обеспеченность системой газоснабжения;
Jпр ии – прогнозный уровень обеспеченности СРС жилья.

4) жол инфрақұрылымы;
ӨСЖ қалаішілік/кентішілік жолдармен қамтамасыз ету болжамы 37-формула бойынша есептеледі:
37-формула
мұнда:
Dбол өсж – қалалық/ауылішілік жолдармен қамтамасыз етілу бойынша болжам;
GEбол – жолдардың болжамды жалпы ұзындығы;
GFбол – қатты жабынды жолдардың болжамды ұзындығы;
GFBбол - қанағаттанарлықсыз күйдегі қатты жамылғысы бар жолдардың ұзындығы;
GNбол - қанағаттанарлықсыз күйдегі жолдардың жалпы ұзындығы;
GGбол – жол құрылысына деген болжамды қажеттілік
Жолды жарықтандыру:
Жол инфрақұрылымымен қамтамасыз ету болжамы 38-формула бойынша есептеледі:
38-формула
GHөсж – жол жарығымен қамтамасыз етілу бойынша болжам, %;
GLбол – көше жарығы бар көшелердің болжамды ұзындығы, км;
DLбол қаж – көше жарығын орнату қажеттілігі бойынша болжам (яғни, жарық орнату қажет көшелердің ұзындығы), км;
DOбол – жарықтандырылған көшелердің жалпы көшелер ұзындығынан алатын үлесі бойынша болжам, %.
Жол инфрақұрылымымен қамтамасыз ету болжамы 39-формула бойынша есептеледі:
39-формула
DI-бол.өсж- жол инфрақұрылымымен ӨСЖ қамтамасыз ету болжамы;
Dбол.өсж -қалаішілік / кентішілік жолдармен ӨСЖ қамтамасыз ету болжамы;
GHбол.өсж- -жол жарығымен ӨСЖ қамтамасыз ету болжамы.
5) инженерлік инфрақұрылым;
Электрмен жабдықтау:
Елді мекен ішінде электрмен жабдықтаумен қамтамасыз ету болжамы 40-формула бойынша есептеледі:
40-формула
мұнда:
JAбол ӨСЖ – орталықтандырылған электрмен жабдықтау бойынша ӨСЖ қамтамасыз ету болжамы;
OJAбол – орталықтандырылған электрмен жабдықтаумен қамтамасыз ету (қосылған тұрғын үйлердің саны бойынша есептеу);
PJAбол - ағымдағы кезеңдегі электрмен жабдықтау желілерінің болжамды ұзындығы;
RJAбол – болжамды кезеңде ауыстыруды қажет ететін электрмен жабдықтау желілерінің ұзындығы;
SJAбол – болжамды кезеңде электрмен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі;
X JAбол - болжамды кезеңде электрмен жабдықтаудың жаңа желілерін салу қажеттілігі.
Сумен жабдықтау қызметтерімен қамтамасыз ету болжамы 41-формула бойынша есептеледі:
41-формула
егер елді мекенде орталықтандырылған, бір мезгілде орталықтандырылған және орталықтандырылмаған сумен жабдықтау болса, онда есептеу төмендегі формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
CVбол өсж – ӨСЖ бойынша сумен жабдықтау қызметтерімен қамтамасыз етілу болжамы;
PCVбол – болжамды кезеңдегі елді мекендегі тұрғын үйлердің жалпы саны;
OCVбол – болжамды кезеңде орталықтандырылған сумен жабдықтауға қосылған тұрғын үйлердің үлесі;
KCVбол – болжамды кезеңдегі орталықтандырылған сумен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы;
SCVбол – болжамды кезеңдегі орталықтандырылған сумен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі;
RCVбол – болжамды кезеңде ауыстыруды қажет ететін орталықтандырылған сумен жабдықтау желілерінің ұзындығы;
XCVбол – болжамды кезеңдегі жаңа сумен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік.
Су бұру бойынша өңірлік стандарттар жүйесінің қамтамасыз етілу болжамы мынадай формула 42-бойынша есептеледі:
42-формула
мұнда:
CVOбол өсж – су бұру жүйесі бойынша ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
OCVOбол – тұрғын үйлерді орталықтандырылған су бұруға қосудың болжамды деңгейі (қосылған тұрғын үйлердің саны бойынша есеп);
OPVOбол – болжамды кезеңдегі су бұру желілерінің жалпы ұзақтығы;
RVOбол – ауыстыруды қажет ететін су бұру желілерінің болжамды ұзақтығы;
XVOбол – жаңа су бұру желілерін салудың болжамды қажеттілігі;
SIVOбол – су бұру желілерінің тозуының болжамды дәрежесі;
KKOSбол – кәріз-тазарту құрылыстарының болжамды саны;
KKOSбол – жаңа кәріз-тазарту құрылыстарын салудың болжамды қажеттілігі.
SIKOSбол – кәріз-тазарту құрылыстарының тозуының болжамды дәрежесі.
Орталықтандырылған жылумен қамтамасыз етудің болжамды деңгейі 43-формула бойынша есептеледі:
43-формула
мұнда:
OCTбол.өсж – орталықтандырылған жылумен қамтамасыз етудің болжамды деңгейі;
OCGбол.өсж– болжамды кезеңде қосымша тұрғын үйлерді қосуды ескере отырып, орталықтандырылған жылумен қамтамасыз ету;
OPGбол.өсж – елді мекен ішіндегі жылумен жабдықтау желілерінің болжамды ұзақтығы;
RGбол.өсж – болжамды кезеңде ауыстыруды қажет ететін жылумен жабдықтау желілерінің ұзақтығы;
XPGбол.өсж – болжамды кезеңде елді мекен ішінде жылумен жабдықтаудың жаңа желілерін салудың қажеттілігі.
SIGбол.өсж – болжамды кезеңде жылумен жабдықтау желілерінің тозу деңгейі;
NPTH – жылумен жабдықтау жүйесіндегі өтелмеген қажеттіліктің үлесі (0-ден 1-ге дейін).
Орталықтандырылған газбен қамтамасыз етудің болжамды деңгейі 44-формула бойынша есептеледі:
44-формула
мұнда:
CGбол өсж – орталықтандырылған газбен қамтамасыз етілу бойынша болжам;
OCGбол – орталықтандырылған газбен қамтамасыз етілу деңгейінің болжамы;
OPGбол – болжамды кезеңдегі елді мекен ішіндегі газбен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы;
RGбол – болжамды кезеңде ауыстыруды қажет ететін газ құбыры желілерінің ұзындығы;
XGбол – болжамды кезеңдегі жаңа газбен жабдықтау желілерін салуға қажеттілік;
SIG – болжамды кезеңдегі газбен жабдықтау желілерінің тозу деңгейі.
Тұрғын үй бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің қамтамасыз етілу болжамы 45-формула бойынша есептеледі:
45-формула
Jбол ии – СРС бойынша тұрғын үймен қамтамасыз етілу болжамы;
HMбол – тұрғын үй қорының болжамды жалпы ауданы (жаңа тұрғын үйлерді енгізу және апатты үйлерді сүруді ескере отырып));
HRбол – жаңа тұрғын үй алаңын салуға болжамды қажеттілік (мың ш.м.);
HPбол – апатты және ескі тұрғын үйлердің болжамды ауданы (мың ш.м.);
JHбол – елді мекен шегінде бір адамға шаққандағы тұрғын үймен орташа қамтамасыз етілу болжамы;
OJбол – ел бойынша талданып отырған жылға бір адамға шаққандағы тұрғын үймен қамтамасыз етілу болжамы.
Инженерлік инфрақұрылым бойынша болжамның орташа мәні осы бағыт бойынша ӨСЖ елді мекендерінің қамтамасыз етілу болжамын айқындайды және 45-формула бойынша есептеледі:
46-формула
IIбол.өсж – инженерлік инфрақұрылыммен болжамды қамтамасыз ету;
JAбол – электрмен жабдықтаумен болжамды қамтамасыз ету;
CVбол – орталықтандырылған сумен жабдықтау бойынша ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
CVOбол – су бұру жүйесі бойынша ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
OCTбол – орталықтандырылған жылумен болжамды қамтамасыз ету;
CGбол – газбен жабдықтау жүйесімен болжамды қамтамасыз ету;
Jбол.өсж – ӨСЖ тұрғын үймен қамтамасыз етудің болжамды деңгейі.

6) обеспечение безопасности и защиты окружающей среды;
В зависимости от типа показателя расчет прогноза обеспеченности СРС производится по следующим формулам:
Прогноз обеспеченности СРС подразделениями противопожарной службы рассчитывается по формуле 47:
Формула 47
PSпр срс – прогноз уобеспеченности СРС противопожарной службы;
IIпр – количество подразделений противопожарной службы, соответствующих государственным стандартам в прогнозируемом периоде;
IGпр – количество подразделений противопожарной службы в прогнозируемом периоде;
IHпр – потребность в строительстве подразделений противопожарной службы в прогнозируемом периоде;
IJпр – доля объектов, которые находятся в аварийном состоянии или требуют капитального ремонта в прогнозируемом периоде;
Прогноз обеспеченности пожарными постами или добровольными пожарными формированиями (PPпр срс) по формуле 48:
Формула 48
PPпр срс – прогноз обеспеченности СРС пожарными постами или добровольными пожарными формированиями;
Jпр – общее количество объектов в прогнозируемом периоде;
Kпр – количество объектов, требующих капитального ремонта в прогнозируемом периоде;
Nпр – потребность в строительстве новых объектов в прогнозируемом периоде;
Oпр – количество объектов, требующих укомплектования материально-технической базы в прогнозируемом периоде.
Объекты по сбору, переработке и утилизации твердых бытовых отходов
Прогноз обеспеченности полигонами для захоронения твердых бытовых отходов рассчитывается по формуле 49:
Формула 49
TBOпр срс – прогноз обеспеченности СРС сбора, переработки и утилизации твердых бытовых отходов;
ISпр – общее количество полигонов для размещения твердых бытовых отходов в прогнозируемом периоде;
IRпр – количество полигонов твердых бытовых отходов, соответствующих экологическим и санитарным требованиям и нормам в прогнозируемом периоде;
ITпр – потребность в полигонах для размещения твердых бытовых отходов нормам в прогнозируемом периоде;
Прогноз обеспеченности СРС объектами переработки твердых бытовых отходов рассчитывается по формуле 50:
Формула 50
TBO_Pпр срс – прогноз обеспеченности СРС объектами переработки твердых бытовых отходов;
IUпр – количество объектов в прогнозируемом периоде;
IVпр – потребность в объектах переработки твердых бытовых отходов в прогнозируемом периоде;
Прогноз обеспеченности населенных пунктов скотомогильниками (биотермическими ямами) рассчитывается по формуле 51:
Формула 51
TSMпр срс – прогноз обеспеченности населенных пунктов скотомогильниками (биотермическими ямами) по СРС;
SMпр – прогнозное количество объектов;
XSMпр – прогнозная потребность в строительстве новых объектов;
Среднеарифметическое значение прогноза обеспеченности СРС по объектам по сбору, переработке, утилизации твердых бытовых отходов и участкового пункта и противопожарной безопасности определяет обеспеченность безопасности и защиты окружающей среды рассчитывается по формуле 52:
Формула 52
SOSпр срс – прогноз обеспеченности СРС услугами безопасности и защиты окружающей среды;
Bj – прогнозное значение обеспеченности j-го вида услуг безопасности;
KBj – количество j-го вида услуг;
j – индекс показателя услуг (09.01-09.11 коды показателей, указаны в приложении 13 к настоящим Правилам);

6) қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету;
Көрсеткіштің түріне байланысты өңірлік стандарттар жүйесінің қамтамасыз етілу болжамы мынадай формулалар бойынша есептеледі:
Өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің қамтамасыз ету болжамы 47-формула бойынша есептеледі:
47-формула
PSбол.өсж – өртке қарсы қызметтің ӨСЖ қамтамасыз етілуінің болжамды деңгейі;
IIбол – болжамды кезеңде мемлекеттік стандарттарға сәйкес келетін өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің саны;
IGбол – болжамды кезеңде өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің саны;
IHбол – болжамды кезеңде өртке қарсы қызмет бөлімшелерін салудың қажеттілігі;
IJбол – болжамды кезеңде авариялық жағдайда тұрған немесе күрделі жөндеуді қажет ететін объектілердің үлесі.
Өрт сөндіру бекеттерімен немесе ерікті өртке қарсы құрылымдармен қамтамасыз етілу болжамы (РРбол.өсж) 48-формула бойынша есептеледі:
48-формула
PPбол.өсж – өрт сөндіру бекеттерімен немесе ерікті өртке қарсы құрылымдармен ӨСЖ бойынша қамтамасыз етілу болжамы;
Jбол – болжамды кезеңдегі нысандардың жалпы саны;
Kбол – болжамды кезеңдегі күрделі жөндеулерді талап ететін нысандардың саны;
Nбол – болжамды кезеңдегі жаңа нысандар құрылыс қажеттілігі;
Oбол – болжамды кезеңдегі материалды-техникалық базаны жинақтауды талап ететін нысандар саны.
Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинау, қайта өңдеу және кәдеге жарату жөніндегі объектілер
ӨСЖ бойынша қатты тұрмыстық қалдықтарды көмуге арналған полигондардың болжамды қамтамасыз етілуі 49-формула бойынша есептеледі:
49-формула
TBOбол.өсж – қатты тұрмыстық қалдықтарды жинау, қайта өңдеу және кәдеге жарату ӨСЖ-нің болжамды қамтамасыз етілуі;
ISбол – болжамды кезеңде қатты тұрмыстық қалдықтарды орналастыруға арналған полигондардың жалпы саны;
IRбол – болжамды кезеңде экологиялық және санитарлық талаптар мен нормаларға сәйкес келетін қатты тұрмыстық қалдықтар полигондарының саны;
ITбол – болжамды кезеңде қатты тұрмыстық қалдықтарды орналастыру үшін полигондарға қажеттілік.
Қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу объектілерімен ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі 50-формула бойынша есептеледі:
50-формула
TBO_Pбол.өсж – қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу объектілерімен ӨСЖ қамтамасыз етудің болжамды деңгейі;
IUбол – болжамды кезеңде объектілердің саны;
IVбол – болжамды кезеңде қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу объектілеріне қажеттілік;
Елді мекендерді бойынша мал қорымдарымен (биотермиялық шұңқырлармен) болжамды қамтамасыз ету 51-формула бойынша есептеледі:
51-формула
TSMбол.өсж – елді мекендерді ӨСЖ бойынша мал қорымдарымен (биотермиялық шұңқырлармен) болжамды қамтамасыз ету;
SMбол – объектілердің болжамды саны;
XSMөсж – жаңа нысандарды салудың болжамды қажеттілігі.
Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинау, қайта өңдеу, кәдеге жарату объектілері және учаскелік пункт және өртке қарсы қауіпсіздік бойынша ӨСЖ қамтамасыз ету болжамының орташа арифметикалық мәні қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуының қамтамасыз етілуін айқындайды және 52-формула бойынша есептеледі:
52-формула
SOSбол.өсж – қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету бойынша ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
Bj – қауіпсіздік қызметтерінің j-ші түрін қамтамасыз етудің болжамды мәні;
KBj – j-ші қызмет түрінің болжамды саны;
j – қызметтер көрсеткішінің индексі (09.01-09.10 көрсеткіштердің кодтары осы Қағидалардың 13-қосымшасында көрсетілген).

7) инфокоммуникация;
Прогноз обеспеченности отделениями почтовой связи рассчитывается по формуле 53:
Формула 53
PCH пр срс – прогнозная обеспеченность СРС почтовой связи;
JJпр – прогнозное количество отделений почтовой связи;
JKпр – прогнозная потребность в отделениях почтовой связи;
JLпр – прогнозный охват населения почтовыми услугами (доля домохозяйств, имеющих доступ к почтовым услугам).
Наличие теле и инфокоммуникации:
в случае прогнозного наличия объекта теле и инфокоммуникации (JN), то обеспеченность СРС инфокоммуникации (фиксированные телефонные линии, сотовая связь (передача голоса), Wi-Fi зоны с открытым доступом) имеет значение IK пр срс=100%, иначе IK пр срс=0%.
Прогноз обеспеченности широкополосным доступом к сети интернет имеет значение равное прогнозному показателю охвата населения Интернет-сетью.
Среднеарифметическое значение определяет прогноз обеспеченности СРС объектами и услугами инфокоммуникации и рассчитывается по формуле 54:
Формула 54
INFпр срс – прогноз обеспеченности СРС услугами инфокоммуникации;
TVk – прогнозное значение обеспеченности k-го вида услуг инфокоммуникации;
PBk –количество k-го вида услуг;
k – индекс показателя услуг (коды показателей 10.01-10.05, указаны в приложении 13 к настоящим Правилам);
8) инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания;
Наличие объектов бытового обслуживания (прачечные, химчистка, общественные бани и общественные туалеты), объектов торговли (магазины, торговые павильоны), государственные ветеринарные организации или ветеринарные пункты, в зависимости от типа местности.
В случае, если имеется прогноз по наличию объектов бытового обслуживания (прачечные, химчистка, общественные бани и общественные туалеты) (JV), то прогнозная обеспеченность объектами бытового обслуживания будет равно JVпр срс 100%, иначе 0%.
В случае, если имеется прогноз по наличию объектов торговли (магазины, торговые павильоны) (JХ), то обеспеченность объектами бытового обслуживания JХ пр срс принимает значение равное 100%, иначе 0%.
Государственные ветеринарные организации или ветеринарные пункты:
Расчет прогнозаобеспеченности СРС государственных ветеринарных организаций или ветеринарных пунктов (GVO пр срс), производится по формуле 55:
Формула 55
GVO пр срс – прогноз обеспеченности СРС государственными ветеринарными объектами или ветеринарными пунктами;
J – количество действующих ветеринарных объектов на текущий период;
Jпл – количество новых ветеринарных объектов, планируемых к строительству и вводу в прогнозируемом периоде;
Kпр – количество ветеринарных объектов, которые будут нуждаться в капитальном ремонте в прогнозируемом периоде;
Mпр – количество ветеринарных объектов в аварийном состоянии в прогнозируемом периоде;
Nост – потребность в строительстве ветеринарных объектов в прогнозируемом периоде;
Oпр –количество ветеринарных объектов, требующих укомплектования МТБ в прогнозируемом периоде;
Rпр – прогнозный дефицит кадров.
Среднеарифметическое значение определяет прогноз обеспеченности инфраструктуры бытового и ветеринарного обслуживания и рассчитывается по формуле 56:
Формула 56
BOпр срс - прогноз обеспеченности СРС инфраструктурой бытового обслуживания;
JVпр срс – прогнозное значение обеспеченности объектами бытового обслуживания;
JXпр срс – прогнозное значение обеспеченности объектами торговли;
GVOпр срс – прогнозная обеспеченность СРС государственными ветеринарными объектами;

7) ақпараттық коммуникация
Пошта байланысы бөлімшелерінің қамтылу болжамы 53-формула арқылы есептеледі:
53-формула
PCH бол.өсж – пошта байланысының ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
JJбол – пошта байланысы бөлімшелерінің болжамды саны;
JKбол – пошта байланысы бөлімшелеріне болжамды қажеттілік;
JLбол – халықты пошта қызметтерімен болжамды қамту (пошта қызметтеріне қолжетімділігі бар үй шаруашылықтарының үлесі).
Ақпараттық және теле-коммуникацияның болуы:
Ақпараттық және теле-коммуникация объектісі (JN) болжамды болған жағдайда, онда инфокоммуникация ӨСЖ қамтамасыз етілуі (тіркелген телефон желілері, ұялы байланыс (дауыс беру), ашық қол жетімді Wi-Fi аймақтары) IK бол сөж =100%, әйтпесе IK бол ӨСЖ=0% мәніне ие болады.
Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділікпен қамтамасыз етудің тұрғындарды Интернет желісімен қамту көрсеткішіне тең мәні бар.
Орташа арифметикалық мән инфокоммуникация объектілерімен және қызметтерімен ӨСЖ қамтамасыз етілу болжамын айқындайды және 54- формула бойынша есептеледі:
54-формула
INFбол.өсж – ӨСЖ-нің инфокоммуникация қызметтерімен болжамды қамтамасыз етілуі;
TVk - инфокоммуникация қызметтерінің k-түрін қамтамасыз етудің болжамды мәні;
PBk - қызметтердің k-түрінің саны;
k – қызметтер көрсеткішінің индексі (осы Қағидалардың 13-қосымшасында көрсетілген 10.1-10.5 көрсеткіштерінің кодтары);
8) тұрмыстық қызмет көрсету және ветеринариялық инфрақұрылымы;
Тұрмыстық қызмет көрсету объектілерінің (кір жуу, химиялық тазалау, қоғамдық моншалар мен қоғамдық дәретханалар), сауда объектілерінің (дүкендер, сауда павильондары), жергілікті жердің түріне байланысты мемлекеттік ветеринариялық ұйымдардың немесе ветеринариялық пункттердің болуы.
Егер тұрмыстық қызмет көрсету объектілерінің (кір жуу, химиялық тазалау, қоғамдық моншалар және қоғамдық дәретханалар) (ЖМ) болуы бойынша болжам болса, онда ӨСЖ тұрмыстық қызмет көрсету объектілерімен болжамды қамтамасыз ету 100%, әйтпесе 0% - ға тең болады.
Егер сауда объектілерінің (дүкендер, сауда павильондары) (JX) болуы бойынша болжам болса, онда JXбол ӨСЖ тұрмыстық қызмет көрсету объектілерімен қамтамасыз етілуі 100%, әйтпесе 0% - ға тең мәнге ие болады.
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар немесе ветеринариялық пункттер:
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдардың немесе ветеринарлық пунктердің ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуін есептеу (GVO бол өсж) 55-формула бойынша жүргізіледі:
55-формула
GVO бол.өсж – ӨСЖ мемлекеттік ветеринариялық объектілермен немесе ветеринариялық пункттермен болжамды қамтамасыз етілуі;
J – ағымдағы кезеңге қолданыстағы ветеринариялық объектілердің саны;
Jбол – болжамды кезеңде салуға және пайдалануға беруге жоспарланған жаңа ветеринариялық объектілердің саны;
Kбол - болжамды кезеңде күрделі жөндеуді қажет ететін ветеринариялық объектілердің саны;
Mбол – болжамды кезеңде авариялық жағдайдағы ветеринариялық объектілердің саны;
Nбол – болжамды кезеңде ветеринариялық объектілерді салу қажеттілігі;
Oбол – болжамды кезеңде МТБ-ны жинақтауды талап ететін ветеринариялық объектілердің саны;
Rбол​ – кадрлардың болжамды тапшылығы.
Орташа арифметикалық мән тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымының қамтамасыз етілу болжамын айқындайды және 54-формула бойынша есептеледі:
56-формула
BOбол.өсж - ӨСЖ-нің тұрмыстық қызмет көрсету инфрақұрылымымен болжамды қамтамасыз етілуі;
JVбол.өсж – тұрмыстық қызмет көрсету объектілерімен қамтамасыз етудің болжамды мәні;
JXбол.өсж – сауда объектілерімен қамтамасыз етудің болжамды мәні;
GVOбол.өсж – ӨСЖ мемлекеттік ветеринариялық объектілермен болжамды қамтамасыз етілуі;

