О внесении изменений в решение Нуринского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 130 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 11 июля 2025 года № 169
Нуринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 130 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204681) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 165 478 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 981 594 тысяч тенге;
неналоговые поступления –370 283 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 813 601 тысяч тенге;
2) затраты – 6 610 297 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –56 488 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 90 962 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 501 307 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 501 307 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 147 450 тысяч тенге;

Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 130 "2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 шілдедегі № 169 шешімі
Нұра аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 130 "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204681 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 165 478 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 981 594 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 370 283 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 813 601 мың теңге;
2) шығындар – 6 610 297 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –56 488 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 90 962 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 501 307 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 501 307 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 147 450 мың теңге;

107 309
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
106 096
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
10 800
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
92 391
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92 391
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33 273
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 700
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
43 018
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 700
067
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
4 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 479 381
1
Жилищное хозяйство
403 877
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
377 998
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 800
004
Обеспечение жилья отдельным категориям граждан
28 624
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
338 574
467
Отдел строительства района (города областного значения)
8 858
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 158
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство, инженерно коммуникационной инфраструктуры
2 700
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
17 021
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
16 210
005
Капитальные расходы государственного органа
811
2
Коммунальное хозяйство
1 068 212
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
383 617
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
353 207
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)
30 410
467
Отдел строительства района (города областного значения)

107 309
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
106 096
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
10 800
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
92 391
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92 391
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 273
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 700
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
43 018
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 700
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 479 381
1
Тұрғын үй шаруашылығы
403 877
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
377 998
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10 800
004
Азамаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
28 624
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
338 574
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
8 858
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 158
004
Инженерлік-коммуникациялық инфракұрылымды жоболау,дамыту және (немеме)жайластыру
2 700
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 021
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 210
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
811
2
Коммуналдық шаруашылық
1 068 212
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
383 617
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
353 207
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
30 410
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

57 627
-на повышение заработной платы работникам государственных учреждений и казенных предприятий
1 655
-на фонд оплаты труда внештатного работника
2 384
-ремонт здания налогового управления
40 002
-расходы на размещение на районной газете
3000
- на приобретение ГСМ
266
-на капитальные расходы государственного органа
10 320
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
70 240
На установку трансформатора по уличному освещению
4 000
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
135 000
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел-Бесігі"
120 000
Средний ремонт внутрисельских дорог
107 876

57 627
- Мемлекеттік ұйымдар мен қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 655
-штаттан тыс қызметкердің жалақы қорына толеу
2 384
-салық басқармасы ғимаратының күрделі жұмыс
40 002
-аудандық газетке орналастыру шығындары
3 000
-жанар-жағармай сатып алу
266
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығындарды
10 320
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
70 240
Көше жарығы бойынша трансформаторды орнатуға
4 000
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
135 000
-"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
120 000
Ішкі жолдарын орташа жөндеу
107 876