О районном бюджете Карабалыкского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 25 декабря 2025 года № 237.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карабалыкского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 632 012,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 723 099,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 40 638,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 341,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 864 934,5 тысячи тенге;
2) затраты – 3 619 331,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 17 823,1 тысячи тенге,
в том числе: бюджетные кредиты – 127 588,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 145 411,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 49 500,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 49 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 996,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 18 996,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 12.05.2026 № 266 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в 2026 году субвенций, передаваемых из областного бюджета, не предусмотрено.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка, сел, сельских округов на 2026 год в сумме 321 853,0 тысячи тенге, в том числе:
Белоглинского сельского округа – 30 434,0 тысячи тенге;
села Босколь – 29 241,0 тысяча тенге;
села Бурли – 36 015,0 тысяч тенге;
села Лесное – 23 086,0 тысяч тенге;
Михайловского сельского округа – 23 994,0 тысячи тенге;
Новотроицкого сельского округа – 20 756,0 тысяч тенге;
села Победа – 27 092,0 тысячи тенге;
Урнекского сельского округа – 11 872,0 тысячи тенге;
Кособинского сельского округа – 25 402,0 тысячи тенге;
Смирновского сельского округа – 37 388,0 тысяч тенге;
Станционного сельского округа – 35 735,0 тысяч тенге;
Тогузакского сельского округа – 20 838,0 тысяч тенге.
4. Установить объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджета поселка Карабалык в бюджет района на 2026 год в сумме 238 179,0 тысяч тенге на компенсацию потерь вышестоящего бюджета.

Қарабалық ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 237 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІM ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарабалық ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 632 012,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 723 099,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 40 638,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 3 341,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 864 934,5 мың теңге;
2) шығындар – 3 668 831,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -17 823,1 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 127 588,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 145 411,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 996,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 996,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 27.03.2026 № 250 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылы облыстық бюджеттен субвенция аударылмағанын ескертеміз.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен кент, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 321 853,0 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Белоглин ауылдық округі – 30 434,0 мың теңге;
Бозкөл ауылы – 29 241,0 мың теңге;
Бөрлі ауылы – 36 015,0 мың теңге;
Лесное ауылы – 23 086,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі – 23 994,0 мың теңге;
Новотроицк ауылдық округі – 20 756,0 мың теңге;
Победа ауылы – 27 092,0 мың теңге;
Өрнек ауылдық округі – 11 872,0 мың теңге;
Қособа ауылдық округі – 25 402,0 мың теңге;
Смирнов ауылдық округі – 37 388,0 мың теңге;
Станционный ауылдық округі – 35 735,0 мың теңге;
Тоғызақ ауылдық округі – 20 838,0 мың теңге.
4. 2026 жылға жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеу үшін Қарабалық кентінің бюджетінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемі 238 179,0 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 447 492,0 тысячи тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карабалыкского района на 2026 год в сумме 67 719,0 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Карабалыкского районого маслихата Балбаева Г.С.
Приложение 1
к решению Карабалыкского
районного маслихата

5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемі 447 492,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. Қарабалық ауданының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 67 719,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарабалық аудандық мәслихаттың төрайымы Г.С. Балбаева
Қарабалық аудандық мәслихатының

46000,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5352,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
185337,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
12482,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
59411,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
53907,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53907,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53217,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
690,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1555117,0
1
Жилищное хозяйство
198898,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
195798,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
195798,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3100,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3100,0
2
Коммунальное хозяйство
1356219,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1356219,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1356219,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
862050,0
1
Деятельность в области культуры
338448,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
338448,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
338448,0
2
Спорт
189231,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
189231,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
23135,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
154096,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12000,0
3
Информационное пространство
228454,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

46000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5352,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
185337,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
12482,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
59411,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
53907,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53907,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53217,0
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
690,0
07
Тұрғынүй-коммуналдық шаруашылық
1555117,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
198898,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
195798,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
195798,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3100,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3100,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1356219,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1356219,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1356219,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
862050,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
338448,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
338448,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
338448,0
2
Спорт
189231,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
189231,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23135,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
154096,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12000,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
228454,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі