О городском бюджете города Рудного на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 257.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Рудненский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Рудного на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 503 866,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 33 447 014,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 289 009,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 277 746,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1 490 097,9 тысячи тенге;
2) затраты – 36 679 809,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 389 586,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -566 528,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 566 528,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 27.03.2026 № 269 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2026 год в сумме 335 194,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 78 156,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 257 038,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2027 год в сумме 346 983,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 80 426,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 266 557,0 тысячи тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2028 год в сумме 356 895,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 82 263,0 тысяч тенге;

Рудный қаласының 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 257 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Рудный қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Рудный қаласының 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 503 866,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 33 447 014,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 289 009,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 277 746,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 490 097,9 мың теңге;
2) шығындар – 36 679 809,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 389 586,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -566 528,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 566 528,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 27.03.2026 № 269 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Рудный қаласының қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) Рудный қаласының 2026 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 335 194,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 78 156,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 257 038,0 мың теңге;
2) Рудный қаласының 2027 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 346 983,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 80 426,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 266 557,0 мың теңге;
3) Рудный қаласының 2028 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 356 895,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 82 263,0 мың теңге;

поселка Качар – 274 632,0 тысяч тенге.
3. Установить, что объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов поселков Горняцкий и Качар, составляют на 2026 год – 0,0 тысяч тенге, на 2027 год – 0,0 тысяч тенге, на 2028 год - 0,0 тысяч тенге.
4. Утвердить размер резерва местного исполнительного органа на 2026 год в сумме 839 869,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 27.03.2026 № 269 (вводится в действие с 01.01.2026).

Қашар кентіне – 274 632,0 мың теңге;
3. Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттерінен берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемдері 2026 жылға – 0,0 мың теңге, 2027 жылға – 0,0 мың теңге, 2028 жылға – 0,0 мың теңге құрайтыны белгіленсін.
4. 2026 жылға арналған жергілікті атқарушы орган резервінің мөлшері 839 869,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 27.03.2026 № 269 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

122
Аппарат акима района (города областного значения)
54 119,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
54 119,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
78 712,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
78 712,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
78 712,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
78 712,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 618 060,0
1
Социальное обеспечение
134 756,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
134 756,0
005
Государственная адресная социальная помощь
134 756,0
2
Социальная помощь
2 157 212,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 157 212,0
006
Оказание жилищной помощи
9 480,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
179 550,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
24 191,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
379 926,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
717 978,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
706 637,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
139 450,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
326 092,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326 092,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
205 397,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 782,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
116 823,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 090,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 825 776,0
1
Жилищное хозяйство
145 406,0

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
54 119,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
54 119,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
157 880,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
157 880,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
157 880,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
157 880,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 680 153,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
134 756,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
134 756,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
134 756,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 219 305,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 219 305,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 480,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
179 550,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
24 191,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
379 926,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
717 978,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтажмүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
764 730,4
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
139 450,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
326 092,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326 092,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 397,0
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 782,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
116 823,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 090,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 939 993,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 200 218,6

152 126,0
2
Социальная помощь
2 276 222,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 276 222,0
006
Оказание жилищной помощи
10 702,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
202 694,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
27 309,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
401 221,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
735 388,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
754 437,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
144 471,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
348 830,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
348 830,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
212 578,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 011,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
131 882,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 359,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 657 264,0
1
Жилищное хозяйство
1 226 046,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 122,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 122,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
223 270,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
223 270,0
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
1 001 654,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
100 013,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 926,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
13 909,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту

152 126,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 276 222,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 276 222,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 702,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
202 694,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
27 309,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
401 221,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
735 388,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасызету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
754 437,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
144 471,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
348 830,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
348 830,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 578,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 011,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
131 882,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 359,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 657 264,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 226 046,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 122,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 122,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
223 270,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
223 270,0
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
1 001 654,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 013,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 926,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
13 909,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу