О городском бюджете города Рудного на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 257
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Рудненский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Рудного на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 450 595,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 33 447 014,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 343 831,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 277 746,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 382 004,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34 492 651,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -81 044,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 037 988,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 037 988,0 тысяч тенге.
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2026 год в сумме 335 194,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 78 156,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 257 038,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2027 год в сумме 346 983,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 80 426,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 266 557,0 тысячи тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2028 год в сумме 356 895,0 тысяч тенге, в том числе:

Рудный қаласының 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 257 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Рудный қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Рудный қаласының 2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 450 595,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 33 447 014,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 343 831,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 277 746,0мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 382 004,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 492 651,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -81 044,0 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 1000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 037 988,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 037 988,0 мың теңге.
2. Рудный қаласының қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) Рудный қаласының 2026 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 335 194,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 78 156,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 257 038,0 мың теңге;
2) Рудный қаласының 2027 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 346 983,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 80 426,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 266 557,0 мың теңге;
3) Рудный қаласының 2028 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 356 895,0 мың теңге, оның ішінде:

поселка Горняцкий – 82 263,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 274 632,0 тысяч тенге.
3. Установить, что объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов поселков Горняцкий и Качар, составляют на 2026 год – 0,0 тысяч тенге, на 2027 год – 0,0 тысяч тенге, на 2028 год - 0,0 тысяч тенге.
4. Утвердить размер резерва местного исполнительного органа на 2026 год в сумме 684 210,0 тысячи тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель городского маслихата А. Искаков
Приложение 1
к решению маслихата

Горняцк кентіне – 82 263,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 274 632,0 мың теңге;
3. Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттерінен берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемдері 2026 жылға – 0,0 мың теңге, 2027 жылға – 0,0 мың теңге, 2028 жылға – 0,0 мың теңге құрайтыны белгіленсін.
4. 2026 жылға арналған жергілікті атқарушы орган резервінің мөлшері 684 210,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А. Искаков
Мәслихаттың

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
78 712,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
78 712,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 618 060,0
1
Социальное обеспечение
134 756,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
134 756,0
005
Государственная адресная социальная помощь
134 756,0
2
Социальная помощь
2 157 212,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 157 212,0
006
Оказание жилищной помощи
9 480,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
179 550,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
24 191,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
379 926,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
717 978,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
706 637,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
139 450,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
326 092,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326 092,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
205 397,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 782,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
116 823,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 090,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 825 776,0
1
Жилищное хозяйство
145 406,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
994,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
994,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
21 912,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
78 712,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
78 712,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 618 060,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
134 756,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
134 756,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
134 756,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 157 212,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 157 212,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9 480,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
179 550,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
24 191,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
379 926,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
717 978,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
706 637,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
139 450,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
326 092,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326 092,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 397,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 782,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
116 823,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 090,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 825 776,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
145 406,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
994,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
994,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
21 912,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру