О бюджетах сел, сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 23 декабря 2025 года № 25/198
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Закон Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 739 077,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 272 049,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 551,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 2 466 477,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2 739 077,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть, что из районного бюджета на 2026 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 2 466 477,0 тысячи тенге, в том числе:
села Шетпе – 536 974,0 тысяч тенге;
села Жынгылды – 66 119,0 тысяча тенге;
сельского округа Сайотес – 172 367,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 122 448,0 тысяч тенге;
села Кызан – 125 455,0 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 270 376,0 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 288 404,0 тысячи тенге;
села Жармыш – 337 599,0 тысяча тенге;

2026-2028 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 25/198 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 739 077,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 272 049,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 551,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 466 477,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 739 077,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 2 466 477,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 536 974,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 66 119,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 172 367,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 122 448,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 125 455,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 270 376,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 288 404,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 337 599,0 мың теңге;