О бюджете города Житикара Житикаринского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 349.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Житикара на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 1 251 304,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 211 011,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 538,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 755,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 358 879,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -107 575,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 107 575,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 20.03.2026 № 385 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету города Житикара на 2026 год, предусмотрен в сумме 0,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета города Житикара в районный бюджет на 2026 год составляет 0,0 тысяч тенге.

Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 349 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жітіқара қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 251 304,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 211 011,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 538,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 12 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24 755,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 358 879,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -107 575,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 107 575,8 мың теңге.";
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 20.03.2026 № 385 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 0,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған Жітіқара қаласының бюджетінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.

4. Учесть, что в бюджете города Житикара Житикаринского района на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) компенсацию потерь в связи с увеличением расходов по выплате вознаграждений в сумме 24 755,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете города Житикара, не подлежащих секвестру не установлен.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата

4. 2026 жылға арналған Жітіқара ауданының Жітіқара қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 24 755,0 мың теңге сомасында сыйлықақы төлеу бойынша шығыстардың ұлғаюына байланысты шығындарды өтеуге.
5. Жітіқара қаласының бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың