О бюджетах сел и сельских округов города Аркалыка на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 23 декабря 2025 года № 202.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьями 91, 92 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Ангарское города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 30742,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4485,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26257,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 26257,0 тысяч тенге;
2) затраты – 33159,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2417,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2417,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2417,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете села Ангарское города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 26257,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Восточное города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 36002,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9008,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 26994,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 26994,0 тысяч тенге;
2) затраты – 38305,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2303,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2303,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2303,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Учесть, что в бюджете села Восточное города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 26994,0 тысяч тенге.

Арқалық қаласы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 202 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91, 92-баптарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-7-тармағына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арқалық қаласы Аңғар ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30742,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4485,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26257,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 26257,0 мың теңге;
2) шығындар – 33159,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2417,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2417,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2417,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Арқалық қаласы Аңғар ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 26257,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Арқалық қаласы Восточный ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36002,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9008,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26994,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 26994,0 мың теңге;
2) шығындар – 38305,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2303,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2303,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2303,6 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Восточный ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 26994,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить бюджет села Екидин города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 31881,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1122,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 58,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 30701,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 30701,0 тысяч тенге;
2) затраты – 31897,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть, что в бюджете села Екидин города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 30701,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет села Жалгызтал города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 32835,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7863,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24972,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 24972,0 тысяч тенге;
2) затраты – 35475,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2640,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2640,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2640,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть, что в бюджете села Жалгызтал города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 24972,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Әбдіғаппар хан города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 34791,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2172,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 73,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32546,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 32546,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34867,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;

5. Арқалық қаласы Екідің ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31881,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1122,0 мың теңге;
салықтық түсімдер бойынша – 58,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 30701,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 30701,0 мың теңге;
2) шығындар – 31897,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 16,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16,5 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Екідің ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 30701,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Арқалық қаласы Жалғызтал ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32835,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 7863,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24972,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 24972,0 мың теңге;
2) шығындар – 35475,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2640,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2640,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2640,7 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Жалғызтал ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 24972,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Арқалық қаласы Әбдіғаппар хан ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34791,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2172,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 73,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 32546,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 32546,0 мың теңге;
2) шығындар – 34867,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -76,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 76,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 76,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Учесть, что в бюджете села Әбдіғаппар хан города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 32546,0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет села Коктау города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 28714,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3093,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25621,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 25621,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28721,4 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
12. Учесть, что в бюджете села Коктау города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 25621,0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет села Уштобе города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 30169,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5089,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25080,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 25080,0 тысяч тенге;
2) затраты – 31507,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1338,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1338,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1338,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
14. Учесть, что в бюджете села Уштобе города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 25080,0 тысяч тенге.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 76,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 76,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 76,7 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Әбдіғаппар Хан ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 32546,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Арқалық қаласы Көктау ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28714,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3093,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 25621,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 25621,0 мың теңге;
2) шығындар – 28721,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7,4 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Көктау ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 25621,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. Арқалық қаласы Үштөбе ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30169,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5089,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 25080,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 25080,0 мың теңге;
2) шығындар – 31507,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1338,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1338,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1338,8 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Үштөбе ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 25080,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

15. Утвердить бюджет села Фурманово города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 41501,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9034,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32467,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 32467,0 тысяч тенге;
2) затраты – 43692,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2191,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2191,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2191,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
16. Учесть, что в бюджете села Фурманово города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 32467,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет села Целинный города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26, 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 28759,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6679,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22080,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 22080,0 тысяч тенге;
2) затраты – 30831,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2072,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2072,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2072,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
18. Учесть, что в бюджете села Целинный города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 22080,0 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Ашутастинского сельского округа города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29, 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 190 172,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10681,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 179 491,5 тысяч тенге, из них объем субвенций – 30505,0 тысяч тенге;
2) затраты – 192 066,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

15. Арқалық қаласы Фурманов ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41501,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9034,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 32467,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 32467,0 мың теңге;
2) шығындар – 43692,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2191,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2191,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2191,6 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Фурманов ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 32467,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Арқалық қаласы Целинный ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26, 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28759,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6679,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22080,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 22080,0 мың теңге;
2) шығындар – 30831,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2072,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2072,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2072,6 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Целинный ауылының бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 22080,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Арқалық қаласы Ашутасты ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29, 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 190 172,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10681,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 179 491,5 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 30505,0 мың теңге;
2) шығындар – 192 066,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -1894,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1894,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1894,4 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 19 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
20. Учесть, что в бюджете Ашутастинского сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 30505,0 тысяч тенге.
21. Утвердить бюджет Каиндинского сельского округа города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 31, 32, 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 26102,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2081,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24021,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 24021,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28104,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –-2002,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2002,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2002,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
22. Учесть, что в бюджете Каиндинского сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 24021,0 тысяч тенге.
23. Утвердить бюджет Молодежного сельского округа города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 34, 35, 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 34537,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13226,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21311,0 тысяч тенге, из них объем субвенций – 21311,0 тысяч тенге;
2) затраты – 37081,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2544,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2544,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2544,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
24. Учесть, что в бюджете Молодежного сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 21311,0 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1894,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1894,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1894,4 мың теңге.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Ашутасты ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 30505,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
21. Арқалық қаласы Қайыңды ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32, 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26102,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2081,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24021,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 24021,0 мың теңге;
2) шығындар – 28104,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2002,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2002,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2002,0 мың теңге.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Қайыңды ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 24021,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
23. Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35, 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34537,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 13226,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21311,0 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 21311,0 мың теңге;
2) шығындар – 37081,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2544,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2544,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2544,3 мың теңге.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
24. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Молодежный ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 21311,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

Сноска. Пункт 25 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.04.2026 № 222 (вводится в действие с 01.01.2026).
26. Учесть, что в бюджете Родинского сельского округа города Аркалыка предусмотрен объем субвенций, передаваемых из бюджета города на 2026 год в сумме 36575,0 тысяч тенге.
27. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата

Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.04.2026 № 222 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
26. 2026 жылға арналған Арқалық қаласы Родина ауылдық округінің бюджетінде қала бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 36575,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
27. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық қалалық мәслихатының