Об определении Перечня гидротехнических сооружений, представляющих угрозу населению
Приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 10 сентября 2025 года № 228-НҚ
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить перечень гидротехнических сооружений, представляющих угрозу населению, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития водохозяйственных сооружений Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Н. Нуржигитов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
от 10 сентября 2025 года № 228-НҚ
Перечень гидротехнических сооружений, представляющих угрозу населению
1. Астанинское водохранилище на реке Ишим.
2. Селетинское водохранилище на реке Селеты.
3. Бартогайское водохранилище на реке Чилик.
4. Капшагайское водохранилище на реке Иле.
5. Актюбинское водохранилище на реке Илек.
6. Каргалинское водохранилище на реке Каргалы.
7. Саздинское водохранилище на реке Сазды.
8. Уйденинское водохранилище на реке Уйдене.
9. Кандысуское водохранилище на реке Кандысу.
10. Чарское водохранилище на реке Чар.
11. Егинсуское водохранилище на реке Егинсу.
12. Каракольское водохранилище на реке Каракол.
13. Водохранилище "Алебастр" на реке Уланка.
14. Сергеевское водохранилище на реке Ишим.
15. Петропавловское водохранилище на реке Ишим.
16. Терс-Ащибулакское водохранилище на реке Терс.
17. Тасоткельское водохранилище на реке Шу.
18. Водохранилище Караконыз на реке Караконыз.
19. Водохранилище Какпатас на реке Какпатас.

Халыққа қатер төндіретін гидротехникалық құрылысжайлар тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 10 қыркүйектегі № 228-НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 5-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Халыққа қатер төндіретін гидротехникалық құрылысжайлардың тізбесі айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің Су шаруашылығы имараттарын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Н. Нұржігітов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және ирригация
министрінің
2025 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 228-НҚ бұйрығына қосымша
Халыққа қатер төндіретін гидротехникалық құрылысжайлар тізбесі
1. Есiл өзенiндегi Астана су қоймасы.
2. Сілетi өзенiндегi Сілетi су қоймасы.
3. Шелек өзеніндегі Бартоғай су қоймасы.
4. Іле өзеніндегі Қапшағай су қоймасы.
5. Елек өзенiндегi Ақтөбе су қоймасы.
6. Қарғалы өзенiндегi Қарғалы су қоймасы.
7. Сазды өзенiндегi Сазды су қоймасы.
8. Үйдене өзенiндегi Үйдене су қоймасы.
9. Қандысу өзенiндегi Қандысу су қоймасы.
10. Шар өзенiндегi Шар су қоймасы.
11. Егiнсу өзенiндегi Егiнсу су қоймасы.
12. Қаракөл өзенiндегі Қаракөл су қоймасы.
13. Ұлан өзенiндегi "Алебастр" су қоймасы.
14. Есіл өзенiндегi Сергеев су қоймасы.
15. Есіл өзенiндегi Петропавл су қоймасы.
16. Терiс өзенiндегi Терiс-Ащыбұлақ су қоймасы.
17. Шу өзенiндегi Тасөткел су қоймасы.
18. Қарақоңыз өзенiндегi Қарақоңыз су қоймасы.
19. Қақпатас өзенiндегі Қақпатас су қоймасы.

20. Битикское водохранилище на реке Кушум
21. Донгулюкское водохранилище на реке Кушум.
22. Пятимарское водохранилище на реке Кушум.
23. Водохранилище "Рыбный Сокрыл" на реке Малый Узень.
24. Казталовское водохранилище - I на реке Малый Узень.
25. Казталовское водохранилище - II на реке Малый Узень.
26. Жартасское водохранилище на реке Шерубай-Нура.
27. Шокайское водохранилище на реке Шокай.
28. Интумакское водохранилище на реке Нура.
29. Ишимское водохранилище на реке Ишим.
30. Ащисуское водохранилище на реке Ащису.
31. Актастинское водохранилище на реке Актасты.
32. Жездинское водохранилище на реке Жезды.
33. Верхне-Тобольское водохранилище на реке Тобол.
34. Каратомарское водохранилище на реке Тобол.
35. Кызыл-Жарское водохранилище на реке Тобол.
36. Сергеевское водохранилище на реке Тобол.
37. Амангельдинское водохранилище на реке Тобол.
38. Бадамское водохранилище на реке Бадам.
39. Водохранилище Тогус на реке Тогус.
40. Капшагайское водохранилище на реке Шаян.
41. Сасык-Булакское водохранилище на реке Жанакорган.
42. Шертское водохранилище на реке Шерт.
43. Водохранилище Баба-Ата на реке Баба-Ата.
44. Водохранилище Шукурой на реке Улкен-Каракус.
45. Водохранилище Акылбексай на реке Келес.
46. Актюбинское водохранилище на реке Актобе.
47. Водохранилище Уштобе на реке Уштобе.
48. Водохранилище Алмалы на реке Алмалы.
49. Водохранилище Ащыбулак на реке Ащыбулак.
50. Водохранилище Иенколь.
51. Водохранилище Аралтобе.
52. Водохранилище ГЭС-2 на реке Лепсы.
53. Пруд Матай.
54. Пруд Шаган.
55. Самаркандское водохранилище на реке Нура.
56. Шардаринское водохранилище на реке Сырдарья.
57. Ынталинское водохранилище на реке Шабакты.
58. Куртинское водохранилище на реке Курты.
59. Чаглинское водохранилище на реке Чаглинка.
60. Водохранилище Акешки на реке Акешки.
61. Водохранилище Жидели на реке Жидели.
62. Водохранилище Бесарык на реке Бесарык.
63. Водохранилище Подлесненское на реке Терис-Бутак.
64. Водохранилище Кызылагаш на реке Кызылагаш.
65. Водохранилище Айдархан на реке Большой Узень.
66. Жартасское водохранилище на реке Тамды.
67. Желкуарское водохранилище на реке Желкуар.
68. Шолаканкатинское водохранилище на реке Шолаканкаты.
69. Кенгирское водохранилище на реке Кенгир.
70. Водохранилище Буркитти.
71. Бухтарминское водохранилище.
72. Усть-Каменогорское водохранилище.
73. Водохранилище на реке Орта-Теректы.
74. Мало-Ульбинское водохранилище ближе к городу Риддер.
75. Водохранилище №2 на реке Крутиха в селе Веселое.
76. Водохранилище на реке Глубочанка в поселке Белоусовка.
77. Водохранилище на реке Красноярка в поселке Алтайский.

20. Көшiм өзенiндегi Битiк су қоймасы.
21. Көшім өзенiндегi Дөңгелек су қоймасы.
22. Көшім өзенiндегi Пятимар су қоймасы.
23. Кiшi Өзен өзенiндегi "Балықты Сокрыл" су қоймасы.
24. Кiшi Өзен өзенiндегi I Казталов су қоймасы.
25. Кiшi Өзен өзенiндегi II Казталов су қоймасы.
26. Шерубай-Нұра өзенiндегi Жартас су қоймасы.
27. Шоқай өзенiндегі Шоқай су қоймасы.
28. Нұра өзенiндегi Ынтымақ су қоймасы.
29. Есiл өзенiндегi Есiл су қоймасы.
30. Ащысу өзенiндегi Ащысу су қоймасы.
31. Ақтасты өзенiндегi Ақтасты су қоймасы.
32. Жездi өзенiндегi Жездi су қоймасы.
33. Тобыл өзенiндегі Жоғары Тобыл су қоймасы.
34. Тобыл өзенiндегi Қаратомар су қоймасы.
35. Тобыл өзенiндегi Қызылжар су қоймасы.
36. Тобыл өзенiндегі Сергеев су қоймасы.
37. Тобыл өзенiндегi Амангелдi су қоймасы.
38. Бадам өзенiндегi Бадам су қоймасы.
39. Тоғыс өзенiндегi Тоғыс су қоймасы.
40. Шаян өзенiндегi Қапшағай су қоймасы.
41. Жаңақорған өзенiндегi Сасықбұлақ су қоймасы.
42. Шерт өзенiндегi Шерт су қоймасы.
43. Баба-Ата өзенiндегi Баба-Ата су қоймасы.
44. Үлкен Қарақұс өзенiндегi Шүкiрой су қоймасы.
45. Келес өзенiндегi Ақылбексай су қоймасы.
46. Ақтөбе өзенiндегi Ақтөбе су қоймасы.
47. Үштөбе өзенiндегi Үштөбе су қоймасы.
48. Алмалы өзенiндегi Алмалы су қоймасы.
49. Ащыбұлақ өзенiндегi Ащыбұлақ су қоймасы.
50. Иенкөл су қоймасы.
51. Аралтөбе су қоймасы.
52. Лепсі өзеніндегі ГЭС-2 су қоймасы.
53. Матай су тоғаны.
54. Шаған су тоғаны.
55. Нұра өзеніндегі Самарқан су қоймасы.
56. Сырдария өзеніндегі Шардара су қоймасы.
57. Шабақты өзеніндегі Ынталы су қоймасы.
58. Күрті өзеніндегі Күрті су қоймасы.
59. Шағалалы өзеніндегі Шағалалы су қоймасы.
60. Ақешкі өзеніндегі Ақешкі су қоймасы.
61. Жиделі өзеніндегі Жиделі су қоймасы.
62. Бесарық өзеніндегі Бесарық су қоймасы.
63. Теріс Бұтақ өзеніндегі Подлесненск су қоймасы.
64. Қызылағаш өзеніндегі Қызылағаш су қоймасы.
65. Үлкен Өзен бойындағы Айдархан су қоймасы.
66. Тамды өзеніндегі Жартас су қоймасы.
67. Желқуар өзеніндегі Желқуар су қоймасы.
68. Шолақаңқаты өзеніндегі Шолақаңқаты су қоймасы.
69. Қаракеңгір өзеніндегі Кеңгір су қоймасы.
70. Бүркітті су қоймасы.
71. Бұқтырма су қоймасы.
72. Өскемен су қоймасы.
73. Орта-Теректі өзеніндегі су қоймасы.
74. Риддер қаласы маңындағы Кіші Үлбі су қоймасы.
75. Веселое ауылы Крутиха өзеніндегі №2 су қоймасы.
76. Белоусовка кенті Глубочанка өзеніндегі су қоймасы.
77. Алтай кенті Красноярка өзеніндегі су қоймасы.

78. Быструшинское водохранилище в юго-восточной части города за селом Коновалово.
79. Водохранилище на реке Карасу выше на 3 километра села Митрофановка.
80. Пруд на реке Колбала южнее в 4,5 километра от села Бестерек.
81. Пруд № 2 на ручье Церковке в селе Секисовка.
82. Пруд "Верхний" на ручье Холодный ключ в 3 километра севернее села Камышинка, 900 тыс. кв.м.
83. Пруд "Нижний" на ручье Холодный ключ в 2 километра севернее села Камышинка.
84. Пруд в селе Алтайский используемый для полива дач.
85. Плотина водохранилище Тургусунская ГЭС.
86. Ералиевский гидроузел.
87. Водохранилище Бестобе.
88. Водохранилище Добын-1.
89. Водохранилище Аксенгир.
90. Водохранилище Достык.
91. Водохранилище Аккайнар-3.
92. Водохранилище Крестьянский.
93. Водохранилище Таргап.
94. Водохранилище Кутурган.
95. Водохранилище Книжевский.
96. Водохранилище Унгиртас-1.
97. Водохранилище Унгиртас-3.
98. Водохранилище Улгили.
99. Водохранилище Горная Копа.
100. Водохранилище Жайсан.
101. Водохранилище Бирлик.
102. Водохранилище Соленое.
103. Водохранилище Касымбек.
104. Водохранилища К-1, К-3, К-25, К-26, К-28, К-30/1, К-32.
105. Водохранилище Кок-Усекское.
106. Водохранилище Нижнее Октябрьское.
107. Водохранилище Верхнее-Октябрьское.
108. Водохранилище Терен-Кара (верхнее).
109. Водохранилище Терен-Кара (нижнее).
110. Водохранилище Байсерке.
111. Водохранилище Алматинский.
112. Водохранилище Приют.
113. Водохранилище Ворошиловское.
114. Водохранилище Саз-Талгар-1, -2а, -2, -3, -4, -5, -6, -7.
115. Водохранилище Кутентай (верхнее).
116. Водохранилище Кутентай (нижнее).
117. Водохранилище Октябрьский-2, -3.
118. Водохранилище Лепь-1, -2.
119. Водохранилище на реке Малая Быковка.
120. Плотина для переброски воды в реку Сары-Узень у поселка Жанажол.
121. Пруд Казенный.
122. Пруд Ветелка.
123. Мамаевский гидроузел.
124. Водохранилище на реке Вильная.
125. Пруд "Зайчий" района Байтерек.
126. Пруд "Нижний" района Байтерек.
127. Пруд на реке Крутая района Байтерек.
128. Водохранилище Жаскайрат Жанибекского района.
129. Водохранилище на реке Барбастау у села Узынколь Теректинского района.
130. Водохранилище на реке Барбастау у села Жанаомир Теректинского района.
131. Водохранилище на реке Барбастау у села Кемер Теректинского района.
132. Бугуньское водохранилище на реке Арысь.
133. Водохранилище Рабат.
134. Водохранилище Ырмак на реке Ырмак.
135. Водохранилище Аганай на реках Аганай и Карабау.
136. Водохранилище Кокибель на реке Кокибель.
137. Водохранилище Майдантал.
138. Водохранилище Коскорган на водохранилище Байылдыр.
139. Водохранилище Кулан на реках Саясу и Кулан.

78. Коновалово ауылынан оңтүстік-шығыста Быструшинск су қоймасы.
79. Митрофановка ауылынан 3 километр жоғары Қарасу өзеніндегі су қоймасы.
80. Бестерек ауылынан 4,5 километр оңтүстігінде Қолбала өзеніндегі бөгет.
81. Секисовка ауылы Церковка өзеніндегі №2 бөгет.
82. Камышинка ауылынан 3 км солтүстігінде Холодный ключ өзеніндегі "Верхний" бөгеті.
83. Камышинка ауылынан 2 км солтүстігінде Холодный ключ өзеніндегі "Нижний" бөгеті.
84. Саяжайларды суару үшін қолданылатын Алтай ауылынданы бөгет.
85. Тұрғысын ГЭС су қоймасының бөгеті.
86. Ералы су торабы.
87. Бестөбе су қоймасы.
88. Добын-1 су қоймасы.
89. Ақсеңгір су қоймасы.
90. Достық су қоймасы.
91. Аққайнар-3 су қоймасы.
92. Крестянский су қоймасы.
93. Тарғап су қоймасы.
94. Құтұрған су қоймасы.
95. Книжевский су қоймасы.
96. Үңгіртас-1 су қоймасы.
97. Үңгіртас-3 су қоймасы.
98. Үлгілі су қоймасы.
99. Горный Қопа су қоймасы.
100. Жайсан су қоймасы.
101. Бірлік су қоймасы.
102. Соленый су қоймасы.
103. Қасымбек су қоймасы.
104. К-1, К-3, К-25, К-26, К-28, К-30/1, К-32 су қоймалары.
105. Көк-Өсек су қоймасы.
106. Нижнее Октябрьское су қоймасы.
107. Верхнее-Октябрьское су қоймасы.
108. Терең-Қара (жоғарғы) су қоймасы.
109. Терең-Қара (төменгі) су қоймасы.
110. Байсерке су қоймасы.
111. Алматы су қоймасы.
112. Приют су қоймасы.
113. Ворошилов су қоймасы.
114. Саз-Талғар-1, -2а, -2, -3, -4, -5, -6, -7 су қоймалары.
115. Кутентай (жоғарғы) су қоймасы.
116. Кутентай (төменгі) су қоймасы.
117. Октябрь 2, 3 су қоймалары.
118. Лепь-1, 2 су қоймалары.
119. Кіші Быковка өзеніндегі су қоймасы.
120. Жаңажол ауылындағы Сарыөзен өзеніне су жіберуге арналған бөгеттер.
121. Казенный тоғаны.
122. Ветелка тоғаны.
123. Мамаев су торабы.
124. Вильная өзеніндегі су қоймасы.
125. Бәйтерек ауданы Зайчий тоғаны.
126. Бәйтерек ауданы Нижний тоғаны.
127. Бәйтерек ауданы Крутая өзеніндегі тоғаны.
128. Жәнібек ауданындағы Жасқайрат су қоймасы.
129. Теректі ауданы Ұзынкөл ауылы тұсындағы Барбастау өзеніндегі су қоймасы.
130. Теректі ауданы Жаңаөмір ауылы тұсындағы Барбастау өзеніндегі су қоймасы.
131. Теректі ауданы Кемер ауылы тұсындағы Барбастау өзеніндегі су қоймасы.
132. Арыс өзеніндегі Бөген су қоймасы.
133. Рабат су қоймасы.
134. Ырмақ өзеніндегі Ырмақ-өзен су қоймасы.
135. Ағанай және Қарабау өзендеріндегі Ағанай су қоймасы.
136. Көкібел өзеніндегі Көкібел су қоймасы.
137. Көк өзені мен Майдантал каналындағы Майдантал су қоймасы.
138. Байылдыр су қоймасындағы Қосқорған су қоймасы.
139. Саясу және Құлан өзендеріндегі Құлан су қоймасы.

140. Водохранилище Сартор на реках Шиликти и Сауыкбастау.
141. Коксарайский контррегулятор на реке Сырдарья.
142. Водохранилище Куркиреуик.
143. Водохранилище Ащы на реках Ащы и Тущыбулак.
144. Водохранилище Узынбулак на реке Узынбулак.
145. Водохранилище Карашык на реке Карашык.
146. Водохранилище Кенсай-Коскорган-2 на канале Коскорган.
147. Водохранилище Ойык су на реке Катын камал.
148. Водохранилище Каракур на реке Каракур.
149. Водохранилище Теспе на реке Боржар.
150. Пруд Кошкарата.
151. Плотина водохранилища "Кыраш".
152. Плотина водохранилища "Манап" на реке Шелек.
153. Плотина водохранилища "Колтоган".
154. Плотина водохранилища "Кумсай".
155. Водохранилище Акжар в городе Шымкент.
156. Водохранилище Текесу в городе Шымкент.
157. Шульбинское водохранилище на реке Ертис.
158. Ортабулакское водохранилище на реке Жаныма.
159. Рыбохозяйственное водохранилище "Щербаковское" №57, 58.
160. Улкенбокенское водохранилище на реке Большая Буконь.
161. Плотина Щербаковская.
162. Пруд Талменка на реке Талменка.
163. Пруд-накопитель Алимба.
164. Пруд-накопитель Пашенный.
165. Ограждающая дамба на реке Мукур.
166. Пруд накопитель в селе Кокпекты.
167. Бидайкское водохранилище.
168. Водохранилище Клыч.
169. Плотина Карсакпай.
170. Плотина Актас.
171. Плотина Пионер.
172. Плотина Мащдвор.
173. Плотина Бижан.
174. Плотина Коктал.
175. Плотина на реке Торгай.
176. Плотина в селе Койбагор.
177. Плотина в селе Герцена.
178. Плотина Айдарлы.
179. Плотина №87 "Канал имени К.Сатпаева".
180. Верхне-Шортандинское водохранилище на реке Шортанды.
181. Нижне-Шортандинское водохранилище на реке Шортанды.
182. Дамба в селе Шокай Алтынсаринского района.
183. Дамба в селе Свердловка Алтынсаринского района.
184. Верхний водослив дамба в селе Октябрьское Карасуского района.
185. Нижний водослив дамба в селе Октябрьское Карасуского района.
186. Затобольская дамба Костанайского района.
187. Дамба в селе Узунколь на озере Балыкты Узункольского района.
188. Ограждающая дамба по правому берегу реки Аят района Б. Майлина.
189. Пруд "Большой" (дамба) Костанайского района.
190. Архиповка дамба Мендыкаринского района.
191. Албарбогетская система лиманного орошения (плотина).
192. Плотина Акоткель Амангельдинского района.
193. Плотина Костакты Джангельдинского района.
194. Плотина Аралбай Джангельдинского района.
195. Плотина Карасу Джангельдинского района.
196. Плотина в селе Амангельды Карасуского района.
197. Плотина в селе Белозерка Карасуского района.
198. Плотина в селе Степное Карасуского района.
199. Плотина №1 в селе Железнодорожное Карасуского района.

140. Шілікті және Сауықбастау өзендеріндегі Сартөр су қоймасы.
141. Сырдария өзеніндегі Көксарай су реттегіші.
142. Күркіреуік су қоймасы.
143. Ащы және Тұщыбұлақ өзендеріндегі Ащы су қоймасы.
144. Ұзынбұлақ өзеніндегі Ұзынбұлақ су қоймасы.
145. Қарашық өзеніндегі Қарашық су қоймасы.
146. Қосқорған каналындағы Кеңсай-Қосқорған-2 су қоймасы.
147. Қатын қамал өзеніндегі Ойық су қоймасы.
148. Қарақұр өзеніндегі Қарақұр су қоймасы.
149. Бөржар өзеніндегі Теспе су қоймасы.
150. Қошқарата су тоғаны.
151. Қыраш су қоймасындағы бөгет.
152. Шелек өзені Манап су қоймасындағы бөгет.
153. Көлтоған су қоймасындағы бөгет.
154. Құмсай су қоймасындағы бөгет.
155. Шымкент қаласындағы Ақжар су қоймасы.
156. Шымкент қаласындағы Текесу су қоймасы.
157. Ертіс өзеніндегі Шүлбі су қоймасы.
158. Жаныма өзеніндегі Ортабұлақ су қоймасы.
159. "Щербаков" №57, 58 балық шаруашылығы су қоймасы.
160. Үлкен Бөкен өзеніндегі Үлкен Бөкен су қоймасы.
161. Ырғыз өзеніндегі Щербаковское су қоймасы.
162. Талменка өзеніндегі Талменка тоғаны.
163. Алимба су жинағыш тоғаны.
164. Пашенный су жинау тоғаны.
165. Мұқыр өзеніндегі қорғаныс дамбасы.
166. Көкпекті ауылындағы су жинау тоғаны.
167. Бидайық су қоймасы.
168. Қылыш су қоймасы.
169. Қарсақбай бөгеті.
170. Ақтас бөгеті.
171. Пионер бөгеті.
172. Мащдвор бөгеті.
173. Бижан бөгеті.
174. Көктал бөгет.
175. Торғай өзеніндегі бөгет.
176. Қойбағар ауылындағы бөгет.
177. Герцен ауылындағы бөгет.
178. Айдарлы бөгет.
179. "Қ. Сатпаев атындағы канал" №87 бөгет.
180. Шортанды өзеніндегі Жоғарғы Шортанды су қоймасы.
181. Шортанды өзеніндегі Төменгі Шортанды су қоймасы.
182. Алтынсарин ауданы, Шоқай ауылындағы бөгеті.
183. Алтынсарин ауданы Свердловка ауылындағы бөгеті.
184. Қарасу ауданы Октябрьское ауылындағы Жоғарғы суағар бөгеті.
185. Қарасу ауданы Октябрьское ауылындағы Төменгі суағар бөгеті.
186. Қостанай ауданының Затобол бөгеті.
187. Ұзынкөл ауданы Ұзынкөл ауылындағы Балықты көл бөгеті.
188. Б. Майлин ауданының Аят өзенінің оң жағалауындағы қоршау бөгеті.
189. Қостанай ауданындағы "Большой" тоғаны (бөгет).
190. Меңдіқара ауданындағы Архиповка бөгеті.
191. Албарбөгет лиманды суару жүйесі бөгеті.
192. Амангелді ауданындағы Ақоткел бөгеті.
193. Жангелдин ауданындағы Қостақты бөгеті.
194. Жангелдин ауданындағы Аралбай бөгеті.
195. Жангелдин ауданындағы Қарасу бөгеті.
196. Қарасу ауданы Амангелді ауылындағы бөгеті.
197. Қарасу ауданы Белозерка ауылындағы бөгеті.
198. Қарасу ауданы Степное ауылындағы бөгеті.
199. Қарасу ауданы Железнодорожное ауылындағы № 1 бөгеті.

200. Плотина №2 в селе Железнодорожное Карасуского района.
201. Плотина "Чин-сай" Костанайского района.
202. Плотина №3 в селе Михайловка Мендыкаринского района.
203. Плотина №4 в селе Михайловка Мендыкаринского района.
204. Дамба №3 в селе Буревестник Наурузумского района.
205. Дамба №4 в селе Буревестник Наурузумского района.
206. Плотина Тойсай.
207. Магаджанское водохранилище на реке Сокырсай.
208. Система лиманного орошения Кудуксай.
209. Плотина Кусем.
210. Защитная дамба Карасу.
211. Плотина Шолак.
212. Дамба Тамды.
213. Дамба на окраине города Алга на левом берегу реки Илек.
214. Плотина Теренсай.
215. Плотина Казанка-1.
216. Плотина Казанка-2.
217. Плотина Абай.
218. Плотина Ярославка.
219. Защитная дамба Шубарши.
220. Плотина Майтобе.
221. Защитная дамба Аманколь.
222. Защитная дамба Шенбертал.
223. Защитная дамба Жаныс би.
224. Защитная дамба Каратал.
225. Защитная дамба Когалы.
226. Защитная дамба Канай.
227. Плотина "Безымянная" Аршалынского района.
228. Плотина озера "Батпаколь" Аршалынского района.
229. Плотина "Кызыл-Жулдыз" Астраханского района.
230. Плотина Самарская Атбасарского района.
231. Плотина Сочинская-1 Атбасарского района.
232. Плотина Сепе-1 Атбасарского района.
233. Плотина Иванковская Буландынского района.
234. Прохоровско-Колоколовская плотина Буландынского района.
235. Плотина Кенесаринская (пруд-накопитель на реке Кылшакты вблизи села Кенесары) Бурабайского района.
236. Пруд-накопитель на реке Кылшакты, Щучинские дачи Бурабайского района.
237. Плотина № 2 в селе Макинка района Биржан сал.
238. Плотина № 3 в селе Макинка района Биржан сал.
239. Плотина "Чапаевская-2" Жаксынского района.
240. Айдабольская плотина Зерендинского района.
241. Алексеевская плотина Зерендинского района.
242. Максимовская плотина Сандыктауского района.
243. Гидроузлы системы лиманного орошения "Алва" Целиноградского района.
244. Плотина "Дамса" Шортандинского района.
245. Плотина "Основное" Шортандинского района.
246. Плотина Соленая балка.
247. Плотина Пригородное.
248. Плотина озера Анарколь.
249. Берсуатское водохранилище.
250. Кинетайское водохранилище.
251. Плотина Сусановка.
252. Плотина Ивановская.
253. Плотина Веденовка.
254. Плотина Фроловская.
255. Дамба на реке Иртыш в поселке Атамекен.
256. Дамба на реке Иртыш в поселке Кенжеколь.
257. Дамба на реке Иртыш села Мичурино.
258. Дамба на реке Иртыш в городе Аксу.
259. Дамба на реке Иртыш в поселке Аксу.
260. Дамба в селе К. Сатпаева.
261. Дамба в селе М. Шормана.
262. Шерубай-Нуринское Водохранилище.
263. Плотина Калинина.
264. Плотина Коянды.
265. Плотина Койбас № 2.

200. Қарасу ауданы Железнодорожное ауылындағы № 2 бөгеті.
201. "Чин-сай" бөгеті Қостанай ауданы.
202. Меңдіқара ауданы Михайловка ауылы №3 бөгеті.
203. Меңдіқара ауданы Михайловка ауылы №4 бөгеті.
204. Науырзым ауданының Буревестник ауылындағы №3 дамбасы.
205. Науырзым ауданының Буревестник ауылындағы №4 дамбасы.
206. Тойсай бөгеті.
207. Соқырсай өзеніндегі Мағаджан су қоймасы.
208. Құдықсай лимандық суару жүйесі.
209. Күсем бөгеті.
210. Қарасу қорғаныш бөгеті.
211. Шолақ бөгеті.
212. Тамды дамбасы.
213. Ілек өзенінің сол жағалауындағы Алға қаласының шетінде орналасқан дамбасы.
214. Тереңсай бөгеті.
215. Қазан-1 бөгеті.
216. Қазан-2 бөгеті.
217. Абай бөгеті.
218. Ярослав бөгеті.
219. Шұбаршы қорғаныс бөгеті.
220. Майтөбе бөгеті.
221. Аманкөл қорғаныс бөгеті.
