О бюджете города Шахтинска на 2026 - 2028 годы
Решение Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2025 года № 463/25
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шахтинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шахтинска на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 146 184 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 461 014 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 38 716 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 102 485 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 543 969 тысяч тенге;
2) затраты – 9 146 184 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.

Шахтинск қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 463/25 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Шахтинск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Шахтинск қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 146 184 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 461 014 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38 716 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 102 485 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 4 543 969 мың теңге;
2) шығындар – 9 146 184 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті ) – 0 теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 0 теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары – 0 теңге.

2. Учесть, что на 2026-2028 годы предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемый из бюджета города Шахтинска в бюджеты поселков, согласно приложению 4.
3. Учесть, что на 2026-2028 годы предусмотрен объем целевых трансфертов, передаваемый из бюджета города Шахтинска в бюджеты поселков, согласно приложению 5.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Шахтинска на 2026 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 6.

2. 2026-2028 жылдарға Шахтинск қалалық бюджеттен кенттердің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2026-2028 жылдарға Шахтинск қалалық бюджеттен кенттердің бюджетіне берілетін бюджеттік нысаналы трансферттер көлемі 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған Шахтинск қаласы бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.

20 630
005
Государственная адресная социальная помощь
20 630
2
Социальная помощь
945 307
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
945 307
006
Оказание жилищной помощи
1 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
181 561
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 088
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
272 924
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
465 734
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
158 564
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
158 564
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
87 236
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 418
021
Капитальные расходы государственного органа
1 353
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
68 557
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 148 683
1
Жилищное хозяйство
229 492
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
193 824
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
120 000
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
73 824
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
35 668
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
35 668
2
Коммунальное хозяйство
1 811 937
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
432 010
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
292 257
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
139 753
467
Отдел строительства района (города областного значения)

20 630
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 630
2
Әлеуметтiк көмек
945 307
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
945 307
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
181 561
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 088
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
272 924
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
465 734
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
158 564
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
158 564
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшiн әлеуметтiк бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етудi iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
87 236
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 418
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 353
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
68 557
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 148 683
1
Тұрғын үй шаруашылығы
229 492
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
193 824
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
120 000
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
73 824
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
35 668
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 668
2
Коммуналдық шаруашылық
1 811 937
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
432 010
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
292 257
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
139 753
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

342 257
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
242 257
На жилищно-коммунальное хозяйство
92 257
На установку контейнеров для сбора опасных составляющих коммунальных отходов
150 000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог
100 000
На текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
100 000
Целевые трансферты на развитие:
1 354 545
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
850 000
Реконструкция водопроводных сетей г. Шахтинск. 3-я очередь. Корректировка сметной документации
404 545
Реконструкция и строительство канализационных коллекторов г. Шахтинска
700 000
Строительство водопроводных сетей п. Новодолинский
250 000
Приложение 8 к решению
Шахтинского городского
маслихата от 19 декабря
2025 года № 463/25
Целевые трансферты и бюджетные кредиты администраторам бюджетных программ города Шахтинска на 2026 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
1 696 802
в том числе:
Целевые текущие трансферты
342 257
Целевые трансферты на развитие
1 354 545
Целевые текущие трансферты:
342 257
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
342 257
На жилищно-коммунальное хозяйство
92 257
На установку контейнеров для сбора опасных составляющих коммунальных отходов
150 000
На текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
100 000
Целевые трансферты на развитие:
1 354 545
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
1 354 545
Реконструкция водопроводных сетей г. Шахтинск. 3-я очередь. Корректировка сметной документации
404 545
Реконструкция и строительство канализационных коллекторов г. Шахтинска
700 000
Строительство водопроводных сетей п. Новодолинский
250 000

342 257
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын үй –коммуналдық шаруашылық басқармасы
242 257
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
92 257
Коммуналдық қалдықтардың қауіпті құрамдас бөліктерін жинауға арналған контейнерлерді орнатуға
150 000
Қарағанды облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
100 000
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін ағымдағы жөндеуіне
100 000
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 354 545
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын үй –коммуналдық шаруашылық басқармасы
850 000
Шахтинск қаласының су құбыры желілерін қайта құру. 3-ші кезең. Сметалық құжаттаманы түзету
404 545
Шахтинск қаласының кәріз коллекторларын реконструкциялау және салу
700 000
Новодолинский кентінде су құбыры желілерінің құрылысы
250 000
Шахтинск қалалық
мәслихатының 2025 жылғы
19 желтоқсандағы № 463/25
шешіміне 8 қосымша
2026 жылға арналған Шахтинск қаласының бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
Барлығы
1 696 802
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
342 257
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 354 545
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
342 257
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
342 257
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
92 257
Коммуналдық қалдықтардың қауіпті құрамдас бөліктерін жинауға арналған контейнерлерді орнатуға
150 000
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін ағымдағы жөндеуіне
100 000
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 354 545
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 354 545
Шахтинск қаласының су құбыры желілерін қайта құру. 3-ші кезең. Сметалық құжаттаманы түзету
404 545
Шахтинск қаласының кәріз коллекторларын реконструкциялау және салу
700 000
Новодолинский кентінде су құбыры желілерінің құрылысы
250 000