О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 19 декабря 2024 года № 27/252 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 2 июля 2025 года № 35/334. Прекращено действие в связи с истечением срока
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 19 декабря 2024 года № 27/252 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 286 171 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 601 762 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 148 436 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 487 769 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 048 204 тысяч тенге;
2) затраты – 16 753 480 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – – 30 207 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 62 912 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 93 119 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 1 437 102 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 437 102 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 633 196 тысяч тенге;
погашение займов – 393 864 тысяч тенге;

Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/252 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 2 шілдедегі № 35/334 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихаттың "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 27/252 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 286 171 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 601 762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 148 436 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 487 769 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 048 204 мың теңге;
2) шығындар – 16 753 480 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – – 30 207 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 62 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 93 119 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 1 437 102 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 437 102 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 633 196 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 393 864 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 197 770 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Абайского районного маслихата Д.Сакенов
Приложение 1
к решению Абайского
районного маслихата
от 2 июля 2025 года № 35/334
Приложение 1
к решению Абайского
районного маслихата
от 19 декабря 2024 года

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 197 770 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д.Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 2 шілдедегі
№ 35/334 шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы

1 495 089
1
Социальное обеспечение
105 302
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105 302
005
Государственная адресная социальная помощь
105 302
2
Социальная помощь
1 235 849
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 235 849
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36 764
006
Оказание жилищной помощи
4 196
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
227 628
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 321
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
233 914
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
732 026
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
153 938
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150 938
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
94 438
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
55 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 016 847
1
Жилищное хозяйство
2 372 420
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33 421
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 965
005
Снос аварийного и ветхого жилья
16 456
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 309 615
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 309 615
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
17 556
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

1 495 089
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
105 302
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105 302
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
105 302
2
Әлеуметтік көмек
1 235 849
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 235 849
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36 764
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 196
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
227 628
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 321
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
233 914
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
732 026
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
153 938
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150 938
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 438
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
55 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 016 847
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 372 420
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33 421
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16 965
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
16 456
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 309 615
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 309 615
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 556
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

86 648
Капитальные расходы государственного органа
745
Управление коммунальным имуществом города районного значения, села, поселка, сельского округа
17 207
Освещение улиц в населенных пунктах
161 510
Обеспечение санитарии населенных пунктов
65 460
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 411 732
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
128 295
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
558 003
Целевые трансферты на развитие
15 136
Строительство и реконструкция автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
15 136

86 648
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
745
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқару
17 207
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
161 510
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
65 460
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1 411 732
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
128 295
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
558 003
Нысаналы даму трансферттері
15 136
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау
15 136