О внесении изменений в решение маслихата от 26 декабря 2024 года № 240 "О районном бюджете Костанайского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 30 апреля 2025 года № 280
Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Костанайского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 240 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 24506193,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7516941,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям - 1334738,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 107887,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 15546627,5 тысяч тенге;
2) затраты - 31273013,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 30233,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 141552,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 111319,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 59621,0 тысяча тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 59621,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -6856674,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 6856674,3 тысячи тенге, в том числе по:
поступлениям займов - 5889422,0 тысячи тенге;
погашению займов - 111319,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1078571,3 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 240 "Қостанай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 280 шешімі
Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 240 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 24506193,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 7516941,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 1334738,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 107887,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 15546627,5 мың теңге;
2) шығындар - 31273013,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 30233,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 141552,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 111319,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 59621,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 59621,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -6856674,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 6856674,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 5889422,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 111319,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1078571,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

292537,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
292537,0
005
Государственная адресная социальная помощь
292537,0
2
Социальная помощь
492568,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
492568,1
006
Оказание жилищной помощи
3553,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
136200,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
26712,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
173287,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
152815,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
336886,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
336886,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77312,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2292,0
021
Капитальные расходы государственного органа
9398,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
227093,3
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5791,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16032739,5
1
Жилищное хозяйство
13299703,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
432860,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
25860,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
36000,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
371000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
12866843,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
7959461,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

292537,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
292537,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
292537,0
2
Әлеуметтiк көмек
492568,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
492568,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3553,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
136200,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
26712,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
173287,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
152815,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
336886,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
336886,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77312,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2292,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9398,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
227093,3
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5791,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
16032739,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
13299703,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
432860,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
25860,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
36000,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
371000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12866843,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
7959461,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру