О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 322.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Тобыл на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 1766274,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 862975,8 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 8497,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 42815,2 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 851986,5 тысячи тенге;
2) затраты - 1931531,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -165257,2 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 165257,2 тысячи тенге, в том числе по:
поступлениям займов - 0,0 тысяч тенге;
погашению займов - 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 165257,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.03.2026 № 344 (вводится в действие с 01.01.2026); от 11.06.2026 № 370 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Айсаринского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 170665,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 27193,3 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 142,7 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 143329,0 тысяч тенге;
2) затраты - 175038,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;

Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 322 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тобыл қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1766274,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 862975,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 8497,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 42815,2 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 851986,5 мың теңге;
2) шығындар - 1931531,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -165257,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 165257,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі бойынша - 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу бойынша - 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 165257,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.03.2026 № 344 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2026 № 370 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмдерiмен.
2. Айсары ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 170665,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 27193,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 142,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 143329,0 мың теңге;
2) шығындар - 175038,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета - -4373,5 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4373,5 тысячи тенге, в том числе по:
поступлениям займов - 0,0 тысяч тенге;
погашению займов - 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4373,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.03.2026 № 344 (вводится в действие с 01.01.2026); от 11.06.2026 № 370 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Учесть, что в бюджете Айсаринского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 38888,0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Александровского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 134188,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 27746,6 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1329,4 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 105112,0 тысяч тенге;
2) затраты - 137018,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -2830,3 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2830,3 тысячи тенге, в том числе по:
поступлениям займов - 0,0 тысяч тенге;
погашению займов - 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2830,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.03.2026 № 344 (вводится в действие с 01.01.2026); от 11.06.2026 № 370 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Учесть, что в бюджете Александровского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 25112,0 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Белозерского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 82958,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7929,8 тысячи тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) - -4373,5 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4373,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі бойынша - 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу бойынша - 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4373,5 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.03.2026 № 344 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2026 № 370 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмдерiмен.
3. Айсары ауылдық округінің бюджетінде 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 38888,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Александров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 134188,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 27746,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1329,4 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 105112,0 мың теңге;
2) шығындар - 137018,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2830,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2830,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі бойынша - 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу бойынша - 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2830,3 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.03.2026 № 344 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2026 № 370 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмдерiмен.
5. Александров ауылдық округінің бюджетінде 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 25112,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. Белозер ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 82958,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 7929,8 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств - 28,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 27 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.03.2026 № 344 (вводится в действие с 01.01.2026); от 11.06.2026 № 370 (вводится в действие с 01.01.2026).
28. Учесть, что в бюджете Ульяновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 36079,0 тысяч тенге.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 28,5 мың теңге.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.03.2026 № 344 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2026 № 370 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмдерiмен.
28. Ульянов ауылдық округінің бюджетінде 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 36079,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

29. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Костанайского районного маслихата М. Сартов
Приложение 1
к решению Костанайского
районного маслихата
от 26 декабря 2025 года
№ 322
Бюджет города Тобыл на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 17.03.2026 № 344 (вводится в действие с 01.01.2026); от 11.06.2026 № 370 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
I. Доходы

29. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының төрағасы М. Сартов
Қостанай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 322 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Тобыл қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 17.03.2026 № 344 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2026 № 370 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмдерiмен.
Санаты
Атауы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер