О базовых ставках налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги)
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 17 октября 2025 года № 329
В соответствии с пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить размеры базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги), в зависимости от категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить город Житикара близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенных под автостоянки (паркинги).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Житикаринского райнного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата
от 17 октября 2025 года
№ 329
Категории автостоянок (паркингов)
Типы автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
1
Автостоянки (паркинги), закрытого типа
I категория
2
Автостоянки (паркинги), открытого типа
II категория
Приложение 2
к решению маслихата
от 17 октября 2025 года
№ 329
Размер базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) в завиимости от категории автостоянок (паркинги)
Категории автостоянок (паркингов)
Ставки
1
I категория
в 10 раз
2
II категория
в 10 раз

Автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерге арналған базалық салық мөлшерлемелері туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 17 қазандағы № 329 шешімі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 509-бабының 3-тармағына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына байланысты автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерге арналған базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту мөлшері осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттардағы жерге салықты есептеу кезінде жеріне базалық мөлшерлемелер қолданылатын жақын орналасқан елді мекен болып Жітіқара қаласы айқындалсын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихатының
2025 жыллғы 17 қазандағы
№ 329 шешіміне
1-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтардың (паркингтердің) типтері
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
1
Автотұрақтар (паркингтер), жабық типті
I санат
2
Автотұрақтар (паркингтер), ашық типті
II санат
Мәслихатының
2025 жыллғы 17 қазандағы
№ 329 шешіміне
2-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына байланысты автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерге арналған базалық салық мөлшерлемелерінің мөлшері
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Мөлшерлемелер
1
I санат
10 есе
2
II санат
10 есе