Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера
Решение акима Нуринского района Карагандинской области от 21 мая 2025 года № 1. Утратило силу решением акима Нуринского района Карагандинской области от 25 июля 2025 года № 4
Сноска. Утратило силу решением акима Нуринского района Карагандинской области от 25.07.2025 № 4 (вступает в силу со дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", Приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года №240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" и письмом филиала "РГП на ПХВ "Казгидромет" по Карагандинской и Ұлытау областям от 21 мая 2025 года №27-03-27-03-10/521, аким Нуринского района РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба на территории посҰлка Шубарколь Нуринского района Карагандинской области.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера назначить заместителя акима Нуринского района Есжанова Бакытжана Нурхатовича и поручить провести соответствующие мероприятия возникающие из данного решения.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 18 мая 2025 года.
Аким Нуринского района Б. Муканов

Табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Қарағанды облысы Нұра ауданының әкімінің 2025 жылғы 21 мамырдағы № 1 шешімі. Күші жойылды - Қарағанды облысы Нұра ауданының әкімінің 2025 жылғы 25 шілдедегі № 4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Нұра ауданының әкімінің 25.07.2025 № 4 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48-бабына және 50-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" бұйрығына және "Казгидромет" ШЖҚ РМК Қарағанды және Ұлытау облыстары бойынша" филиалының 2025 жылғы 21 мамырдағы №27-03-27-03-10/521 хатына сәйкес, Нұра ауданының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарағанды облысы Нұра ауданына қарасты Шұбаркөл кентінің аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып Нұра ауданы әкімінің орынбасары Есжанов Бақытжан Нұрхатұлы тағайындалсын және осы шешімнен туындайтын тиісті іс-шараларды жүргізу тапсырылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 18 мамырынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
Нұра ауданының әкімі Б. Муканов