О бюджете города Лисаковска на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24 декабря 2025 года № 215
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 6 статьи 1, пунктом 2 статьи 79, статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 7274457,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6138007,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 70903,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 46250,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1019297,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7274457,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -96449,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 96449,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 96449,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 96449,0 тысяч тенге.

Лисаков қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 215 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 1-бабының 6-тармағына, 79-бабының 2-тармағына, 88, 91-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Лисаков қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7274457,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6138007,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 70903,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 46250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1019297,0 мың теңге;
2) шығындар – 7274457,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 96449,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 96449,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 96449,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 96449,0 мың теңге.

2. Учесть, что на 2026 год объем бюджетных изъятий из районного (города областного значения) бюджета в областной бюджет установлен в сумме 2849324,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного (города областного значения) бюджета бюджету поселка Октябрьский, в сумме 50480,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета поселка Октябрьский в районный (город областного значения) бюджет на 2026 год составляет 0,0 тысяч тенге.

2. 2026 жылға аудандық (облыстық маңызы бар қаладан) бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 2849324,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Лисаков қаласының 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық (облыстық маңызы бар қаласының) бюджеттен Октябрь кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 50480,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Октябрь кентінің 2026 жылға арналған бюджетінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.

5. Утвердить резерв акимата города Лисаковска на 2026 год в сумме 125320,0 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории города – 62660,0 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа города на неотложные затраты – 62660,0 тысяч тенге.
6. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2026 год не установлен.

5. Лисаков қаласы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 125320,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
қала аумағында табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін төтенше резерв – 62660,0 мың теңге;
қаланың жергілікті атқарушы органының шұғыл шығындарға арналған резерві – 62660,0 мың теңге.
6. Лисаков қаласының 2026 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбеген.

45 751,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
45 751,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
572 877,0
1
Социальное обеспечение
30 712,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 712,0
005
Государственная адресная социальная помощь
30 712,0
2
Социальная помощь
424 259,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
424 259,0
006
Оказание жилищной помощи
23 557,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60 513,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 798,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
194 518,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
119 110,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16 763,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
117 906,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
117 906,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
101 522,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
239,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16 145,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
355 369,0
1
Жилищное хозяйство
3 629,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 629,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 629,0
2
Коммунальное хозяйство
13 732,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 732,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
13 732,0
3
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
338 008,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

45 751,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
45 751,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
572 877,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
30 712,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 712,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30 712,0
2
Әлеуметтiк көмек
424 259,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
424 259,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
23 557,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60 513,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 798,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
194 518,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
119 110,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16 763,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
117 906,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
117 906,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 522,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
239,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 145,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
355 369,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 629,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 629,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 629,0
2
Коммуналдық шаруашылық
13 732,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 732,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
13 732,0
3
Елді-мекендерді көркейту
338 008,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі