О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 20 декабря 2024 года № 171 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 25 сентября 2025 года № 232
Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата "О городском бюджете на 2025-2027 годы" от 20 декабря 2024 года № 171 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 17 363 357 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 140 656 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 94 826 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 211 880 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 915 995 тысяч тенге;
2) затраты – 18 021 630 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 40 690 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 617 583 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 617 583 тысяч тенге:
поступление займов – 475 844 тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 қыркүйектегі № 232 шешімі
Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 363 357 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 140 656 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 94 826 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 211 880 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 915 995 мың теңге;
2) шығындар – 18 021 630 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 40 690 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 617 583 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 617 583 мың теңге:
қарыздар түсімі – 475 844 теңге;

418 056
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
171 204
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
104 159
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
67 045
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
246 852
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
102 150
014
Капитальные расходы государственного органа
8 447
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 408
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
132 847
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
82 203
6
Земельные отношения
20 510
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
20 055
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
20 055
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
455
004
Организация работ по зонированию земель
455
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
61 693
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
61 693
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
61 693
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
227 564
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
227 564
467
Отдел строительства района (города областного значения)
86 432
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
85 481
017
Капитальные расходы государственного органа
951
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
141 132
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
118 791
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
22 341
12
Транспорт и коммуникации
2 202 044
1
Автомобильный транспорт
1 832 244
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

418 056
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
171 204
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 159
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
67 045
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
246 852
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102 150
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 447
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 408
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
132 847
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
82 203
6
Жер қатынастары
20 510
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
20 055
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 055
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
455
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
455
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
61 693
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
61 693
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 693
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
227 564
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
227 564
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
86 432
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 481
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
951
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
141 132
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 791
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
22 341
12
Көлiк және коммуникация
2 202 044
1
Автомобиль көлiгi
1 832 244
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33647
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
33647
Приложение 2
к решению
Саранского городского маслихата
от 25 сентября 2025 года № 232
Приложение 4 к решению
Саранского городского маслихата
от 20 декабря 2024 года № 171
Целевые трансферты и бюджетные кредиты выделенные из вышестоящих бюджетов городу Сарани на 2025 год
Наименование
Сумма, (тысяч тенге)
1
2
Всего
2 806 441
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1 245 605
за счет республиканского бюджета
225 186
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
67 443
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
65 251
санаторно-курортное лечение
2 192
на выплату государственной адресной социальной помощи
17 500
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 513
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
138 730
за счет областного бюджета
1 020 419
на обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лицам
419
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
720 000
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
300 000
Целевые трансферты на развитие:
1 560 836
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 224 765
Реконструкция водопроводных сетей городе Сарани, 3 очередь
895 158
Строительство повысительной насосной станции в поселке Актас, города Сарани
329 607
за счет областного бюджета
336 071
Реконструкция канализационных сетей города Сарани, 2 очередь
200 000
Усиление электрической сети согласно пункта 10 ТУ 2025-0381 от 2 апреля 2025 года и выполнение внешнего электроснабжения электроустановок 0,4 кВ объектов согласно списку: Многоквартирный жилой дом в Карагандинской области, город Сарань, микрорайон Химик, дом №105". "Многоквартирный жилой дом в Карагандинской области, город Сарань, микрорайон Химик, дом№106". "Многоквартирный жилой дом в Карагандинской области, город Сарань, микрорайон Химик, дом №114". "Многоквартирный жилой дом в Карагандинской области, город Сарань, микрорайон Химик, дом №115". "Многоквартирный жилой дом в Карагандинской области, город Сарань, микрорайон Химик, дом №116". "Многоквартирный жилой дом в Карагандинской области, город Сарань, микрорайон Химик, дом №116А". "Многоквартирный жилой дом в Карагандинской области, город Сарань, микрорайон Химик, дом №118". "Многоквартирный жилой дом в Карагандинской области, город Сарань, микрорайон Химик, дом №119". "Многоквартирный жилой дом в Карагандинской области, город Сарань, микрорайон Химик, дом №120". "Многоквартирный жилой дом в Карагандинской области, город Сарань, микрорайон Химик, дом №120А"
136 071
за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов
475 844
на приобретение жилья
475 844

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33647
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
33647
Саран қалалық мәслихатының
2025 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 232 шешіміне 2-қосымша
Саран қалалық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 171 шешіміне 4-қосымша
2025 жылға жоғары тұрған бюджеттерден Саран қаласына бөлінген нысаналы трансферттер және бюджет кредиттері
Атауы
Сома, (мың теңге)
1
2
Барлығы
2 806 441
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 245 605
республикалық бюджет есебінен
225 186
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін:
67 443
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
65 251
ментальді бұзушылықтары бар балаларды санаторлық-курорттық емдеу
2 192
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
17 500
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыру
1 513
халықтың әлеуметтік жағдайы төмен топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
138 730
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
1 020 419
ардагерлер мен оларға теңестірілген адамдарды санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
419
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
720 000
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
300 000
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 560 836
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
1 224 765
Саран каласының су құбыры желілерін реконструкциялау, 3-кезең
895 158
Саран қаласы Ақтас кентінде көтергіш сорғы станциясын салу
329 607
облыстық бюджет есебінен
336 071
Саран қаласының кәріз желілірін реконструкциялау, 2 - кезең
200 000
2025 жылғы 2 сәуірдегі 2025-0381 ТШ 10-тармағына сәйкес электр желілерін күшейту және төмендегі тізімге сәйкес объектілердің 0,4 кВ электр қондырғыларын сыртқы электрмен қамтамасыз етуді орындау: "Қарағанды облысы, Саран қаласы, Химик ш/а, № 105 көппәтерлі тұрғын үй"; "Қарағанды облысы, Саран қаласы, Химик ш/а, № 106 көппәтерлі тұрғын үй"; "Қарағанды облысы, Саран қаласы, Химик ш/а, № 114 көппәтерлі тұрғын үй"; "Қарағанды облысы, Саран қаласы, Химик ш/а, № 115 көппәтерлі тұрғын үй"; "Қарағанды облысы, Саран қаласы, Химик ш/а, № 116 көппәтерлі тұрғын үй"; "Қарағанды облысы, Саран қаласы, Химик ш/а, № 116а көппәтерлі тұрғын үй"; "Қарағанды облысы, Саран қаласы, Химик ш/а, № 118 көппәтерлі тұрғын үй"; "Қарағанды облысы, Саран қаласы, Химик ш/а, № 119 көппәтерлі тұрғын үй"; "Қарағанды облысы, Саран қаласы, Химик ш/а, № 120 көппәтерлі тұрғын үй"; "Қарағанды облысы, Саран қаласы, Химик ш/а, № 120А көппәтерлі тұрғын үй"
136 070
облыстық бюджеттің ішкі қарыз қаражатынан алынған кредиттері есебінен
475 844
тұрғын үй сатып алуға
475 844