О внесении изменений в решение Шиелийского районного маслихата от 19 декабря 2024 года №24/8 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 5 августа 2025 года № 34/2
Шиелийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шиелийского районного маслихата от 19 декабря 2024 года № 24/8 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 458 811,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 488 825 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 117 305 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 96 993 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 755 688,5 тысяч тенге;
2) затраты – 16 779 889,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -116 261 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 157 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 273 541 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 4 204 817,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 4 204 817,4 тысяч тенге;
поступление займов – 3 487 432 тысяч тенге;
погашение займов – 273 541 тысяч тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шиелі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы №24/8 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 5 тамыздағы № 34/2 шешімі
Шиелі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" "Шиелі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы №24/8 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 458 811,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 488 825 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 117 305 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 96 993 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 755 688,5 мың теңге;
2) шығындар – 16 779 889,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -116 261 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 273 541 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 204 817,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 204 817,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 3 487 432 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 273 541 мың теңге;

007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
192251
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
266
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
18945
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
301481
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
225032
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
53377
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
487520,5
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
487520,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
145541,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2730
021
Капитальные расходы государственного органа
3000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
295854
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
40395
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3572415
1
Жилищное хозяйство
2539856
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
140485
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
21960
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
118525
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2399371
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
899081
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1500290
2
Коммунальное хозяйство
1026553
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
192251
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
266
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
18945
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
301481
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
225032
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53377
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
487520,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
487520,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145541,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2730
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
295854
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
40395
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3572415
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2539856
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
140485
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
21960
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
118525
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2399371
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
899081
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1500290
2
Коммуналдық шаруашылық
1026553
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі