Об установлении квот по социальной сфере Кызылординской области на 2026 год
Постановление акимата Кызылординской области от 1 декабря 2025 года № 223
Примечание ИЗПИ!.
Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с п. 3 настоящего решения.
В соответствии со статьей 107 Кодекса Республики Казахстан "Социальный кодекс Республики Казахстан", приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32737) и приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года № 446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33564) акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоты по социальной сфере Кызылординской области на 2026 год:
1) для трудоустройства лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов работодателям со списочной численностью работников более 50 человек и выше, за исключением рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;

Қызылорда облысының 2026 жылға арналған әлеуметтік саласы бойынша квоталар белгілеу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2025 жылғы 1 желтоқсандағы № 223 қаулысы
Ескерту. 01.01.2026 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 3 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Әлеуметтік Кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 107-бабына, "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32737 болып тіркелген) және "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 қазандағы № 446 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33564 болып тіркелген) сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қызылорда облысының 2026 жылға арналған әлеуметтік саласы бойынша квоталар белгіленсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыскерлердің тізімдік саны 50 адамнан асатын және одан жоғары жұмыс берушілерге екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;

2) для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.

2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін.

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Кызылординской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности акима Кызылординской области Д. Жаналинов
Приложение 1
к постановлению акимата
Кызылординской области
от "1" декабря 2025 года № 223
Квоты трудоустройства лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов работодателям со списочной численностью работников более 50 человек и выше, за исключением рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда
Название организации
Списочная численность работников
Размер квоты
(%)
Количество рабочих
мест
Количество
лиц с инвалидностью, работающих вне квоты (человек)
1.
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 13 имени Т.Г. Шевченко" отдела образования по Аральскому району управления образования Кызылординской области

2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қызылорда облысы әкімінің міндетін атқарушы Д. Жаналинов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2025 жылғы 1 желтоқсандағы
№ 223 қаулысына 1-қосымша
Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыскерлердің тізімдік саны 50 адамнан асатын және одан жоғары жұмыс берушілерге екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру квотасы
Р/с
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квота мөлшері
(%)
Жұмыс орындарының саны
Квотадан тыс жұмыс істейтін мүгедектігі бар адамдардың саны (адам)
1.
"Қызылорда облысының білім басқармасының Арал ауданы бойынша білім бөлімінің "Т.Г. Шевченко № 13 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі