О внесении изменений в решение 25 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 4 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 25 сентября 2025 года № 36/6
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бухар-Жырауского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года №4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №205521) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Бухар-Жырауского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 437 196 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 554 166 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 144 445 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 432 013 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 306 572 тысяч тенге;
2) затраты – 14 323 733 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68 186 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 169 076 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 100 890 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 954 723 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 954 723 тысяч тенге, в том числе:

Бұқар жырау аудандық мәслихатының 25 сессиясының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 4 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 қыркүйектегі № 36/6 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұқар жырау аудандық мәслихатының 25 сессиясының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №4 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №205521 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Бұқар жырау аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 437 196 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 554 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 144 445 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 432 013 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 6 306 572 мың теңге;
2) шығындар – 14 323 733 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68 186 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 169 076 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100 890 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 954 723 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 954 723 мың теңге, оның ішінде:

48 915
006
Оказание жилищной помощи
953
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
238 296
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 359
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
158 127
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
305 730
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
10 132
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
108 586
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108 586
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61 262
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 606
021
Капитальные расходы государственного органа
2 547
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
42 171
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 869 268
1
Жилищное хозяйство
1 493 211
467
Отдел строительства района (города областного значения)
114 760
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
30 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
84 760
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 676
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
13 676
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 364 775
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
28 649
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
313 574
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
650 544
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
372 008
2
Коммунальное хозяйство
2 373 973
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 152 835
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

48 915
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
953
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
238 296
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 359
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
158 127
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
305 730
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
10 132
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
108 586
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108 586
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 262
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 606
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 547
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
42 171
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 869 268
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 493 211
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
114 760
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
30 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
84 760
490
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 676
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
13 676
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары
және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 364 775
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 649
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
313 574
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
650 544
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
372 008
2
Коммуналдық шаруашылық
2 373 973
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 152 835
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

4 704 770
01
Государственные услуги общего характера
3 295
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
56
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
6
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
50
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
50
2
Финансовая деятельность
29
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
29
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
29
9
Прочие государственные услуги общего характера
3 210
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 195
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 189
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
83 909
1
Социальное обеспечение
59 237
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59 237
005
Государственная адресная социальная помощь
59 237
2
Социальная помощь
24 627
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24 627
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 721
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
22 906
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45

4 704 770
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
3 295
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
56
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
50
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50
2
Қаржылық қызмет
29
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
29
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
3 210
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 195
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 189
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
83 909
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
59 237
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59 237
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
59 237
2
Әлеуметтiк көмек
24 627
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24 627
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 721
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құрақиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22 906
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45