О районном бюджете Мендыкаринского района на 2026 - 2028 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 238.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мендыкаринского района на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 653 058,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 345 729,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 69 389,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 11 491,0 тысяч тенге;
специальные поступления - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2 226 449,8 тысяч тенге;
2) затраты - 3 806 277,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 17 489,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 62 713,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 45 224,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 170 707,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 170 707,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 10.03.2026 № 259 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 808 078,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов на 2026 год в сумме 283 092,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 27 671,0 тысяч тенге;
село Тенизовское - 17 096,0 тысяч тенге;
Алешинский сельский округ - 12 928,0 тысяч тенге;
Буденновский сельский округ - 42 336,0 тысяч тенге;
Введенский сельский округ - 16 193,0 тысяч тенге;
Каракогинский сельский округ - 25 273,0 тысяч тенге;
Краснопресненский сельский округ - 25 361,0 тысяч тенге;
Ломоносовский сельский округ - 8 867,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ - 64 766,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ - 20 950,0 тысяч тенге;
Сосновский сельский округ - 21 651,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов на 2027 год в сумме 299 891,0 тысяч тенге, в том числе:

Меңдіқара ауданының 2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 238 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91 - бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Меңдіқара ауданының 2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 653 058,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 345 729,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 69 389,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 11 491,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 2 226 449,8 мың теңге;
2) шығындар - 3 806 277,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 17 489,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 62 713,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 45 224,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 170 707,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 170 707,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 10.03.2026 № 259 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар қөлемі 808 078,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 283 092,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 27 671,0 мың теңге;
Теңіз ауылы - 17 096,0 мың теңге;
Алешин ауылдық округі - 12 928,0 мың теңге;
Буденный ауылдық округі - 42 336,0 мың теңге;
Введен ауылдық округі - 16 193,0 мың теңге;
Қарақоға ауылдық округі - 25 273,0 мың теңге;
Краснопреснен ауылдық округі - 25 361,0 мың теңге;
Ломоносов ауылдық округі - 8 867,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі - 64 766,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі - 20 950,0 мың теңге;
Соснов ауылдық округі - 21 651,0 мың теңге;
2) 2027 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 299 891,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

Сосновский сельский округ - 21 833,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района в сумме 28 174,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 26 декабря 2025 года
№ 238
Районный бюджет Мендыкаринского района на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 10.03.2026 № 259 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
I. Доходы

Соснов ауылдық округі - 21 833,0 мың теңге.
4. Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 28 174,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 238 шешіміне
1 - қосымша
Меңдіқара ауданының 2026 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 10.03.2026 № 259 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер