О бюджете Денисовского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 24 декабря 2025 года № 67
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 091 965,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 866 982,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 33 733,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 400,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 188 850,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2 879 169,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 386,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 60 550,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 164,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 198 410,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 198 410,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 67 258,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 20 561,0 тысяча тенге, в том числе:
Денисовский сельский округ – 15 031,0 тысяча тенге;
Приреченский сельский округ – 5 530,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 229 825,0 тысяч тенге, в том числе:
Архангельский сельский округ – 22 995,0 тысяч тенге;
Аршалинский сельский округ – 25 246,0 тысяч тенге;
Аятский сельский округ – 18 413,0 тысяч тенге;
село Глебовка – 28 087,0 тысяч тенге;
село Крымское – 24 223,0 тысячи тенге;
Красноармейский сельский округ – 23 199,0 тысяч тенге;
село Перелески – 18 056,0 тысяч тенге;
Покровский сельский округ – 23 502,0 тысячи тенге;
Свердловский сельский округ – 19 586,0 тысяч тенге;
Тельманский сельский округ – 26 518,0 тысяч тенге.

Денисов ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 67 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Денисов ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 091 965,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 866 982,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 33 733,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 400,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 188 850,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 879 169,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 14 386,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 60 550,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 46 164,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 198 410,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 198 410,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 67 258,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттерінен аудандық бюджетке 20 561,0 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көлемі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Денисов ауылдық округі – 15 031,0 мың теңге;
Приречен ауылдық округ" – 5 530,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 229 825,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Архангельск ауылдық округі – 22 995,0 мың теңге;
Аршалы ауылдық округі – 25 246,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округі – 18 413,0 мың теңге;
Глебовка ауылы – 28 087,0 мың теңге;
Қырым ауылы – 24 223,0 мың теңге;
Красноармейск ауылдық округі – 23 199,0 мың теңге;
Перелески ауылы – 18 056,0 мың теңге;
Покров ауылдық округі – 23 502,0мың теңге;
Свердлов ауылдық округі – 19 586,0 мың теңге;
Тельман ауылдық округі – 26518,0 мың теңге.

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 800,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 800,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
246 132,0
1
Социальное обеспечение
16 560,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16 560,0
005
Государственная адресная социальная помощь
16 560,0
2
Социальная помощь
171 481,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
171 481,0
006
Оказание жилищной помощи
2 898,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 142,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 180,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
72 927,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
60 334,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58 091,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58 091,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 778,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
313,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
173 753,0
1
Жилищное хозяйство
136 553,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
136 553,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
136 553,0
2
Коммунальное хозяйство
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
0,0
3
Благоустройство населенных пунктов
37 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37 200,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
37 000,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 800,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 800,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
246 132,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 560,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16 560,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 560,0
2
Әлеуметтiк көмек
171 481,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
171 481,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 898,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 142,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 180,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
72 927,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
60 334,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
58 091,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58 091,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 778,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
313,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
173 753,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
136 553,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
136 553,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
136 553,0
2
Коммуналдық шаруашылық
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
0,0
3
Елді-мекендерді көркейту
37 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 200,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
37 000,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету