О бюджетах села, поселков, сельских округов Актогайского района на 2026-2028 годы
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2025 года № 362
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Актогай на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 296822 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46522 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 139 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 233 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 249928 тысяч тенге;
2) затраты – 296822 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет поселка Сарышаган на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 135291 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 54119 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5280 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 75892 тысяч тенге;
2) затраты – 135291 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Шашубай на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 178282 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29434 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1035 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5707 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 142106 тысяч тенге;
2) затраты – 178282 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

Ақтоғай ауданының ауыл, кенттер, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 362 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 296822 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 46522 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 139 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 233 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 249928 мың теңге;
2) шығындар – 296822 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2026 – 2028 жылдарға арналған Сарышаған кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 135291 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 54119 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 5280 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 75892 мың теңге;
2) шығындар – 135291 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
3. 2026 – 2028 жылдарға арналған Шашубай кентінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 178282 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29434 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1035 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5707 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 142106 мың теңге;
2) шығындар – 178282 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

18. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты села, поселков, сельских округов на 2026 год в сумме 716673 тысяч тенге, в том числе:
селу Актогай – 134428 тысячи тенге;
поселоку Сарышаган – 37674 тысяч тенге;
поселоку Шашубай – 67128 тысяч тенге;
сельскому округу Абай – 42939 тысяч тенге;
сельскому округу Айыртас – 30355 тысяч тенге;
сельскому округу Жидебай – 17533 тысяч тенге;
сельскому округу Кежек – 30434 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак – 39265 тысяч тенге;
сельскому округу Караменде би – 39344 тысяч тенге;
сельскому округу Кусак – 39446 тысяч тенге;
сельскому округу Кызыларай – 46354 тысяч тенге;
сельскому округу Нуркен – 36744 тысяч тенге;
сельскому округу Ортадересин – 33390 тысяч тенге;
сельскому округу Сарытерек – 21029 тысяч тенге;
сельскому округу Тасарал – 51466 тысяч тенге;
сельскому округу Шабанбай би – 49144 тысяч тенге.

18. Аудандық бюджеттен ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 716673 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына – 134428 мың теңге;
Сарышаған кентіне – 37674 мың теңге;
Шашубай кентіне – 67128 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 42939 мың теңге;
Айыртас ауылдық округіне – 30355 мың теңге;
Жидебай ауылдық округі – 17533 мың теңге;
Кежек ауылдық округіне – 30434 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 39265 мың теңге;
Қараменде би ауылдық округіне – 39344 мың теңге;
Қусақ ауылдық округіне – 39446 мың теңге;
Қызыларай ауылдық округіне – 46354 мың теңге;
Нүркен ауылдық округі – 36744 мың теңге;
Ортадересін ауылдық округіне – 33390 мың теңге;
Сарытерек ауылдық округі – 21029 мың теңге;
Тасарал ауылдық округіне – 51466 мың теңге;
Шабанбай би ауылдық округіне – 49144 мың теңге.