222. Шеңбертал қорғаныс бөгеті.
223. Жаныс би қорғаныс бөгеті.
224. Қаратал қорғаныс бөгеті.
225. Қоғалы қорғаныс бөгеті.
226. Қанай қорғаныс бөгеті.
227. Аршалы ауданындағы "Безымянная" бөгеті.
228. Аршалы ауданындағы "Батпақөл" көлінің бөгеті.
229. Астрахан ауданындағы "Қызыл-Жұлдыз" бөгеті.
230. Атбасар ауданындағы Самарская бөгеті.
231. Атбасар ауданындағы "Сочинская-1" бөгеті.
232. Атбасар ауданындағы "Сепе-1" бөгеті.
233. Бұланды ауданындағы Иванковская бөгеті.
234. Бұланды ауданындағы Прохоровско-Колоколовская бөгеті.
235. Бурабай ауданындағы Кенесаринская бөгеті (Кенесары ауылы маңындағы Қылшақты өзеніндегі тоған-коллектор).
236. Бурабай ауданындағы Қылшақты өзеніндегі "Щучинские дачи" тоған-коллекторы.
237. Біржан сал ауданындағы Макинка ауылы № 2 бөгеті.
238. Біржан сал ауданындағы Макинка ауылы № 3 бөгеті.
239. Жақсы ауданындағы "Чапаевская-2" бөгеті.
240. Зеренді ауданындағы Айдабол бөгеті.
241. Зеренді ауданындағы Алексеевская бөгеті.
242. Сандықтау ауданындағы Максимовская бөгеті.
243. Целиноград ауданындағы "Алва" лимандық суару жүйесінің гидротораптары.
244. Шортанды ауданындағы "Дамса" бөгеті.
245. Шортанды ауданындағы "Основное" бөгеті.
246. Соленая балка бөгеті.
247. Пригородное бөгеті.
248. Анаркөл көліндегі бөгеті.
249. Берсуат су қоймасы.
250. Кинетай су қоймасы.
251. Сусановка бөгеті.
252. Ивановская бөгеті.
253. Веденовка бөгеті.
254. Фроловская бөгеті.
255. Атамекен ауылы Ертіс өзеніндегі дамбасы.
256. Кенжекөл ауылы Ертіс өзеніндегі дамбасы.
257. Мичурино ауылы Ертіс өзеніндегі дамбасы.
258. Ақсу қаласы Ертіс өзеніндегі дамбасы.
259. Ақсу ауылы Ертіс өзеніндегі дамбасы.
260. Қ. Сатпаев ауылындағы дамбасы.
261. М. Шорман ауылындағы дамбасы.
262. Шерубай-Нұра су қоймасы.
263. Калинина бөгеті.
264. Қоянды бөгеті.
265. Қойбас № 2 бөгеті.

266. Плотина Топар с ложем пруда.
267. Плотина Ботакаринского водохранилища.
268. Плотина Байкадам.
269. Водохранилище Белагаш.
270. Чкаловское водохранилище.
271. Водохранилище Мухтар.
272. Водохранилище Красная поляна.
273. Водохранилище Батык.
274. Водохранилище Танатбай.
275. Водохранилище Монака.
276. Водохранилище Актумсык.
277. Водохранилище Ближняя.
278. Саранское водохранилище.
279. Плотина Акжарык.
280. Плотина Карасай.
281. Плотина Файз.
282. Пруд на озере Токсумак.
283. Плотина Батпак.
284. Плотина Тогызкудук.
285. Плотина в селе Центральное.
286. Водохранилище Айгыржал.
287. Водохранилище Бурма.
288. Водохранилище Босага.
289. Водохранилище Унрек.
290. Водохранилище Русская Ивановка.
291. Защитная дамба вдоль проезда Кожевенный.
292. Водоподъемная плотина у села Кобенсай.
293. Защитная дамба подгорной части города Петропавловск от реки Есиль – участок республиканской дороги "Обход города Петропавловск" 3-7 километра.
294. Водоподъемная плотина с водохранилищем у села Ленинградское.
295. Защитная дамба по улице Ущева города Петропавловск.
296. Дамба накопитель сточных вод "Биопруд" города Петропавловск.
297. Защитная дамба у села Прибрежное.
298. Защитная дамба у села Тепличное.
299. Плотина пруда-накопителя на реке Маховка в поселке Солнечный.
300. Плотина пруда на реке Кукуевка на 2,5 километра восточнее села Белоусовка.
301. Плотина пруда на 2 километра севернее в селе Белокаменка.
302. Плотина водохранилища на ручье Жуковка в селе Опытное поле.
303. Плотина пруда на ручье Веселовка в селе Веселовка.
304. Плотина водохранилища на реке Лосиха.
305. Плотина водохранилища "Ешкибайское" на 2,5 километра западнее села Самарское.
306. Плотина водохранилища "Лайлинское" на реке Лайлы села Самарское в комплексе с межбассейновым каналом длиною 2,8 километра.
307. Плотина водохранилища "Бектемир" на 1 километр выше села Койтас.
308. Плотина водохранилища на реке Уланка в селе Герасимовка.
309. Плотина на реке Жартас на 3,5 километра юго-восточнее села Гагарино.
310. Плотина водохранилища на реке Дресвянка на 9 километров южнее села Каменка.
311. Плотина на реке Аблакетка на 3,5 километра севернее села Мамай Батыра.
312. Плотина на реке Тайынта на 0,2 километра юго-западнее селитебной территории села Нижние Тайынты.
313. Плотина на реке Песчанка на 4 километра южнее села Таврическое.
314. Плотина на реке Уланка на 7,5 километра юго-западнее села Жанузак.
315. Водоподьемная плотина с водохранилищем у с. Тлеусай (для сбора воды и водопоя скота) дамба №1

266. Тоған табаны бар Топар бөгеті.
267. Ботақара су қоймасы бөгеті.
268. Байқадам бөгеті.
269. Белағаш су қоймасы.
270. Чкалов су қоймасы.
271. Мұхтар су қоймасы.
272. Красная поляна су қоймасы.
273. Батық су қоймасы.
274. Таңатбай су қоймасы.
275. Монака су қоймасы.
276. Ақтұмсық су қоймасы.
277. Ближняя су қоймасы.
278. Саран су қоймасы.
279. Ақжарық бөгеті.
280. Қарасай бөгеті.
281. Файз бөгеті.
282. Тоқсұмақ көліндегі тоған.
283. Батпак бөгеті.
284. Тоғызқұдық бөгеті.
285. Центральное ауылындағы бөгеті.
286. Айғыржал су қоймасы.
287. Бұрма су қоймасы.
288. Босаға су қоймасы.
289. Үңірек су қоймасы.
290. Русская Ивановка су қоймасы.
291. Кожевенный жолының бойындағы қорғаныс дамбасы.
292. Көбенсай ауылындағы су көтергіш бөгеті.
293. Петропавл қаласының таулы бөлігінің Есіл өзенінен қорғайтын дамбасы – "Петропавл қаласын айналып өту" республикалық жолының 3-7 километрдегі учаскесі.
294. Ленинград ауылындағы су қоймасы бар су көтергіш бөгеті.
295. Петропавл қаласы Ущева көшесіндегі қорғаныс дамбасы.
296. Петропавл қаласы "Биопруд" сарқынды су жинағыш дамбасы.
297. Прибрежное ауылының жанындағы қорғаныс дамбасы.
298. Жылыжай ауылының жанындағы қорғаныс дамбасы.
299. Солнечный кентіндегі Маховка өзеніндегі сақтау тоғанының бөгеті.
300. Белоусовка ауылынан шығысқа қарай 2,5 километрдегі Кукуевка өзеніндегі тоған бөгеті.
301. Белокаменка ауылынан солтүстікке қарай 2 километрдегі тоған бөгеті.
302. Тәжірибелік алаңы ауылындағы Жуковка өзеніндегі су қоймасының бөгеті.
303. Веселовка ауылындағы Веселовка өзеніндегі тоған бөгеті.
304. Лосиха өзеніндегі су қоймасының бөгеті.
305. Самар ауылынан батысқа қарай 2,5 километрдегі жерде орналасқан "Ешкібай" су қоймасының бөгеті.
306. Ұзындығы 2,8 километр бассейн аралық арнасы бар кешендегі Самар ауылы Лайлы өзеніндегі "Лайлинское" су қоймасының бөгеті.
307. Қойтас ауылынан 1 километрге жоғары "Бектемір" су қоймасының бөгеті.
308. Герасимовка ауылы Ұлан өзеніндегі су қоймасының бөгеті.
309. Гагарино ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3,5 километрдегі Жартас өзеніндегі бөгеті.
310. Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 9 километрдегі Дресвянка өзеніндегі су қоймасының бөгеті.
311. Мамай батыр ауылынан солтүстікке қарай 3,5 километрдегі Аблакетка өзеніндегі бөгеті.
312. Төменгі Тайынты ауылының селитебтік аумағынан оңтүстік-батысқа қарай 0,2 километрдегі Тайынты өзеніндегі бөгеті.
313. Таврия ауылынан оңтүстікке қарай 4 километрдегі Песчанка өзеніндегі бөгеті.
314. Жанұзақ ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 7,5 километрдегі Ұлан өзеніндегі бөгеті.
315. Төлеусай с. маңындағы (су жинау және мал суару) су көтеру бөгеті мен су қоймасы №1 бөгет.

316. Защищающая дамба в селе Бесколь.
317. Зелено-Гайская плотина.
318. Плотина "Акпан".

316. Бескөл көліндегі қорғаныс бөгеті.
317. Зеленый-Гай бөгеті.
318. "Ақпан" бөгеті.