О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2025 года № 349.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 6834414 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5221298 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28320 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10427 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1574369 тысяч тенге;
2) затраты – 7077593 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1190 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 56225 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 55035 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 120000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 120000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -364369 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 364369 тысяч тенге:
поступление займов – 56225 тысяч тенге;
погашение займов – 55035 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 363179 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 04.03.2026 № 380 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить на 2026 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) по социальному налогу – 50 процентов;
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 6715 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского и областного бюджетов согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.
5. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам села, поселков, сельских округов из районного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам села, поселков, сельских округов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.

2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 349 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8069414 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6456298 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28320 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 10427 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1574369 мың теңге;
2) шығындар – 8451485 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1190 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 56225 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 55035 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – -383261 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 383261 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 56225 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 55035 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 382071 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 18.05.2026 № 398 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енеді).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) әлеуметтік салық бойынша – 0 пайыздан.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 18.05.2026 № 398 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енеді).
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция мөлшері 6715 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық және облыстық бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджетке берілетін көрсетілген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер сомаларын бөлу Ақтоғай ауданы әкімдігі қаулысының негізінде анықталады.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу Ақтоғай ауданы әкімдігі қаулысының негізінде анықталады.

6. Установить в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты села, поселков, сельских округов в сумме 716673 тысяч тенге, в том числе:
селу Актогай – 134428 тысячи тенге;
поселоку Сарышаган – 37674 тысяч тенге;
поселоку Шашубай – 67128 тысяч тенге;
сельскому округу Жидебай – 17533 тысяч тенге;
сельскому округу Абай – 42939 тысяч тенге;
сельскому округу Айыртас – 30355 тысяч тенге;
сельскому округу Кежек – 30434 тысяч тенге;
сельскому округу Сарытерек – 21029 тысяч тенге;
сельскому округу Нуркен – 36744 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак – 39265 тысяч тенге;
сельскому округу Караменде би – 39344 тысяч тенге;
сельскому округу Кусак – 39446 тысяч тенге;
сельскому округу Кызыларай – 46354 тысяч тенге;
сельскому округу Ортадересин – 33390 тысяч тенге;
сельскому округу Тасарал – 51466 тысяч тенге;
сельскому округу Шабанбай би – 49144 тысяч тенге.

6. Аудандық бюджеттен ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 716673 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына – 134428 мың теңге;
Сарышаған кентіне – 37674 мың теңге;
Шашубай кентіне – 67128 мың теңге;
Жидебай ауылдық округі – 17533 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 42939 мың теңге;
Айыртас ауылдық округіне – 30355 мың теңге;
Кежек ауылдық округіне – 30434 мың теңге;
Сарытерек ауылдық округі – 21029 мың теңге;
Нүркен ауылдық округі – 36744 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 39265 мың теңге;
Қараменде би ауылдық округіне – 39344 мың теңге;
Қусақ ауылдық округіне – 39446 мың теңге;
Қызыларай ауылдық округіне – 46354 мың теңге;
Ортадересін ауылдық округіне – 33390 мың теңге;
Тасарал ауылдық округіне – 51466 мың теңге;
Шабанбай би ауылдық округіне – 49144 мың теңге.

29000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в селах, поселках, сельских округах
50000
на проведение государственной информационной политики
8400

29000
ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
69946
мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізуге
8400