Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 17/134 "2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 25/197 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсанындағы № 17/134 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 679 984,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 368 999,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 403,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 296,0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 309 286,2 мың теңге;
2) шығындар – 3 703 164,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -23 180,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23 180,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 180,3 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 3 308 400,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 524 018,8 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 166 553,8 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 479 758,9 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 221 404,9 мың теңге;
Қызан ауылы – 374 655,6 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 316 660,5 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 225 128,1 мың теңге;

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 17/134 "О бюджетах сел, сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 23 декабря 2025 года № 25/197
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 17/134 "О бюджетах сел, сельских округов на 2025 - 2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 679 984,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 368 999,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 403,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 296,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 3 309 286,2 тысяча тенге;
2) затраты – 3 703 164,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23 180,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 180,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23 180,3 тысяч тенге;";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 3 308 400,2 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 524 018,8 тысяча тенге;
села Жынгылды – 166 553,8 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 479 758,9 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 221 404,9 тысячи тенге;
села Кызан – 374 655,6 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 316 660,5 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 225 128,1 тысяч тенге;

Жармыш ауылы – 191 236,3 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 177 566,1 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 283 135,9 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 218 146,4 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 130 134,9 мың теңге,";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е. Махмутов

села Жармыш – 191 236,3 тысяч тенге;
села Акшымырау – 177 566,1 тысячи тенге;
сельского округа Онды – 283 135,9 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 218 146,4 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 130 134,9 тысяч тенге;";
приложение 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Е. Махмутов