9) инфраструктура услуг;
Прогнозное наличие (посещение специалистов) филиалов НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан", Центров обслуживания предпринимателей, банковских отделений, юридических консультаций и нотариуса.
в случае, если имеется прогнозное наличие (или посещение специалистов) филиалов НАО "Государственная корпорация" Правительство для граждан", юридических и банковских услуг (Si), то прогнозная обеспеченность СРС инфраструктуры услуг (USLсрс) принимает значение равное 100%, иначе 0%.
Среднеарифметическое значение определяет прогноз обеспеченности инфраструктуры услуг и рассчитывается по формуле 57:
Формула 57
USLпр срс – прогнозная обеспеченность СРС инфраструктуры услуг;
Sl – прогнозное значение обеспеченности l-го вида услуг инфраструктуры;
Pl – прогнозное количество l-го вида услуг;
l – индекс показателя услуг (коды показателей 12.01-12.04 указаны в приложении 13 к настоящим Правилам).
Общий прогнозный уровень обеспеченности объектами и услугами (благами) определенного населенного пункта рассчитывается как среднее значение прогнозных уровней обеспеченности по всем 12 направлениям и рассчитывается по формуле 58:
Формула 58
SRSпр срс – прогноз обеспеченности СРС населенного пункта;
RSm – прогнозное значение обеспеченности m-го направления;
KRSm – прогнозное количество m-го направления;
m – индекс показателя направления (индекс меняется от 1 до 12, согласно приложению 13 к настоящим Правилам).
9. Рекомендуется при расчете потребности в объектах соответствующей сферы и прогнозе уровня обеспеченности объектами и услугами по СРС учитывать такие факторы как: демография, в том числе прогноз численности населения, география местности или доступность для населения, получающего услуги в этих населенных пунктах (например, сложность рельефа местности, сейсмическая активность территории), природно-климатические условия (естественные преграды, экологические ограничения), техническое состояние действующих объектов (износ, аварийность и другие) на основе инвентаризации существующих объектов.
Приложение 1
к Правилам разработки
системы региональных
стандартов для населенных
пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Образование"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС - 01
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: не поздее 15 февраля года, следующего за отчетным.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статусНП
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Образование"
Образовательные школы
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Образовательные школы"
Общее количество государственных общеобразовательных школ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Образовательные школы
Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой для детей, проживающих в отдаленных сельских населенных пунктах
Количество государственных общеобразовательных школ, требующих капитального ремонта
Количество государственных общеобразовательных школ в аварийном состоянии
Потребность в строительстве новых государственных общеобразовательных школ
Количество государственных общеобразовательных школ, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Количество общеобразовательных школ, имеющих теплые туалеты с холодным и горячим водоснабжением
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджет, количество объектов /млн. тг.
(заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой для детей, проживающих в отдаленных сельских населенных пунктах"
Подвоз обучающихся до ближайшей школы и обратно домой
Потребность в подвозе обучающихся до ближайшей школы и обратно домой
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы:
Дошкольные учреждения образования
Обеспеченность СРС объектом и услугой (благом)
"Дошкольные учреждения образования"
Общее количество государственных дошкольных учреждений (детский сад и миницентр)
Количество дошкольных учреждений, требующих капитального ремонта
Количество учреждений дошкольного образования в аварийном состоянии
Потребность в строительстве новых учреждений дошкольного образования
Количество дошкольных учреждений, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Общее количество частных дошкольных учреждений
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов
/млн. тг. (заполняется при необходимости)
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
продолжение таблицы
Организации дополнительного образования, направленные на досуг, развитие и отдых детей различных возрастов*
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Организации дополнительного образования,
направленные на досуг, развитие и отдых детей различных возрастов*"
Общее количество государственных учреждений дополнительного образования
Количество учреждений дополнительного образования, требующих капитального ремонта
Количество учреждений дополнительного образования в аварийном состоянии
Потребность в строительстве новых учреждений дополнительного образования
Количество организаций дополнительного образования, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Общее количество частных учреждений дополнительного образования
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
продолжение таблицы:
Организации технического и профессионального, послесреднего образования (ТиПО)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Организации технического и профессионального, послесреднего образования (ТиПО)"
Общее количество государственных учреждений ТиПО
Количество учреждений ТиПО, требующих капитального ремонта
Количество учреждений ТиПО в аварийном состоянии
Потребность в строительстве новых учреждений ТиПО
Количество учреждений ТиПО, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Общее количество частных учреждений ТиПО
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Дата сдачи отчета "__" ________ 20 ___ года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами и
услугами (благами) Системы
региональных стандартов по
направлению "Образование""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Образование""
(Индекс: № СРС - 01, периодичность – годовая)

9) қызметтер инфрақұрылысы;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалдарының, Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтарының, банк бөлімшелерінің, заң консультацияларының және нотариустың болжамды болуы (мамандарға бару).
егер "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалдарының, заңгерлік және банктік қызметтердің (Si) болжамды болуы (немесе мамандарға бару) болған жағдайда, онда көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымының ӨСЖ (USLөсж) болжамды қамтамасыз етілуі 100%-ға тең мәнді, әйтпесе 0% - ға тең мәнді қабылдайды.
Орташа арифметикалық мән қызметтер инфрақұрылымының қамтамасыз етілу болжамын айқындайды және 57-формула бойынша есептеледі:
57-формула
USL бол.өсж – қызметтер инфрақұрылымының ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
Sl – инфрақұрылым қызметтерінің l-түрін қамтамасыз етудің болжамды мәні;
Pl – l-ші қызмет түрінің болжамды саны;
L - қызмет көрсету көрсеткішінің индексі (12.01-12.04 көрсеткіштер кодтары осы Қағидалардың 13-қосымшасында көрсетілген).
Белгілі бір елді мекеннің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етудің жалпы болжамды деңгейі барлық 12 бағыт бойынша қамтамасыз етудің болжамды деңгейлерінің орташа мәні ретінде есептеледі және 58-формула бойынша есептеледі:
58-формула
SRSөсж – елді мекеннің ӨСЖ болжамды қамтамасыз етілуі;
RSm – бағытты қамтамасыз етудің болжамды мәні;
KRSm – m-бағыттың болжамды саны;
M – бағыт көрсеткішінің индексі (индекс осы Қағидалардың 13-қосымшасына сәйкес 1-ден 12-ге дейін өзгереді).
9. ӨСЖ бойынша объекттер мен қызметтерге деген қажеттілікті есептеу және қамтамасыз етілу деңгейінің болжамын жасау кезінде бар нысандарды түгендеу негізінде. келесі факторларды ескеру ұсынылады: демография, соның ішінде халық санының болжамы; елді мекендердегі қызмет алатын халық үшін географиялық орналасуы мен қолжетімділігі (мысалы, жер бедерінің күрделілігі, аумақтың сейсмикалық белсенділігі); табиғи-климаттық жағдайлар (табиғи кедергілер, экологиялық шектеулер); қолданыстағы объектілердің техникалық жай-күйі (тозу, апаттылық және басқалар).
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Білім беру" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 01
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_ жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрінде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, мәртебесі
Халық саны
"Білім беру" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі
Білім беру мектептері
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда
ӨСЖ-нің "Білім беру мектептері" объектісімен қамтамасыз етілуі
Мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердің жалпы саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Білім беру мектептері
Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балалар үшін жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну
Күрделі жөндеуді талап ететін мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердің саны
Апатты жағдайдағы мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердің саны
Жаңа мемлекеттік жалпы білім беретін мектептер салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердің саны
Кадр тапшылығы
Суық және ыстық сумен жабдықталатын жылы дәретханалары бар жалпы білім беретін мектептердің саны
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балалар үшін жалпы білім беретін ұйымдарға және үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну" қызметімен қамтамасыз етілуі
Білім алушыларды ең жақын мектепке дейін жеткізу және үйге қайту
Білім алушыларды ең жақын мектепке дейін және үйге қайтару қажеттілігі
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы:
Мектепке дейінгі білім беру мекемелері
ӨСЖ-тің "Мектепке дейінгі білім беру мекемелері" объектісімен қамтамасыз етілуі
Мемлекеттік мектепке дейінгі мекемелердің жалпы саны (балабақша және шағын орталық)
Күрделі жөндеуді қажет ететін мектепке дейінгі мекемелердің саны
Апатты жағдайда мектепке дейінгі білім беру мекемелерінің саны
Мектепке дейінгі білім берудің жаңа мекемелерін салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін мектепке дейінгі мекемелердің саны
Кадр тапшылығы
Жекеменшік мектепке дейінгі мекемелердің жалпы саны
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
кестенің жалғасы
Әр үрлі жастағы балалардың бос уақытын өткізуге, дамуына және демалуына бағытталған қосымша білім беру ұйымдары*
"Әртүрлі жастағы балалардың бос уақытын өткізуге, дамуына және демалуына бағытталған қосымша білім беру ұйымдары*" объектісімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Қосымша білім беретін мемлекеттік мекемелердің жалпы саны
Күрделі жөндеуді талап ететін қосымша білім беру мекемелерінің саны
Авариялық жағдайда қосымша білім беру мекемелерінің саны
Жаңа қосымша білім беру мекемелерін салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін қосымша білім беру ұйымдарының саны
Кадр тапшылығы
Қосымша білім беретін жеке мекемелердің жалпы саны
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
кестенің жалғасы:
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру (ТжКБ) ұйымдары
ӨСЖ-нің "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру (ТжКБ) ұйымдары" объектісімен қамтамасыз етілуі
ТжКБ мемлекеттік мекемелерінің жалпы саны
Күрделі жөндеуді талап ететін ТжКБ мекемелерінің саны
Апатты жағдайда ТжКБ мекемелерінің саны
Жаңа ТжКБ мекемелерін салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін ТжКБ мекемелерінің саны
Кадр тапшылығы
ТжКБ жеке мекемелерінің жалпы саны
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық поштасы ____________________________________________
Орындаушы _____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы "__" ________
"Білім беру" бағыты бойынша
Өңірлік стандарттар жүейсінің
объектілермен және
қызметтермен (игіліктермен)
қамтамасыз етілуін есептеу
кезінде қолданылатын
көрсеткіштер бойынша ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға косымша
"Білім беру" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Индекс: №ӨСЖ-01, жиілігі – жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Образование"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей.
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 – указывается код каждого населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 3 - 6 – указывается полное наименование города республиканского значения, области, (города областного значения), района, сельского округа или поселка, сельского населенного пункта (далее – СНП) в соответствии с КАТО;
в графах 7 - 8 – указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села), статус населенного пункта (моногород, районный центр, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок), актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графах 9 - 10 – указывается уровень обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Образование" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) и без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графах 11 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Образовательные школы", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 12 - 18 – указывается общее количество государственных общеобразовательных школ, количество государственных общеобразовательных школ требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве новых государственных общеобразовательных школ, дефицит кадров, количество общеобразовательных школ, имеющих теплые туалеты с холодным и горячим водоснабжением;
в графе 19 – указывается необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 20 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Білім беру" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды елорданың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – ретімен нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда – ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішінің (ӘАОЖ) сәйкес әрбір елді мекеннің коды көрсетіледі;
3-6-бағандарда – ӘАОЖ -не сәйкес республикалық маңызы бар қаланың, облыстың, (облыстық маңызы бар қаланың), ауданның, ауылдық округтің немесе кенттің, ауылдық елді мекеннің (бұдан әрі – АЕМ) толық атауы көрсетіледі;
7-8-бағандарда – елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауыл) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, аудан орталығы, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
9-10-бағандарда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып және ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Білім беру" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі;
11-бағанда – "Білім беру мектептері" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
12-18-бағандарда – мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердің жалпы саны, күрделі жөндеуді қажет ететін, авариялық жағдайда МТБ-ны жинақтауды талап ететін мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердің саны, жаңа мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердің құрылысына қажеттілік, Кадр тапшылығы, суық және ыстық сумен жабдықталатын жылы дәретханалары бар жалпы білім беретін мектептердің саны көрсетіледі;
19-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі көрсетіледі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
20-бағанда – ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);

в графе 21 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой для детей, проживающих в отдаленных сельских населенных пунктах", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 22 – указывается наличие подвоза обучающихся до ближайшей школы и обратно домой (есть/нет);
в графе 23 – указывается потребность в подвозе обучающихся до ближайшей школы и обратно домой (да/нет);
в графе 24 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Дошкольные учреждения образования", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 25 – 31 – указывается общее количество государственных дошкольных учреждений (детский сад и миницентр), количество дошкольных учреждений, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве новых учреждений дошкольного образования, дефицит кадров, количество частных дошкольных учреждений;
в графе 32 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 33 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 34 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Организации дополнительного образования, направленные на досуг, развитие и отдых детей различных возрастов", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 35 – 41 – указывается общее количество государственных учреждений дополнительного образования, количество учреждений дополнительного образования, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве новых учреждений дополнительного образования, дефицит кадров, количество частных учреждений дополнительного образования;
в графе 42 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 43 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 44 – указывается уровень обеспеченность объектом и услугой (благом) "Организации технического и профессионального, послесреднего образования (ТиПО)", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 45 - 51 – указывается общее количество государственных учреждений ТиПО, количество учреждений ТиПО, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве новых учреждений ТиПО, дефицит кадров , общее количество частных учреждений ТиПО.
в графе 52 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 53 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости).
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НП – населенный пункт;
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов;
МТБ – материально-техническая база;
ТиПО – техническое и профессиональное образование.
Приложение 2
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Здравоохранение"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС - 02
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора
административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: не поздее 15 февраля года, следующего за отчетным
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статус НП
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Здравоохранение"
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Учреждения здравоохранения (структурные подразделения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую, стационарную и скорую медицинскую помощь и другие)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Учреждения здравоохранения"
Общее количество учреждений здравоохранения (в зависимости от типа населенного пункта)
Количество учреждений здравоохранения, требующих капитального ремонта
Количество учреждений здравоохранения в аварийном состоянии
Потребность в строительстве новых учреждений здравоохранения
Количество учреждений здравоохранения, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Общее количество частных организаций здравоохранения
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
"Организация доступа к сети Интернет в медицинских учреждениях
Аптеки/ аптечные пункты*
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Организация доступа к сети Интернет в медицинских учреждениях"
Количество медицинских организаций, имеющих доступ к сети Интернет
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Аптеки/ аптечные пункты*
Общее количество аптек/ аптечных пунктов
Количество объектов, соответствующих государственным стандартам по мощности и техническому состоянию
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Дата сдачи отчета "__" ________ 20 ___ года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами и
услугами (благами) Системы
региональных стандартов
по направлению
"Здравоохранение""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Здравоохранение"" (Индекс: № СРС - 02, периодичность – годовая).

21-бағанда – "Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына дейін және кері тегін тасымалдау" қызметі (игілігі) және объектісімен қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
22-бағанда – білім алушыларды ең жақын мектепке дейін және үйге қайту (бар/жоқ) тасымалының болуы көрсетіледі;
23-бағанда – білім алушыларды ең жақын мектепке дейін және үйге қайтару қажеттілігі көрсетіледі (иә/жоқ);
24-бағанда – "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
25-31-бағандарда – мемлекеттік мектепке дейінгі мекемелердің (балабақша және шағын орталық) жалпы саны, күрделі жөндеуді қажет ететін, авариялық жағдайда, МТБ-ны жасақтауды талап ететін мектепке дейінгі мекемелердің саны, мектепке дейінгі білім берудің жаңа мекемелерін салу қажеттілігі, кадр тапшылығы, жекеменшік мектепке дейінгі мекемелердің саны көрсетіледі;
32-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг. көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
33-бағанда – ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
34-бағанда – "Әртүрлі жастағы балалардың бос уақытын тиімді өткізуге, дамуына және демалысына бағытталған қосымша білім беру ұйымдары" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
35-41-бағандарда – қосымша білім беретін мемлекеттік мекемелердің жалпы саны, күрделі жөндеуді талап ететін, авариялық жағдайдағы, МТБ-мен жабдықтауды талап ететін қосымша білім беретін мекемелердің саны, қосымша білім беретін жаңа мекемелердің құрылысына қажеттілік, кадр тапшылығы, қосымша білім беретін жеке мекемелердің саны көрсетіледі;
42-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг. көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
43-бағанда – ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
44-бағанда – "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары (ТжКБ)" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
45-51-бағандарда – ТжКБ мемлекеттік мекемелерінің жалпы саны, күрделі жөндеуді талап ететін ТжКБ мекемелерінің саны, авариялық жағдайда, МТБ-мен жабдықтауды талап ететін, жаңа ТжКБ мекемелерін салу қажеттілігі, кадр тапшылығы, ТжКБ жекеменшік мекемелерінің жалпы саны көрсетіледі.
52-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг. көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
53-бағанда – ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады).
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕМ - елді мекен;
АЕМ - ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші;
МТБ - материалдық-техникалық база;
ТжКБ - техникалық және кәсіптік білім беру.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: "Денсаулық сақтау" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 02
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрінде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, мәртебесі
Халық саны
"Денсаулық сақтау" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі"
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Денсаулық сақтау мекемелері (амбулаториялық-емханалық, стационарлық және жедел медициналық көмек көрсететін құрылымдық бөлімшелер және басқалар)
"Денсаулық сақтау мекемелері" объектілерімен қамтамасыз ету
Денсаулық сақтау мекемелерінің жалпы саны (елді мекеннің түріне байланысты)
Күрделі жөндеуді қажет ететін денсаулық сақтау мекемелерінің саны
Апаттық жағдайдағы денсаулық сақтау мекемелерінің саны
Жаңа денсаулық сақтау мекемелерін салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін денсаулық сақтау мекемелерінің саны
Кадр тапшылығы
Жеке денсаулық сақтау ұйымдарының жалпы саны
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы:
"Медициналық мекемелерде Интернет желісіне қолжетімділікті ұйымдастыру
Дәріханалар/дәріхана пункттері*
ӨСЖ-нің "Медициналық мекемелерде Интернет желісіне қолжетімділікті ұйымдастыру" қызметімен қамтамасыз етілуі
Интернет желісіне қолжетімділігі бар медициналық ұйымдардың саны
Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
"Дәріханалар/дәріхана пункттері" объектісімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі*
Дәріханалардың/дәріхана пункттерінің жалпы саны
Қуаты және техникалық жай-күйі бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкес келетін объектілер саны
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., ориентировочно (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық поштасы _____________________________________________
Орындаушы ______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы "__" ________
"Денсаулық сақтау" бағыты
бойынша Өңірлік стандарттар
жүйесінің объектілерімен және
қызметтерімен (игіліктерімен)
қамтамасыз етілуін есептеу
кезінде қолданылатын
көрсеткіштер бойынша ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Денсаулық сақтау" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Индекс: № ӨСЖ - 02, жиілігі - жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Здравоохранение"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей.
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 – указывается код каждого населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 3 - 6 – указывается полное наименование города республиканского значения, области, (города областного значения), района, сельского округа или поселка, сельского населенного пункта (далее – СНП) в соответствии с КАТО;
в графах 7 - 8 – указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села), статус населенного пункта (моногород, районный центр, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок), актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графах 9 - 10 – указывается уровень обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Здравоохранение" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) и без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графах 11 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Учреждения здравоохранения", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 12 - 18 – указывается общее количество учреждений здравоохранения (в зависимости от типа населенного пункта), количество учреждений здравоохранения, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве новых учреждений здравоохранения, дефицит кадров, общее количество частных организаций здравоохранения;
в графе 19 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 20 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 21 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом "Организация доступа к сети Интернет в медицинских учреждениях";
в графе 22 – указывается количество медицинских организаций, имеющих доступ к сети Интернет;
в графе 23 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 24 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 25 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Аптеки/аптечные пункты";

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Денсаулық сақтау" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – нөмірі ретімен көрсетіледі;
2-бағанда – ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішінің (ӘАОЖ) сәйкес әрбір елді мекеннің коды көрсетіледі;
3-6-бағандарда – ӘАОЖ – не сәйкес республикалық маңызы бар қаланың, облыстың, (облыстық маңызы бар қаланың), ауданның, ауылдық округтің немесе кенттің, ауылдық елді мекеннің (бұдан әрі – АЕМ) толық атауы көрсетіледі;
7-8-бағандарда – елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауыл) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, аудан орталығы, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
9-10-бағандарда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып және ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Денсаулық сақтау" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі;
11-бағанда – "Денсаулық сақтау ұйымдары" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі.
12-18-бағандарда – денсаулық сақтау мекемелерінің жалпы саны (елді мекеннің типіне байланысты), күрделі жөндеуді қажет ететін, авариялық жағдайда МТБ-ны жасақтауды талап ететін денсаулық сақтау мекемелерінің саны, жаңа денсаулық сақтау мекемелерін салу қажеттілігі, кадр тапшылығы, жеке денсаулық сақтау ұйымдарының жалпы саны көрсетіледі;
19-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг. көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
20-бағанда – ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
21-бағанда – "Медициналық мекемелерде Интернет желісіне қолжетімділікті ұйымдастыру" қызметімен қамтамасыз етілу деңгейі көрсетіледі;
22-бағанда – Интернет желісіне қолжетімділігі бар медициналық ұйымдардың саны көрсетіледі;
23-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг. көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
24-бағанда – ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
25-бағанда – "Дәріханалар/дәріхана пункттері" объектісімен қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі;

в графах 26 – 27 – указывается общее количество аптек/ аптечных пунктов, количество объектов, соответствующих государственным стандартам по мощности и техническому состоянию;
в графе 28 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при необходимости);
в графе 29 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости).
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НП – населенный пункт;
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов;
МТБ – материально-техническая база;
Приложение 3
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Социальное обеспечение"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС - 03
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: : 20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора
административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не поздее 15 февраля года, следующего за отчетным
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статусНП
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Социальное обеспечение"
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Специальные социальные услуги
Обеспеченность объектом и услугой (благом "Специальные социальные услуги"
Общее количество государственных объектов ССУ (организации временного пребывания, дома престарелых организации стационарного и полустационарного типа для детей и взрослых с психоневрологическими патологиями и др.)
Количество объектов ССУ, требующих капитального ремонта
Количество объектов ССУ, находящихся в аварийном состоянии
Потребность в строительстве новых объектов ССУ
Количество объектов ССУ, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Количество частных объектов ССУ
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Дата сдачи отчета "__" ________ 20 ___ года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами
и услугами (благами) Системы
региональных
стандартов по направлению
"Социальное обеспечение""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Социальное обеспечение"" (Индекс: № СРС - 03, периодичность – годовая).

