Об утверждении предельных тарифов на услугу по поддержанию готовности электрической мощности
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 октября 2025 года № 401-н/қ
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
В соответствии с подпунктом 70-2) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые предельные тарифы на услугу по поддержанию готовности электрической мощности.

Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тарифтерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2025 жылғы 14 қазандағы № 401-н/қ бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап күшіне енеді
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 70-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тарифтер бекітілсін;

2. Департаменту развития электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесін электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Е. Аккенженов
Утверждены приказом
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 14 октября 2025 года № 401-н/қ
Предельные тарифы на услугу по поддержанию готовности электрической мощности
тысяч тенге/мегаватт*месяц
Наименование
Год

2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Е. Ақкенженов
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2025 жылғы 14 қазандағы
№ 401-н/қ бұйрығымен
бекітілді
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тарифтер
мың теңге/мегаватт*айына
Атауы
Жыл