О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 35-140 "О бюджете Сарканского района на 2025-2027 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 11 июня 2025 года № 43-169
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджете Сарканского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 35-140 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №202162) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. "Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 8 159 755 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 658 177 тысяч тенге;
неналоговые поступления 167 018 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 43 256 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 291 304 тысяч тенге;
2) затраты 11 286 386 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 72 782 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 117 960 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 45 178 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит(профицит) бюджета (-) -3 199 413 тысячи тенге;

Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-140 "Сарқан ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 маусымдағы № 43-169 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-140 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №202162 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 159 755 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 658 177 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 167 018 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 43 256 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 291 304 мың теңге;
2) шығындар 11 286 386 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 72 782 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 117 960 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 45 178 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -3 199 413 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 199 413 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 2 577 435 тенге;
погашение займов 45 178 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 667 156 тысячи тенге.".
2. Приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
И.о.председателя Сарканского районного маслихата Е.Дармишев

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 199 413 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 577 435 теңге;
қарыздарды өтеу 45 178 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 667 156 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы м.а. Е.Дармишев

59 572
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 530
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
135 467
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
116 605
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
199 198
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
193 093
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 151
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 683
021
Капитальные расходы государственного органа
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
117 160
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 311
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8 288
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 105
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 555 234
1
Жилищное хозяйство
6 247 498
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6 247 498
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 777 422
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 656 731
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
813 345
2
Коммунальное хозяйство
160 706
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
160 706
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
144 606
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
10 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
6 100
3
Благоустройство населенных пунктов

59 572
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 530
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
135 467
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
116 605
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
199 198
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
193 093
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 151
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 683
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
117 160
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 311
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8 288
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 105
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 555 234
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 247 498
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6 247 498
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 777 422
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 656 731
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
813 345
2
Коммуналдық шаруашылық
160 706
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
160 706
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
144 606
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
10 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
6 100
3
Елді-мекендерді көркейту