26-27-бағандарда – дәріханалардың/дәріхана пункттерінің жалпы саны, қуаты мен техникалық жай-күйі бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкес келетін объектілердің саны көрсетіледі;
28-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг., шамамен көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
29-бағанда – ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады).
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕМ - елді мекен; АЕМ - ауылдық елді мекендер; ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші;
МТБ - материалдық-техникалық база;
Елді мекендерг арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Әлеуметтік қамсыздандыру" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 03
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_ жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрінде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, мәртебесі
Халық саны
"Әлеуметтік қамсыздандыру" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Арнайы әлеуметтік қызметтер
"Арнайы әлеуметтік қызметтер" объектілерімен/қызметтерімен қамтамасыз ету
АӘК мемлекеттік объектілерінің жалпы саны (уақытша болу ұйымдары, психоневрологиялық патологиясы бар балалар мен ересектерге арналған стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі қарттар үйі және т. б.)
Күрделі жөндеуді қажет ететін АӘК объектілерінің саны
Авариялық жағдайдағы АӘК объектілерінің саны
Жаңа АӘК нысандарын салу қажеттілігі
МТБ-мен жабдықтауды талап ететін АӘК объектілерінің саны
Кадр тапшылығы
АӘК жеке объектілерінің саны
Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық поштасы _____________________________________________
Орындаушы ______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы "__" ________
"Әлеуметтік қамсыздандыру"
бағыты бойынша Өңірлік
стандарттар жүйесінің
объектілерімен және
қызметтерімен (игіліктерімен)
қамтамасыз етілуін есептеу
кезінде қолданылатын
көрсеткіштер бойынша ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Әлеуметтік қамсыздандыру" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
(Индекс: № ӨСЖ - 03, жиілігі - жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Социальное обеспечение"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 – указывается код каждого населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 3 - 6 – указывается полное наименование города республиканского значения, области, (города областного значения), района, сельского округа или поселка, сельского населенного пункта (далее – СНП) в соответствии с КАТО;
в графах 7 - 8 – указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села), статус населенного пункта (моногород, районный центр, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок), актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графах 9 - 10 – указывается уровень обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Социальное обеспечение" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) и без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графах 11 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом), оказывающие специальные социальные услуги (далее – ССУ), согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 12 - 18 – указывается общее количество государственных объектов ССУ (организации временного пребывания, дома престарелых организации стационарного и полустационарного типа для детей и взрослых с психоневрологическими патологиями и др.), количество объектов ССУ, требующих капитального ремонта, находящихся в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве новых объектов ССУ, дефицит кадров, количество частных объектов ССУ;
в графе 19 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 20 - указывается потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости).
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НП – населенный пункт;
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов;
МТБ – материально-техническая база;
ССУ - специальные социальные услуги.
Приложение 4
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Культура и спорт"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС - 04
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: : 20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: не поздее 15 февраля года, следующего за отчетным
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статусНП
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Культура и спорт"
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Культурно-досуговые организации
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Культурно-досуговые организации"
Общее количество культурно-досуговых организаций
Количество культурно-досуговых организаций, требующих капитального ремонта
Количество культурно-досуговых организаций в аварийном состоянии
Потребность в строительстве культурно-досуговых организаций
Количество культурно-досуговых организаций, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Кинотеатры
Музеи (краеведческие, исторические, художественные музеи)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Кинотеатры"
Общее количество кинотеатров
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Музеи"
Общее количество государственных музеев
Количество музеев, требующих капитального ремонта
Количество музеев в аварийном состоянии
Потребность в строительстве музеев
Количество музеев, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
продолжение таблицы
Театры
Обеспеченность объектом и услугой (благом)"Театры"
Общее количество театров
Количество театров, требующих капитального ремонта
Количество театров в аварийном состоянии
Потребность в строительстве театров
Количество театров, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
31
32
33
34
35
36
37
38
39
продолжение таблицы:
Концертные организации
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Концертные организации"
Общее количество концертных организаций
Количество концертных организаций, требующих капитального ремонта
Количество концертных организаций в аварийном состоянии
Потребность в строительстве концертных организаций
Количество объектов культуры, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
40
41
42
43
44
45
46
47
48
продолжение таблицы
Цирки
Обеспеченность объектом и услугой (благом)"Цирк"
Общее количество цирков
Количество цирков, требующих капитального ремонта
Количество цирков в аварийном состоянии
Потребность в строительстве цирков
Количество численность, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
49
50
51
52
53
54
55
56
57
продолжение таблицы:
Физкультурно-оздоровительный комплекс
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Физкультурно-оздоровительный комплекс"
Общее количество государственных физкультурно-оздоровительных комплексов
Количество физкультурно-оздоровительных комплексов, требующих капитального ремонта
Количество физкультурно-оздоровительных комплексов в аварийном состоянии
Потребность в строительстве физкультурно-оздоровительных комплексов
Количество физкультурно-оздоровительных комплексов, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
58
59
60
61
62
63
64
65
66
продолжение таблицы
Спортивные, тренажерные залы
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Спортивные, тренажерные залы"
Общее количество спортивных, тренажерных залов
Количество спортивных, тренажерных залов, требующих капитального ремонта
Количество спортивных, тренажерных залов в аварийном состоянии
Потребность в строительстве спортивных, тренажерных залов
Количество спортивных, тренажерных залов, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
67
68
69
70
71
72
73
продолжение таблицы:
Спортивные, тренажерные залы
Уличные спортивные площадки
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Уличные спортивные площадки"
Наличие уличных спортивных площадок
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
74
75
76
77
78
79
продолжение таблицы
Библиотеки*
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Библиотеки"
Общее количество библиотек
Количество библиотек, требующих капитального ремонта*
Количество библиотек в аварийном состоянии*
Потребность в строительстве новых библиотек*
Количество библиотек, требующих укомплектования МТБ*
Дефицит кадров
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
80
81
82
83
84
85
86
87
88
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Дата сдачи отчета "__" ________ 20 ___ года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами и
услугами (благами) Системы
региональных
стандартов по направлению
"Культура и спорт""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Культура и спорт""
(Индекс: № СРС - 04, периодичность – годовая).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Әлеуметтік қамтамасыз ету" бағыты бойынша өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – нөмірі ретімен көрсетіледі;
2-бағанда – ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішінің (ӘАОЖ) сәйкес әрбір елді мекеннің коды көрсетіледі;
3-6-бағандарда – ӘАОЖ – не сәйкес республикалық маңызы бар қаланың, облыстың, (облыстық маңызы бар қаланың), ауданның, ауылдық округтің немесе кенттің, ауылдық елді мекеннің (бұдан әрі – АЕМ) толық атауы көрсетіледі;
7-8-бағандарда – елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауыл) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, аудан орталығы, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
9-10-бағандарда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып және ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Әлеуметтік қамсыздандыру" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі;
11-бағанда – арнайы әлеуметтік қызметтерді (бұдан әрі – АӘҚ) көрсететін объектілер мен қызметтер (игіліктер) бойынша қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
12-18-бағандарда – АӘҚ мемлекеттік объектілерінің жалпы саны (уақытша болу ұйымдары, психоневрологиялық патологиясы бар балалар мен ересектерге арналған стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі қарттар үйі және т.б.), күрделі жөндеуді талап ететін, авариялық жағдайдағы, МТБ-ны жинақтауды талап ететін АӘҚ объектілерінің саны, жаңа АӘҚ нысандарын салу қажеттілігі, кадр тапшылығы, жеке АӘҚ нысандарының саны көрсетіледі;
19-бағанда – объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг. көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
20-бағанда - Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады).
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕМ - елді мекен; АЕМ - ауылдық елді мекендер; ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші;
МТБ - материалдық-техникалық база;
АӘҚ - арнайы әлеуметтік қызметтер.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Мәдениет және спорт" бағыты ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 04
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_ жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрінде, электронды түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, мәртебесі
Халық саны
"Мәдениет және спорт" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Мәдени-демалыс ұйымдары
"Мәдени-демалыс ұйымдары" объектілерімен/қызметтерімен қамтамасыз ету
Мәдени-демалыс ұйымдарының жалпы саны
Күрделі жөндеуді талап ететін мәдени-демалыс ұйымдарының саны
Авариялық жағдайдағы мәдени-демалыс ұйымдарының саны
Мәдени-демалыс ұйымдарын салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін мәдени-демалыс ұйымдарының саны
Кадр тапшылығы
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Кинотеатрлар
Мұражайлар (өлкетану, тарих, өнер мұражайлары)
ӨСЖ-нің "Кинотеатрлар" объектісімен/қызметімен қамтамасыз етілуі
Кинотеатрлардың жалпы саны
Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Мұражайлар" объектісімен қамтамасыз етілуі
Мемлекеттік мұражайлардың жалпы саны
Күрделі жөндеуді қажет ететін мұражайлар саны
Авариялық жағдайдағы мұражайлар саны
Мұражайларды салу қажеттілігі
МТБ-ны жинақтауды талап ететін мұражайлар саны
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
кестенің жалғасы
Мұражайлар (өлкетану, тарих, өнер мұражайлары)
Театрлар
Кадр тапшылығы
Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Театрлар" объектісімен қамтамасыз етілуі
Театрлардың жалпы саны
Күрделі жөндеуді қажет ететін театрлар саны
Апатты жағдайдағы театрлар саны
Театрлар салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін театрлар саны
Кадр тапшылығы
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
кестенің жалғасы:
Цирк
Дене шынықтыру-сауықтыру кешені
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Дене шынықтыру-сауықтыру кешені" объектісімен қамтамасыз етілуі
Мемлекеттік дене шынықтыру-сауықтыру кешендерінің жалпы саны
Күрделі жөндеуді қажет ететін дене шынықтыру-сауықтыру кешендерінің саны
Авариялық жағдайдағы дене шынықтыру-сауықтыру кешендерінің саны
Дене шынықтыру-сауықтыру кешендерін салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін дене шынықтыру-сауықтыру кешендерінің саны
Кадр тапшылығы
40
41
42
43
44
45
46
47
48
кестенің жалғасы
Дене шынықтыру-сауықтыру кешені
Спорт, жаттығу залдары
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Спорт, жаттығу залдары" объектісімен қамтамасыз етілуі
Спорт, жаттығу залдарының жалпы саны
Күрделі жөндеуді қажет ететін спорт, жаттығу залдарының саны
Авариялық жағдайдағы спорт, жаттығу залдарының саны
Спорт, жаттығу залдарын салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін спорт, жаттығу залдарының саны
Кадр тапшылығы
49
50
51
52
53
54
55
56
57
кестенің жалғасы:
Спорт, жаттығу залдары
Көшедегі спорт алаңдары
Кітапханалар*
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
"Көше спорт алаңдары" объектісімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Көшедегі спорт алаңдарының болуы
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Кітапхана" объектісімен қамтамасыз етілуі
Кітапханалардың жалпы саны
58
59
60
61
62
63
64
65
кестенің жалғасы
Кітапханалар*
Күрделі жөндеуді қажет ететін кітапханалар саны*
Апаттық жағдайдағы кітапханалар саны*
Жаңа кітапханалар салу қажеттілігі*
МТБ жинақтауды талап ететін кітапханалар саны*
Кадр тапшылығы
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
66
67
68
69
70
71
72
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық поштасы _______________________________________________
Орындаушы ________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы "__" ________
"Мәдениет және спорт" бағыты
бойынша Өңірлік стандарттар
жүйесінің объектілерімен және
қызметтерімен (игіліктерімен)
қамтамасыз етілуін есептеу
кезінде қолданылатын
көрсеткіштер бойынша ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Мәдениет және спорт" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
(Индекс: № ӨСЖ - 04, жиілігі - жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Культура и спорт"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей.
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 – указывается код каждого населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 3 - 6 – указывается полное наименование города республиканского значения, области, (города областного значения), района, сельского округа или поселка, сельского населенного пункта (далее – СНП) в соответствии с КАТО;
в графах 7 - 8 – указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села), статус населенного пункта (моногород, районный центр, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок), актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графах 9 - 10 – указывается уровень обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Культура и спорт" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) и без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графах 11 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Культурно-досуговые организации", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 12 - 17 – указывается общее количество культурно-досуговых организаций, количество культурно-досуговых организаций, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве культурно-досуговых организаций, дефицит кадров;
в графе 18 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 19 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 20 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Кинотеатры";
в графе 21 – указывается общее количество кинотеатров;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Мәдениет және спорт" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – нөмірі ретімен көрсетіледі;
2-бағанда – ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішінің (ӘАОЖ) сәйкес әрбір елді мекеннің коды көрсетіледі;
3-6-бағандарда – ӘАОЖ – не сәйкес республикалық маңызы бар қаланың, облыстың, (облыстық маңызы бар қаланың), ауданның, ауылдық округтің немесе кенттің, ауылдық елді мекеннің (бұдан әрі – АЕМ) толық атауы көрсетіледі;
7-8-бағандарда – елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауыл) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, аудан орталығы, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
9-10-бағандарда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып және ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Мәдениет және спорт" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі;
11-бағанда "Мәдени-демалыс ұйымдары" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
12-17-бағандарда – мәдени-демалыс ұйымдарының жалпы саны , күрделі жөндеуді қажет ететін, авариялық жағдайда МТБ-ны жасақтауды талап ететін мәдени-демалыс ұйымдарының саны, мәдени-демалыс ұйымдарын салу қажеттілігі, кадр тапшылығы көрсетіледі;
18-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг. көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
19-бағанда – ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг көрсетіледі (қажет болған жағдайда толтырылады);
20-бағанда – "Кинотеатрлар" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі көрсетіледі;
21-бағанда – кинотеатрлардың жалпы саны көрсетіледі;

в графе 22 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Музеи" (краеведческие, исторические, художественные музеи), согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 23 – 28 – указывается общее количество государственных музеев, количество музеев, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве музеев, дефицит кадров;
в графе 29 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 30 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 31 - указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Театры", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 32 -37 – указывается общее количество театров, количество театров, требующих капитального ремонта , в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве театров, дефицит кадров;
в графе 38 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 39 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 40 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Концертные организации", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 41 – 46 – указывается общее количество концертных организаций, количество концертных организаций, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве концертных организаций, дефицит кадров;
в графе 47 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 48 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 49 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Цирк", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 50 – 55 – указывается общее количество цирков, количество цирков, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве цирков, дефицит кадров;
в графе 56 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 57 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);

22-бағанда – "Музейлер" (өлкетану, тарихи, көркемөнер музейлері) объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
23-тен 28-бағандарда – мемлекеттік музейлердің жалпы саны, күрделі жөндеуді қажет ететін, апатты жағдайда тұрған, материалдық-техникалық базаны толықтыруды қажет ететін музейлердің саны, музей салу қажеттілігі, кадр тапшылығы көрсетіледі;
29-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге арналған қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
30-бағанда – ӨСЖ – ге сәйкес жаңа объектілерді салуға деген қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражаты, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
31-бағанда – "Театрлар" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
32-ден 37-бағандарға дейін – театрлардың жалпы саны, күрделі жөндеуді қажет ететін, апатты жағдайда тұрған, материалдық-техникалық базаны толықтыруды қажет ететін театрлардың саны, театр салу қажеттілігі, кадр тапшылығы көрсетіледі;
38-бағанда – объектілерді ӨСЖ – ге сәйкестендіруге арналған қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
39-бағанда – ӨСЖ – ге сәйкес жаңа объектілерді салуға деген қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражаты, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
40-бағанда – "Концерттік ұйымдар" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
41-ден 46-бағандарға дейін – концерттік ұйымдардың жалпы саны, күрделі жөндеуді қажет ететін, апатты жағдайда тұрған, материалдық-техникалық базаны толықтыруды қажет ететін ұйымдардың саны, концерттік ұйым салу қажеттілігі, кадр тапшылығы көрсетіледі;
47-бағанда – объектілерді ӨСЖ – ге сәйкестендіруге арналған қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
48-бағанда – ӨСЖ – ге сәйкес жаңа объектілерді салуға деген қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражаты, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
49-бағанда – "Цирк" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі.
50–55-бағандарда – цирктердің жалпы саны, күрделі жөндеуді қажет ететін, апатты жағдайда тұрған, материалдық-техникалық базаны толықтыруды қажет ететін цирктердің саны, цирк салу қажеттілігі, кадр тапшылығы көрсетіледі;
56-бағанда – объектілерді ӨСЖ – ге сәйкестендіруге арналған қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
57-бағанда – ӨСЖ – ге сәйкес жаңа объектілерді салуға деген қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражаты, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);

в графе 58 - указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Физкультурно-оздоровительный комплекс", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 59 – 64 – указывается общее количество государственных физкультурно-оздоровительных комплексов, количество физкультурно-оздоровительных комплексов, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве физкультурно-оздоровительных комплексов, дефицит кадров;
в графе 65 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 66 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 67 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Спортивные, тренажерные залы", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 68 – 73 – указывается общее количество спортивных, тренажерных залов, количество спортивных, тренажерных залов, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве спортивных, тренажерных залов, дефицит кадров;
в графе 74 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 75 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 76 - указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Уличные спортивные площадки";
в графе 77 – указывается наличие уличных спортивных площадок;
в графе 78 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 79 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 80 - указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Библиотеки", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 81 – 86 – указывается общее количество библиотек, количество библиотек, требующих капитального ремонта, в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве новых библиотек, дефицит кадров;
в графе 87 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 88 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НП – населенный пункт;
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов;
МТБ – материально-техническая база.
Приложение 5
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Досуг и отдых"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС - 05
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: : 20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора
административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: не поздее 15 февраля года, следующего за отчетным
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статусНП
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Досуг и отдых"
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Зоологические парки и ботанические сады
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Зоологические парки и ботанические сады"
Общее количество зоологических парков и ботанических садов
Количество зоологических парков и ботанических садов, требующих реконструкции
Количество зоологических парков и ботанических садов в аварийном состоянии
Потребность в строительстве зоологических парков и ботанических садов
Количество зоологических парков и ботанических садов, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Парки развлечений и отдыха/ скверы/бульвары/сады для отдыха жителей
Площадки для выгула и дрессировки домашних животных*
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Парки развлечений и отдыха/ скверы/бульвары/сады для отдыха жителей"
Общее количество парков развлечений и отдыха/ скверов/бульваров/садов для отдыха жителей
Количество парков развлечений и отдыха/ скверов/бульваров/садов для отдыха жителей, требующих капитального ремонта
Потребность в строительстве парков развлечений и отдыха/ скверы/бульвары/сады для отдыха жителей
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Площадки для выгула и дрессировки домашних животных*"
Наличие специальных площадок для выгула и дрессировки домашних животных
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Дата сдачи отчета "__" ________ 20 ___ года
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами и
услугами (благами) Системы
региональных стандартов по
направлению "Досуг и отдых""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Досуг и отдых"" (Индекс: № СРС - 05, периодичность – годовая).

