О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2024 года № 139 "О бюджете города Лисаковска на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 16 июля 2025 года № 179
Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Лисаковска на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 139 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205020) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2025-2027 годы согласно приложениям 1 и 2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7829021,5 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6750788,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 64135,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 41349,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 972749,5 тысяч тенге;
2) затраты – 8099590,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7017,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7017,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 139 "Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2025 жылғы 16 шілдедегі № 179 шешімі
Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 139 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205020 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1 және 2-қосымшаларға сәйкес оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7829021,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6750788,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 64135,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 41349,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 972749,5 мың теңге;
2) шығындар – 8099590,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -7017,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7017,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -263552,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 263552,0 тысячи тенге.";
приложения 1 и 2 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Исполняющий обязанности председателя городского маслихата А. Кан
Приложение 1
к решению маслихата
от 16 июля 2025 года
№ 179
Приложение 1
к решению маслихата

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -263552,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 263552,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 2-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Лисаков қалалық мәслихаты төрағасының м.а. А. Кан
Мәслихаттың
2025 жылғы 16 шілдедегі
№ 179 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың

581 192,4
1
Социальное обеспечение
81 815,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81 815,0
005
Государственная адресная социальная помощь
81 815,0
2
Социальная помощь
368 363,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
368 363,2
006
Оказание жилищной помощи
17 095,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
55 077,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 921,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
151 891,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
119 720,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
17 658,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
131 014,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131 014,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88 068,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
509,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 530,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 696,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 211,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
632 489,7
1
Жилищное хозяйство
157 849,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
157 849,7
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
53 655,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
104 194,7
2
Коммунальное хозяйство
172 789,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36 380,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

581 192,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
81 815,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81 815,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
81 815,0
2
Әлеуметтiк көмек
368 363,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
368 363,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 095,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
55 077,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 921,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
151 891,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
119 720,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
17 658,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
131 014,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131 014,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 068,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
509,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 530,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 696,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 211,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
632 489,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
157 849,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
157 849,7
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
53 655,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
104 194,7
2
Коммуналдық шаруашылық
172 789,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36 380,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
276,0
5
Планирование и статистическая деятельность
42 605,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
42 605,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
42 605,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
78 775,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
30 319,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
30 319,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48 456,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 456,0
02
Оборона
16 379,0
1
Военные нужды
15 990,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 990,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 990,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
389,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
389,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
389,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35 813,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
35 813,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 813,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
35 813,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
470 854,0
1
Социальное обеспечение
26 919,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 919,0
005
Государственная адресная социальная помощь
26 919,0
2
Социальная помощь
352 118,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
352 118,0
006
Оказание жилищной помощи
17 950,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 130,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 267,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
151 572,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
276,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
42 605,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
42 605,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 605,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
78 775,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
30 319,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 319,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48 456,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 456,0
02
Қорғаныс
16 379,0
1
Әскери мұқтаждар
15 990,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 990,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 990,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
389,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
389,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
389,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35 813,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
35 813,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 813,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
35 813,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
470 854,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
26 919,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 919,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26 919,0
2
Әлеуметтiк көмек
352 118,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
352 118,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 950,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 130,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 267,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
151 572,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету