О бюджете города Лисаковска на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24 декабря 2025 года № 215.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 6 статьи 1, пунктом 2 статьи 79, статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1 и 2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 7511592,8 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6138007,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 70903,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 46250,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1256432,8 тысячи тенге;
2) затраты – 7559691,4 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1472358,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1568807,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 96449,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1520457,5 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1520457,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 10.04.2026 № 235 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что на 2026 год объем бюджетных изъятий из районного (города областного значения) бюджета в областной бюджет установлен в сумме 2849324,0 тысячи тенге.

Лисаков қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 215 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 1-бабының 6-тармағына, 79-бабының 2-тармағына, 88, 91-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Лисаков қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1 және 2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7511592,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6138007,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 70903,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 46250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1256432,8 мың теңге;
2) шығындар – 7559691,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1472358,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1568807,9 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 96449,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1520457,5 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1520457,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 10.04.2026 № 235 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға аудандық (облыстық маңызы бар қаладан) бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 2849324,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.

3. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного (города областного значения) бюджета бюджету поселка Октябрьский, в сумме 50480,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета поселка Октябрьский в районный (город областного значения) бюджет на 2026 год составляет 0,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата города Лисаковска на 2026 год в сумме 125320,0 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории города – 62660,0 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа города на неотложные затраты – 62660,0 тысяч тенге.

3. Лисаков қаласының 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық (облыстық маңызы бар қаласының) бюджеттен Октябрь кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 50480,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Октябрь кентінің 2026 жылға арналған бюджетінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
5. Лисаков қаласы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 125320,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
қала аумағында табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін төтенше резерв – 62660,0 мың теңге;
қаланың жергілікті атқарушы органының шұғыл шығындарға арналған резерві – 62660,0 мың теңге.

17 864,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 864,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
433,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
433,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
433,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
43 161,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
43 161,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 161,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
43 161,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
555 246,0
1
Социальное обеспечение
28 974,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28 974,0
005
Государственная адресная социальная помощь
28 974,0
2
Социальная помощь
411 317,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
411 317,0
006
Оказание жилищной помощи
22 224,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
57 087,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 243,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
193 789,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
112 508,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16 466,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
114 955,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 955,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
99 351,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
228,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 376,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
381 613,6
1
Жилищное хозяйство
3 424,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

17 864,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 864,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
433,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
433,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
433,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
43 161,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
43 161,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 161,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
43 161,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
555 246,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
28 974,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28 974,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28 974,0
2
Әлеуметтiк көмек
411 317,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
411 317,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
22 224,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
57 087,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 243,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
193 789,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
112 508,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16 466,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
114 955,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 955,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 351,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
228,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 376,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
381 613,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 424,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі