О бюджете Денисовского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 24 декабря 2025 года № 67.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 365 887,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 866 982,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 33 733,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 400,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 462 772,5 тысячи тенге;
2) затраты – 3 210 012,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 398,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 60 550,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 152,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 138 477,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 138 477,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 22.04.2026 № 20 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 67 258,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 20 561,0 тысяча тенге, в том числе:
Денисовский сельский округ – 15 031,0 тысяча тенге;
Приреченский сельский округ – 5 530,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 229 825,0 тысяч тенге, в том числе:
Архангельский сельский округ – 22 995,0 тысяч тенге;
Аршалинский сельский округ – 25 246,0 тысяч тенге;
Аятский сельский округ – 18 413,0 тысяч тенге;
село Глебовка – 28 087,0 тысяч тенге;
село Крымское – 24 223,0 тысячи тенге;
Красноармейский сельский округ – 23 199,0 тысяч тенге;
село Перелески – 18 056,0 тысяч тенге;
Покровский сельский округ – 23 502,0 тысячи тенге;
Свердловский сельский округ – 19 586,0 тысяч тенге;
Тельманский сельский округ – 26 518,0 тысяч тенге.

Денисов ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 67 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Денисов ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 365 887,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 866 982,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 33 733,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 400,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 462 772,5 мың теңге;
2) шығындар – 3 210 012,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 17 398,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 60 550,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 43 152,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 138 477,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 138 477,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 22.04.2026 № 20 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 67 258,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттерінен аудандық бюджетке 20 561,0 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көлемі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Денисов ауылдық округі – 15 031,0 мың теңге;
Приречен ауылдық округ" – 5 530,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 229 825,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Архангельск ауылдық округі – 22 995,0 мың теңге;
Аршалы ауылдық округі – 25 246,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округі – 18 413,0 мың теңге;
Глебовка ауылы – 28 087,0 мың теңге;
Қырым ауылы – 24 223,0 мың теңге;
Красноармейск ауылдық округі – 23 199,0 мың теңге;
Перелески ауылы – 18 056,0 мың теңге;
Покров ауылдық округі – 23 502,0мың теңге;
Свердлов ауылдық округі – 19 586,0 мың теңге;
Тельман ауылдық округі – 26518,0 мың теңге.

4-1. Учесть, что в бюджете района на 2026 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 726,8 тысяч тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 0,3 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 726,5 тысяч тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 22.04.2026 № 20 (вводится в действие с 01.01.2026).
4-2. Учесть, что в бюджет района предусмотрен возврат целевых трансфертов с 4 уровня бюджета на сумму 106,1 тысяч тенге, в том числе:
областные трансферты в сумме 102,4 тысячи тенге;
районные трансферты в сумме 3,7 тысячи тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 22.04.2026 № 20 (вводится в действие с 01.01.2026).

4-1. 2026 жылға арналған ауданның бюджетінде нысаналы трансферттерді 726,8 мың теңге сомасында қайтаруы қарастырылғаны ескертілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 0,3 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 726,5 мың теңге сомасында
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 22.04.2026 № 20 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-2. Аудан бюджетіне бюджеттің 4 деңгейінен 106,1 мың теңге сомасына нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
облыстық бюджетке 102,4 мың теңге сомасында;
аудандық трансферттер 3,7 мың теңге
Ескерту. Шешім 4-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 22.04.2026 № 20 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Денисовского района на 2026 год в размере 8 890,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Денисовcкого районного маслихата В. Шерер
Приложение 1
к решению Денисовского
районного маслихата
от 24 декабря 2025 года
№ 67
Бюджет Денисовского района на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 22.04.2026 № 20 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
I. Доходы

5. 2026 жылға арналған Денисов ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 8890,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Денисов аудандық мәслихатының төрағасы В. Шерер
Денисов аудандық мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 67 шешіміне
1-қосымша
Денисов ауданының 2026 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 22.04.2026 № 20 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер

430,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
215,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
215,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 800,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 800,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 800,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 800,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
254 911,1
1
Социальное обеспечение
16 560,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16 560,0
005
Государственная адресная социальная помощь
16 560,0
2
Социальная помощь
181 260,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
181 260,1
006
Оказание жилищной помощи
2 898,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 142,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 180,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
72 927,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
70 113,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 091,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 091,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 778,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
313,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
229 114,3
1
Жилищное хозяйство
191 914,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
191 914,3
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
19 307,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

430,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
215,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
215,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 800,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 800,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 800,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 800,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
254 911,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 560,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16 560,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 560,0
2
Әлеуметтiк көмек
181 260,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
181 260,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 898,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 142,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 180,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
72 927,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
70 113,1
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 091,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 091,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 778,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
313,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
229 114,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
191 914,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
191 914,3
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
19 307,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу