О бюджетах сел, поселков и сельских округов района на 2026-2028 годы
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 18 декабря 2025 года № 39/06.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Ботакара на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 608 239 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 142 470 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 435 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 465 334 тысяч тенге;
2) затраты – 612 243 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 004 тысяч тенге.
7) субвенция – 69 099 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 05.03.2026 № 42/05 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет поселка Габидена Мустафина на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 138 506 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 64 206 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 168 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 74 132 тысяч тенге;
2) затраты – 141 153 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

2026-2028 жылдарға арналған ауданның ауылдары, кенттері, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 39/06 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБАЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ботақара кенті бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 608 239 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 142 470 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 435 мың теңге;
арнаулы түсімдері бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 465 334 мың теңге;
2) шығындар – 612 243 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 004 мың теңге;
7) субвенция – 69 099 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 05.03.2026 № 42/05 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026-2028 жылдарға арналған Ғабиден Мұстафин кенті бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 138 506 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 64 206 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 168 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
арнаулы түсімдері бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 74 132 мың теңге;
2) шығындар – 141 153 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 33 506 тысяч тенге.
7) субвенция – 0 тенге.
Сноска. Пункт 29 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 05.03.2026 № 42/05 (вводится в действие с 01.01.2026).
30. Предусмотреть в бюджете на 2026 год бюджетные изъятия из бюджета Шешенкаринского сельского округа в сумме 11 457 тысяч тенге
31. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата А. Әли
Приложение 1 к решению
39 сессии Бухар-Жырауского
районного маслихата

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 506 мың теңге;
7) субвенция – 0 теңге.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 05.03.2026 № 42/05 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
30. 2026 жылға арналған бюджетте Шешенқара ауылдық округі бюджетінен алу көлемі 11 457 мың теңге сомасында қарастырылсын.
31. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа.
Мәслихат төрағасы А. Әли
Бұқар жырау аудандық
мәслихатының мәслихатының 39 сессиясының