О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 9 июля 2021 года № 75 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение маслихата Костанайской области от 21 июля 2025 года № 235
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата от 9 июля 2021 года № 75 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23595) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному решению:
пункты 8, 9, 10, 11, 12, 13, 30 исключить;
дополнить пунктами 32, 33, 34, 35, 36, следующего содержания:
"32. Препарат "Рисдиплам", порошок для приготовления раствора для приема внутрь, гражданам с заболеванием спинальная мышечная атрофия.
33. Препарат "Голимумаб", раствор для инъекций гражданам с заболеванием ювенильный идиопатический артрит.
34. Препарат "Тофацитиниб", таблетка, гражданам с заболеванием ювенильный идиопатический артрит.
35. Препарат "Анакинра" раствор для инъекций, гражданам с заболеванием ювенальный идиопатический артрит.
36. Препарат "Алпелисиб" таблетка, гражданам с онкологическими заболеваниями.";
приложение 3 к указанному решению дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. Стерильный раствор натрия хлорида и гиалуроната натрия для ингаляционного введения, гражданам с заболеванием кистозный фиброз (муковисцидоз).".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Временно осуществляющий полномочия председателя Костанайского областного маслихата М. Жутаев
Согласовано
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление
здравоохранения акимата
Костанайской области"
________________ А. Доспанов
"___" _____________ 2025 года

"Мәслихаттың 2021 жылғы 9 шілдедегі № 75 "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қостанай облысы мәслихатының 2025 жылғы 21 шілдедегі № 235 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының 2021 жылғы 9 шілдедегі № 75 "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23595 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
8, 9, 10, 11, 12, 13, 30-тармақтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 32, 33, 34, 35, 36-тармақтармен толықтырылсын:
"32. "Рисдиплам" препараты, ішуге арналған ерітінді дайындауға арналған ұнтақ, жұлын бұлшықет атрофиясы ауруы бар азаматтарға.
33. "Голимумаб" препараты, кәмелетке толмаған идиопатиялық артрит ауруы бар азаматтарға инъекцияға арналған ерітінді.
34. "Тофацитиниб" препараты, кәмелетке толмаған идиопатиялық артрит ауруы бар азаматтарға таблетка.
35. "Анакинра" препараты, инъекцияға арналған ерітінді, ювеналды идиопатиялық артрит ауруы бар азаматтарға.
36. "Алпелисиб" препараты, онкологиялық аурулары бар азаматтарға таблетка.";
көрсетілген шешімнің 3-қосымшасы мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Ингаляциялық енгізуге арналған натрий хлориді мен натрий гиалуронатының стерильді ерітіндісі, ауруы бар азаматтарға муковисцидоз (муковисцидоз).".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы М. Жутаев
Келісілді
"Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
________________ А. Доспанов
"___" _____________ 2025 жыл