О внесении изменений в решение Сырдарьинского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 159 "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 20 ноября 2025 года № 212
Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырдарьинского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 159 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10718290,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5075635,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12994 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24870 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5604791,5 тысяч тенге;
2) затраты – 12470122,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -108350 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 92402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 200752 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1643481,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1643481,5 тысяч тенге;
поступления займов – 1152444 тысяч тенге;
погашение займов – 200752 тысяч тенге;

"2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 159 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 қарашадағы № 212 шешiмi
Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 159 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10718290,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5075635,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12994 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24870 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5604791,5 мың теңге;
2) шығындар – 12470122,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -108350 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 92402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 200752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1643481,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1643481,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1152444 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 200752 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 691789,5 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е. Әжікенов
Приложение к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 20 ноября 2025 года № 212
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года № 159
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 691789,5 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е. Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2025 жылғы 20 қарашадағы
№ 212 шешіміне қосымша
Сырдария аудандық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 159 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
24305
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
863674,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
863674,3
005
Государственная адресная социальная помощь
29691
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39446
006
Оказание жилищной помощи
483
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
90948
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
101
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8093
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
187940
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
357472
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
26454,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86862,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
143
021
Капитальные расходы государственного органа
3230
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12693
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13002
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7115
07
Жилищно – коммунальное хозяйство
1343841
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1340041
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1340041
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3800
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1677
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов

021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
24305
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
863674,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
863674,3
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
29691
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39446
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
483
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
90948
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
101
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8093
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
187940
451
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
357472
027
Халықты әлекуметтік қорғау іс шараларын жүзеге асыру
26454,5
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86862,8
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
143
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3230
451
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12693
451
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13002
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7115
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1343841
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1340041
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1340041
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3800
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1677
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету