Об изменении границ города Жанаозен и Каракиянского района Мангистауской области
Совместное решение Мангистауского областного маслихата от 28 февраля 2025 года № 19/217 и постановление акимата Мангистауской области от 19 февраля 2025 года № 58
В соответствии с пунктом 3 статьи 108 Земельного Кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместных предложений акиматов и маслихатов города Жанаозен, Каракиянского района, акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить общую площадь границ города Жанаозен на 164 604,5 гектаров путем включения части земель Каракиянского района общей площадью 112 988,2 гектар, согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Мангистауской области и решению Мангистауского областного маслихата.
2. Изменить общую площадь границ Каракиянского района на 6 933 514,5 гектаров путем передачи части земель Каракиянского района общей площадью 112 988,2 гектар в границы города Жанаозен согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Мангистауской области и решению Мангистауского областного маслихата.

Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласы мен Қарақия ауданының шекараларын өзгерту туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 28 ақпандағы № 19/217 шешімі және Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 19 ақпандағы № 58 бірлескен қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 11-бабының 2) тармақшасына сәйкес, Жаңаөзен қаласы, Қарақия ауданы әкімдіктері мен мәслихаттарының бірлескен ұсыныстары негізінде Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау облысы әкімдігінің осы бірлескен қаулысына және Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне қосымшаға сәйкес Қарақия ауданы жерінің жалпы ауданы 112 988,2 гектар бөлігін қосу арқылы Жаңаөзен қаласы шекарасының жалпы ауданы 164 604,5 гектарға өзгертілсін.
2. Маңғыстау облысы әкімдігінің осы бірлескен қаулысына және Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне қосымшаға сәйкес Қарақия ауданы жерінің жалпы ауданы 112 988,2 гектар бөлігін Жанаозен қаласының шекарасына беру арқылы Қарақия ауданы шекараларының жалпы ауданы 6 933 514,5 гектарға өзгертілсін.

3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Мангистауской области и решения Мангистауского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
4. Настоящее совместное постановление акимата Мангистауской области и решение Мангистауского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области       Н. Килыбай
Председатель Мангистауского областного маслихата       Ж.Матаев
Приложение
к совместному постановлению акимата
Мангистауской области

3. Маңғыстау облысы әкімдігінің осы бірлескен қаулысының және Маңғыстау облыстық мәслихатының шешімінің орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы Маңғыстау облысы әкімдігінің бірлескен қаулысы және Маңғыстау облыстық мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н.Қилыбай
Маңғыстау облыстық мәслихат төрағасы Ж.Матаев
Маңғыстау облысы әкімдігінің бірлескен