О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 28/270 "O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 3 июля 2025 года № 36/339
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата от 20 декабря 2024 года №28/270 "O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Абай на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 496 902 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 396 748 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 903 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 088 251 тысяч тенге;
2) затраты – 2 615 757 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 118 855 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 118 855 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 118 855 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Топар на 2025-2027 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 241 541 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 168 889 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 770 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 70 732 тысяч тенге;
2) затраты – 266 362 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 24 821 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 821 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 28/270 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 3 шілдедегі № 36/339 шешімі
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 28/270 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Абай қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 496 902 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 396 748 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 903 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 088 251 мың теңге;
2) шығындар – 2 615 757 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 118 855 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 118 855 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 118 855 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Топар кентінің бюджеті 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 241 541 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 168 889 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 770 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 70 732 мың теңге;
2) шығындар – 266 362 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 24 821 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 821 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 24 821 тысяч тенге.";
приложения 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 к настоящему решению;
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2025-2027 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 561 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 32 189 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 138 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 234 тысяч тенге;
2) затраты – 79 221 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 2 660 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 660 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 660 тысяч тенге.";
приложения 9, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6 к настоящему решению;
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет поселка Южный на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 611 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 601 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 424 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 586 тысяч тенге;
2) затраты – 59 574 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 963 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 963 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 963 тысяч тенге.";
приложения 13, 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 7, 8 к настоящему решению;
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Дубовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 17, 18 и 19 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 24 821 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5, 8 қосымшалары осы шешімнің 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025-2027 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджеті 9, 10 және 11 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76 561 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 32 189 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 138 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 44 234 мың теңге;
2) шығындар – 79 221 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 2 660 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 660 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 2 660 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9, 12 қосымшалары осы шешімнің 5, 6 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Южный кентінің бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58 611 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 601 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 424 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 44 586 мың теңге;
2) шығындар – 59 574 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 963 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 963 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 963 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 13, 16 қосымшалары осы шешімнің 7, 8 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025-2027 жылдарға арналған Дубовка ауылдық округінің бюджеті 17, 18 және 19 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

используемые остатки бюджетных средств – 4 029 тысяч тенге.";
приложения 57, 60 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 28, приложениям 28 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Абайского районного маслихата Д.Сакенов
Приложение 1
к решению Абайского районного
маслихата от 2 июля 2025 года
№ 36/339
Приложение 1
к решению Абайского районного
маслихата от 20 декабря 2024 года

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 4 029 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 57, 60 қосымшалары осы шешімнің 28, 29 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д.Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 3 шілдедегі
№ 36/339 шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы