О внесении изменений в решение Нуринского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 130 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 17 сентября 2025 года № 174
Нуринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 130 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204681) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 336 133 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 192 219 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 370 747 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 773 167 тысяч тенге;
2) затраты – 6 780 952 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 488 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 90 962 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 501 307 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 501 307 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 147 450 тысяч тенге;

Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 130 "2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 қыркүйектегі № 174 шешімі
Нұра аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 130 "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204681 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 336 133 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 192 219 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 370 747 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 773 167 мың теңге;
2) шығындар – 6 780 952 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 488 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 90 962 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 501 307 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 501 307 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 147 450 мың теңге;

637
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
107 309
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
107 896
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
5 800
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
94 891
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94 891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 273
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 700
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
47 018
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 700
067
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
2 700
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 525 002
1
Жилищное хозяйство
439 932
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
411 580
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 800
004
Обеспечение жилья отдельным категориям граждан
36 624
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
364 156
467
Отдел строительства района (города областного значения)
8 858
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 158
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство, инженерно коммуникационной инфраструктуры
2 700
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
19 494
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
16 898
005
Капитальные расходы государственного органа
2 596
2
Коммунальное хозяйство
1 077 778
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
403 617
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
373 207
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)

637
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
107 309
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
107 896
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
5 800
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
94 891
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94 891
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 273
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 700
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
47 018
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 700
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 700
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 525 002
1
Тұрғын үй шаруашылығы
439 932
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
411 580
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10 800
004
Азамаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
36 624
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
364 156
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8 858
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 158
004
Инженерлік-коммуникациялық инфракұрылымды жоболау,дамыту және (немеме)жайластыру
2 700
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
19 494
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 898
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 596
2
Коммуналдық шаруашылық
1 077 778
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
403 617
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
373 207
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру