О бюджетах села, сельских округов Амангельдинского района на 2026 - 2028 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 25 декабря 2025 года № 188.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 570,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 63 874,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 626,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 55 570,0 тысяч тенге;
2) затраты – 146 536,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25 966,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 25 966,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20.02.2026 № 203 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Амангельдинского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме – 55 570,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Амантогайского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 677,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 000,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 20 677,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34 677,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете Амантогайского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме – 20 677,0 тысяч тенге.

Амангелді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 188 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 120 570,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 63 874,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 626,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 55 570 мың теңге;
2) шығындар – 146 536,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 25 966,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 966,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 20.02.2026 № 203 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі ).
2. 2026 жылға арналған Амангелді ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 55 570,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Амантоғай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 677,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 14000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20 677,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 677,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған Амантоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 20 677,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить бюджет села Аксай на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 597,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 000,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 20 597,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28 718,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 121,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 121,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20.02.2026 № 203 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть, что в бюджете села Аксай предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме – 20 597,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Байгабылского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 172,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 457,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 43,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 672,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28 804,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 632,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 632,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20.02.2026 № 203 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть, что в бюджете Байгабылского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме – 25 672,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Кабыргинского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 777,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 500,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;

5. Ақсай ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 597,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20 597,0 мың теңге;
2) шығындар – 28 718,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 121,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 121,9 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 20.02.2026 № 203 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі ).
6. 2026 жылға арналған Ақсай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 20 597,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Байғабыл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 172,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 457 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 43,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 25 672,0 мың теңге;
2) шығындар – 28 804,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 632,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 632,6 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 20.02.2026 № 203 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі ).
8. 2026 жылға арналған Байғабыл ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 25 672,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін
9. Қабырға ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 777,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 500,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 266,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20.02.2026 № 203 (вводится в действие с 01.01.2026).
18. Учесть, что в бюджете Урпекского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме – 29 349,0 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Уштогайского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 300,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 500,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22 800,0 тысяч тенге;
2) затраты – 29 662,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 362,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 362,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 20.02.2026 № 203 (вводится в действие с 01.01.2026).
20. Учесть, что в бюджете Уштогайского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме – 22 800,0 тысяч тенге
21. Объем бюджетных изъятий из бюджетов села, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Амангельдинского районного маслихата Н. Альмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Временно исполняющий обязанности руководителя
коммунального государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата Амангельдинского района"
______________________________ Е.А. Амирбеков
"25" декабря 2025 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "25" декабря 2025 года
№ 188
Бюджет Амангельдинского сельского округа Амангельдинского района на 2026 год

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 266,2 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 20.02.2026 № 203 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі ).
18. 2026 жылға арналған Үрпек ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 29 349,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Үштоғай ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 300,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 500,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22 800,0 мың теңге;
2) шығындар – 29 662,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 362,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 362,7 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 20.02.2026 № 203 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі ).
20. 2026 жылға арналған Үштоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 22 800,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
21. Ауыл, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
22. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының төрағасы Н. Әлмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Амангелді ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" коммуналдық мемлекеттік
мекемесі басшысының уақытша
міндетін атқарушысы
___________________ Е.А. Әмірбеков
"25" желтоқсан 2025 жыл
Мәслихаттың
2025 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 188 шешіміне
1-қосымша
Амангелді ауданының Амангелді ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті