О бюджетах сел, сельских округов Джангельдинского района на 2026 - 2028 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 30 декабря 2025 года № 179.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Акколь на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 955,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 400,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 39 555,0 тысячи тенге;
2) затраты – 42 197,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -242,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 242,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 21.04.2026 № 203 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете села Акколь предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 30 297,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Аралбай на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 242,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 500,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32 742,0 тысячи тенге;
2) затраты – 36 506,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 264,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 264,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 21.04.2026 № 203 (вводится в действие с 01.01.2026).

Жангелдин ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 179 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақкөл ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 955,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 400,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 39 555,0 мың теңге;
2) шығындар – 42 197,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -242,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 242,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 21.04.2026 № 203 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Ақкөл ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 30 297,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аралбай ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 242,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 500,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 32 742,0 мың теңге;
2) шығындар – 36 506,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 264,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 264,7 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 21.04.2026 № 203 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть, что в бюджете села Аралбай предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в 32 742,0 тысячи тенге.
5. Утвердить бюджет села Ахмет Байтұрсынұлы на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 726,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 800,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 926,0 тысяч тенге;
2) затраты – 38 769,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -43,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 43,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 21.04.2026 № 203 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть, что в бюджете села Ахмет Байтұрсынұлы предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 36 426,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет села Сужарган на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 585,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 779,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 21,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 43 785,0 тысяч тенге;
2) затраты – 46 362,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -777,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 777,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 21.04.2026 № 203 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть, что в бюджете села Сужарган предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 43 585,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Торгай на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

4. 2026 жылға арналған Аралбай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 32 742,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Ахмет Байтұрсынұлы ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 726,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 800,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 36 926,0 мың теңге;
2) шығындар – 38 769,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -43,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 43,9 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 21.04.2026 № 203 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылға арналған Ахмет Байтұрсынұлы ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 36 426,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Сужарған ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 585,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 779,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 21,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша –43 785,0 мың теңге;
2) шығындар – 46 362,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -777,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 777,8 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 21.04.2026 № 203 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2026 жылға арналған Сужарған ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 43 585,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Торғай ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

24. Учесть, что в бюджете Шилийского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 35 698,0 тысяч тенге.
25. Объем бюджетных изъятий из бюджетов сел, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Джангельдинского районного маслихата А. Ержигитова
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата

24. 2026 жылға арналған Шилі ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 35 698,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
25. Ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
26. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының төрағасы А. Ержигитова
Жангелдин аудандық мәслихатының