О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 322.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Тобыл на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 1573528,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 882788,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 6500,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 25000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 659240,9 тысячи тенге;
2) затраты - 1738786,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -165257,2 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 165257,2 тысячи тенге, в том числе по:
поступлениям займов - 0,0 тысяч тенге;
погашению займов - 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 165257,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.03.2026 № 344 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Айсаринского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 192565,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 27336,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 165229,0 тысяч тенге;
2) затраты - 196938,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;

Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 322 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тобыл қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1573528,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 882788,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 6500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 25000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 659240,9 мың теңге;
2) шығындар - 1738786,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -165257,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 165257,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі бойынша - 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу бойынша - 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 165257,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.03.2026 № 344 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Айсары ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 192565,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 27336,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 165229,0 мың теңге;
2) шығындар - 196938,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств - 28,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 27 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.03.2026 № 344 (вводится в действие с 01.01.2026).
28. Учесть, что в бюджете Ульяновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 36079,0 тысяч тенге.
29. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Костанайского районного маслихата М. Сартов
Приложение 1
к решению Костанайского
районного маслихата

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 28,5 мың теңге.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.03.2026 № 344 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
28. Ульянов ауылдық округінің бюджетінде 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 36079,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
29. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының төрағасы М. Сартов
Қостанай аудандық мәслихатының