О внесении изменений в решение маслихата Жанакорганского района от 20 декабря 2024 года № 297 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 05 сентября 2025 года № 403
Маслихат Жанакорганского района РЕШИЛ:
"1. Внести в решение маслихата Жанакорганского района от 20 декабря 2024 года №297 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующем объеме:
1) доходы – 14 789 057,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 639 142,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 636,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 084,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 077 195,2 тысяч тенге;
2) затраты – 29 206 167,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 76 054,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –157 280,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 233 334,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 341 055,8 тысяч тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 297 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2025 жылғы 05 қыркүйектегі № 403 шешімі
Жаңақорған ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы №297 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 14 789 057,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 639 142,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 636,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 084,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 077 195,2 мың теңге;
2) шығындар – 29 206 167,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – - 76 054,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –157 280,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –233 334,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 341 055,8 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 14 341 055,8 тысяч тенге.".
приложение 1 к решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Жанакорганского района Ғ. Жарқынбек
приложение к решению маслихата
Жанакорганского района от
5 сентября 2025 года № 403
приложение 1 к решению маслихата
Жанакорганского района от
20 декабря 2024 года № 297
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Поступления

6) бюджет тапшылығы қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 341 055,8 мың теңге.".
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған ауданы мәслихатының төрағасы Ғ.Жарқынбек
Жаңақорған ауданы мәслихатының
2025 жылғы 5 қыркүйектегі
№403 шешіміне қосымша
Жаңақорған ауданы мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№297 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Түсімдер

297 725,9
003
Капитальные расходы государственного органа
18 862,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 578,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 578,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
68 611,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
67 202,3
013
Капитальные расходы государственного органа
1 409,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 356 246,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
161 942,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 412,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 192 892,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
500,0
040
Развитие объектов государственных органов
500,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
43 115,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
41 357,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 758,0
02
Оборона
11 836,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 719,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 719,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 117,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
8 117,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
50 514,0
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 514,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
50 514,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 866 452,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
470 829,0
005
Государственная адресная социальная помощь
470 829,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 218 184,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

297 725,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 862,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 578,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 578,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
68 611,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 202,3
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 409,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 356 246,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 942,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 412,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 192 892,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
500,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
500,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
43 115,0
494
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 357,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 758,0
02
Қорғаныс
11 836,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 719,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 719,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 117,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
8 117,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
50 514,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 514,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
50 514,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 866 452,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
470 829,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
470 829,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 218 184,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

83 075,0
006
Оказание жилищной помощи
3 195,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
162 144,0
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
90,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 801,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
307 173,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
611 834,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
36 872,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177 439,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
109 681,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 759,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 221,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
40 057,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21 721,0
07
Жилищно–коммунальное хозяйство
12 516 753,2
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33 091,2
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
32 694,2
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
397,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12 463 150,0
466
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 962 860,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 500 290,0
458
Отдел жилищно–коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 512,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
15 511,0

83 075,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 195,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
162 144,0
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
90,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 801,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
307 173,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
611 834,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
36 872,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177 439,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 681,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 759,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 221,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
40 057,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21 721,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 516 753,2
07
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33 091,2
07
458
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
32 694,2
07
458
049
"Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу"
397,0
07
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
12 463 150,0
07
466
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 962 860,0
466
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 500 290,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 512,0
458
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
15 511,0
458