58-бағанда – "Дене шынықтыру-сауықтыру кешені" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
59–64-бағандарда – мемлекеттік дене шынықтыру-сауықтыру кешендерінің жалпы саны, күрделі жөндеуді қажет ететін, апатты жағдайда тұрған, материалдық-техникалық базаны толықтыруды қажет ететін кешендердің саны, құрылыс қажеттілігі, кадр тапшылығы көрсетіледі;
65-бағанда – объектілерді ӨСЖ – ге сәйкестендіруге арналған қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
66-бағанда – ӨСЖ – ге сәйкес жаңа объектілерді салуға деген қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражаты, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
67-бағанда – "Спорттық, жаттығу залдары" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
68–73-бағандарда – спорттық, жаттығу залдарының жалпы саны, күрделі жөндеуді қажет ететін, апатты жағдайда тұрған, материалдық-техникалық базаны толықтыруды қажет ететін залдардың саны, құрылыс қажеттілігі, кадр тапшылығы көрсетіледі;
74-бағанда – объектілерді ӨСЖ – ге сәйкестендіруге арналған қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
75-бағанда – ӨСЖ – ге сәйкес жаңа объектілерді салуға деген қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражаты, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
76-бағанда – "Көшедегі спорт алаңдары" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі көрсетіледі;
77-бағанда – көшедегі спорт алаңдарының бар-жоғы көрсетіледі;
78-бағанда – объектілерді ӨСЖ – ге сәйкестендіруге арналған қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
79-бағанда – ӨСЖ – ге сәйкес жаңа объектілерді салуға деген қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражаты, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
80-бағанда – "Кітапханалар" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі;
81–86-бағандарда – кітапханалардың жалпы саны, күрделі жөндеуді қажет ететін, апатты жағдайда тұрған, материалдық-техникалық базаны толықтыруды қажет ететін кітапханалардың саны, жаңа кітапхана салу қажеттілігі, кадр тапшылығы көрсетіледі;
87-бағанда – объектілерді ӨСЖ – ге сәйкестендіруге арналған қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
88-бағанда – ӨСЖ – ге сәйкес жаңа объектілерді салуға деген қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражаты, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады).
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕМ - елді мекен; АЕМ - ауылдық елді мекендер; ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші;
МТБ – материалдық техникалық база.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Бос уақыт және демалыс" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 05
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_ жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрінде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, мәртебесі
Халық саны
"Бос уақыт және демалыс" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Зоологиялық саябақтар мен ботаникалық бақтар
"Зоологиялық парктер және ботаникалық бақтар" объектілерімен/қызметтерімен қамтамасыз ету
Зоологиялық саябақтар мен ботаникалық бақтардың жалпы саны
Қайта құруды қажет ететін зоологиялық саябақтар мен ботаникалық бақтардың саны
Төтенше жағдайдағы зоологиялық саябақтар мен ботаникалық бақтардың саны
Зоологиялық саябақтар мен ботаникалық бақтарды салу қажеттілігі
МТБ-мен жабдықтауды қажет ететін зоологиялық парктер мен ботаникалық бақтардың саны
Кадр тапшылығы
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Ойын-сауық және демалыс саябақтары/ скверлер/бульварлар/тұрғындардың демалуына арналған бақтар
Үй жануарларын серуендеуге және үйретуге арналған орындар*
"Тұрғындардың демалуына арналған ойын-сауық және демалыс саябақтары/скверлер/бульварлар/бақтар" объектісімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Тұрғындардың демалуына арналған ойын-сауық және демалыс саябақтарының/скверлердің/бульварлардың/бақтардың жалпы саны
Күрделі жөндеуді қажет ететін тұрғындардың демалуына арналған ойын-сауық және демалыс саябақтарының/скверлердің/бульварлардың/бақтардың саны
Ойын-сауық және демалыс саябақтарын салу қажеттілігі/ скверлер/бульварлар/тұрғындардың демалуы үшін бақтар
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Үй жануарларын серуендетуге және үйретуге арналған алаңдар*" объектісімен қамтамасыз етілуі
Үй жануарларын серуендетуге және үйретуге арналған арнайы алаңдардың болуы
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық поштасы ___________________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы "__" ________
"Бос уақыт және демалыс"
бағыты бойынша Өңірлік
стандарттар жүйесінің
объектілерімен және
қызметтерімен (игіліктерімен)
қамтамасыз етілуін есептеу
кезінде қолданылатын
көрсеткіштер бойынша
ақпарат"" әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Бос уақыт және демалыс" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
(Индекс: № ӨСЖ - 05, жиілігі - жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Досуг и отдых"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей.
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 – указывается код каждого населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 3 - 6 – указывается полное наименование города республиканского значения, области, (города областного значения), района, сельского округа или поселка, сельского населенного пункта (далее – СНП) в соответствии с КАТО;
в графах 7 - 8 – указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села), статус населенного пункта (моногород, районный центр, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок), актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графах 9 - 10 – указывается уровень обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Досуг и отдых" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) и без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графах 11 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Зоологические парки и ботанические сады", согласно формуле 3 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 12 - 17 – указывается общее количество зоологических парков и ботанических садов, количество зоологических парков и ботанических садов, требующих реконструкции, количество зоологических парков и ботанических садов в аварийном состоянии, требующих укомплектования МТБ, потребность в строительстве зоологических парков и ботанических садов, дефицит кадров;
в графе 18 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 19 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Бос уақыт және демалыс" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – реттік нөмір көрсетіледі;
2-бағанда – әрбір елді мекеннің коды ұлттық Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
3–6-бағандарда – ӘАОЖ бойынша республикалық маңызы бар қала, облыс (облыстық маңызы бар қала), аудан, ауылдық округ немесе кент, ауылдық елді мекеннің (бұдан әрі – АЕМ) толық атауы көрсетіледі;
7–8-бағандарда – елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауыл), елді мекеннің мәртебесі (моноқала, аудан орталығы, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, ауылдық округ орталығы, тірек АЕМ, серіктес АЕМ, кент), және елді мекендегі халықтың нақты саны көрсетіледі
9–10-бағандарда – "Бос уақыт және демалыс" бағыты бойынша ұсынылған объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып және ескермей, объектілермен және қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілу деңгейі көрсетіледі
11-бағанда – "Зоологиялық парктер мен ботаникалық бақтар" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 3-формулаға сәйкес көрсетіледі;
12–17-бағандарда – зоологиялық парктер мен ботаникалық бақтардың жалпы саны, реконструкцияны қажет ететін, апатты жағдайда тұрған, материалдық-техникалық базаны толықтыруды қажет ететін объектілердің саны, құрылыс қажеттілігі, кадр тапшылығы көрсетіледі;
18-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
19-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілер салу қажеттілігі және оған қажетті бюджет қаржысы, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);

в графе 20 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Парки развлечений и отдыха/ скверы/бульвары/сады для отдыха жителей", согласно формуле 4 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 21 – 23 – указывается общее количество парков развлечений и отдыха/ скверов/бульваров/садов для отдыха жителей, количество парков развлечений и отдыха/ скверов/бульваров/садов для отдыха жителей, требующих капитального ремонта, потребность в строительстве парков развлечений и отдыха/ скверы/бульвары/сады для отдыха жителей;
в графе 24 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 25 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 26 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Площадки для выгула и дрессировки домашних животных";
в графе 27 – указывается наличие специальных площадок для выгула и дрессировки домашних животных;
в графе 28 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 29 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости).
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НП – населенный пункт;
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов;
МТБ – материально-техническая база.
Приложение 6
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Транспортная инфраструктура"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС - 06
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: : 20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора
административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статусНП
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Транспортная инфраструктура"
Общественный транспорт
(автобусы, трамваи, троллейбусы и др.)
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Общественный транспорт"
Общее количество автобусов
Парк автобусов по году выпуска в том числе:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Общественный транспорт
(автобусы, трамваи, троллейбусы и др.)
до 3 лет
более 3 лет, но не более 7 лет
более 7 лет, но не более 10 лет
более 10 лет, но не более 20 лет
более 20 лет
Общее количество трамваев
Парк трамваев по году выпуска в том числе:
до 3 лет
более 3 лет, но не более 7 лет
более 7 лет, но не более 10 лет
более 10 лет, но не более 20 лет
более 20 лет
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
продолжение таблицы:
Общественный транспорт
(автобусы, трамваи, троллейбусы и др.)
Количество троллейбусов
Парк троллейбусов по году выпуска в том числе:
До 3 лет
более 3 лет, но не более 7 лет
более 7 лет, но не более 10 лет
более 10 лет, но не более 20 лет
более 20 лет
Потребность в автобусах
26
27
28
29
30
31
32
33
продолжение таблицы
Общественный транспорт
(автобусы, трамваи, троллейбусы и др.)
Потребность в трамваях
Потребность в троллейбусах
Количество маршрутов общественного транспорта
Потребность в маршрутах общественного транспорта
Количество остановочных павильонов общественного транспорта
Потребность в остановочных павильонах общественного транспорта
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
34
35
36
37
38
39
40
41
продолжение таблицы:
Организация электронной системы оплаты проезда общественного транспорта
Организация услуг инватакси для лиц с инвалидностью
Аэропорт
Обеспеченность
объектом и услугой (благом) "Организация электронной системы оплаты проезда общественного транспорта"
Наличие электронных систем оплаты проезда в общественном транспорте
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Обеспеченность
объектом и услугой (благом) "Организация услуг инватакси для лиц с инвалидностью"
Наличие организаций, оказывающих услуги инватакси для лиц с инвалидностью
Потребность в автомобилях инватакси
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Обеспеченность
объектом и услугой (благом) "Аэропорт"
Наличие аэропорта, соответствующего государственным стандартам по мощности и техническому состоянию
Необходимость в проведении капитального ремонта объекта и взлетно-посадочной полосы
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
продолжение таблицы:
Автовокзал и/или автостанция
Автостанция или пункт обслуживания пассажиров
Уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Автовокзал и/или автостанция"
Наличие автовокзала и/или автостанции в соответствии государственным стандартам по мощности и техническому состоянию
Необходимость проведения капитального ремонта автовокзала и/или автостанции
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости
Уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Автостанция или пункт обслуживания пассажиров"
Наличие автостанции или пункта обслуживания пассажиров в соответствии государственным стандартам по мощности и техническому состоянию
53
54
55
56
57
58
59
продолжение таблицы
Автостанция или пункт обслуживания пассажиров
Железнодорожный вокзал
Необходимость проведения капитального ремонта автостанции или пункта обслуживания пассажиров
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости
Уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Железнодорожный вокзал"
Наличие железнодорожного вокзала в соответствии государственным стандартам по мощности и техническому состоянию
Необходимость проведения капитального ремонта железнодорожного вокзала
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости
60
61
62
63
64
65
66
67
продолжение таблицы:
Парковочное пространство*
Автозаправочные станции, газозаправочные станции*
Электрозарядные станции для электромобилей*
Станция технического обслуживания*
Автомойки*
Уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Парковочное пространство*"
Наличие общественных автостоянок*
Уровень обеспеченности объектами/услугами "Автозаправочные станции, газозаправочные станции*"
Наличие АЗС, ГАЗС*
Уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Электрозарядные станции для электромобилей*"
Наличие ЭЗС*
Уровень обеспеченности объектом и услугой (благом)
"СТО*
Наличие СТО*
Уровень обеспеченности объектом и услугой (благом)
"Автомойки*
Наличие автомойки*
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами и
услугами (благами) Системы
региональных стандартов
по направлению
"Транспортная
инфраструктура""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Транспортная инфраструктура"" (Индекс: № СРС - 06, периодичность – годовая)

20-бағанда – "Ойын-сауық және демалыс парктері/скверлер/бульварлар/тұрғындар демалатын бақтар" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 4-формулаға сәйкес көрсетіледі;
21–23-бағандарда – ойын-сауық және демалыс парктері/скверлер/бульварлар/тұрғындар демалатын бақтардың жалпы саны, күрделі жөндеуді қажет ететін саны, құрылыс қажеттілігі көрсетіледі;
24-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
25-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілер салу қажеттілігі және оған қажетті бюджет қаржысы, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
26-бағанда – "Үй жануарларын серуендету және үйрету алаңдары" объектісімен және қызметімен қамтамасыз етілу деңгейі көрсетіледі;
27-бағанда – үй жануарларын серуендету және үйретуге арналған арнайы алаңдардың бар-жоғы көрсетіледі;
28-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
29-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілер салу қажеттілігі және оған қажетті бюджет қаржысы, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады).
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕМ - елді мекен;
АЕМ - ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші;
МТБ – материалдықьно-техникалық база.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Көлік инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 06
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, мәртебесі
Халық саны
"Көлік инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Қоғамдық көлік
(автобустар, трамвайлар, троллейбустар және т.б.)
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда
"Қоғамдық көлік" объектісімен/қызметімен қамтамасыз ету
Автобустардың жалпы саны
Шығарылған жылы бойынша автобустар паркі оның ішінде:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Қоғамдық көлік
(автобустар, трамвайлар, троллейбустар және т.б.)
3 жылға дейін
3 жылдан артық, бірақ 7 жылдан артық емес
7 жылдан артық, бірақ 10 жылдан артық емес
10 жылдан артық, бірақ 20 жылдан артық емес
20 жылдан артық
Трамвайлардың жалпы саны
Шығарылған жылы бойынша трамвайлар паркі оның ішінде:
3 жылға дейін
3 жылдан артық, бірақ 7 жылдан артық емес
7 жылдан артық, бірақ 10 жылдан артық емес
10 жылдан артық, бірақ 20 жылдан артық емес
20 жылдан артық
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
кестенің жалғасы:
Қоғамдық көлік
(автобустар, трамвайлар, троллейбустар және т.б.)
Троллейбустердің жалпы саны
Шығарылған жылы бойынша троллейбустер паркі оның ішінде::
3 жылға дейін
3 жылдан артық, бірақ 7 жылдан артық емес
7 жылдан артық, бірақ 10 жылдан артық емес
10 жылдан артық, бірақ 20 жылдан артық емес
20 жылдан артық
Автобустар қажеттілігі
26
27
28
29
30
31
32
33
кестенің жалғасы
Қоғамдық көлік
(автобустар, трамвайлар, троллейбустар және т.б.)
Трамвайлар қажеттілігі
Троллейбустер қажеттілігі
Қоғамдық көлік маршруттарының жалпы саны
Қоғамдық көлік маршруттарының қажеттлігі
Қоғамдық көлік аялдамаларының жалпы саны
Қоғамдық көлік аялдамаларына қажеттілік
Нысандарды ӨСЖ-ге сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ға сәйкес Жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
34
35
36
37
38
39
40
41
кестенің жалғасы:
Қоғамдық көліктің жол ақысын төлеудің электрондық жүйесін ұйымдастыру
Мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтерін ұйымдастыру
Әуежай
Қамтамасыз ету
"қоғамдық көліктің жол ақысын төлеудің электрондық жүйесін ұйымдастыру" объектісі және көрсетілетін қызмет (игілік)
Қоғамдық көлікте жол ақысын төлеудің электрондық жүйелерінің болуы
Нысандарды ӨСЖ-ге сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
"Мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтерін ұйымдастыру" объектісімен және қызметімен (игілікпен) қамтамасыз ету
Мүгедектігі бар адамдар үшін инватакси қызметтерін көрсететін ұйымдардың болуы
Инватакси көліктеріне қажеттілік
Нысандарды ӨСЖ-ге сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
"Әуежай"объектісімен және қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілуі
Қуаты мен техникалық жағдайы бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкес келетін әуежайдың болуы
Объектіге және ұшу-қону жолағына күрделі жөндеу жүргізу қажеттілігі
Нысандарды ӨСЖ-ге сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
Кестенің жалғасы
Автовокзал және/немесе автостанция
Автостанция немесе жолаушыларға қызмет көрсету пункті
"Автовокзал және/немесе автостанция" объектімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету деңгейі
Мемлекеттік стандарттарға сәйкес автовокзалдың және / немесе автостанцияның болуы
Автовокзалға және/немесе автостанцияға күрделі жөндеу жүргізу қажеттілігі
Нысандарды ӨСЖ-ге сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады
"Автостанция немесе жолаушыларға қызмет көрсету пункті" объектімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету деңгейі
Қуаты мен техникалық жағдайы бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкес автостанцияның немесе жолаушыларға қызмет көрсету пунктінің болуы
Автостанцияға немесе жолаушыларға қызмет көрсету пунктіне күрделі жөндеу жүргізу қажеттілігі
53
54
55
56
57
58
59
60
кестенің жалғасы
Автостанция немесе жолаушыларға қызмет көрсету пункті
Теміржол вокзалы
Нысандарды ӨСЖ-ге сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады
"Теміржол вокзалы" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету деңгейі
Мемлекеттік стандарттарға сәйкес теміржол вокзалының қуаттылығы және техникалық жағдайы бойынша болуы
Теміржол вокзалына күрделі жөндеу жүргізу қажеттілігі
Нысандарды ӨСЖ-ге сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет
болған жағдайда толтырылады))
ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады
61
62
63
64
65
66
67
Кестенің жалғасы
Тұрақ кеңістігі*
Автожанармай құю станциялары, газ құю станциялары*
Электромобильдерге арналған электр зарядтау станциялары*
Техникалық қызмет көрсету станциялары*
Көлік жуу нысандары*
"Тұрақ кеңістігі"*объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету деңгейі
Қоғамдық автотұрақтардың болуы*
"Автожанармай құю станциялары, газ құю станциялары*" объектілерімен/қызметтерімен қамтамасыз ету деңгейі
АЖҚС, ГЖҚС болуы
"Электромобильдерге арналған электр зарядтау станциялары*"объектімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету деңгейі
ЭЗС болуы
ТКҚС объектісімен және қызметімен (игілікпен) қамтамасыз ету деңгейі
ТҚКС болуы
"Көлік жуу нысандары" объектісі және қызметтерімен қамтамасыз ету деңгейі
Көлік жуу нысандарының болуы
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
"Көлік инфрақұрылымы"
бағыты бойынша Өңірлік
стандарттар жүйесінің
объектілерімен және
қызметтерімен (игіліктерімен)
қамтамасыз етілуін есептеу
кезінде қолданылатын
көрсеткіштер бойынша ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Көлік инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
(Индекс: № ӨСЖ - 06, жиілігі - жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Транспортная инфраструктура"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей.
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 – указывается код каждого населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 3 - 6 – указывается полное наименование города республиканского значения, области, (города областного значения), района, сельского округа или поселка, сельского населенного пункта (далее – СНП) в соответствии с КАТО;
в графах 7 - 8 – указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села), статус населенного пункта (моногород, районный центр, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок), актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графах 9 - 10 – указывается уровень обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Транспортная инфраструктура" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) и без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графах 11 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Общественный транспорт
(автобусы, трамваи, троллейбусы и др.)", согласно формуле 6 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 12 - 18 – указывается общее количество автобусов, количество автобусов по году выпуска в том числе: до 3 лет, более 3 лет, но не более 7 лет, более 7 лет, но не более 10 лет, более 10 лет, но не более 20 лет, более 20 лет;
в графах 19 - 25 - указывается общее количество трамваев, количество трамваев по году выпуска в том числе: до 3 лет, более 3 лет, но не более 7 лет, более 7 лет, но не более 10 лет, более 10 лет, но не более 20 лет, более 20 лет;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Көлік инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – реттік нөмір көрсетіледі
2-бағанда – әрбір елді мекеннің коды ұлттық Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі
3–6-бағандарда – ӘАОЖ бойынша республикалық маңызы бар қала, облыс (облыстық маңызы бар қала), аудан, ауылдық округ немесе кент, ауылдық елді мекеннің (бұдан әрі – АЕМ) толық атауы көрсетіледі;
7–8-бағандарда – елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауыл), елді мекеннің мәртебесі (моноқала, аудан орталығы, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, ауылдық округ орталығы, тірек АЕМ, серіктес АЕМ, кент), және елді мекендегі халықтың нақты саны көрсетіледі;
9–10-бағандарда – "Көлік инфрақұрылымы" бағыты бойынша ұсынылған объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып және ескермей, объектілермен және қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілу деңгейі көрсетіледі;
11-бағанда – "Қоғамдық көлік (автобустар, трамвайлар, троллейбустар және т.б.)" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 6-формулаға сәйкес көрсетіледі;
12–18-бағандарда – автобустардың жалпы саны, шығу жылдарына қарай бөлініп: 3 жылға дейін, 3 жылдан артық, бірақ 7 жылдан аспайтын, 7 жылдан артық, бірақ 10 жылдан аспайтын, 10 жылдан артық, бірақ 20 жылдан аспайтын, 20 жылдан артық автобустардың саны көрсетіледі;
19–25-бағандарда – трамвайлардың жалпы саны, шығу жылдары бойынша бөлініп: 3 жылға дейін, 3 жылдан артық, бірақ 7 жылдан аспайтын, 7 жылдан артық, бірақ 10 жылдан аспайтын, 10 жылдан артық, бірақ 20 жылдан аспайтын, 20 жылдан артық трамвайлардың саны көрсетіледі;

в графах 26 - 32 - указывается количество троллейбусов, парк троллейбусов по году выпуска в том числе: до 3 лет, более 3 лет, но не более 7 лет, более 7 лет, но не более 10 лет, более 10 лет, но не более 20 лет, более 20 лет;
в графах 33- 35 - указывается потребность в автобусах, в трамваях, в троллейбусах;
в графах 36 - 37 – указывается количество маршрутов общественного транспорта, потребность в маршрутах общественного транспорта;
в графах 38 - 39 – указывается количество остановочных павильонов общественного транспорта, потребность в остановочных павильонах общественного транспорта;
в графе 40 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 41 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 42 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Организация электронной системы оплаты проезда общественного транспорта", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 43– указывается наличие электронных систем оплаты проезда в общественном транспорте;
в графе 44 - необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 45 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Организация услуг инватакси для лиц с инвалидностью", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графах 46 – 47 – указывается наличие организаций, оказывающих услуги инватакси для лиц с инвалидностью и потребность в автомобилях инватакси;
в графе 48 - необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 49 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Аэропорт", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графах 50 - 51 – указывается наличие аэропорта, соответствующего государственным стандартам по мощности и техническому состоянию, необходимость в проведении капитального ремонта объекта и взлетно-посадочной полосы;
в графе 52 - необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 53 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Автовокзал и/или автостанция", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графах 54 - 55 – указывается наличие автовокзала и/или автостанции в соответствии государственным стандартам по мощности и техническому состоянию; необходимость проведения капитального ремонта автовокзала и/или автостанции;
в графе 56 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 57 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);

26–32-бағандарда – троллейбустардың саны, шығу жылдарына қарай: 3 жылға дейін, 3 жылдан артық, бірақ 7 жылдан аспайтын, 7 жылдан артық, бірақ 10 жылдан аспайтын, 10 жылдан артық, бірақ 20 жылдан аспайтын, 20 жылдан артық троллейбустар көрсетіледі;
33–35-бағандарда – автобустарға, трамвайларға, троллейбустарға деген қажеттілік көрсетіледі;
36–37-бағандарда – қоғамдық көлік маршруттарының саны және олардың қажеттілігі көрсетіледі;
38–39-бағандарда – қоғамдық көліктің аялдама павильондарының саны және қажеттілігі көрсетіледі;
40-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
41-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілер салу қажеттілігі және оған қажетті бюджет қаржысы, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
42-бағанда – "Қоғамдық көлікте электрондық төлем жүйесін ұйымдастыру" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
43-бағанда – қоғамдық көлікте электрондық төлем жүйесінің бар-жоғы көрсетіледі;
44-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
45-бағанда – "Мүгедектігі бар адамдарға инватакси қызметін ұйымдастыру" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
46–47-бағандарда – мүгедектігі бар адамдарға инватакси қызметін көрсететін ұйымдардың бар-жоғы және инватакси автокөліктеріне қажеттілік көрсетіледі;
48-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
49-бағанда – "Әуежай" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
50–51-бағандарда – әуежайдың қуаты мен техникалық жағдайы бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкестігі, объектіге және ұшу-қону жолағына күрделі жөндеу жүргізу қажеттілігі көрсетіледі;
52-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
53-бағанда – "Автовокзал және/немесе автостанция" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
54–55-бағандарда – автовокзал және/немесе автостанцияның қуаты мен техникалық жағдайы бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкестігі, автовокзал және/немесе автостанцияны күрделі жөндеу қажеттілігі көрсетіледі;
56-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
57-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілер салу қажеттілігі және оған қажетті бюджет қаржысы, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);

в графе 58 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Автостанция или пункт обслуживания пассажиров", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графах 59 - 60 – указывается наличие автостанции или пункта обслуживания пассажиров в соответствии государственным стандартам по мощности и техническому состоянию, необходимость проведения капитального ремонта автостанции или пункта обслуживания пассажиров;
в графе 61 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 62 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 63 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Железнодорожный вокзал", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графах 64 - 65 – указывается наличие железнодорожного вокзала в соответствии государственным стандартам по мощности и техническому состоянию, необходимость проведения капитального ремонта железнодорожного вокзала;
в графе 66 - указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 67 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 68 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Парковочное пространство*", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 69 – указывается наличие общественных автостоянок;
в графе 70 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Автозаправочные станции, газозаправочные станции*", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 71 – указывается наличие АЗС, ГАЗС*;
в графе 72 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Электрозарядные станции для электромобилей*", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 73 – указывается наличие ЭЗС*;
в графе 74 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "СТО", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 75 – указывается наличие СТО*;
в графе 76 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Автомойки", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 77 – указывается наличие автомойки*.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НП – населенный пункт;
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов;
МТБ – материально-техническая база;
АЗС – автомобильная заправочная станция;
ГАЗС – газовая автозаправочная станция;
СТО - станция технического обслуживания.
Приложение 7
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Дорожная инфраструктура"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС - 07
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: : 20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статус НП
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Дорожная инфраструктура"
Внутригородские/ внутрипоселковые дороги
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ))
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Внутригородские/ внутрипоселковые дороги "
Общая протяженность дорог
Протяженность дорог, которые находятся в неудовлетворительном состоянии
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Внутригородские/ внутрипоселковые дороги
Дорожное освещение
Потребность в строительстве дорог
Протяженность дорог с твердым покрытием
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Дорожное освещение"
)
Доля улиц с освещением от общей протяженности улиц
Протяженность улиц с освещением
Потребность в строительстве уличного освещения
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами и
услугами (благами) Системы
региональных стандартов по
направлению
"Дорожная инфраструктура""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Дорожная инфраструктура"" (Индекс: № СРС - 07, периодичность – годовая)

58-бағанда – "Автостанция немесе жолаушыларға қызмет көрсету пункті" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
59–60-бағандарда – автостанция немесе жолаушыларға қызмет көрсету пунктінің қуаты мен техникалық жағдайы бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкестігі, күрделі жөндеу қажеттілігі көрсетіледі;
61-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
62-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілер салу қажеттілігі және оған қажетті бюджет қаржысы, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
63-бағанда – "Теміржол вокзалы" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
64–65-бағандарда – теміржол вокзалының қуаты мен техникалық жағдайы бойынша мемлекеттік стандарттарға сәйкестігі, күрделі жөндеу қажеттілігі көрсетіледі;
66-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
67-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілер салу қажеттілігі және оған қажетті бюджет қаржысы, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
68-бағанда – "Автотұрақ кеңістігі*" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
69-бағанда – қоғамдық автотұрақтардың бар-жоғы көрсетіледі;
70-бағанда – "Автожанармай құю станциялары, газ құю станциялары*" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
71-бағанда – АЖҚС, ГЖҚС* бар-жоғы көрсетіледі;
72-бағанда – "Электромобильдерге арналған электр қуаттау станциялары*" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
73-бағанда – ЭҚС* бар-жоғы көрсетіледі;
74-бағанда – "ТҚС" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
75-бағанда – ТҚС* бар-жоғы көрсетіледі;
76-бағанда – "Көлік жуу бекеттері" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі;
77-бағанда – көлік жуу бекеттерінің бар-жоғы көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы;
ЕМ - елді мекен; АЕМ - ауылдық елді мекендер; ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші;
МТБ - материалдық-техникалық база;
АЖҚС – автомобильге жанармай құю станциясы;
ГЖҚС – газ жанармай құю станциясы;
ТҚКС - техникалық қызмет көрсету станциясы.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Жол инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 07
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі:қағаз түрінде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, мәртебесі
Халық саны
"Жол инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Қалаішілік/кентішілік жолдар
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда))
"Қалаішілік/кентішілік жолдар" объектісімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Жолдардың жалпы ұзындығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Қалаішілік/кентішілік жолдар
Жолды жарықтандыру
Қанағаттанарлықсыз жағдайдағы жолдардың ұзындығы
Жол салу қажеттілігі
Қатты жабынды жолдардың ұзындығы
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Жолды жарықтандыру" қызметімен қамтамасыз етілуі
Көшелердің жалпы ұзындығынан жарықтандырылған көшелердің үлесі
Жарықтандырылған көшелердің ұзындығы
Көше жарығын салу қажеттілігі
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық поштасы ______________________________________________
Орындаушы _______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Мөр орны ___________________________________________
"Жол инфрақұрылымы" бағыты
бойынша Өңірлік стандарттар
жүйесінің объектілерімен және
қызметтерімен (игіліктерімен)
қамтамасыз етілуін есептеу
кезінде қолданылатын
көрсеткіштер бойынша ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Жол инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
(Индекс: № ӨСЖ - 07, жиілігі - жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Дорожная инфраструктура"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей.
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 – указывается код каждого населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 3 - 6 – указывается полное наименование города республиканского значения, области, (города областного значения), района, сельского округа или поселка, сельского населенного пункта (далее – СНП) в соответствии с КАТО;
в графах 7 - 8 – указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села), статус населенного пункта (моногород, районный центр, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок), актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графах 9 - 10 – указывается уровень обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Дорожная инфраструктура" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) и без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ), согласно формуле 10 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 11 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Внутригородские/ внутрипоселковые дороги", согласно формуле 8 пункта 5 настоящих Правил;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Жол инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – нөмірі ретімен көрсетіледі;
2-бағанда – ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішінің (ӘАОЖ) сәйкес әрбір елді мекеннің коды көрсетіледі;
3-6-бағандарда – ӘАОЖ -не сәйкес республикалық маңызы бар қаланың, облыстың, (облыстық маңызы бар қаланың), ауданның, ауылдық округтің немесе кенттің, ауылдық елді мекеннің (бұдан әрі – АЕМ) толық атауы көрсетіледі;
7-8-бағандарда – елді мекеннің санаты (елорда, республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауыл) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, аудан орталығы, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
9-10-бағандарда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып және ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Жол инфрақұрылымы" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен)қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі;
7–8-бағандарда – елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар), елді мекеннің мәртебесі (моноқала, аудан орталығы, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, ауылдық округ орталығы, тірек АЕМ, серіктес АЕМ, кент), елді мекен аумағында тұратын өзекті халық саны көрсетіледі;
9–10-бағандарда – "Жол инфрақұрылымы" бағыты бойынша объектілермен және қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілу деңгейі ұсынылатын және ұсынылмайтын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып, осы Ережелердің 5-тармағындағы 10-формулаға сәйкес көрсетіледі;
11-бағанда – "Қалаішілік/кентішілік жолдар" объектісімен және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 8-формулаға сәйкес көрсетіледі;

в графах 12 - 15 – указывается общая протяженность дорог, протяженность дорог, которые находятся в неудовлетворительном состоянии, потребность в строительстве дорог, протяженность дорог с твердым покрытием;
в графе 16 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 17 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 18 – указывается обеспеченность уровень обеспеченности НП "Дорожное освещение", согласно формуле 9 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 19 - 21 – указывается доля улиц с освещением от общей протяженности улиц, протяженность улиц с освещением, потребность в строительстве уличного освещения.
в графе 22 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 23 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости).
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НП – населенный пункт;
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 8
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Инженерная инфраструктура"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС - 08
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: : 20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория статус НП
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Инженерная инфраструктура"
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Электроснабжение
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Электроснабжение"
Обеспеченность электроснабжением (расчет по количеству подключенных жилых домов)
Протяженность сетей электроснабжения
Степень износа сетей электроснабжения
Протяженность сетей электроснабжения, которые нуждаются в замене
Потребность в строительстве новых сетей электроснабжения
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Услуги водоснабжения
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Услуги водоснабжения"
Обеспеченность услугами водоснабжения (по численности населения)
Централизованное водоснабжение
Доля жилых домов, подключенных к централизованному водоснабжению
Общее количество домов
Протяженность сетей централизованного водоснабжения
Степень износа сетей централизованного водоснабжения)
Протяженность сетей централизованного водоснабжения, которые нуждаются в замене
Потребность в строительстве новых сетей водоснабжения
Децентрализованное водоснабжение
Комплексные блок-модули
Привозная вода
Скважины, колодцы
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
продолжение таблицы
Услуги водоснабжения
Система централизованного водоотведения
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Система централизованного водоотведения"
Обеспеченность централизованным водоотведением (по численности населения)
Общая протяженность сетей водоотведения внутри населенного пункта
Степень износа сетей водоотведения
Протяженность сетей водоотведения, которые нуждаются в замене
Потребность в строительстве новых сетей водоотведения
Количество канализационно-очистных сооружений
Степень износа канализационно-очистных сооружений
Потребность в строительстве канализационно-очистных сооружений
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг.,
(заполняется при необходимости)
Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг.
(заполняется при необходимости)
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
продолжение таблицы:
Централизованное теплоснабжение
Централизованное газоснабжение*
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Централизованное теплоснабжение"
Обеспеченность централизованным теплоснабжением (расчет по количеству подключенных жилых домов)
Общая протяженность сетей теплоснабжения внутри населенного пункта;
Степень износа сетей теплоснабжения
Протяженность сетей теплоснабжения, которые нуждаются в замене
Потребность в строительстве новых сетей теплоснабжения внутри населенного пункта
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при не соответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Централизованное газоснабжение*"
Обеспеченность централизованным газоснабжением* (расчет по численности населения)
Общая протяженность сетей газоснабжения внутри населенного пункта*
Степень износа сетей газоснабжения*
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
продолжение таблицы
Централизованное газоснабжение*
Жилой фонд
Протяженность газопроводных сетей, которые нуждаются в замене*
Потребность в строительстве новых сетей газоснабжения*
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при не соответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Жилой фонд"
Общая площадь жилого фонда
Средняя обеспеченность жильем на 1 человека
Площадь аварийного и ветхого жилья
Потребность в строительстве новой жилой площади
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при не соответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет об обеспеченности
объектами и услугами (благами)
по направлению
"Инженерная инфраструктура"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Инженерная инфраструктура" (Индекс: № СРС – 08, периодичность – годовая)

12–15-бағандарда – жолдардың жалпы ұзындығы, қанағаттанарлықсыз күйдегі жолдардың ұзындығы, жол салу қажеттілігі, қатты жабындысы бар жолдардың ұзындығы көрсетіледі;
16-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаржысының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
17-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және оған қажетті бюджет қаржысы, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
18-бағанда – ЕМ-нің "Жол жарығымен" қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 9-формулаға сәйкес көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕМ - елді мекен;
АЕМ - ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ – әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 08
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_ жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрінде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, түрі
Халық саны
"Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Электрмен жабдықтау
ӨСЖ-нің "Электрмен жабдықтау" нысанеымен және қызметімен қамтамасыз етілуі
Электрмен жабдықтаумен қамтамасыз ету (қосылған тұрғын үйлердің саны бойынша есеп)
Электрмен жабдықтау желілерінің ұзындығы
Электрмен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі
Ауыстыруды қажет ететін электрмен жабдықтау желілерінің ұзындығы
Жаңа электрмен жабдықтау желілерін салу қажеттілігі
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
11
12
13
14
15
16
17
18
Кестенің жалғасы:
Сумен жабдықтау қызметтері
ӨСЖ-нің "Сумен жабдықтау қызметтері" нысанымен және қызметімен (игілік) қамтамасыз етілуі
Сумен жабдықтау қызметтерімен қамтамасыз ету
Орталықтандырылған сумен жабдықтау
Орталықтандырылған сумен жабдықтауға қосылған тұрғын үйлердің үлесі
Үйлердің жалпы саны
Орталықтандырылған сумен жабдықтау желілерінің ұзақтығы
Орталықтандырылған сумен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі)
Ауыстыруды қажет ететін орталықтандырылған сумен жабдықтау желілерінің ұзындығы
Жаңа сумен жабдықтау желілерін салу қажеттілігі
Орталықтандырылмаған сумен жабдықтау
Кешенді блок-модульдер
Тасымалы су
Ұңғымалар, құдықтар
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
кестенің жалғасы
Сумен жабдықтау қызметтері
Орталықтандырылған су бұру жүйесі
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Орталықтандырылған су бұру жүйесі" нысанымен және қызметімен (игілік) қамтамасыз етілуі
Орталықтандырылған су бұрумен қамтамасыз ету
Елді мекен ішіндегі су бұру желілерінің жалпы ұзын-дығы
Су бұру желілерінің тозу дәрежесі
Ауыстыруды қажет ететін су бұру желілерінің ұзын-дығы
Жаңа су бұру желілерін салу қажеттілігі
Кәріз-тазарту құрылыстарының саны
Кәріз-тазарту құрылыстарының тозу дәрежесі
Кәріз-тазарту құрылыстарын салу қажеттілігі
Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг.,
(қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг.
(қажет болған жағдайда толтырылады)
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
Кестенің жалғасы:
Орталықтандырылған жылумен жабдықтау
Орталықтандырылған газбен жабдықтау *
ӨСЖ-нің "Орталықтандырылған жылумен жабдықтау" нысанымен және қызметімен (игілік) қамтамасыз етілуі
Орталықтандырылған жылумен қамтамасыз ету (қосылған тұрғын үйлердің саны бойынша есеп)
Елді мекен ішіндегі жылумен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы;
Жылумен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі
Ауыстыруды қажет ететін жылумен жабдықтау желілерінің ұзындығы
Елді мекен ішінде жылумен жабдықтаудың жаңа желілерін салу қажеттілігі
Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Орталықтандырылған газбен жабдықтау*" нысанымен және қызметімен (игілік) қамтамасыз етілуі
Орталықтандырылған газбен қамтамасыз ету* (халық саны бойынша есеп)
Елді мекен ішіндегі газбен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы*
Газбен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі*
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
кестенің жалғасы
Орталықтандырылған газбен жабдықтау *
Тұрғын үй қоры
Ауыстыруды қажет ететін газ құбыры желілерінің ұзындығы*
Жаңа газбен жабдықтау желілерін салу қажеттілігі*
Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Тұрғын үй қоры" объектісімен қамтамасыз етілуі
Тұрғын үй қорының жалпы ауданы
1 адамға орташа тұрғын үймен қамтамасыз ету
Апатты және тозығы жеткен тұрғын үй ауданы
Жаңа тұрғын үй алаңын салу қажеттілігі
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық поштасы ____________________________________________
Орындаушы _____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Мөр орны ___________________________________________
"Инженерлік инфрақұрылым"
бағыты бойынша объектілермен
және көрсетілетін қызметтермен
(игіліктермен) қамтамасыз ету
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
(Индекс: № ӨСЖ – 08, жиілігі - жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Инженерная инфраструктура" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 - указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" - указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" - указывается наименование области;
в графе 4 "Район" - указывается наименование района;
в графе 5 "Сельский округ" - указывается наименование сельского округа;
в графе 6 "Населенный пункт" - указывается наименование конкретного населенного пункта;
в графе 7 "Категория, статус НП" - указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, опорный СНП, спутниковый СНП);
в графе 8 "Численность населения" указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 – указывается обеспеченность СРС по направлению "Инженерная инфраструктура" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 - указывается обеспеченность СРС по направлению "Инженерная инфраструктура" без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 11 – указывается обеспеченность объектом и услугой (благом) "Электроснабжение", согласно формуле 11 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 12 – 16 – указывается обеспеченность электроснабжением (расчет по количеству подключенных жилых домов), протяженность сетей электроснабжения, степень износа сетей электроснабжения, протяженность сетей электроснабжения, которые нуждаются в замене, потребность в строительстве новых сетей электроснабжения;
в графе 17 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 18 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда - нөмірі ретімен көрсетіледі;
2-бағанда "ӘАОЖ" - Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес сандық мәндегі елді мекеннің коды көрсетіледі;
3-бағанда "Облыс" - облыстың атауы көрсетіледі;
4-бағанда "Аудан" - ауданның атауы көрсетіледі;
5-бағанда "Ауылдық округ" - ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
6-бағанда "Елді мекен" - нақты елді мекеннің атауы көрсетіледі;
7-бағанда "ЕМ санаты, мәртебесі" - елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
8-бағанда "Халық саны" - ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
9-бағанда – ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып, "Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
10-бағанда - ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
11-бағанда – "Электрмен жабдықтау" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 11-формулаға сәйкес көрсетіледі;
12–16-бағандарда – орталықтандырылған электрмен жабдықтаумен қамтамасыз етілуі (қосылған тұрғын үйлер саны бойынша есеп), электр желілерінің ұзындығы, электр желілерінің тозу дәрежесі, ауыстыруды қажет ететін электр желілерінің ұзындығы, жаңа электр желілерін салу қажеттілігі көрсетіледі;
17-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
18-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);

в графе 19 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Услуги водоснабжения", согласно формуле 12 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 20 – 31 – указывается обеспеченность услугами водоснабжения (по численности населения), наличие централизованного водоснабжения, доля жилых домов, подключенных к централизованному водоснабжению, общее количество домов, протяженность сетей централизованного водоснабжения, степень износа сетей централизованного водоснабжения, протяженность сетей централизованного водоснабжения, которые нуждаются в замене, потребность в строительстве новых сетей водоснабжения, децентрализованное водоснабжение, наличие комплексных блок-модулей, привозной воды, скважин, колодцов;
в графе 32 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 33 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 34 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Система централизованного водоотведения", согласно формуле 13 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 35 – 42 – указывается обеспеченность централизованным водоотведением (по численности населения), общая протяженность сетей водоотведения внутри населенного пункта, степень износа сетей водоотведения, протяженность сетей водоотведения, которые нуждаются в замене, потребность в строительстве новых сетей водоотведения, количество канализационно-очистных сооружений, степень износа канализационно-очистных сооружений, потребность в строительстве канализационно-очистных сооружений;
в графе 43 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., (заполняется при необходимости);
в графе 44 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости);
в графе 45 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Централизованное теплоснабжение"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Централизованное теплоснабжение", согласно формуле 14 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 46 "Обеспеченность централизованным теплоснабжением (расчет по количеству подключенных жилых домов)" - указывается обеспеченность населенного пункта централизованным теплоснабжением, рассчитанная по количеству подключенных жилых домов;
в графе 47 "Общая протяженность сетей теплоснабжения внутри населенного пункта" - указывается общая протяженность сетей теплоснабжения внутри населенного пункта;
в графе 48 "Степень износа сетей теплоснабжения" - указывается степень износа сетей теплоснабжения;
в графе 49 "Протяженность сетей теплоснабжения, которые нуждаются в замене" - указывается протяженность сетей теплоснабжения в населенном пункте, которые нуждаются в замене;
в графе 50 "Потребность в строительстве новых сетей теплоснабжения внутри населенного пункта" - указывается потребность в строительстве новых сетей теплоснабжения внутри населенного пункта;
в графе 51 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при не соответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 52 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Централизованное теплоснабжение". Данная графа заполняется при необходимости;

19-бағанда – "Су жеткізу қызметтері" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 12-формулаға сәйкес көрсетіледі;
20–31-бағандарда – су жеткізу қызметтерімен қамтамасыз етілу (халық саны бойынша), орталықтандырылған су жүйесінің бар-жоғы, орталықтандырылған су жүйесіне қосылған тұрғын үйлердің үлесі, тұрғын үйлердің жалпы саны, орталықтандырылған су жүйесінің желілерінің ұзындығы, олардың тозу дәрежесі, ауыстыруды қажет ететін желілердің ұзындығы, жаңа су желілерін салу қажеттілігі, орталықтандырылмаған сумен жабдықтау, кешенді блок-модульдердің, тасымалды судың, скважиналар мен құдықтардың бар-жоғы көрсетіледі;
32-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
33-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
34-бағанда – "Орталықтандырылған су бұру жүйесі" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 13-формулаға сәйкес көрсетіледі;
35–42-бағандарда – орталықтандырылған су бұру жүйесімен қамтамасыз етілу (халық саны бойынша), елді мекен ішіндегі су бұру желілерінің жалпы ұзындығы, тозу дәрежесі, ауыстыруды қажет ететін су бұру желілерінің ұзындығы, жаңа желілерді салу қажеттілігі, кәріз-тазарту құрылыстарының саны, олардың тозу дәрежесі және жаңа кәріз-тазарту құрылыстарын салу қажеттілігі көрсетіледі;
43-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкестендіруге қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
44-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады);
45-бағанда – "Орталықтандырылған жылумен жабдықтау" объектісі және қызметімен (игілігімен) елді мекеннің қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 14-формулаға сәйкес көрсетіледі.
46-бағанда – "Орталықтандырылған жылумен қамтамасыз ету (қосылған тұрғын үйлердің саны бойынша есеп)" - қосылған тұрғын үйлердің саны бойынша есептелген елді мекеннің орталықтандырылған жылумен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
47-бағанда– "Елді мекен ішіндегі жылумен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы" - елді мекен ішіндегі жылумен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы көрсетіледі;
48-бағанда– "Жылумен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі" - жылумен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі көрсетіледі;
49-бағанда – "Ауыстыруды қажет ететін жылумен жабдықтау желілерінің ұзындығы" - ауыстыруды қажет ететін елді мекенде жылумен жабдықтау желілерінің ұзындығы көрсетіледі;
50-бағанда – "Елді мекен ішінде жылумен жабдықтаудың жаңа желілерін салу қажеттілігі" - елді мекен ішінде жылумен жабдықтаудың жаңа желілерін салу қажеттілігі көрсетіледі;
51-бағанда – "Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн. теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде, толтырылады;
52-бағанда – "Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - "Орталықтандырылған жылумен жабдықтау" қызметі бойынша жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады;

в графе 53 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Централизованное газоснабжение*"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Централизованное газоснабжение*", согласно формуле 15 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 54 "Обеспеченность централизованным газоснабжением* (расчет по численности населения)" - указывается уровень обеспеченности централизованным газоснабжением, рассчитанная по численности населения;
в графе 55 "Общая протяженность сетей газоснабжения внутри населенного пункта*" - указывается общая протяженность сетей газоснабжения внутри населенного пункта;
в графе 56 "Степень износа сетей газоснабжения*" - указывается степень износа сетей газоснабжения в населенном пункте;
в графе 57 "Протяженность газопроводных сетей, которые нуждаются в замене*" - указывается протяженность газопроводных сетей в населенном пункте, которые нуждаются в замене;
в графе 58 "Потребность в строительстве новых сетей газоснабжения*" - указывается потребность населенного пункта в строительстве новых сетей газоснабжения;
в графе 59 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 60 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Централизованное газоснабжение*". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 61 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Жилой фонд"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Жилой фонд", согласно формуле 16 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 62 "Общая площадь жилого фонда" - указывается общая площадь жилого фонда в населенном пункте;
в графе 63 "Средняя обеспеченность жильем на 1 человека" - указывается средняя обеспеченность жильем на 1 человека по населенному пункту;
в графе 64 "Площадь аварийного и ветхого жилья" - указывается площадь аварийного и ветхого жилья в населенном пункте;
в графе 65 "Потребность в строительстве новой жилой площади" - заполняется потребность населенного пункта в строительстве новой жилой площади;
в графе 66 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 67 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Жилой фонд". Данная графа заполняется при необходимости.
Приложение 9
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС – 09.
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: : 20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей.
Срок представления формы, предназначенной для сбора данных на безвозмездной основе: не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статус НП
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды"
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Участковый пункт полиции
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Участковый пункт полиции"
Общее количество участковых пунктов полиции
Количество пунктов полиции, требующих капитального ремонта
Количество пунктов полиции в аварийном состоянии
Потребность в строительстве пунктов полиции
Количество пунктов полиции, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Охват населения обслуживанием участковым пунктом полиции
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
Обеспечение безопасности населения путем внедрения видеонаблюдения на социально значимых объектах*
Подразделение противопожарной службы/ пожарные посты или добровольные пожарные формирования
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Обеспечение безопасности населения путем внедрения видеонаблюдения на социально значимых объектах*"
Наличие камер видеонаблюдения на социально значимых объектах*
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Подразделение противопожарной службы/ пожарные посты или добровольные пожарные формирования"
Общее количество подразделений противопожарной службы
Потребность в строительстве подразделений противопожарной службы
Количество подразделений противопожарной службы, соответствующих государственным стандартам
Доля объектов, которые находятся в аварийном состоянии или требуют капитального ремонта
21
22
23
24
25
26
27
продолжение таблицы
Подразделение противопожарной службы/ пожарные посты или добровольные пожарные формирования
Пожарные посты или добровольные пожарные формирования
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Пожарные посты или добровольные пожарные формирования"
Общее количество пожарных постов или добровольных пожарных формирований
Потребность в строительстве пожарных постов
Количество объектов, требующих укомплектования материально-технической базы
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
28
29
30
31
32
33
34
35
продолжение таблицы:
Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов"
Общее количество полигонов для размещения твердых бытовых отходов (свалки)
Количество полигонов ТБО, соответствующих экологическим и санитарным требованиям и нормам
Потребность в полигонах для размещения твердых бытовых отходов
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
36
37
38
39
40
41
продолжение таблицы:
Мусороперерабатывающий комплекс
Мусоросортировочный комплекс
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Мусороперерабатывающий комплекс"
Общее количество мусороперерабатывающих комплексов
Потребность в мусороперерабатывающих комплексах
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Мусоросортировочный комплекс"
Общее количество мусоросортировочных комплексов
Потребность в мусоросортировочных комплексах
42
43
44
45
46
47
48
49
продолжение таблицы
Мусоросортировочный комплекс
Контейнеры для раздельного сбора твердых бытовых отходов
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Контейнеры для раздельного сбора твердых бытовых отходов"
Общее количество контейнеров для раздельного сбора
Потребность в контейнерах для раздельного сбора
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
50
51
52
53
54
55
56
продолжение таблицы:
Контейнеры для сбора твердых бытовых отходов
Пункты приема вторичного сырья
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Контейнеры для сбора твердых бытовых отходов"
Общее количество контейнеров для сбора твердых бытовых отходов
Потребность в контейнерах для сбора твердых бытовых отходов
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Пункты приема вторичного сырья"
Общее количество пунктов приема вторичного сырья
Потребность в пунктах приема вторичного сырья
57
58
59
60
61
62
63
64
продолжение таблицы
Пункты приема вторичного сырья
Скотомогильники (биотермические ямы)
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Скотомогильники (биотермические ямы)"
Общее количество скотомогильников (биотермических ям)
Потребность в скотомогильниках (биотермических ямах)
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
65
66
67
68
69
70
71
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет об обеспеченности
объектами и услугами (благами)
по направлению "Обеспечение
безопасности и защиты
окружающей среды"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды" (Индекс: № СРС - 09, периодичность – годовая).

53-бағанда – "Орталықтандырылған газбен жабдықтау" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу – елді мекеннің "Орталықтандырылған газбен жабдықтау" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 15-формулаға сәйкес көрсетіледі;
54-бағанда – "Орталықтандырылған газбен қамтамасыз ету* (халық саны бойынша есеп)" - халық саны бойынша есептелген орталықтандырылған газбен жабдықтаумен қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі;
55-бағанда – "Елді мекен ішіндегі газбен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы*" - елді мекен ішіндегі газбен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы көрсетіледі;
56-бағанда – "Газбен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі*" - елді мекенде газбен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі көрсетіледі;
57-бағанда – "Ауыстыруды қажет ететін газ құбыры желілерінің ұзындығы*" - ауыстыруды қажет ететін елді мекенде газ құбыры желілерінің ұзындығы көрсетіледі;
58-бағанда – "Жаңа газбен жабдықтау желілерін салу қажеттілігі*" - елді мекеннің жаңа газбен жабдықтау желілерін салу қажеттілігі көрсетіледі;
59-бағанда – "Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн. теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
60-бағанда – "Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және "Орталықтандырылған газбен жабдықтау*" қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады;
61-бағанда – "Тұрғын үй қоры" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу – елді мекеннің "Тұрғын үй қоры" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 16-формулаға сәйкес көрсетіледі;
62-бағанда – "Тұрғын үй қорының жалпы ауданы" - елді мекенде тұрғын үй қорының жалпы ауданы көрсетіледі;
63-бағанда "1 адамға орташа тұрғын үймен қамтамасыз ету" - елді мекен бойынша 1 адамға орташа тұрғын үймен қамтамасыз ету көрсетіледі;
64-бағанда – "Апатты және тозығы жеткен тұрғын үй ауданы" - елді мекенде апатты және тозығы жеткен тұрғын үйлердің ауданы көрсетіледі;
65-бағанда – "Жаңа тұрғын үй алаңын салу қажеттілігі" - елді мекеннің жаңа тұрғын үй алаңын салу қажеттілігі толтырылады;
66-бағанда – "Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг., шамамен (Нысандар сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн. теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
67-бағанда – "Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және "Тұрғын үй қоры" қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Қоршаған ортаның қауіпсіздігін және қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 09
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_ жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрінде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, түрі
Халық саны
"Қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Учаскелік полиция пункті
ӨСЖ-нің "Учаскелік полиция пункті" қызметімен қамтамасыз етілуі
Учаскелік полиция пункттерінің жалпы саны
Күрделі жөндеуді талап ететін полиция пункттерінің саны
Апатты жағдайдағы полиция пункттерінің саны
Полиция пункттерін салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін полиция пункттерінің саны
Кадр тапшылығы
Халықты учаскелік полиция пунктімен қызмет көрсетумен қамту
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Кестенің жалғасы:
Әлеуметтік маңызы бар объектілерде бейнебақылауды енгізу арқылы халықтың қауіпсіздігін қамтамасыз ету*
Өртке қарсы қызмет бөлімшесі/өрт сөндіру бекеттері немесе ерікті өрт сөндіру жасақтары
"Әлеуметтік маңызы бар объектілерде бейнебақылауды енгізу арқылы халықтың қауіпсіздігін қамтамасыз ету*" қызметімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Әлеуметтік маңызы бар объектілерде бейнебақылау камераларының болуы *
"Өртке қарсы қызмет бөлімшесі/өрт сөндіру бекеттері немесе ерікті өрт сөндіру жасақтары" қызметімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің жалпы саны
Өртке қарсы қызмет бөлімшелерін салу қажеттілігі
Мемлекеттік стандарттарға сәйкес келетін өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің саны
Авариялық жағдайда тұрған немесе күрделі жөндеуді қажет ететін объектілердің үлесі
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
21
22
23
24
25
26
27
28
кестенің жалғасы
Өртке қарсы қызмет бөлімшесі/өрт сөндіру бекеттері немесе ерікті өрт сөндіру жасақтары
Өрт сөндіру бекеттері немесе ерікті өрт сөндіру құралымдары
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
"Өрт сөндіру бекеттері немесе ерікті өрт сөндіру құралымдары" объектісімен және қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілуі
Өрт сөндіру бекеттерінің немесе ерікті өрт сөндіру құралымдарының жалпы саны
Өрт сөндіру бекеттерін салу қажеттілігі
Материалдық-техникалық базаны жинақтауды талап ететін объектілер саны
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес Жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
29
30
31
32
33
34
35
Кестенің жалғасы
Тұрмыстық қатты қалдықтарды көмуге арналған полигондар
"Қатты тұрмыстық қалдықтарды көмуге арналған полигондар" объектісімен және қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілуі
Тұрмыстық қатты қалдықтарды (полигондарды)орналастыруға арналған полигондардың жалпы саны
Экологиялық және санитарлық талаптар мен нормаларға сәйкес келетін ҚТҚ полигондарының саны
Қатты тұрмыстық қалдықтарды орналастыру үшін полигондарға қажеттілік
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес Жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
36
37
38
39
40
41
Кестенің жалғасы
Қоқыс өңдеу кешені
Қоқыс сұрыптау кешені
"Қоқыс өңдеу кешені" объектісімен және қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілуі
Қоқыс өңдеу кешендерінің жалпы саны
Қоқыс өңдеу кешендеріне қажеттілік
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес Жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
"Қоқыс сұрыптау кешені" объектімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз етілуі
Қоқыс сұрыптау кешендерінің жалпы саны
Қоқыс сұрыптау кешендеріне қажеттілік
42
43
44
45
46
47
48
49
кестенің жалғасы
Қоқыс сұрыптау кешені
Тұрмыстық қатты қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнерлер
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес Жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
"Қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнерлер "объектімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз етілуі
Бөлек жинауға арналған контейнерлердің жалпы саны
Бөлек жинауға арналған контейнерлерге қажеттілік
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес Жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
50
51
52
53
54
55
56
Кестенің жалғасы
Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға арналған контейнерлер
Қайталама шикізатты қабылдау пункттері
"Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған контейнерлер" объектімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз етілуі
Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға арналған контейнерлердің жалпы саны
Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға арналған контейнерлерге қажеттілік
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес Жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
"Қайталама шикізатты қабылдау пункттері" объектісімен және қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілуі
Қайталама шикізатты қабылдау пункттерінің жалпы саны
Қайталама шикізатты қабылдау пункттеріне қажеттілік
57
58
59
60
61
62
63
64
кестенің жалғасы
Қайталама шикізатты қабылдау пункттері
Мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар)
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес Жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
"Мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар)" объектісімен және қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілуі
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың)жалпы саны
Мал қорымдарына (биотермиялық шұңқырларға)қажеттілік
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес Жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
65
66
67
68
69
70
71
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық поштасы ____________________________________________
Орындаушы _____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Мөр орны ___________________________________________
"Қоршаған ортаның қауіпсіздігі
мен қорғалуын қамтамасыз ету"
бағыты бойынша объектілермен
және көрсетілетін қызметтермен
(игіліктермен) қамтамасыз ету
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Индекс: № ӨСЖ - 09, жиілігі - жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 - указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" - указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" - указывается наименование области;
в графе 4 "Район" - указывается наименование района;
в графе 5 "Сельский округ" - указывается наименование сельского округа;
в графе 6 "Населенный пункт" - указывается наименование конкретного населенного пункта;
в графе 7 "Категория, статус НП" - указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок);
в графе 8 "Численность населения" - указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 "Обеспеченность СРС по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды""/ с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды" объектами безопасности и защиты окружающей среды с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 "Обеспеченность СРС по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды""/ без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды" объектами безопасности и защиты окружающей без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 11 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Участковый пункт полиции"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Участковый пункт полиции", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 12 "Общее количество участковых пунктов полиции" - указывается количество участковых пунктов полиции в населенном пункте;
в графе 13 "Количество пунктов полиции, требующих капитального ремонта" - указывается общее количество участковых пунктов полиции в населенном пункте, требующих проведения капитального ремонта;
в графе 14 "Количество пунктов полиции в аварийном состоянии" - указывается количество объектов в аварийном состоянии;
в графе 15 "Потребность в строительстве пунктов полиции" - указывается необходимое количество участковых пунктов полиции, которое требуется построить в населенном пункте;
в графе 16 "Количество пунктов полиции, требующих укомплектования МТБ" - указывается количество участковых пунктов полиции в населенном пункте, требующих укомплектования МТБ;
в графе 17 "Дефицит кадров" - указывается дефицит кадров в пунктах полиции;
в графе 18 "Охват населения обслуживанием участковым пунктом полиции" - указывается доля населения населенного пункта, охваченного услугой "Участковый пункт полиции";
в графе 19 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 20 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Участковый пункт полиции". Данная графа заполняется при необходимости;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Қоршаған ортаның қауіпсіздігін және қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда - нөмірі ретімен көрсетіледі;
2-бағанда "ӘАОЖ" - Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес сандық мәндегі елді мекеннің коды көрсетіледі;
3-бағанда "Облыс" - облыстың атауы көрсетіледі;
4-бағанда "Аудан" - ауданның атауы көрсетіледі;
5-бағанда "Ауылдық округ" - ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
6-бағанда "Елді мекен" - нақты елді мекеннің атауы көрсетіледі;
7-бағанда "ЕМ санаты, мәртебесі" - елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
8-бағанда "Халық саны" - ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
9-бағанда "Қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі"/ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып - ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып, "Қоршаған ортаның қауіпсіздігін және қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша елді мекеннің қауіпсіздік және қоршаған ортаны қорғау объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
10-бағанда "Қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі"/ ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай - ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Қоршаған ортаның қауіпсіздігін және қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша елді мекеннің қауіпсіздік және қоршаған ортаны қорғау объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
11-бағанда "Учаскелік полиция пункті" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу – елді мекеннің "Учаскелік полиция пункті" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес көрсетіледі.
12-бағанда "Учаскелік полиция пункттерінің жалпы саны" - елді мекенде учаскелік полиция пункттерінің саны көрсетіледі;
13-бағанда "Күрделі жөндеуді талап ететін полиция пункттерінің саны" - елді мекенде күрделі жөндеу жүргізуді талап ететін учаскелік полиция пункттерінің жалпы саны көрсетіледі;
14-бағанда "Апатты жағдайдағы полиция пункттерінің саны" - авариялық жағдайдағы объектілердің саны көрсетіледі;
15-бағанда "Полиция пункттерін салу қажеттілігі" - елді мекенде салу талап етілетін учаскелік полиция пункттерінің қажетті саны көрсетіледі;
16-бағанда "МТБ-ны жасақтауды талап ететін полиция пункттерінің саны" - елді мекенде МТБ-ны жасақтауды талап ететін учаскелік полиция пункттерінің саны көрсетіледі;
17-бағанда "Кадр тапшылығы" - полиция пункттерінде кадр тапшылығы көрсетіледі;
18-бағанда "Халықты учаскелік полиция пунктімен қызмет көрсетумен қамту" - "Учаскелік полиция пункті" қызметімен қамтылған елді мекен тұрғындарының үлесі көрсетіледі;
19-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг. шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн. теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
20-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және "Учаскелік полиция пункті" қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады;

в графе 21 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Обеспечение безопасности населения путем внедрения видеонаблюдения на социально значимых объектах*"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Обеспечение безопасности населения путем внедрения видеонаблюдения на социально значимых объектах*", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 22 "Наличие камер видеонаблюдения на социально значимых объектах*" - указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте камер видеонаблюдения на социально значимых объектах;
в графе 23 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Подразделение противопожарной службы/ пожарные посты или добровольные пожарные формирования"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Подразделение противопожарной службы/пожарные посты или добровольные пожарные формирования", согласно формуле 18 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 24 "Общее количество подразделений противопожарной службы" - указывается общее количество подразделений противопожарной службы в населенном пункте;
в графе 25 "Потребность в строительстве подразделений противопожарной службы" - указывается количество подразделений противопожарной службы, в которых имеется потребность в строительстве в населенном пункте;
в графе 26 "Количество подразделений противопожарной службы, соответствующих государственным стандартам" - указывается общее количество подразделений противопожарной службы в населенном пункте, соответствующих государственным стандартам;
в графе 27 "Доля объектов, которые находятся в аварийном состоянии или требуют капитального ремонта" - указывается удельный вес объектов, находящихся в аварийном состоянии или требуют капитального ремонта;
в графе 28 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 29 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Подразделение противопожарной службы/ пожарные посты или добровольные пожарные формирования". Данная графа заполняется при необходимости;

21-бағанда "Халықтың қауіпсіздігін әлеуметтік маңызы бар объектілерге бейнебақылау орнату арқылы қамтамасыз ету" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу – елді мекеннің осы игілікпен қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағына сәйкес көрсетіледі.
22-бағанда "Әлеуметтік маңызы бар объектілерде бейнебақылау камераларының болуы" – елді мекенде әлеуметтік маңызы бар объектілерде бейнебақылау камераларының бар немесе жоқтығы көрсетіледі.
23-бағанда "Өрт сөндіру қызметі бөлімшесі/өрт сөндіру бекеттері немесе ерікті өрт сөндіру құрылымдары" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу – елді мекеннің осы объектімен және қызметпен қамтамасыз етілу деңгейі осы Ережелердің 5-тармағындағы 18-формулаға сәйкес көрсетіледі.
24-бағанда "Өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің жалпы саны" - елді мекенде өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің жалпы саны көрсетіледі;
25-бағанда "Өртке қарсы қызмет бөлімшелерін салу қажеттілігі" - елді мекенде құрылысқа қажеттілік бар өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің саны көрсетіледі;
26-бағанда "Мемлекеттік стандарттарға сәйкес келетін өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің саны" - мемлекеттік стандарттарға сәйкес келетін елді мекенде өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің жалпы саны көрсетіледі;
27-бағанда "Авариялық жағдайда тұрған немесе күрделі жөндеуді қажет ететін объектілердің үлесі" - авариялық жағдайдағы немесе күрделі жөндеуді талап ететін объектілердің үлес салмағы көрсетіледі;
28-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг. шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн. теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
29-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - "Өртке қарсы қызмет бөлімшесі/ өрт сөндіру бекеттері немесе ерікті өрт сөндіру жасақтары" қызметі бойынша жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады;

в графе 30 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Пожарные посты или добровольные пожарные формирования" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Пожарные посты или добровольные пожарные формирования", согласно формуле 19 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 31 "Общее количество пожарных постов или добровольных пожарных формирований" - указывается общее количество пожарных постов или добровольных пожарных формирований;
в графе 32 "Потребность в строительстве пожарных постов" - указывается потребность в строительстве пожарных постов;
в графе 33 "Количество объектов, требующих укомплектования материально-технической базы" - указывается количество объектов, требующих укомплектования материально-технической базы;
в графе 34 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 35 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 36 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов", согласно формуле 20 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 37 "Общее количество полигонов для размещения твердых бытовых отходов (свалки)" - указывается количество полигонов для размещения твердых бытовых отходов (свалок) в населенном пункте;
в графе 38 "Количество полигонов ТБО, соответствующих экологическим и санитарным требованиям и нормам" - указывается количество полигонов ТБО, соответствующих экологическим и санитарным требованиям и нормам;
в графе 39 "Потребность в полигонах для размещения твердых бытовых отходов" - указывается потребность населенного пункта в полигонах для размещения твердых бытовых отходов;
в графе 40 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 41 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов". Данная графа заполняется при необходимости;

30-бағанда "Өрт посттарымен немесе ерікті өртке қарсы құрылымдармен қамтамасыз етілу" – елді мекеннің өрт посттарымен немесе ерікті өртке қарсы құрылымдармен қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 5-тармақтың 19-формуласына сәйкес;
31-бағанда "Өрт посттарының немесе ерікті өртке қарсы құрылымдарының жалпы саны" – өрт посттарының немесе ерікті өртке қарсы құрылымдарының жалпы саны көрсетіледі;
32-бағанда "Өрт посттарын салуға қажеттілік" – өрт посттарын салуға қажеттілік көрсетіледі;
33-бағанда "Материалдық-техникалық базаны толықтыруды талап ететін объектілердің саны" – материалдық-техникалық базаны толықтыруды талап ететін объектілердің саны көрсетіледі;
34-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың шамамен қажетті көлемі көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады;
35-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілердің саны/млн.теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" – жаңа объектілер салуға қажеттілік (бөлек) және "Қатты тұрмыстық қалдықтар төгу полигондары" қызметі бойынша бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады;
36-бағанда "Қатты тұрмыстық қалдықтар төгу полигондары қызметімен қамтамасыз етілу" – елді мекеннің қатты тұрмыстық қалдықтар төгу полигондары қызметімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 5-тармақтың 20-формуласына сәйкес;
37-бағанда "Қатты тұрмыстық қалдықтар үшін полигондардың жалпы саны (қалдықтар алаңы)" – елді мекендегі қатты тұрмыстық қалдықтар үшін полигондардың саны көрсетіледі;
38-бағанда "Экологиялық және санитариялық талаптарға сәйкес келетін ТБО полигондарының саны" – экологиялық және санитариялық талаптарға сәйкес келетін ТБО полигондарының саны көрсетіледі;
39-бағанда "Қатты тұрмыстық қалдықтар үшін полигондарға қажеттілік" – елді мекеннің қатты тұрмыстық қалдықтар үшін полигондарға қажеттілігі көрсетіледі;
40-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың шамамен қажетті көлемі көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады;
41-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілердің саны/млн.теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" – жаңа объектілер салуға қажеттілік (бөлек) және "Қатты тұрмыстық қалдықтар үшін полигондар" қызметі бойынша бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады;

в графе 42 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Мусороперерабатывающий комплекс"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Мусороперерабатывающий комплекс", согласно формуле 21 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 43 "Общее количество мусороперерабатывающих комплексов" - указывается количество мусороперерабатывающих комплексов в населенном пункте;
в графе 44 "Потребность в мусороперерабатывающих комплексах" - указывается потребность населенного пункта в мусороперерабатывающих комплексах;
в графе 45 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 46 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по объекту "Мусороперерабатывающий комплекс". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 47 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Мусоросортировочный комплекс"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Мусоросортировочный комплекс", согласно формуле 21 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 48 "Общее количество мусоросортировочных комплексов" - указывается количество мусоросортировочных комплексов в населенном пункте;
в графе 49 "Потребность в мусоросортировочных комплексах" - указывается потребность населенного пункта в мусоросортировочных комплексах;
в графе 50 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 51 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по объекту "Мусоросортировочный комплекс". Данная графа заполняется при необходимости;

42-бағанда "Қоқыс өңдейтін кешендермен қамтамасыз етілу" – елді мекеннің қоқыс өңдейтін кешендермен қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 5-тармақтың 21-формуласына сәйкес;
43-бағанда "Қоқыс өңдейтін кешендердің жалпы саны" – елді мекендегі қоқыс өңдейтін кешендердің саны көрсетіледі;
44-бағанда "Қоқыс өңдейтін кешендерге қажеттілік" – елді мекеннің қоқыс өңдейтін кешендерге қажеттілігі көрсетіледі;
45-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың шамамен қажетті көлемі көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады;
46-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілердің саны/млн. теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" – жаңа объектілер салуға қажеттілік (бөлек) және "Қоқыс өңдейтін кешен" объектісі бойынша бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады;
47-бағанда "Қоқыс сұрыптайтын кешендермен қамтамасыз етілу" – елді мекеннің қоқыс сұрыптайтын кешендермен қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 5-тармақтың 21-формуласына сәйкес;
48-бағанда "Қоқыс сұрыптайтын кешендердің жалпы саны" – елді мекендегі қоқыс сұрыптайтын кешендердің саны көрсетіледі;
49-бағанда "Қоқыс сұрыптайтын кешендерге қажеттілік" – елді мекеннің қоқыс сұрыптайтын кешендерге қажеттілігі көрсетіледі;
50-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың шамамен қажетті көлемі көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады;
51-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілердің саны/млн.теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" – жаңа объектілер салуға қажеттілік (бөлек) және "Қоқыс сұрыптайтын кешен" объектісі бойынша бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады;

в графе 52 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Контейнеры для раздельного сбора твердых бытовых отходов"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Контейнеры для раздельного сбора твердых бытовых отходов", согласно формуле 21 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 53 "Общее количество контейнеров для раздельного сбора" - указывается количество контейнеров для раздельного сбора в населенном пункте;
в графе 54"Потребность в контейнерах для раздельного сбора" - указывается потребность населенного пункта в контейнерах для раздельного сбора;
в графе 55 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 56 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по объекту "Контейнеры для раздельного сбора твердых бытовых отходов". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 57 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Контейнеры для сбора твердых бытовых отходов"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Контейнеры для сбора твердых бытовых отходов", согласно формуле 21 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 58 "Общее количество контейнеров для сбора твердых бытовых отходов" - указывается количество контейнеров для сбора твердых бытовых отходов в населенном пункте;
в графе 59 "Потребность в контейнерах для сбора твердых бытовых отходов" - указывается потребность населенного пункта в контейнерах для сбора твердых бытовых отходов;
в графе 60 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 61 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по объекту "Контейнеры для сбора твердых бытовых отходов". Данная графа заполняется при необходимости;

52-бағанда "Қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау контейнерлерімен қамтамасыз етілу" – елді мекеннің қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау контейнерлерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 5-тармақтың 21-формуласына сәйкес;
53-бағанда "Қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау контейнерлерінің жалпы саны" – елді мекендегі қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау контейнерлерінің саны көрсетіледі;
54-бағанда "Қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау контейнерлеріне қажеттілік" – елді мекеннің қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау контейнерлеріне қажеттілігі көрсетіледі;
55-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг, шамамен (объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады)" – объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының шамамен көлемі миллион теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады;
56-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны/млн тг (қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады)" – "Тұрмыстық қатты қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнерлер" объектісі бойынша жаңа объектілерге қажеттілік (дана) және қажетті бюджет қаражатының көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады;
57-бағанда ""Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға арналған контейнерлер" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету" – елді мекеннің "Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға арналған контейнерлер" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 21-бөлім 5-тармақтың формуласына сәйкес;
58-бағанда "Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға арналған контейнерлердің жалпы саны" – елді мекендегі "Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға арналған контейнерлердің" жалпы саны көрсетіледі;
59-бағанда "Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға арналған контейнерлерге қажеттілік" – елді мекеннің "Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға арналған контейнерлерге" қажеттілігі көрсетіледі;
60-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг, шамамен (объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады)" – объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының шамамен көлемі миллион теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады;
61-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны/млн тг (қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады)" – "Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға арналған контейнерлер" объектісі бойынша жаңа объектілерге қажеттілік (дана) және қажетті бюджет қаражатының көлемі (млн. теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады;

в графе 62 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Пункты приема вторичного сырья"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Пункты приема вторичного сырья", согласно формуле 21 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 63 "Общее количество пунктов приема вторичного сырья" - указывается количество пунктов приема вторичного сырья в населенном пункте;
в графе 64 "Потребность в пунктах приема вторичного сырья" - указывается потребность населенного пункта в пунктах приема вторичного сырья;
в графе 65 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 66 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Пункты приема вторичного сырья". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 67 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Скотомогильники (биотермические ямы)"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Скотомогильники (биотермические ямы)", согласно формуле 22 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 68 "Общее количество скотомогильников (биотермических ям)" - указывается количество скотомогильников (биотермических ям) в населенном пункте;
в графе 69 "Потребность в скотомогильниках (биотермических ямах)" - указывается потребность населенного пункта в скотомогильниках (биотермических ямах);
в графе 70 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 71 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по объекту "Скотомогильники (биотермические ямы)". Данная графа заполняется при необходимости.
Приложение 10
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Инфокоммуникация"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС - 10
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: : 20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статус
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Инфокоммуникации"
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Отделение почтовой связи
Фиксированные телефонные линии
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Отделение почтовой связи"
Количество отделений почтовой связи
Потребность в отделениях почтовой связи
Охват населения почтовыми услугами
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Фиксированные телефонные линии"
Наличие телефонной связи
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
Широкополосный доступ к сети интернет
Сотовая связь (передача голоса)
Wi-Fi зона с открытым доступом*
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Широкополосный доступ к сети интернет"
Наличие широкополосного доступа к сети интернет

62-бағанда "Қайталама шикізат қабылдау пункттері" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету" – елді мекеннің "Қайталама шикізат қабылдау пункттері" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 21-бөлім 5-тармақтың формуласына сәйкес;
63-бағанда "Қайталама шикізат қабылдау пункттерінің жалпы саны" – елді мекендегі "Қайталама шикізат қабылдау пункттерінің" жалпы саны көрсетіледі;
64-бағанда "Қайталама шикізат қабылдау пункттеріне қажеттілік" – елді мекеннің "Қайталама шикізат қабылдау пункттеріне" қажеттілігі көрсетіледі;
65-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг, шамамен (объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады)" – объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының шамамен көлемі миллион теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады;
66-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны/млн тг (қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады)" – "Қайталама шикізат қабылдау пункттері" объектісі бойынша жаңа объектілерге қажеттілік (дана) және қажетті бюджет қаражатының көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады;
67-бағанда "Мал өлекселері мен биотермиялық шұңқырлар (мал қорымдары)" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету" – елді мекеннің "Мал өлекселері мен биотермиялық шұңқырлар (мал қорымдары)" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 22-бөлім 5-тармақтың формуласына сәйкес;
68-бағанда "Мал өлекселері мен биотермиялық шұңқырлар (мал қорымдары)" жалпы саны" – елді мекендегі "Мал өлекселері мен биотермиялық шұңқырлар (мал қорымдары)" жалпы саны көрсетіледі;
69-бағанда "Мал өлекселері мен биотермиялық шұңқырлар (мал қорымдары)" қажеттілігі" – елді мекеннің "Мал өлекселері мен биотермиялық шұңқырлар (мал қорымдары)" қажеттілігі көрсетіледі;
70-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн.тг, шамамен (объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады)" – объектілерді аймақтық стандарттар жүйесіне сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының шамамен көлемі миллион теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады;
71-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны/млн тг (қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады)" – "Мал өлекселері мен биотермиялық шұңқырлар (мал қорымдары)" объектісі бойынша жаңа объектілерге қажеттілік (дана) және қажетті бюджет қаражатының көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 10
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_ жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрінде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, түрі
Халық саны
"Инфокоммуникация" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Пошта байланысы бөлімшесі
Бекітілген телефон желілері
ӨСЖ-нің "Пошта байланысы бөлімшесі" қызметімен қамтамасыз етілуі
Пошта байланысы бөлімшелерінің саны
Пошта байланысы бөлімшелеріне қажеттілік
Халықты пошта қызметтерімен қамту
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Тіркелген телефон желілері" қызметімен қамтамасыз етілуі
Телефон байланысының болуы
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Кестенің жалғасы:
Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділік
Ұялы байланыс (дауыс беру)
Ашық қолжетімділікпен Wi-Fi аймағы*
ӨСЖ-нің "Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділік" қызметімен қамтамасыз етілуі
Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Инфокоммуникация" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 - указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" - указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" - указывается наименование области;
в графе 4 "Район" - указывается наименование района;
в графе 5 "Сельский округ" - указывается наименование сельского округа;
в графе 6 "Населенный пункт" - указывается наименование конкретного населенного пункта;
в графе 7 "Категория, статус НП" - указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок);
в графе 8 "Численность населения" - указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфокоммуникация""/ с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфокоммуникация"" объектами инфокоммуникации с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфокоммуникация"/ без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфокоммуникация" объектами инфокоммуникации без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 11 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Отделение почтовой связи"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Отделение почтовой связи", согласно формуле 24 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 12 "Количество отделений почтовой связи" - указывается количество отделений почтовой связи в населенном пункте;
в графе 13 "Потребность в отделениях почтовой связи" - указывается потребность населенного пункта в отделениях почтовой связи;
в графе 14 "Охват населения почтовыми услугами" - указывается доля населения в населенном пункте, охваченного почтовыми услугами;
в графе 15 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при не соответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 16 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Отделение почтовой связи". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 17 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Фиксированные телефонные линии"" - указывается обеспеченность населенного пункта по объекту "Фиксированные телефонные линии", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 18 "Наличие телефонной связи" - указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте телефонной связи;
в графе 19 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при не соответствии объектов;
в графе 20 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Фиксированные телефонные линии". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 21 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Широкополосный доступ к сети интернет"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Широкополосный доступ к сети интернет", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 22 "Наличие широкополосного доступа к сети интернет" - указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте широкополосного доступа к сети интернет;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда - нөмірі ретімен көрсетіледі;
2-бағанда "ӘАОЖ" - Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес сандық мәндегі елді мекеннің коды көрсетіледі;
3-бағанда "Облыс" - облыстың атауы көрсетіледі;
4-бағанда "Аудан" - ауданның атауы көрсетіледі;
5-бағанда "Ауылдық округ" - ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
6-бағанда "Елді мекен" - нақты елді мекеннің атауы көрсетіледі;
7-бағанда "ЕМ санаты, мәртебесі" - елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
8-бағанда "Халық саны" - ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
9-бағанда "Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі"/ ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып - ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып, "Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша елді мекеннің ақпараттық коммуникация объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
10-бағанда "Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі/ ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда - ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша елді мекеннің ақпараттық коммуникация объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
11-бағанда "ӨСЖ-нің "Пошта байланысы бөлімшесі" қызметімен қамтамасыз етілуі" - "Пошта байланысы бөлімшесі" объектісі бойынша елді мекеннің қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
12-бағанда "Пошта байланысы бөлімшелерінің саны" - елді мекенде пошта байланысы бөлімшелерінің саны көрсетіледі;
13-бағанда "Пошта бөлімшелеріне қажеттілік" - елді мекеннің пошта байланысы бөлімшелеріне қажеттілігі көрсетіледі;
14-бағанда "Халықты пошта қызметтерімен қамту" - пошта қызметтерімен қамтылған елді мекендегі халықтың үлесі көрсетіледі;
15-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг., шамамен (Нысандар сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн.теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
16-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және "Пошта байланысы бөлімшесі" қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады;
17-бағанда "ӨСЖ-нің "Тіркелген телефон желілері" қызметімен қамтамасыз етілуі" - "Тіркелген телефон желілері" объектісі бойынша елді мекеннің қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
18-бағанда "Телефон байланысының болуы" - елді мекенде телефон байланысының болуы немесе болмауы көрсетіледі;
19-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг шамамен (нысандар сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн. теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
20-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және "Тіркелген телефон желілері" қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады;
21-бағанда "ӨСЖ-нің "Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділік" қызметімен қамтамасыз етілуі" - "Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділік" объектісі бойынша елді мекеннің қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
22-бағанда "Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы" - елді мекенде интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;

в графе 23 "Скорость Интернет-соединения (100 МБ, 50 МБ)" - указываются данные о скорости Интернет-соединения (100 МБ, 50 МБ) в населенном пункте;
в графе 24 "Охват населения Интернет сетью" - указывается количество населения в населенном пункте, охваченного Интернет сетью;
в графе 25 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 26 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Охват населения Интернет сетью". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 27 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Сотовая связь (передача голоса)" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Сотовая связь (передача голоса)", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 28 "Наличие сотовой связи" - указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте сотовой связи;
в графе 29 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 30 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Сотовая связь (передача голоса)". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 31 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Wi-Fi зона с открытым доступом*"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Wi-Fi зона с открытым доступом*", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 32 "Наличие Wi-Fi зоны с открытым доступом" - указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте Wi-Fi зоны с открытым доступом.
Приложение 11
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС - 11
Периодичность: ежегодно
Отчетный период:20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статус НП
Численность населения
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания"
Предприятия бытового обслуживания* (прачечные, химчистки, общественные бани, общественные туалеты)
Объекты торговли* (магазины продовольственных товаров, магазины промышленных товаров, торговые павильоны для ведения уличной торговли, фудмаркеты, предприятия общественного питания, магазины кулинарии)
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Предприятия бытового обслуживания* (прачечные, химчистки, общественные бани, общественные туалеты)"
Количество предприятий бытового обслуживания*
Доля объектов бытового обслуживания, которые требуют капитального ремонта*
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Объекты торговли* (магазины продовольственных товаров, магазины промышленных товаров, торговые павильоны для ведения уличной торговли, фудмаркеты, предприятия общественного питания, магазины кулинарии)"
Количество объектов торговли*
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Государственные ветеринарные организации*/ветеринарные пункты
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Государственные ветеринарные организации*/ветеринарные пункты"
Общее количество ветеринарных организаций */ветеринарных пунктов
Количество ветеринарных организаций/ ветеринарных пунктов, требующих капитального ремонта
Количество ветеринарных организаций/ ветеринарных пунктов в аварийном состоянии
Потребность в строительстве новых ветеринарных организаций/ ветеринарных пунктов
Количество ветеринарных организаций/ ветеринарных пунктов, требующих укомплектования МТБ
Дефицит кадров
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет об обеспеченности
объектами и услугами (благами)
по направлению
"Инфраструктура бытового и
ветеринарного обслуживания"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания" (Индекс: № СРС - 11, периодичность – годовая).

23-бағанда "Интернетке қосылу жылдамдығы (100 МБ, 50 МБ)" - елді мекенде Интернетке қосылу жылдамдығы (100 МБ, 50 МБ) туралы деректер көрсетіледі;
24-бағанда "Халықты Интернет желісімен қамту" - Интернет желісімен қамтылған елді мекендегі халықтың саны көрсетіледі;
25-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг., шамамен (нысандар сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн. теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
26-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және "Халықты Интернет желісімен қамту" қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады;
27-бағанда "ӨСЖ-нің "Ұялы байланыс (дауыс беру)" қызметімен қамтамасыз етілуі" - "Ұялы байланыс (дауыс беру)" қызметі бойынша елді мекеннің қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
28-бағанда "Ұялы байланыстың болуы" - елді мекенде ұялы байланыстың болуы немесе болмауы көрсетіледі;
29-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (нысандар сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн. теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
30-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және "Ұялы байланыс (дауыс беру)" қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады;
31-бағанда "Ашық қолжетімділікпен Wi-Fi аймағы" қызметімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі*" - "Ашық қолжетімділікпен Wi-Fi аймағы" қызметі бойынша елді мекеннің қамтамасыз етілуі көрсетіледі*";
32-бағанда "Ашық қолжетімділікпен Wi-Fi аймағының болуы" - елді мекенде ашық қолжетімділікпен Wi-Fi аймағының болуы немесе болмауы көрсетіледі.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 11
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрінде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, түрі
Халық саны
"Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындары* (кір жуу, құрғақ тазалау, қоғамдық моншалар, қоғамдық дәретханалар)
Сауда объектілері* (азық-түлік тауарлары дүкендері, өнеркәсіптік тауарлар дүкендері, көше саудасын жүргізуге арналған сауда павильондары, фудмаркеттер, қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары, аспаздық дүкендер)
ӨСЖ-нің "Тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындары* (кір жуу, құрғақ тазалау, қоғамдық моншалар, қоғамдық дәретханалар)" қызметімен қамтамасыз етілуі
Тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарының саны*
Күрделі жөндеуді қажет ететін тұрмыстық қызмет көрсету объектілерінің үлесі*
"Сауда объектілері* (азық-түлік тауарлары дүкендері, өнеркәсіптік тауарлар дүкендері, көше саудасын жүргізуге арналған сауда павильондары, фудмаркеттер, қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары, аспаздық дүкендер)" қызметімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Сауда объектілерінің саны*
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
11
12
13
14
15
16
17
Кестенің жалғасы:
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар *
"Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар"* объектісімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Ветеринариялық ұйымдардың жалпы саны*
Күрделі жөндеуді талап ететін ветеринариялық ұйымдардың саны
Авариялық жағдайдағы ветеринариялық ұйымдардың саны
Жаңа ветеринариялық ұйымдарды салу қажеттілігі
МТБ-ны жасақтауды талап ететін ветеринариялық ұйымдардың саны
Кадр тапшылығы
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық поштасы ____________________________________________
Орындаушы _____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Мөр орны ___________________________________________
"Тұрмыстық және
ветеринариялық қызмет көрсету
инфрақұрылымы" бағыты
бойынша" объектілермен және
көрсетілетін қызметтермен
игіліктермен қамтамасыз ету
туралы есеп" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Индекс: № ӨСЖ - 11, жиілігі - жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 - указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" - указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" - указывается наименование области;
в графе 4 "Район" - указывается наименование района;
в графе 5 "Сельский округ" - указывается наименование сельского округа;
в графе 6 "Населенный пункт" - указывается наименование конкретного населенного пункта;
в графе 7 "Категория, статус НП" - указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, опорный СНП, спутниковый СНП);
в графе 8 "Численность населения" - указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания"/ с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания" объектами инфраструктуры бытового и ветеринарного обслуживания с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания"/ без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания" объектами инфраструктуры бытового и ветеринарного обслуживания без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда - нөмірі ретімен көрсетіледі;
2-бағанда "ӘАОЖ" - Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес сандық мәндегі елді мекеннің коды көрсетіледі;
3-бағанда "Облыс" - облыстың атауы көрсетіледі;
4-бағанда "Аудан" - ауданның атауы көрсетіледі;
5-бағанда "Ауылдық округ" - ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
6-бағанда "Елді мекен" - нақты елді мекеннің атауы көрсетіледі;
7-бағанда "ЕМ санаты, мәртебесі" - елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
8-бағанда "Халық саны" - ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
9-бағанда – "Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі"/ ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып - ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып, "Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша елді мекеннің тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
10-бағанда – "Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі"/ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда - ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда, "Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша елді мекеннің тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;

в графе 11 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Предприятия бытового обслуживания* (прачечные, химчистки, общественные бани, общественные туалеты)"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Предприятия бытового обслуживания* (прачечные, химчистки, общественные бани, общественные туалеты)"", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 12 "Количество предприятий бытового обслуживания*" - указывается количество предприятий бытового обслуживания в населенном пункте;
в графе 13 "Доля объектов бытового обслуживания, которые требуют капитального ремонта*" - указывается удельный вес объектов бытового обслуживания, которые требуют капитального ремонта от общего количества объектов бытового обслуживания в населенном пункте;
в графе 14 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Объекты торговли* (магазины продовольственных товаров, магазины промышленных товаров, торговые павильоны для ведения уличной торговли, фудмаркеты, предприятия общественного питания, магазины кулинарии)"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Объекты торговли* (магазины продовольственных товаров, магазины промышленных товаров, торговые павильоны для ведения уличной торговли, фудмаркеты, предприятия общественного питания, магазины кулинарии)"", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 15 "Количество объектов торговли*" - указывается общее количество объектов торговли в населенном пункте;
в графе 16 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Государственные ветеринарные организации/ветеринарных пунктов"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Государственные ветеринарные организации*", согласно формуле 26 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 17 "Общее количество ветеринарных организаций*/ветеринарных пунктов" - указывается общее количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов в населенном пункте;
в графе 18 "Количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов, требующих капитального ремонта - указывается количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов в населенном пункте, требующих капитального ремонта;
в графе 19 "Количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов в аварийном состоянии" - указывается количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов, находящихся в аварийном состоянии;
в графе 20 "Потребность в строительстве новых ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов" - указывается необходимая потребность населенного пункта в строительстве новых ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов;
в графе 21 "Количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов, требующих укомплектования МТБ" - указывается общее количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов в населенном пункте, требующих укомплектования МТБ;
в графе 22 "Дефицит кадров" - указывается дефицит кадров в ветеринарных объектах населенного пункта;
в графе 23 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов в млн. тенге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 24 "Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Государственные ветеринарные организации*/ветеринарных пунктов". Данная графа заполняется при необходимости.
Приложение 12
к Правилам разработки системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по региональной политике.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Инфраструктура услуг"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СРС – 12.
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20_ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не поздее 15 февраля года, следующего за отчетным.
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
ИИН/БИН
КАТО
Область
Район
Сельский округ
Населенный пункт
Категория, статус НП
Численность населения
Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура услуг"
с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ)
без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Отдел НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Центр обслуживания предпринимателей (ЦОП)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Отдел НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан""
Наличие филиалов НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Центр обслуживания предпринимателей (ЦОП)"
Наличие Центров обслуживания предпринимателей
Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)
Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Банковские отделения*
Юридические консультации/нотариус*
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Банковские отделения*"
Наличие банковских отделений*
Наличие банкоматов*
Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Юридические консультации/нотариус*"
Наличие юридических консультаций/ нотариус*
19
20
21
22
23
Наименование __________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при ее наличии) подпись
Место для печати ___________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет об обеспеченности
объектами и услугами (благами)
по направлению
"Инфраструктура услуг"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об обеспеченности объектами и услугами (благами) по направлению "Инфраструктура услуг" (Индекс: № СРС - 12, периодичность – годовая).

11-бағанда "Тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарымен* (кір жуу, құрғақ тазалау, қоғамдық моншалар, қоғамдық дәретханалар) объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету" – елді мекеннің "Тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарымен* (кір жуу, химиялық тазалау, қоғамдық моншалар, қоғамдық дәретханалар)" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 5-бөлімнің сәйкес ережелеріне сәйкес.
12-бағанда - "Тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарының саны*" - елді мекенде тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарының саны көрсетіледі;
13-бағанда – "Күрделі жөндеуді қажет ететін тұрмыстық қызмет көрсету объектілерінің үлесі*" - елді мекендегі тұрмыстық қызмет көрсету объектілерінің жалпы санынан күрделі жөндеуді талап ететін тұрмыстық қызмет көрсету объектілерінің үлес салмағы көрсетіледі;
14-бағанда "Сауда объектілері* (азық-түлік тауарлары дүкендері, өнеркәсіптік тауарлар дүкендері, көше саудасын жүргізуге арналған сауда павильондары, фудмаркеттер, қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары, аспаздық дүкендер) қызметімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі" - "Сауда объектілері* (азық-түлік тауарлары дүкендері, өнеркәсіптік тауарлар дүкендері, көше саудасын жүргізуге арналған сауда павильондары, фудмаркеттер, қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары, аспаздық дүкендер) қызметі бойынша елді мекеннің қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
15-бағанда "Сауда объектілерінің саны*" - елді мекендегі сауда объектілерінің жалпы саны көрсетіледі;
16-бағанда ""Мемлекеттік ветеринарлық ұйымдармен/ветеринарлық пункттермен" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету" – елді мекеннің "Мемлекеттік ветеринарлық ұйымдармен*" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 5-бөлімнің 26-формуласына сәйкес;
17-бағанда "Ветеринарлық ұйымдардың/ветеринарлық пункттердің жалпы саны" – елді мекендегі ветеринарлық ұйымдармен/ветеринарлық пункттердің жалпы саны көрсетіледі;
18-бағанда "Капитальды жөндеуді талап ететін ветеринарлық ұйымдардың/ветеринарлық пункттердің саны" – елді мекендегі капитальды жөндеуді қажет ететін ветеринарлық ұйымдардың/ветеринарлық пункттердің саны көрсетіледі;
19-бағанда "Авариялық жағдайда тұрған ветеринарлық ұйымдардың/ветеринарлық пункттердің саны" – авариялық жағдайда тұрған ветеринарлық ұйымдардың/ветеринарлық пункттердің саны көрсетіледі;
20-бағанда "Жаңа ветеринарлық ұйымдардың/ветеринарлық пункттер салуға қажеттілік" – елді мекеннің жаңа ветеринарлық ұйымдардың/ветеринарлық пункттер салуға қажеттілігі көрсетіледі;
21-бағанда "МТБ-мен қамтамасыз етілуі талап етілетін ветеринарлық ұйымдардың /ветеринарлық пункттердің саны" – елді мекендегі МТБ-мен қамтамасыз етілуі талап етілетін ветеринарлық ұйымдардың/ветеринарлық пункттердің жалпы саны көрсетіледі;
22-бағанда "Кадрлар тапшылығы" – елді мекендегі ветеринарлық объектілерде кадрлар тапшылығы көрсетіледі;
23-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіру үшін бюджеттен қажетті қаржылық көлем, млн. тг, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" – объектілерді ӨСЖ сәйкестендіруге арналған бюджеттен қажетті қаржылық көлем, млн. теңге көрсетіледі. Бұл графа объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады;
24-бағанда "Жаңа объектілерді салу қажеттілігі және ӨСЖ бойынша бюджеттен қажетті қаржылық көлем, объектілер саны/млн.тг (қажеттілік болған жағдайда толтырылады)" – "Мемлекеттік ветеринарлық ұйымдардың/ветеринарлық пункттермен" қызметке қажетті жаңа объектілерді салу қажеттілігі және қажетті қаржылық көлем (млн.теңге) көрсетіледі. Бұл графа қажеттілік болған жағдайда толтырылады.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет- ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ӨСЖ - 12
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20_жыл
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз түрінде, электрондық түрде
ЖСН/БСН
ӘАӘОЖ
Облыс
Аудан
Ауылдық округ
Елді мекен
ЕМ санаты, түрі
Халық саны
"Қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып
ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ бөлімі
Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығы (КҚКО)
ӨСЖ-нің "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ бөлімі" қызметімен қамтамасыз етілуі
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалдарының болуы
Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
ӨСЖ-нің "Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығы (КҚКО)" қызметімен қамтамасыз етілуі
Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтарының болуы
Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)
Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)
11
12
13
14
15
16
17
18
Кестенің жалғасы:
Банк бөлімшелері *
Заңгерлік кеңес/нотариус *
"Банк бөлімшелері*" объектісімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі
Банк бөлімшелерінің болуы *
Банкоматтардың болуы *
"Заң консультациялары/нотариус" объектісімен ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі *"
Заң консультацияларының/ нотариустың болуы *
19
20
21
22
23
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық поштасы ____________________________________________
Орындаушы _____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолтаңбасы
Мөр орны ___________________________________________
"Қызметтер инфрақұрылымы"
объектілермен және көрсетілетін
қызметтермен игіліктермен
қамтамасыз ету туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
"Қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
(Индекс: № ӨСЖ - 12, жиілігі - жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Инфраструктура услуг"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, городов республиканского значения, областей в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее - НП) следующим образом:
в графе 1 - указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" - указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" - указывается наименование области;
в графе 4 "Район" - указывается наименование района;
в графе 5 "Сельский округ" - указывается наименование сельского округа;
в графе 6 "Населенный пункт" - указывается наименование конкретного населенного пункта;
в графе 7 "Категория, статус НП" - указывается категория населенного пункта (город республиканского значения, город областного значения, город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок), опорный СНП, спутниковый СНП);
в графе 8 "Численность населения" - указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура услуг" / с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфраструктура услуг" объектами инфраструктуры услуг с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура услуг" / без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфраструктура услуг" объектами инфраструктуры услуг без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 11 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Отдел НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Отдел НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 12 "Наличие филиалов НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" - указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте филиалов "Правительство для граждан";
в графе 13 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 14 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по объекту "Отдел НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"";

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда - нөмірі ретімен көрсетіледі;
2-бағанда "ӘАОЖ" - Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес сандық мәндегі елді мекеннің коды көрсетіледі;
3-бағанда "Облыс" - облыстың атауы көрсетіледі;
4-бағанда "Аудан" - ауданның атауы көрсетіледі;
5-бағанда "Ауылдық округ" - ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
6-бағанда "Елді мекен" - нақты елді мекеннің атауы көрсетіледі;
7-бағанда "ЕМ санаты, мәртебесі" - елді мекеннің санаты (республикалық маңызы бар қала, облыстық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
8-бағанда "Халық саны" - ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
9-бағанда "Көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі/ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып - ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып, "Көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша елді мекеннің көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
10-бағанда "Қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі/ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді)есепке алмағанда - ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша елді мекеннің көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
11-бағанда "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ бөлімі" - "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ бөлімі объектісі бойынша елді мекеннің қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
12-бағанда "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалдарының болуы - елді мекенде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалдарының болуы не болмауы көрсетіледі;
13-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.тг. шамамен (нысандар сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн. теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
14-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ бөлімі" объектісі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі;

в графе 15 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) услугой "Центр обслуживания предпринимателей (ЦОП)" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Центр обслуживания предпринимателей (ЦОП)", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 16 "Наличие Центров обслуживания предпринимателей" - указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте "Центров обслуживания предпринимателей";
в графе 17 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. тг., ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" - указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. тенге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 18 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. тг. (заполняется при необходимости)" - указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. тенге) по услуге "Центр обслуживания предпринимателей (ЦОП)";

15-бағанда "Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығы (КҚКО)" қызметімен және объектісімен қамтамасыз ету" – елді мекеннің "Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығы (КҚКО)" қызметімен және объектісімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 5-бөлімнің ережелеріне сәйкес;
16-бағанда "Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтарының болуы" - елді мекенде "Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтарының" болуы немесе болмауы көрсетіледі;
17-бағанда "Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. тг., шамамен (нысандар сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" - объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн.теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
18-бағанда "ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн.тг. (қажет болған жағдайда толтырылады)" - жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және "Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығы (КҚКО)" қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн.теңге) көрсетіледі;

в графе 19 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Банковские отделения*" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Банковские отделения*", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 20 "Наличие банковских отделений*" - указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте "Банковских отделений";
в графе 21 "Наличие банкоматов*" - указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте банкоматов;

19-бағанда "Банктік бөлімшелермен*" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету" – елді мекеннің "Банктік бөлімшелермен*" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 5-бөлімнің ережелеріне сәйкес;
20-бағанда "Банктік бөлімшелердің бар болуы*" – елді мекенде "Банктік бөлімшелердің" бар немесе жоқтығы көрсетіледі;
21-бағанда "Банкоматтардың бар болуы*" – елді мекенде банкоматтардың бар немесе жоқтығы көрсетіледі;

в графе 22 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Юридические консультации/нотариус*"" - указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Юридические консультации/нотариус*" согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 23 "Наличие юридических консультаций/ нотариус*" - указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте юридических консультаций/ нотариуса.
Приложение 13
к Правилам разработки Системы
региональных стандартов для
населенных пунктов
Перечень направлений и показателей, применяемых при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами)
Системы региональных стандартов
Коды Наименование направления Наименование объектов и услуг Наименование показателей Единица измерения ГРсЗ ГОЗ РнЦ, ГРнЗ ЦСО, ОСНП СНП, поселки
01
Образование

22-бағанда "Заң консультациялары/нотариус*" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз ету" – елді мекеннің "Заң консультациялары /нотариус*" объектісімен және қызметпен (игілікпен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі, 5-бөлімнің ережелеріне сәйкес;
23-бағанда "Заң консультациялары/нотариустың бар болуы*" – елді мекенде Заң консультациялары /нотариустың бар немесе жоқтығы көрсетіледі.
Елді мекендерге арналған
өңірлік стандарттар жүйесін
әзірлеу қағидаларына
13-қосымша
Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын бағыттар мен көрсеткіштердің жіктемесі
Кодтар
Бағыттың атауы
Объекті мен көрсетілетін қызмет атауы
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
РМҚ
ОМҚ
АО, АМбҚ
АОО, ТАЕМ
АЕМ, кенттер
01
Білім беру

12.04
Юридические консультации/нотариус*
12.04.01
Наличие юридических консультаций/ нотариус*
есть/нет
+
+
+
+
+
Примечание:
* – рекомендуемые объекты услуг
Расшифровка аббревиатур:
ГОЗ
– города областного значения;
ГРнЗ, РнЦ
– города районного значения и районные центры;
ЦСО, OСНП
– центры сельских округов и опорные сельские населенные пункты;
СНП
– сельские населенные пункты;
Ед.
– единицы;
НП
– населенный пункт;
АО
– акционерное общество;
МИО
– местный исполнительный орган;
НАО
– некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
МТБ
– материально-техническая база;
ТБО
– твердые бытовые отходы;
АЗС
– автомобильная заправочная станция;
ГАЗС
– газозаправочная станция;
ЭЗС
– электрозарядная станция для электромобилей;
СТО
– станция технического обслуживания;
МБ
– мегабайты;
ССУ
– специальные социальные услуги;
км
– километр;
ТиПО
– техническое и профессиональное образование.
Приложение 2 к приказу
Правила проведения мониторинга системы региональных стандартов для населенных пунктов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения мониторинга системы региональных стандартов для населенных пунктов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 70 и пунктом 3 статьи 84 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок проведения мониторинга Системой региональных стандартов (далее - СРС) для населенных пунктов.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) центральный уполномоченный орган по региональной политике – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области формирования и реализации государственной политики в сфере регионального развития (далее – уполномоченный орган);
2) мониторинг СРС для населенных пунктов – процесс наблюдения, анализа и оценки соответствия текущего состояния населенных пунктов установленным стандартам, характеризующими качество жизни населения, городских и сельских населенных пунктов Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок проведения мониторинга системы региональных стандартов для населенных пунктов
3. Мониторинг системы региональных стандартов для населенных пунктов (далее – мониторинг) является ежегодным систематическим наблюдением за обеспеченностью городов и сел минимально обязательным уровнем объектов и услуг (благ).
4. Мониторинг осуществляется уполномоченным органом с применением автоматизированной информационной системы, обеспечивающей централизованный сбор, обработку, хранение и визуализацию данных.
При этом методологическое сопровождение анализа осуществляется подведомственной организацией уполномоченного органа, оказывающей экспертно-аналитическое сопровождение региональной политики, социально-экономического развития регионов, выявления резервов роста экономики регионов, в том числе разработку рекомендаций по оценке и мониторингу уровня комфортности проживания населения в городских и сельских населенных пунктах.

12.04
Заңгерлік консультациялар/нотариус*
12.04.01
Заңгерлік консультациялардың/нотариустың бар болуы*
бар/жоқ
+
+
+
+
+
Ескертпе:
* - ұсынылатын қызмет көрсету объектілері
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ОМҚ
- облыстық маңызы бар қала;
АМбҚ, АО
- аудандық маңызы бар қалалар және аудан орталықтары;
АОО, ТАЕМ
- ауылдық округтердің орталықтары және тірек ауылдық елді мекендер
АЕМ
- ауылдық елді мекендер
Бірл.
- бірліктер
ЕМ
- елді мекен
АҚ
- акционерлік қоғам
ЖАО
- жергілікті атқарушы орган
КЕАҚ
- "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
МТБ
- материалдық-техникалық база
ҚТҚ
- қатты тұрмыстық қалдықтар
АЖҚС
- автомобильге жанармай құю станциясы
ГҚС
- газ құю станциясы
ЭҚС
-электрмобильдерге арналған электр қуаттау станциясы
ТҚКС
- техникалық қызмет көрсету станциясы
МБ
- мегабайт
АӘҚ
- арнайы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер
км
- километр
ТжКБ
- техникалық және кәсіптік білім беру
Бұйрыққа 2-қосымша
Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесіне мониторинг жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесіне мониторинг жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына және 84-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесіне мониторинг (бұдан әрі- ӨСЖ) жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті орган – өңірлік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган (бұдан әрі – уәкілетті орган);
2) елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесінің мониторингі - елді мекендердің ағымдағы жай-күйінің Қазақстан Республикасының қалалық және ауылдық елді мекендерінің, халқының өмір сүру сапасын сипаттайтын белгіленген стандарттарға сәйкестігін байқау, талдау және бағалау процесі.
2-тарау. Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесіне мониторинг жүргізу тәртібі
3. Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесінің мониторингі (бұдан әрі - Мониторинг) қалалар мен ауылдардың объектілер мен көрсетілетін қызметтердің (игіліктердің) ең төмен міндетті деңгейімен қамтамасыз етілуін жыл сайынғы жүйелі байқау болып табылады.
4. Мониторингті уәкілетті орган деректерді орталықтандырылған жинауды, өңдеуді, сақтауды және визуализациялауды қамтамасыз ететін автоматтандырылған ақпараттық жүйені қолдана отырып жүзеге асырады.
Бұл ретте, талдауды әдіснамалық сүйемелдеуді өңірлік саясатқа, өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуына, өңірлер экономикасының өсу резервтерін анықтауға сараптамалық-талдамалық сүйемелдеу көрсететін уәкілетті органның ведомстволық бағынысты ұйымы жүзеге асырады, оның ішінде қалалық және ауылдық елді мекендерде халықтың өмір сүруінің жайлылық деңгейін бағалау және мониторингілеу бойынша ұсынымдар әзірлейді.

5. Мониторинг осуществляется с использованием автоматизированной информационной системы, обеспечивающей централизованный сбор, обработку и хранение данных.
Предоставление информации осуществляется местными исполнительными органами по согласованию с отраслевыми центральными государственными органами, в пределах их компетенций.
6. Проведение мониторинга включает следующие этапы:
1) сбор и обработка информации. В качестве источников информации используются сведения местных исполнительных органов.
Информация по мониторингу обеспеченности объектами и услугами в соответствии с СРС (информация по мониторингу) по сельским населенным пунктам составляется акимами сел, поселков и сельских округов.
Информация по мониторингу формируется на основе общедоступных данных, органов статистики, заинтересованных МИО в разрезе каждого СНП и предоставляется в акимат района за подписью акима села, поселка, сельского округа.
Местные исполнительные органы района осуществляют анализ и изучение информации по результатам мониторинга в разрезе каждого сельского населенного пункта. При выявлении необходимости уточнения или исправления данных, информация направляется на доработку.
После окончательной проверки сведения согласовываются с соответствующими районными отделами, а затем представляются за подписью акима района для свода в областное управление экономики и бюджетного планирования.
Областное управление экономики и бюджетного планирования изучает и анализирует поступающую информацию по результатам мониторинга, направляет в отраслевые областные управления.
Отраслевые областные управления согласовывают ее с соответствующими центральными отраслевыми государственными органами. После получения согласования информация направляется в Областное управление экономики и бюджетного планирования, которое в свою очередь направляет ее в уполномоченный орган в области регионального развития за подписью акима области или его заместителя.
2) анализ полученной информации уполномоченным органом.
Глава 3. Результаты мониторинга Системы региональных стандартов для населенных пунктов
7. По итогам комплексного мониторинга формируется аналитический отчет, отражающий результаты мониторинга по обеспеченности объектами и услугами (благами), характеризующими качество жизни населения, городских и сельских населенных пунктов Республики Казахстан.
Аналитический отчет содержит рекомендации по улучшению обеспеченности объектами и услугами (благами), характеризующими качество жизни населения, городских и сельских населенных пунктов Республики Казахстан.

5. Мониторинг деректерді орталықтандырылған жинауды, валидациялауды, өңдеуді және сақтауды қамтамасыз ететін автоматтандырылған ақпараттық жүйені пайдалана отырып жүзеге асырылады.
Ақпарат беруді жергілікті атқарушы органдар (ЖАО) салалық орталық мемлекеттік органдармен (ОМО) келісім бойынша, олардың құзыреті шегінде жүзеге асырады.
6. Мониторинг жүргізу келесі кезеңдерді қамтиды:
1) ақпаратты жинау және өңдеу. Ақпарат көзі ретінде жергілікті атқарушы органдардың мәліметтері пайдаланылады.
Ауылдық елді мекендер бойынша өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес объектілермен және көрсетілетін қызметтермен қамтамасыз ету мониторингі бойынша ақпаратты (мониторинг бойынша ақпаратты) ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің әкімдері жасайды.
Мониторинг бойынша ақпарат әрбір АЕМ бөлінісінде ЖАО мүдделі жалпыға қолжетімді деректер, статистика органдары негізінде қалыптастырылады және ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қолымен аудан әкімдігіне ұсынылады.
Ауданның жергілікті атқарушы органдары әрбір ауылдық елді мекен бөлінісінде мониторинг нәтижелері бойынша ақпаратты талдауды және зерделеуді жүзеге асырады. Деректерді нақтылау немесе түзету қажеттілігі анықталған кезде ақпарат пысықтауға жіберіледі.
Түпкілікті тексеруден кейін мәліметтер тиісті аудандық бөлімдермен келісіледі, содан кейін облыстық экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасына жинақтау үшін аудан әкімінің қолымен ұсынылады.
Облыстық экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы мониторинг нәтижелері бойынша келіп түскен ақпаратты зерттеп, талдайды және оны салалық облыстық басқармаларға жолдайды.
Салалық облыстық басқармалар бұл ақпаратты тиісті орталық салалық мемлекеттік органдармен келіседі.
Келісім алынғаннан кейін ақпарат облыстық экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасына жолданып, ол өз кезегінде ақпаратты өңірлік даму саласындағы уәкілетті органға облыс әкімі немесе оның орынбасарының қолы қойылып жібереді
2) уәкілетті органның алынған ақпаратты талдауы.
3-тарау. Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесінің мониторинг нәтижелері
7. Кешенді мониторинг қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасының қалалық және ауылдық елді мекендерінің, халқының өмір сүру сапасын сипаттайтын объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету бойынша мониторинг нәтижелерін көрсететін талдамалық есеп қалыптастырылады.
Талдамалық есепте Қазақстан Республикасының қалалық және ауылдық елді мекендерінің, халқының өмір сүру сапасын сипаттайтын объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етуді жақсарту жөніндегі ұсынымдар қамтылады.

8. Аналитический отчет по итогам мониторинга, проведенного уполномоченным органом, направляется в центральные государственные органы и местные исполнительные органы.
9. Аналитический отчет по итогам мониторинга размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа срок не позднее 1 апреля года, следующего за отчетным.
10. Итоги мониторинга подлежат рассмотрению на заседаниях консультативно-совещательных органов, общественных советов, образуемых государственными органами и субъектами квазигосударственного сектора.

8. Орталық мемлекеттік органдарға және жергілікті атқарушы органдарға уәкілетті орган жүргізген мониторинг қорытындылары бойынша талдамалық есеп жіберіледі.
9. Мониторинг қорытындылары бойынша талдамалық есеп уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында есепті жылдан кейінгі жылдың 1 сәуірінен кешіктірілмейтін мерзімде орналастырылады.
10. Мониторинг қорытындылары мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік сектор субъектілері құратын консультативтік-кеңесші органдардың, қоғамдық кеңестердің отырыстарында қарастырылуға жатады.