О внесении изменений в решение Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2024 года № 23/5 "О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 28 августа 2025 года № 32/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 23/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 204910), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 927 663 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 36 126 438 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 260 688 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 441 196 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 099 341 тысяч тенге;
2) затраты – 44 769 067 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 334 850 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 356 718 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 2 034 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 034 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 174 220 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 174 220 тысяч тенге:
поступление займов – 5 356 718 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 817 502 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2025 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" – 945 112 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан – 40 000 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи лицам с инвалидностью первой, второй, третьей групп, детям с инвалидностью до семи лет, детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет – первой, второй, третьей групп к Международному женскому дню 8 марта – 423 240 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню защитника Отечества в Республике Казахстан – 23 200 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 72 300 тысяч тенге;

Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 "Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 тамыздағы № 32/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 "Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204910 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 38 927 663 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 36 126 438 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 260 688 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 441 196 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 099 341 мың теңге;
2) шығындар – 44 769 067 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 334 850 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 5 356 718 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 2 034 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 034 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 174 220 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 11 174 220 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 5 356 718 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 817 502 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 945 112 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ауғанстан Демократиялық Республикасынан кеңестік шектеулі әскери контингентінің шығарылған күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 40 000 мың теңге;
2) 8 наурыз Халықаралық әйелдер күні қарсаңында бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға, жеті жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға, бірінші, екінші, үшінші топтағы жеті жастан оң сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 423 240 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасындағы Отан қорғаушылар күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 23 200 мың теңге;
4) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 72 300 мың теңге;

5) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики – 160 000 тысяч тенге;
6) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 50 140 тысяч тенге;
7) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" к Международному женскому дню 8 марта – 56 000 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной социальной помощи на газификацию жилых домов – 46 516 тысяч тенге;
9) на оказание единовременной выплаты многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся в дошкольных организациях образования – 49 060 тысяч тенге;
10) на возмещение стоимости путевки за сопровождение лиц с инвалидностью первой группы в санаторий – 6 356 тысяч тенге;
11) социальная помощь на возмещение затрат санаторно-курортного лечения лицам, относящимся к категории ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны – 3 868 тысяч тенге;
12) на оказание единовременной социальной помощи больным туберкулезом на период амбулаторного лечения к праздничным датам – 3 932 тысяч тенге;
13) на оказание единовременной выплаты детям с инвалидностью для поздравления к государственным праздникам – 10 500 тысяч тенге.";

5) Республика күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 160 000 мың теңге;
6) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 50 140 мың теңге;
7) 8 наурыз Халықаралық әйелдер күніне орай "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 56 000 мың теңге;
8) тұрғын үйлерді газбен жабдықтау бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 46 516 мың теңге;
9) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін балалары бар көп балалы отбасыларға біржолғы төлем көрсетуге – 49 060 мың теңге;
10) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды санаторийге алып жүргені үшін жолдама құнын өтеуге – 6 356 мың теңге;
11) Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар санатына жататын тұлғаларға санаторлық-курорттық емдеу шығындарын өтеуге әлеуметтік көмек – 3 868 мың теңге;
12) мерекелік күндердің қарсаңында амбулаториялық емдеу кезеңінде туберкулезбен ауыратын науқастарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 3 932 мың теңге;
13) мемлекеттік мерекелердің қарсаңында құттықтау үшін мүгедектігі бар балаларға біржолғы төлем көрсетуге - 10 500 мың теңге.".

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
143953
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3452509
1
Социальное обеспечение
259537
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
259537
005
Государственная адресная социальная помощь
259537
2
Социальная помощь
2684423
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2564423
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
945112
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5839
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
157696
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
238930
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1216146
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
120000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
120000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
508549
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
508549
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89889
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2363
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
139568
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
157591
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
103676
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6462
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9442132
1
Жилищное хозяйство
1419379

021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
143953
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3452509
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
259537
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
259537
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
259537
2
Әлеуметтiк көмек
2684423
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2564423
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
945112
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5839
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
157696
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
238930
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1216146
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
120000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
120000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
508549
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
508549
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89889
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2363
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
139568
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
157591
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
103676
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6462
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9442132
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1419379