О внесении изменений в решение маслихата от 30 декабря 2024 года № 144 "О бюджете города Аркалыка на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 5 декабря 2025 года № 191
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 144 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 15802695,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4291578,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 63475,7 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 194809,2 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11252832,8 тысяч тенге, из них объем субвенций – 489718,0 тысяч тенге;
2) затраты – 16280894,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2007,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 14867,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16874,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -476191,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 476191,5 тысяч тенге:
поступление займов – 14780,0 тысяч тенге;
погашение займов – 16874,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 478285,5 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение
к решению Аркалыкского
городского маслихата

Мәслихаттың 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 144 "Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2025 жылғы 5 желтоқсандағы № 191 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 144 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15802695,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4291578,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 63475,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 194809,2 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 11252832,8 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 489718,0 мың теңге;
2) шығындар – 16280894,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2007,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 14867,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 16874,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -476191,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 476191,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14780,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16874,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 478285,5 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық қалалық мәслихатының

1 027 913,7
1
Социальное обеспечение
112 470,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 470,0
005
Государственная адресная социальная помощь
112 470,0
2
Социальная помощь
642 742,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
642 742,1
006
Оказание жилищной помощи
3 059,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45 087,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 537,6
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
146 192,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
227 550,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
210 315,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
272 701,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
272 701,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
182 419,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
788,0
021
Капитальные расходы государственного органа
9 958,5
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
68 142,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 394,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 877 912,3
1
Жилищное хозяйство
1 327 349,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
324 878,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
324 878,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 002 470,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
17 253,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
985 217,0
2
Коммунальное хозяйство
2 561 726,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

1 027 913,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
112 470,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 470,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
112 470,0
2
Әлеуметтiк көмек
642 742,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
642 742,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 059,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45 087,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 537,6
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
146 192,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
227 550,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
210 315,3
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
272 701,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
272 701,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 419,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
788,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 958,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
68 142,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 394,1
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 877 912,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 327 349,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
324 878,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
324 878,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 002 470,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
17 253,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
985 217,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2 561 726,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі