О бюджете города Шахтинска на 2026 - 2028 годы
Решение Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2025 года № 463/25.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шахтинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шахтинска на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 245 106 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 461 014 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 38 716 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 102 485 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 642 891 тысяч тенге;
2) затраты – 12 300 286 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 400 000 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 400 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 31 200 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 31 200 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 2 486 380 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 486 380 тысяч тенге:
поступление займов – 1 400 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;

Шахтинск қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 463/25 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Шахтинск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Шахтинск қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 245 106 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 461 014 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38 716 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 102 485 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 642 891 мың теңге;
2) шығындар – 12 300 286 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 400 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 400 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 31 200 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 31 200 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті ) – айзату 2 486 380 мың теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 2 486 380 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1 400 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 1 086 380 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 22.05.2026 № 501/28 (вводится в действие с 01.01.2026 и подлежит официальному опубликованию).
2. Учесть, что на 2026-2028 годы предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемый из бюджета города Шахтинска в бюджеты поселков, согласно приложению 4.

бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары – 1 086 380 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 22.05.2026 № 501/28 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
2. 2026-2028 жылдарға Шахтинск қалалық бюджеттен кенттердің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.

3. Учесть, что на 2026-2028 годы предусмотрен объем целевых трансфертов, передаваемый из бюджета города Шахтинска в бюджеты поселков, согласно приложению 5.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Шахтинска на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 6.
5. Учесть в составе поступлений бюджета города Шахтинска на 2026 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложениям 7, 8.

3. 2026-2028 жылдарға Шахтинск қалалық бюджеттен кенттердің бюджетіне берілетін бюджеттік нысаналы трансферттер көлемі 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған Шахтинск қаласы бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.
5. 2026 жылға арналған Шахтинск қаласы бюджеті түсімдерінің құрамында жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттер 7, 8 қосымшаларға сәйкес ескерілсін.

6. Утвердить резерв акимата города Шахтинска на 2026 год в сумме 92 042 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Шахтинского городского маслихата Ж. Мамерханова
Приложение 1 к решению
Шахтинского городского маслихата от 19 декабря
2025 года № 463/25
Бюджет города Шахтинска на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 22.05.2026 № 501/28 (вводится в действие с 01.01.2026 и подлежит официальному опубликованию).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

6. 2026 жылға арналған Шахтинск қаласы әкімдігінің резерві 92 042 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Шахтинск қалалық мәслихатының төрағасы Ж. Мамерханова
Шахтинск қалалық мәслихатының 2025 жылғы
19 желтоқсандағы № 463/25
шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Шахтинск қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 22.05.2026 № 501/28 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38 800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
38 800
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 205 587
1
Социальное обеспечение
20 630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 630
005
Государственная адресная социальная помощь
20 630
2
Социальная помощь
1 005 308
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 005 308
006
Оказание жилищной помощи
1 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
226 440
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 088
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
263 141
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
485 758
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
24 881
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
179 649
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
179 649
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
97 038
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 860
021
Капитальные расходы государственного органа
3 038
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
68 557
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 156
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 203 690
1
Жилищное хозяйство
373 123
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84 654
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
75 654
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
3 000
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38 800
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
38 800
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 205 587
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
20 630
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 630
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 630
2
Әлеуметтiк көмек
1 005 308
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 005 308
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
226 440
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 088
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
263 141
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
485 758
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
24 881
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
179 649
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
179 649
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшiн әлеуметтiк бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етудi iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
97 038
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 860
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 038
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
68 557
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 156
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 203 690
1
Тұрғын үй шаруашылығы
373 123
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84 654
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
75 654
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
3 000
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу

5 195 721
в том числе:
Целевые текущие трансферты
2 399 947
Целевые трансферты на развитие
1 395 774
Бюджетные кредиты
1 400 000
Целевые текущие трансферты:
2 399 947
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 192 257
На жилищно-коммунальное хозяйство
2 192 257
Отдел строительства района (города областного значения)
207 690
На выкуп аредного жилья (без софинансирования из местного бюджета)
207 690
Целевые трансферты на развитие:
1 395 774
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
1 395 774
Реконструкция водопроводных сетей г. Шахтинск. 3-я очередь. Корректировка сметной документации
404 545
Реконструкция и строительство канализационных коллекторов г. Шахтинска
700 000
Строительство водопроводных сетей п. Новодолинский
250 000
Строительство многоквартирного жилого комплекса в г. Шахтинск, Молодежная, земельный участок 57, Карагандинской области (наружные инженерные сети);
41 229
Бюджетные кредиты
1 400 000
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 400 000
Реконструкция теплосетей по ул. Молодежная от коллекторной до ТК-1 "А" (участки 1,2,3) в г. Шахтинске Карагандинской области
1 400 000

5 195 721
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 399 947
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 395 774
Бюджеттік кредиттер
1 400 000
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
2 399 947
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 192 257
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
2 192 257
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
207 690
Жалға берілетін тұрғын үй сатып алу үшін (жергілікті бюджеттен қоса қаржыландырусыз)
207 690
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 395 774
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 395 774
Шахтинск қаласының су құбыры желілерін қайта құру. 3-ші кезең. Сметалық құжаттаманы түзету
404 545
Шахтинск қаласының кәріз коллекторларын реконструкциялау және салу
700 000
Новодолинский кентінде су құбыры желілерінің құрылысы
250 000
"Қарағанды облысы, Шахтинск қаласы, Молодежная көшесі, 57 жер учаскесі көп пәтерлі тұрғын үй кешенінің құрылысы (сыртқы инженерлік желілер)"
41 229
Бюджеттік кредиттер
1 400 000
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 400 000
Қарағанды облысының Шахтинск қаласындағы Молодежная көшесіндегі коллекторлықтан ЖК -1 "А" дейін (1,2,3 учаскелері) жылу желілерін реконструкциялау
1 400 000