О бюджете города Караганды на 2026-2028 годы
Решение Карагандинского городского маслихата от 19 декабря 2025 года № 326
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2026-2028 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 227 238 799 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 210 821 774 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 1 190 805 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 242 316 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12 983 904 тысячи тенге;
2) затраты – 239 909 529 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 471 578 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 471 578 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 199 152 тысячи тенге;

Қарағанды қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 326 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаланың 2026-2028 жылдарға арналған, оның ішінде 2026 жылға арналған бюджеті тиісінше 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 227 238 799 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 210 821 774 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 1 190 805 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 242 316 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 12 983 904 мың теңге;
2) шығындар – 239 909 529 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 1 471 578 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 471 578 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 199 152 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 199 152 тысячи тенге:
поступление займов – 15 748 568 тысяч тенге;
погашение займов – 4 549 416 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2026 год в сумме 4 955 429 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений и расходов города на 2026 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 199 152 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 748 568 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 549 416 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 4 955 429 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 4-ші қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер көзделегені ескерілсін.

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 063 214
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 063 214
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 642 429
1
Социальное обеспечение
266 616
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
266 616
005
Государственная адресная социальная помощь
266 616
2
Социальная помощь
13 754 638
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11 789 398
006
Оказание жилищной помощи
40 927
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 197 871
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 959
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
198 236
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 224 754
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
298 225
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
6 687 619
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
125 807
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 965 240
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 965 240
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
621 175
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
621 175
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
296 064
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
13 284
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
210 827
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
101 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
53 442 872
1
Жилищное хозяйство

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 063 214
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 063 214
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 642 429
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
266 616
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
266 616
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
266 616
2
Әлеуметтiк көмек
13 754 638
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11 789 398
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
40 927
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 197 871
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 959
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
198 236
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 224 754
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
298 225
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
6 687 619
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
125 807
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 965 240
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
1 965 240
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
621 175
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
621 175
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
296 064
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
13 284
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
210 827
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
101 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
53 442 872
1
Тұрғын үй шаруашылығы

1 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
441 814
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
95 299
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
95 299
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
149 656
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
149 656
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
196 859
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
196 859
02
Оборона
239 327
1
Военные нужды
238 866
122
Аппарат акима района (города областного значения)
238 866
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
238 866
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
461
122
Аппарат акима района (города областного значения)
461
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
461
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 072 339
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 072 339
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 072 339
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 072 339
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 641 441
1
Социальное обеспечение
279 947
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
279 947
005
Государственная адресная социальная помощь
279 947
2
Социальная помощь
13 733 533
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12 090 031
006
Оказание жилищной помощи
42 973
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 254 810
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 757
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
198 771
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 221 160
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
306 340
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

1 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
441 814
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
95 299
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 299
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
149 656
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 656
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
196 859
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
196 859
02
Қорғаныс
239 327
1
Әскери мұқтаждар
238 866
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
238 866
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
238 866
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
461
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
461
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
461
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 072 339
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 072 339
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 072 339
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 072 339
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 641 441
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
279 947
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
279 947
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
279 947
2
Әлеуметтiк көмек
13 733 533
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12 090 031
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
42 973
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 254 810
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 757
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
198 771
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 221 160
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
306 340
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету