О внесении изменений в решение Нуринского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 131 "О бюджете сел, поселков и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29 апреля 2025 года № 157
Нуринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Нуринского районного маслихата от 24 декабря 2024 года № 131 "О бюджете сел, поселков и сельских округов на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204903) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Нура на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 376 404 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 94 680 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 495 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 279 229 тысяч тенге;
2) затраты – 390 380 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 13 976 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 13 976 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 976 тенге.".
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет сельского округа Акмешит на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 141 045 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 257 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 137 788 тысяч тенге;
2) затраты – 144 545 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3 500 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -3 500 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 500 тенге.".
пункт 14 изложить в новой редакции:

Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 131 "2025-2027 жылдарға арналған ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 157 шешімі
Нұра аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 131 "2025-2027 жылдарға арналған ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204903 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұлдансын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Нұра кентінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 376 404 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 94 680 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 495 мың теңге;
трансферттер түсімі – 279 229 мың теңге;
2) шығындар – 390 380 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 13 976 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 13 976 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 976 теңге.".
13 тармақ келесі редакцияда мазмұлдансын:
"13. 2025 – 2027 жылдарға арналған Ақмешіт ауылдық округі бюджеті 37, 38, 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 141 045 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 257 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 137 788 мың теңге;
2) шығындар – 144 545 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 3 500 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -3 500 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 500 теңге.".
14 тармақ келесі редакцияда мазмұлдансын:

"14. Утвердить бюджет сельского округа Байтуган на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 40, 41, 42 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 863 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 951 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 912 тысяч тенге;
2) затраты – 42 863 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 5 000 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 5 000 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 000 тенге.".
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить бюджет села Кертенди на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 46, 47, 48 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 677 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 750 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 28 927 тысяч тенге;
2) затраты – 40 460 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 783 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -4 783 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 783 тысяч тенге.".
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить бюджет села Кайнар на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 52, 53, 54 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 173 713 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 210 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 164 503 тысяч тенге;
2) затраты – 175 213 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

"14. 2025 – 2027 жылдарға арналған Байтуған ауылдық округі бюджеті 40, 41, 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 863 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 951 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 912 мың теңге;
2) шығындар – 42 863 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 5 000 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -5 000 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 000 теңге.".
16 тармақ келесі редакцияда мазмұлдансын:
"16. 2025 – 2027 жылдарға арналған Кертінді ауылы бюджеті 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 677 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 28 927 мың теңге;
2) шығындар – 40 460 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 783 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -4 783 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 783 мың теңге.".
18 тармақ келесі редакцияда мазмұлдансын:
"18. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қайнар ауылы бюджеті 52, 53, 54 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 173 713 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 210 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 164 503 теңге;
2) шығындар – 175 213 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;