О бюджете Тохтаровского сельского округа Житикаринского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 359.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тохтаровского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 31 054,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 270,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 28 784,0 тысячи тенге;
2) затраты – 31 669,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -615,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 615,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.03.2026 № 400 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету Тохтаровского сельского округа на 2026 год, предусмотрен в сумме 26 664,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета Тохтаровского сельского округа в районный бюджет на 2026 год составляет 0,0 тысяч тенге.

Жітіқара ауданы Тоқтаров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 359 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тоқтаров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 054,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 270,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 28 784,0 мың теңге;
2) шығындар – 31 669,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -615,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 615,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.03.2026 № 400 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен Тоқтаров ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 26 664,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған Тоқтаров ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.

4. Учесть, что в бюджете Тохтаровского сельского округа на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) обеспечение функционирования автомобильных дорог Тохтаровского сельского округа.
5. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Тохтаровского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата

4. 2026 жылға арналған Тоқтаров ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Тоқтаров ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
5. Кезекті қаржы жылына арналған Тоқтаров ауылдық округінің бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың